Mam gdzieś poprawność polityczną.

Obrazek użytkownika izaluka
Idee
Nie chce mi się z tobą gadać!

Mam gdzieś poprawność polityczną. Mam gdzieś przekonywanie tłuków, że bycie Polką napawa mnie dumą i, że mam do tego święte prawo. Mam gdzieś tych, którzy nie mają tożsamości i z zazdrości, że ja ją mam, usiłują mi wmówić, wepchnąć na siłę, że brak własnej tożsamości, życie bez korzeni, bez domu rodzinnego, bez rodziny, bez ojczyzny, bez tradycji jest lepsze od życia z tym wszystkim.

Ja nawet i współczuję takim ludziom bez domu, bez korzeni, żyjącym byle gdzie, chociaż i w dostatku, ale znowu nie aż na tyle, aby w ramach solidarności i współczucia rezygnować z tego, co dla mnie cenne – Bóg, dom, rodzina, historia, tradycja, język, kultura, ojczyzna. Ja jestem u siebie i żyję tak, jak ja chcę, a nie tak, jak byle tłuk by sobie tego życzył.

Jeśli zaś komuś moje wartości nie odpowiadają, to świat jest duży. Droga wolna. Szukajcie sobie żerowiska dla waszej nachalnej propagandy gdzie indziej.

Nie robią na mnie wrażenia epitety typu: ksenofobia, zaściankowość, antysemityzm, rasizm i co tam jeszcze tłukom przyjdzie do głowy.

Mam prawo nie chcieć panoszenia się obcych na swojej ziemi i nie zamierzam z tego prawa rezygnować, bo jakimś głupolom to się nie podoba.

A co mnie obchodzi, co się głupolom podoba, albo nie podoba? Ani mnie to ziębi, ani grzeje. Próżny wasz wysiłek, bo jak już powiedziałam powyżej - wolnoć Tomku w swoim domku.

Ja taki domek mam, a jeśli ktoś nie ma, to niech go sobie zbuduje, a nie pcha się do mojego. Nikogo nie namawiam, żeby się ze mną zgadzał, zaprzyjaźniał ani tym bardziej zamieszkiwał. Mało wam miejsca na ziemi? Kosmos stoi otworem.

I to by było na tyle.

 

Jeszcze taka refleksja na koniec:

Nie wytłumaczysz krowie, że ma nie leźć w szkodę cytując jej Dekalog.

 

Pierwotna publikacja notki: http://naszsalon24.org/2017/05/11/gdzies-poprawnosc-polityczna/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

Oczywiście można tłukom tłumaczyć, co to jest przywiązanie do ojczyzny, duma narodowa, patriotyzm. Tylko po co? Czy taki Tusk, Schetyna, Petru, czy inny tłuk cokolwiek z tego zrozumie? Nie zrozumie, bo to jest poza granicą ich percepcji.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540290

Mądry tekst: za bardzo się certolimy z tymi przybyszami z innych światów, co to czy to sprzed stuleci, czy sprzed jednego zaledwie stulecia; otumanili bogobojny naród i mamoną oraz sierpem i młotem "wybili się na niepodległość" - naszym kosztem: kosztem Polaków i ich Ojczyzny.

Konieczna jest rekonkwista!  A że to nie takie proste - Hiszpanom zabrało 7 wieków! - potrzebujemy blitzkrieg'u: przede wszystkim w dziedzinie mediów (coś to się ślimaczy okropnie, okropnego stracha mają przed UE), w następnej kolejności - prawa (Ziobro dobrze rokuje, a Pan Prezydent zabrał się za konstytucję) i finansów publicznych; co do samorządów to myślę, że się za nie rząd wezmie po wyborach.

Ogólnie - zaczął się już łabędzi śpiew tych popaprańców i spełni się sen Tuska, tylko a' rebour: wyginą jak dinozaury! 

Jeden błąd widzę na tej dobrej drodze: brakuje Hasła - o tej rekonkwiście właśnie; ono się pojawia w sprawach gospodarczych, nawet co do mediów, sądownictwa itd. - ale nie jest to artykułowane jako naczelna idea.

Taką ideą nie może przecież być "Polska dla Polaków" - bo żydokomuna jak nie wrzaśnie: "my są Polaki"! Trzeba to hasło... odwrócić!

