10 SPOSOBÓW MANIPULOWANIA SPOŁECZEŃSTWEM NA POLSKICH PRZYKŁADACH

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

Oto, oparta o prace amerykańskiego lingwisty lista „10 strategii manipulacji” przez establishment.

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3 – STOPNIUJ ZMIANY Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4 – ODWLEKAJ ZMIANY Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI. Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM. Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY. Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE. Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

===========================================================


Teraz przejdę na teren naszego podwórka, oraz jak skutecznie są realizowane zalecenia inżynierii dusz Polaków:

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ - do tego idealnie pasują coroczne akcje Owsiaka. Orkietra Świątecznej Pomocy gra oczywiście w celach, jak najbardziej charytatywnych i to parędziesiąt lat, a jej firmowym hasłem i sprytną przykrywką, jest pomoc w zaopatrzeniu szpitali w sprzęt medyczny. Rockowe zespoły muzyczne też tam grają charytatywnie, pobierając słone opłaty za każdy występ. Przy okazji stacje TV nadawają przez kilka dni bez przerwy, bezpłatne reklamy tego przedsięwzięcia i nic innego przez ten czas nie można znaleźć w ramówkach.

Tak przy okazji, również ten sam pomysłodawca reanimował inną imprezę, z której Amerykanie wycofali się z hukiem w latach 70-tych, ze względu na panujące na niej patologie pijaństwa i narkotyków oraz wykreowanie na jej koncertach zbrodniczej grupy zabójców seryjnych, pod wodzą hippisa Mansona.

Oczywiście jest to niegdysiejsza nieboszczka "Woodstock" podrasowana na "Przystanek Woodstock"- impreza rockowa przeflancowana przez Owsiaka na grunt polski , ale za to podana w bardziej strawnym opakowaniu, w połączeniu z umiejętnym nagłaśnianiem akcji charytatywnych.

Właśnie te dwie imprezy owsiakowe, mają za zadanie odwrócić uwagę młodych od bieżącej sytuacji kraju i szkodliwego wpływu sprzyjających tym poczynaniom polityków i sponsorów.

Z przykrością przyznaję, że pan Owsiak robi to bardzo skutecznie już od 25 lat, poprzez wprowadzanie zdezorientowanych klakierów w "chocholi taniec" z bezmyślnym tarzaniem w błocie, na drodze prowadzącej do nikąd.

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE - klasycznym przykładem jest niedawno zatuszowana afera hazardowa, której autorami byli ludzie powiązani szemranymi interesami z politykami PO z najwyższej półki. Dla zatuszowania sprawy premier Tusk usunął ze stanowiskaszefa CBA Mariusza Kamińskiego, który go poinformował o planowanym oszustwie podatkowym, a przy okazji zakazał ustawowo hazardu w małych punktach sprzedaży, pozbawiając dochodów ich właścieli, z jednocześnym przekazaniem w drodze ustawowej prowadzenie hazardu, w gestie właścicieli wielkich kasyn gry. Tym samym twórcy afery hazardowej, pozbyli się za pomocą premiera, niechcianej konkurencji. Jest to klasyczny "kompromis" tuszowania łajdactwa, gdzie wilk jest nadal syty i owca cała. Natomiast w konkluzji stwierdzono, że żadnej afery nie było, a szef CBA majaczył i powinien pójść do lekarza ( w domyśle, jakżeby inaczej- psychiatry). - jeszcze lepszy przykład to celowe sprzyjanie powstaniu możliwości zamieszek, sprowokowanych przez anarchistów w czasie obchodu Święta Niepodległości-2011r., kiedy to zarówno dziennikarze jak i policja, zostali tydzień wcześniej powiadomieni o planowanym przyjeździe na to święto grupy lewaków niemieckich- specjalistów w podpalaniu sklepów i samochodów, a mimo to zostali wpuszczeni z pałkami i kastetami na to święto. Efekty to profanacje polskich mundurów i podpalenia samochodów, w sytuacji gdy o kilkanaście metrów dalej stała kompletnie bezczynnie policja, tłumacząca swą bierność brakiem rozkazów. Zaplanowany efekt i skutek, to wykorzystanie oczekiwanych ekscesów, po stworzeniu warunków do ich zaistnienia, dla zaostrzenia Prawa o Zgromadzeniach

3 – STOPNIUJ ZMIANY, 4 – ODWLEKAJ ZMIANY

- wzorcowy przykład, to rozwiązanie podniesienia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat. Oczywiście ma to nastąpić stopniowo, przy czym proszę o zwrócenie uwagi, na niebywałą "genialność" propozycji autorstwa premiera Tuska, wygłoszonej w Sejmie: co 4 miesiące ma ten wiek powiększać się o 1 miesiąc (sic!).

