Duda już przegrał – Bierecki kontratakuje!

Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Kraj

Senator Bierecki, to nie jest jakiś taki misiaczek, którego Prezes Kaczyński może skasować, jak nie przymierzając Hofmana (poniewczasie, ale dał radę).

To jest Duży Miś.

Który w dodatku nie jest „misiem o bardzo małym rozumku” (guglować młodzi, guglować!) i co wyjątkowo ważne – takimże portfelu.

Duży Miś już wie, że Duda przegrał i jest tylko kwestią do wyjaśnienia, czy tylko przegrał, czy też jako bonus dostanie łomot.

Wczoraj miałem ubaw:

moi przesympatyczni fejsbukowi, pisowscy znajomi bronili Dudy, jak niepodległości 3RP, choć  po rozklepaniu go przez nieobiektywną (eufemizm) red. Tadlę, zaliczył kolejną, tym razem większą wtopę, skutecznie roztapiając się w otoczeniu niszowych (no taka prawda – niszowych) polityków, co nie tyle jest objawem jego zdolności do mimikry, ile pokazaniem rzeczywistego kalibru tego  kandydata zastępczego.

Ale zostawmy Dudę – on ma wszystko z tyłu, bo jeszcze parę lat brania mega kasy z Europarlamentu jest w stanie złagodzić każdą traumę.

Duży Miś Bierecki gra ostro.

Na jego (taka prawda – nie żadnych Karnowskich braci, a jego) portalu wpolityce.pl, na pierwszej stronie, na jedynce (red. Adamski), taka prowokacja:

Nie będę oryginalny pisząc, że zawiódł harcerzykowaty i pozbawiony swojego luzu Andrzej Duda” *

+ zdjęcie…. Korwina!

+ w pierwszym zdaniu pochwała Mariana Kowalskiego z Ruchu Narodowego.

I jeszcze po nerach (Dudę, red. Marek Pyza):

„Po debacie. Taki Duda wyborów nie wygra. Dobry ruch tchórza Komorowskiego”**

Duży Miś ( o dużym rozumku i takimże portfelu) poczuł krew:

Bo na dziś, dla robiących biznes na elektoracie prawicowym/niepodległościowym/patriotycznym – jak zwał, tak zwał -

pytanie za ciężką kasę, to nie jest pytanie  o to, „czy Duda?”

To pytanie brzmi: „czy Jarosław Kaczyński?”

Po łomocie (bo ja obstawiam łomot, nie przegraną), jaki dostanie Duda, Duży Miś o wcale nie małym rozumku i takimże portfelu, będzie na tyle silny, żeby szefowanie przez Prezesa tej masie przedupadłościowej (ja neologizmy lubię) jaką stanie się PiS, w wątpliwość podać.

Prawdziwa rozgrywka zatem przed nami: nie rozgrywka Komorowski-Duda, a Bierecki-Kaczyński.

—————-

http://wpolityce.pl/polityka/243414-po-debacie-jkm-w-jednym-mial-racje-niemal-wszyscy-mowia-nim-czy-panstwo-nianka-odejdzie-w-niebyt

** http://wpolityce.pl/polityka/243401-po-debacie-taki-duda-wyborow-nie-wygra-dobry-ruch-tchorza-komorowskiego

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 2 (głosów:22)

Komentarze

Widzę, że kacza grypa zmutowała u niektórych i przejawia się teraz jako syndrom capich worów. :D:D:D

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1477800

że nikt nie skomentuje wynurzeń Ewarysta, który bredzi jak po "cytryńcówce" (bimber produkowany przez niejakiego Wojtasa).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1477804

Wiedziałem, że ta debata pójdzie Komorowskiemu źle, ale nie myślałem, że aż tak źle - powiedział politolog z Uniwersytetu Warszawskiego dr Wojciech Jabłoński, który specjalizuje się w dziedzinie marketingu politycznego.

- Nie usłyszeliśmy żadnego spójnego przekazu od Komorowskiego, który atakował PiS, którego to PiS-u nie było na sali. Nie było zwracania się do obywateli, tylko rozmowa o PiS-ie. Natomiast Duda zwracał się bardzo chętnie do kamery i punktował Komorowskiego nawet nie brutalnie, raczej z litości, bo Komorowski aż tak źle wypadł - ocenił politolog.
Duda "zrobił swoje i nie stracił spokoju".
Wrzucanie teraz awantury to gra na BK

-Zastanawia mnie po co ta cała szopka z tą debatą , to my musimy przedyskutować i ocenić pięć lat prezydentury Komorowskiego , niech każdy sam zada sobie pytanie jaka była ta prezydentura. Komorowski to słaby prezydent, bardzo słaby. Ludzie mają już wyrobiony swój pogląd na swojego kandydata i tego nikt nie zmieni.
Debata nie ma znaczenia, trzeba patrzeć co Komorowski zrobił w okresie swojej prezydentury PODPISAŁ GMO, chciał sprzedać lasy, notorycznie zgadzał się na podwyższanie podatków, dał nas na żer KORPORACJOM które z nas ciągną najwięcej opłat w Europie, a teraz jeszcze ziemia do sprzedania, chcecie zostać bez niczego, Goli i bosi? Iść na poniewierkę? Żydzi są za Komorowskim, oni tu zostaną będą mieli to państwo, a Polacy zamienią się rolami, zostaną bez swojej ojczyzny poniewierani na całym świecie

http://i.iplsc.com/-/000483OLW1EYL4QG-C116.jpg

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1479782