Oszustwo internetowe na wielką skalę na stronie http://www.e-wykroczenia.pl/rejestracja.html?

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

 Reklama naciągaczy, utrwalona zdjęciem na http://www.alert24.pl/alert24/51,84880,11510226.html?i=0, na której oferują zdjęcia z wykroczeń, datę i wysokość mandatu oraz poniżej- wypowiedź ofiary, która została wykiwana, poprzez manipulację cenami SMS-ów i propozycją wysłania kolejnych SMS-ów  na dość sporą kwotę, za obietnicę "informacji" o szczegółach wykroczenia.

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,11569650,Strona_wyludzajaca_pieniadze_za_falszywe_zdjecia_z.html

"- Dałem się nabrać jak dziecko i straciłem prawie sześćdziesiąt złotych - pisał na Alert24 "lucasik". -Skorzystałem z serwisu - http://www.bazawykroczen.pl/. Według strony można na nim sprawdzić, czy i kiedy fotoradar zrobił nam zdjęcie. Wpisałem nr rejestracyjny swojego auta. Wyszło, że mam trzy zdjęcia. By uzyskać szczegóły oraz zdjęcie z fotoradaru miałem wysłać sms za 0,62 zł. Tak zrobiłem, po czym dostałem i ze trzeba wysłać kolejny. Wysłałem - dostałem jedna czwarta - zdjęcia - nieczytelne, i mapę fotoradarów - pisał nasz czytelnik. Jak się okazało, koszt smsów był prawie dziesięciokrotnie wyższy - 60 złotych za dwa."

Gdy o przekrętach w/w strony http://www.bazawykroczen.pl/ zrobiło się głośno, zniknęła nagle, aby pojawić się pod nową nazwą http://www.e-wykroczenia.pl/rejestracja.html, z paroma zmianami w regulaminie.

W związku z tym zgłaszam przekręt internetowy na wielką skalę na stronie http://www.e-wykroczenia.pl/rejestracja.html. Po znalezieniu ofiary, proponują wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu, który będzie rzekomo skontrolowany w bazie zdjęć z foto radarów, w zakresie zaistnieniu wykroczenia i grożącej za nie kary, natomiast mapa fotoradarów pojawia się w następnej odsłonie jako dodatek.

Osobiście 17.06.2012 (data na trzecim załączonym zdjęciu), wprowadziłem nieistniejący numer rejestracyjny POC 6745, na który za każdym następnym wpisem jest podawana inna ilość i rodzaj zaistniałych wykroczeń, z propozycją ich wyszczególnienia pod warunkiem wysłania SMS za 30,75 zł. o treści RADARY na nr 92560.

Zamieszczam poniżej regulamin tych naciągaczy. Warto zwrócić uwagę na jego p.2, w którym  obiecują za słoną opłatą, zupełnie coś innego niż na Stronie Głównej ich serwisu, a mianowicie: zdjęcia i szczegóły wykroczenia są już tylko podobnie jak serwis- rozrywkowe i przykładowe, a więc nieprawdziwe (sic!), za to pieniądze ściągane za przekręt serwisu są prawdziwe.

Regulamin jest chytrze ukryty (mikroskopijnej wielkości słowo "regulamin"  w dolnej krawędzi ekranu, zlewa  z niebieskim tłem i jest znacznie mniej widoczne niż pozostałe wyszarzone napisy z nim sąsiadujące, które są w 99% nie do odczytania bez ustawienia maksymalnej jasności monitora), natomiast  wtajemniczeni mogli je ujrzeć jako zdatne do odczytania na http://www.e-wykroczenia.pl/rejestracja.html, dopiero poprzez (uwaga) naciśnięcie klawiszy ctrl a. O tym niespotykanym sposobie dotarcia do jego treści napisał forumowicz na stronie http://www.forumkierowcow.pl/showthread.php?t=33617-  komentarz: Neoniusz z dn. 4.04.2012 o g. 11.03.

Oto treść regulamin (zamieszczam tylko 2 pierwsze punkty, doskonale obrazujące technikę naciągania klientów)

   Zasady korzystania z serwisu:
1. Serwis polega na udostępnianiu jednorazowego kodu dostępu, który umożliwia pobranie aktualnej mapy fotoradarów w Polsce oraz na dostarczeniu użytkownikom rozrywki.
2. Za wyjątkiem świadczenia usługi, o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, serwis internetowy ma charakter rozrywkowy. Organizator oświadcza, iż zdjęcia oraz komunikat (wyniki), które ukazują się na stronie serwisu po ukończeniu procesu wyszukiwania mają charakter przykładowy i nie są prawdziwe. (sic! - bezczelna kpina z prawa).

Dodatkowo trzy inne ciekawostki regulaminu, w tym usunięty później p.7 regulaminu:

Postanowienia końcowe- par. 5:

4. Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian niniejszego regulaminu w dowolnym czasie poprzez zamieszczenie zmian na niniejszej stronie internetowej. Zmiany wchodzą w życie z dniem ich ogłoszenia w sposób przewidziany w zdaniu poprzedzającym.

5. Organizatorem i administratorem serwisu jest: Grainside Investments Limited z siedzibą w Nikozji, Petrou liliadi 5, CHLOE HOUSE 1st floor, Office no 101, 2015 Nicosia, Cyprus, zarejestrowana we właściwym rejestrze Republiki Cypru (Ministry of Commerce, Industry and Turism Department of Registrar of Companies and Official Receiver, Nicosia), pod numerem HE 301935, numer VAT (NIP) 10301935C.

7. Organizator oświadcza, że usługi serwisu są skierowane przede wszystkim dla osób przebywających na Cyprze, a serwis działa w oparciu o
prawo cypryjskie (ten punkt regulaminu został wkrótce usunięty przez administratora serwisu, gdyż umożliwił to p.4- sic
!).

Strona główna serwisu obiecuje szczegółowe ujawnienie wykroczenia pojazdu (patrz poniżej zdjęcie-2), którego numer rejestracyjny wpisano w pole wyszukiwań oraz w kolejnym odkryciu dodatkowo mapę fotoradarów (zdjęcie-3). Natomiast ukryty regulamin jest już zaprzeczeniem treści zawartych w serwisie, oferując w p.2  regulaminu- mapę fotoradarów i rozrywkę w postaci kpin z zadeklarowanych wcześnej obietnic...

UWAGA:

Osoby pokrzywdzone, które wysłały płatnego SMS-a za 30,75 zł. na żądanie naciągaczy ze strony http://www.e-wykroczenia.pl/rejestracja.html, mogą zgłaszać fakt poszkodowania  na komendzie policji wg. swego miejsca zamieszkania.

SPROSTOWANIE Z  DATĄ 21.06.2012 r :

W dniu dzisiejszym t.j. 21.06.2012, otrzymałem wiadomość, że na wniosek i prawników właściciela strony e-wykroczenia.pl/rejestracja.html, została zdjęta kopia mojej notki o zbliżonym tytule zamieszczona na portalu Salon24. Blokada ma trwać do czasu zaopiniowania przez prawników Salonu24.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Potwierdzam Twoje spostrzeżenia. Wpisałem numer jaki mi wpadł do głowy i otrzymałem wykaz trzech wykroczeń w ostatnich dniach :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#267443

anty bolszewik- oczywiście, liczą na olbrzymią ilość płatnych SMS-ów, które wzbogacą o niemałe pieniądze ich konto na płatnym numerze.Tym bardziej, że ich reklamy ukazały się wczoraj na popularnych portalach społecznościowych, w tym na Wirtualnej Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#269039