Ustawa ośmiorniczkowa, czyli pisowcy nie od macochy!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Kiedy patrzę na ten szalejący od wczoraj internetowy hejt, nie rozumiem skąd szanownym pisowskim (a w takim towarzystwie przyszło mi się obracać) Wyborcom mogło przyjść do głowy, że pisowscy politycy nie lubią ośmiorniczek?

No przecież to dziecinada jest: nie po to poszli do polityki, żeby pasztetówkę albo zwykłą pomidorową z ryżem wpieprzać!

Politycy to jest jedna wielka rodzina (proszę zwrócić uwagę na fakt, że nie użyłem słów powszechnie uznanych za precyzyjne: ferajna, kamanda, sitwa, klika a nawet – banda!).

A w rodzinie, jak to w rodzinie:

obowiązują pewne normy, przy czym nie chodzi mi o pół litra na twarz do śniadania, jak w przypadku przewodniczącego Komisji Europejskiej, starego szulera finansowego, Jean Claude Junckera.

Jak przypomniałem parę lat temu, przedwojenne powiedzenie puentowało tę sytuację kompleksowo:

z jednej flaszki piją – jedną dziwkę rżną” i proszę mi się tu nie obruszać na słownictwo, oczek nie mrużyć, noskami nie kręcić, bo to definicja a la II RP, a że tamtejsze eee….lity balując kraj na wojnę na dwa fronty wystawiły – no cóż: jak się od rana widzi podwójnie…

Popieram też z serca całego (ja mam serce – coś tę moją krew złą pompować musi) wprowadzenie dożywotnich pensji dla Pierwszych Dam, a nawet byłbym skłonny poprzeć wprowadzenie takichże uposażeń dla Dam Drugich a nawet Trzecich, bo te o dalszej numeracji często są fajniejsze od tych z numerem jeden, ale to chyba jednak (jeszcze) nie przejdzie.

Tak czy inaczej, potencjalni kandydaci w wyborach prezydenckich już od dziś muszą mieć niezłe branie, bo któraż niewiasta nie marzy o stabilizacji?Mam do tej ustawy ośmiorniczkowej tylko jedno, drobne zastrzeżenie:

Zarówno Komorowska, jak i Kwaśniewska oraz Wałęsowa, o Jaruzelskiej nie zapominając, powinny mieć od Dudowej pensje wyższe a nie niższe.

Bo Komorowska cięższa, to i więcej jeść potrzebuje, Kwaśniewska starsza, to dieta staranniej dobrana potrzebna, Wałęsowa głupsza (no taka prawda – tego się ukryć nie da), to w ramach wyrównania szans się więcej należy, a Jaruzelska wdowa, więc się samo przez się rozumie.

I przestańcie tak tę cudzą kasę liczyć – było się z tym towarzystwem policzyć przy urnie!

Co, że to kasa nie cudza a wasza?

Buahaha! … już wam Rzepliński i Morawiecki wytłumaczą wspólnie, jaka ona wasza 

A poza wszystkim, przeciez dopiero co esbekom emerytury obcięli, to bilans na zero wychodzi?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:15)

Komentarze

ceny ośmiorniczek

 

mocno poszły do góry

ceny ośmiorniczek

nadstawią więc podatnicy

drugi teraz policzek

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1516765

To już chyba nie ośmiorniczki, jeno trufle muszą zagościć na "pańskich" stołach.
Tak to już jest, gdy Prezes wygranej partii, to gołodupiec, wokół którego kręcą się inni gołodupcy, będący "na dorobku". Lichwiarze znów sięgną do kieszeni, a Prezes i Partia zapłacą kolejnymi przegłosowanymi wbrew racji stanu ustawami.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

              

#1516766

a trufli to bym chętnie spróbował, bo ja grzyby (nawet pieczarki) lubię :-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1516780

przereklamowane! Lepsza polska zupa - krem z borowików (nie mylić z BORowikami!)

A ośmiorniczki to w sklepach rybnych już bywały. Podawano smażone w paniece, w "głębokim oleju" - takie chrupki, czy obwarzaneczki ;).

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1516805

Ośmiorniczki wycofano ze sklepów.Po wprowadzeniu 500+ nie są już "ekskluzywne"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1516860

A wie Pan, Panie Janie - teraz sobie uświadomiłem, że ja się na polityka nie nadaję, bo ja ośmiornicy w życiu bym nie zjadł! Aż tak się brzydzę! :-)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1516779

A ja jadłem i nie tylko ośmiorniczki ale wiele innych "wynalazków" z morskiego dna - coś kapitalnego.
Mógłbym to jeść codziennie :-)))
ps.
pierwszy raz było ciężko ale się przełamałem i dziś to niebo w gębie
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1516869

A Jarkacz zaprotestował. Przyznaję więc sobie rację, gdy pisałam, że nie głosuję na PiS bez Kaczyńskiego. Wyraźnie było widac podczas ubiegłej kadencji Sejmu, że wielu sposód młodych posłow PiS zapatrzyło się w działalność PO i że interesuje ich wyłacznie własna pomyślność.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1516788

1. Presja ma sens! (także presja blogerów, w tym - co trzeba podkreślić - tych propisowskich. Szacunek dla moich propisowskich koleżanek i kolegow!)
"Wycofujemy projekt ustawy przewidujący podwyżki wynagrodzeń dla członków rządu - oświadczył w Sejmie poseł Łukasz Schreiber. - Nie będzie żadnych podwyżek wynagrodzeń dla posłów i senatorów - podkreślił."

2. Cos mi się wydaje, że mamy zabawę pt "dobry car - źli bojarzy" :-/

PS: jest lista 32 poslów PiSu, którzy poparli tę durną ustawę - spoooro starych (wyjadaczy): Piotrowicz, Pawłowicz, Świat, Lichocka, Czerwinska, Cymański ...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1516790

Im dluzej Pana czytam, tym bardziej daze Panskie popisywanie sympatia...nic mnie tak nie bawi jak zdrowa ironia, a do tego, gdy prawdziwa.

pozdrawiam

Krzysztof

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

chris

#1516797

Pan uważa - ja jestem certyfikowany przez cyngli Targalskiego z blogowiska GaPola ruski agent!  Chce Pan takiej metki się dorobić? :-D

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Ewaryst Fedorowicz

#1516801

A uwazam, uwazam. Za kazdym razem, gdy Pana czytam, to wlasnie uwazam i to w kazdym calu...Eeee, ruski, to Pan nie jest. A gdziezbym ja takie glupoty '' po glowie szukal '' ? Przeciez oni, to z kahalu, a Pan, to Polak jestes pelna geba.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1516804