POLACY DLA POLSKI: te internacjonały przy nim wymiękają od razu.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1540330

color:windowtext;mso-fareast-language:PL">No cóż, zgadzam się z Pana komentarzem. Przede wszystkim nie wolno ulegać naciskom zidiociałych lewaków, tylko robić swoje. Naprawiać to, co zniszczono w naszym pięknym Kraju, a ta cała Unia niech sobie wrzeszczy i straszy do woli, a KOD niech maszeruje.

color:windowtext;mso-fareast-language:PL">Wg mnie najważniejsze, to media i sądownictwo. Oczywiście gospodarka równolegle.

color:windowtext;mso-fareast-language:PL">I przywracać należne znaczenie odwiecznym wartościom i pojęciom, na których wyrosła cywilizacja chrześcijańska. Dość relatywizacji dobra i zła.

color:windowtext;mso-fareast-language:PL">A hasło bardzo mi się podoba. Kupuję, jeśli Pan pozwoli :)

color:windowtext;mso-fareast-language:PL">Również serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540336

Ale jest w twojej notce fragment, z którym się generalnie nie zgadzam. Napisałaś bowiem, cyt.: "(...) A co mnie obchodzi, co się głupolom podoba, albo nie podoba? Ani mnie to ziębi, ani grzeje"

Moim zdaniem, - nie możemy być obojętni na to, co owym tłukom i głupolom się podoba lub nie podoba. Musimy mieć tę wiedzę, by w porę przeszkodzić im w podejmowaniu kroków burzących nasze środowisko czy dom, który dotychczas uchodził za nasz azyl. Musimy być zawsze o jeden krok przed nimi. Analogię znajdziemy w polityce zagranicznej czy w armii na polu walki. To dzięki rozeznaniu sytuacji i poznanych zamiarach naszych przeciwników będziemy w stanie skutecznie zareagować.

Pozdrawiam,

Satyr 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1540341

Ależ tak, jak najbardziej zgadzam się z Tobą :)  Jednakże ja nie napisałam, że nie chcę wiedzieć, "co się głupolom…”, napisałam, że mnie to nie obchodzi, czyli, że należy robić swoje bez względu na wrzaski lewactwa pozbawionego rozumu i instynktu samozachowawczego.

Pozdrawiam

izaluka

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540348

Niepoddawanie się polit-poprawności zawsze kosztuje. Wymaga tylko odrobinę odwagi i aż bycia normalnym. Cieszę się, że się tutaj spotykamy i mam nadzieję na c.d.
Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1540399

Szczególnie dzisiaj w dobie ogólnoświatowego postępującego odejścia od rozumu, normalność jest w cenie najwyższej.

Odwaga? Tak, ale i zwykła ludzka przyzwoitość i trwanie w Prawdzie.

 

Bardzo się cieszę z naszego tutaj spotkania. No proszę, góra z górą nie zawsze się zejdzie, a człowiek z człowiekiem, jak najbardziej :)

Również bardzo serdecznie pozdrawiam

izaluka

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540402

Trwanie w Prawdzie...TAK, gdy kto wierzy Prawdzie. Gdy ktoś poszukuje, gdy wątpi też ma szanse nie poddawać się terrorowi poprawności. Byle tylko używać rozumu i nie poddawać się zwykłej głupocie. Bo, kto normalny uzna za możliwe istnienie 56 lub 58 płci? Kto zgodzi się na to, by jakaś umowa regulująca życiowe kwestie, miała 2500 stron z zastrzeżeniem zakazu kopiowania....nikt normalny.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1540445

To wszystko racja, tylko niestety obserwujemy szantaż głupoty, któremu poddają się ludzie, którzy raczej rozum mają. Nie mają więc czegoś innego. Czego?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540448

Jak ten trębacz - on je ma!

 

To autentyk, usłyszany przeze mnie kilka lat temu w Krakowie gdy palnął go na Rynku  pewnej POślicy. Przydał mi się do mema o pomstującym niedawno na hejnał sędzi Żurku.

Podzielam uczucia Autorki i się nie patyczkuję gdy sytuacja wymaga by je uzewnętrznić.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1540451

Dziękuję za super komentarz i kapitalny mem :))))

Ci wszyscy apologeci tzw. europejskości, to są ludzie bez tradycji, historii, bez tożsamości. Zakompleksieni bezpaństwowcy, nie potrafiący myśleć samodzielnie, którzy jeśli nie mają nad sobą bata silniejszego i bogatszego czują się kompletnie zagubieni. W sumie "biedni" ludzie.

Pozdrawiam również

izaluka

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

izaluka

#1540505

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540506

trollu!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1540534

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1540535