Dwóch niedoszłych terrorystów staje przed sądem

Obrazek użytkownika Brytania
Świat
Londyńscy zamachowcy

Dwóch niedoszłych terrorystów pojawiło się w londyńskim sądzie Old Bailey. Hisham Muhammad z Whitefield badał jak może dokonać zamachu, jak używać noży i zrzucać bomby z drona. Jego kuzyn  Faisal Ahmad radykalizował go i nie powiadomił policji o planowaniu zamachu. Muhammad udawał, że chce się zaciągnąć do wojska i odwiedził zamkowe baraki wojskowe w Bury. Obydwaj zostali aresztowani w 2018 roku i właśnie doprowadzono ich do sądowej klatki. Obydwaj wypierają się planowania zamachu. Mahomet mówi, że tylko sprawdzał czy to jest możliwe aby dowiedzieć się, czy zamachy terrorystyczne opisywane w mediach były prawdziwe. Policja jednak znalazła wiele dowodów na to, że ich twierdzenia są fikcją. M. in. znaleziono urządzenia pozwalające na zrzucanie bomb z drona, technologie wykonywania nosków (elementów zapalnych pozwalających na eksplozję zrzuconego z wysokości ładunku i wiele innych. Znalezione elementy i urządzenia odpowiadały schematom opisanym w znalezionym zeszycie ćwiczeniowym a sprawdzenia dokonywali specjaliści d/s ładunków wybuchowych. Policja znalazła także kartony używane do ćwiczeń nożem, pocięte ubrania na których próbowano najbardziej skutecznego używania noży aby zadać rany itp. Muhammad odwiedził stronę propagandową ISIS “Moja Zemsta” osiem razy między 21 a 30 maja na swoim tablecie Samsung, zanim policja i oddział bombowy zostali wezwani do jego domu. 

Mahomet, zaprzecza przygotowaniu aktu terroryzmu. Będąc przesłuchiwanym przez policję oskarżony powiedział, że „jeśli chodzi o korzystanie z Internetu, to lubił prowadzić badania. Tymczasem jego kuzyn i współoskarżony Ahmad twierdził również, że rożna znalezione w domu były używane do „kebabów” i że nie słyszał o stronie internetowej „Dzihadologia”. Ahmad zaprzecza posiadaniu informacji, o akcie terroryzmu i nie powiadomieniu wladz.

 

Źródło: Dwóch niedoszłych terrorystów stanęło przed sądem Oryginał angielski: ISIS fanatics planning 'lone wolf' terror strike on UK military base

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)