Kolejna afera Platformy- ze sprzedażą koncernu CIECH

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

 

Kolejna ujawniona afera rządu PO w ministerstwie skarbu państwa, bo nie zdążono jej zamieść, dzięki pracy dziennikarzy śledczych. Afera która wyszła na jaw, dzięki nagraniom rozmów Kulczyka z wysoko postawionymi urzędnikami rządu PO. 

Chodzi o sprzedaż 40% udziałów skarbu państwa za 600 mln. zł., po 2-krotnie zaniżonej cenie, w zrestrukturyzowanej i sprywatyzowanej spółce CIECH. 

W krótkim czasie wartość spółki i jej akcji wróciła do faktycznego poziomu, ale w efekcie tych uzgodnionych przez Kulczyka przekrętów z ich ceną- z wiceministrami skarbu państwa Pawłem Tamborskim i Rafałem Baniakiem, skarb państwa stracił 619 mln. złotych. 

Przy okazji, w nagrodę za sprzedaż akcji z ogromną stratą dla budżetu, Donald Tusk awansował bez konkursu głównego winowajcę Tamborskiego, na prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. 

W ten sposób po uzyskaniu udziału większościowego w akcjach, Kulczyk stał się faktycznym właścicielem CIECHU, doskonale prosperującego koncernu chemicznego na polskim rynku.

Po aferze FOZ zamiecionej przez lewicowe rządy SLD, jest to największa afera III RP pod rządami PO i byłego premiera Tuska.

Oto nagrania dokumentujące genezę I szczegóły afery ze sprzedażą CIECHU:

Dla przypomnienia 8-letnich rządów aferałów, podaję "dorobek" Polski na kolejnych tuszowanych aferach autorstwa PO:

  • 1. Afera hazardowa, 2.Afera Amber Gold, 3. Afery korupcyjne Prezydenta Gdańska Adamowicza i Sopotu Karnowskiego 4. Afera informatyczna z oprogramowaniem urzędów, 4. Afera taśmowa-przestępstwa polityków, 5. Afera łapówkarska posłanki PO Beaty Sawickiej, 6. Afera konkursowa szefa NIK Kwiatkowskiego 7. Afera z budową Stadionu Narodowego w Warszawie 8. Afera korupcyjna w zarządzie PZPN z jej szefem Grzegorzem Lato, 9. Afera testamentowa w sądzie poznańskim, 10. Afera ze sprzedażą ziemi pod tereny zielone w Poznaniu, zamienione bezprawnie pod inwestycje dla Kulczyka (ze stratą dla miasta 3 mln, zł.), 11. Afera sędziowska prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku- Ryszarda Milewskiego w sprawie Amber Gold, 12. Afera w Ministerstwie Skarbu, ze sprzedażą zaniżonych akcji koncernu chemicznego CIECH.
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)