Z prostego rachunku wynika, że mężczyzn to " tuskowe miłosierdzie" dosięgnie docelowo za 8 lat, a kobiety za 28 lat , a wszystko to przy akompaniamencie znanej i wypowiedzianej ustami premiera troski o dobro społeczeństwa. Ha, skąd my tę wyświechtaną śpiewkę znamy- czy może z czasów PRL-u?

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA - jest tu przykład nazywania słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami", a przedstawicieli opozycji, w miejsce rzeczowej dyskusji z nimi, "obdarowywanie" epitetami ludzi chorych znienawiści, z jednoczesną propozycją udania się do lekarza. Klasyczni przedstawiciele tych zachowań to: honorowy prof. W.Bartoszewski- twórca pojęcia "dyplomatołków", i były opozycjonista A. Czuma- specjalista od proponowania adwersarzom udania się do lekarza, czy też Palikot- proponujący z miną myśliwego i znawcy wszechrzeczy- zastrzelenie, wypatroszenie z wnętrzności i wyprawienie skóry J. Kaczyńskiego,korzystający przy okazji z życzliwego nagłośnienia tej głupawej wypowiedzi w ogólnopolskim wydaniu wiadomości TVP. O Niesiołowskim nie wspomnę bo jego chamskie, agresywne wypowiedzi, to poziom kwalifikujący tylko do dania na odlew w mordę.

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI - dobry przykład to hasełko o "dorzynaniu watahy" wygłoszone przez min. Sikorskiego, które niedawno zaowocowały zbrodniami na politykach znienawidzonej przez PO opozycji. Udawana pobożność z jednoczesnym wykorzystaniem najmniejszego pretekstu w postaci sporadycznych przypadków sprzeniewierzenia duchownych swojej wierze, do walki z Kościołem. Przy czym stara się te przypadki propagandowo i fałszywie naświetlać, jako wizytówkę atakowanej ofiary.Wiernym przykładem jest nagłaśnianie jednostkowych przypadków pedofilii wśród wyłącznie duchownych katolickich, oraz perfidne, fałszywe sugestie o ich niebotycznych rozmiarach.

Robi to z regularną częstotliwością Wirtualna Polska, która- co jest tajemnicą Poliszynela- jest wielką tubą propagandową PO i lewactwa, jednocześnie metodycznie nagłaśniającą dawno zdemaskowane kłamstwa smoleńskie sławetnej rosyjskiej komisji MAK, podejmując przy tym samodzielne próby ich uwiarygodnienia.

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI -dobry przykład to lekceważąca wypowiedź z tonem wyższości ministra finansów Rostowskiego, który na pytanie o deficyt finansów oraz faktyczny, a nie planowany wzrost gospodarczy i inflację, szybko odparował, że te informację można znaleźć w internecie z jednoczesnym niewyraźnym bąknieciem-tak jakby od niechcenia, na jakiej stronie www. mozna te dane odszukać. Dla telewidza oglądającego obrady Sejmu i nie posiadającego internetu, taka informacja to lekceważenie obywateli i potraktowanie ich jak smarkaczy. Podobne zachowanie można było zaobserwować u premiera Tuska, który na sali sejmowej na pytania posłów o uzasadnienie decyzji naruszenia rezerw walutowych NBP, gdyż jak było wiadome, wcześniej zasilenia MFW na rzecz eurostrefy odmówili Amerykanie i Niemcy, którzy nie dopuścili, aby do MFW trafiły środki z Europejskiego Banku Centralnego.

Tymczasem, ponoć niezależna od polityków Rada Polityki Pieniężnej, z niespotykaną łatwością i to na jedno skinienie palcem premiera, poparła wydrenowanie polskiego banku centralnego z rezerw walutowych, na kwotę ok. 7 mld euro, dla ratowania strefy euro i w tym m. in. bankrutujących Włoch, które są obok Niemiec najbogatszym państwem, przy czym Włochy ani myślą naruszać własne rezerwy walutowe- kilkakrotnie wyższe od polskich.

Tusk tonem wyższości i pouczania niesfornych pętaków, "uzasadniał" tą decyzję używając komunałów w rodzaju modnego hasełka solidaryzmu unijnego i skrótowych, nic nie mówiących nazw inicjatyw i programów unijnych, które ponoć tyle dobrego wniosły dla Polski, wymienianych celowo szybko i niewyraźnie- jakby od niechcenia. Intencja tego wyrachowanego zachowania była oczywista- nie dopuścić do merytorycznej dyskusji, a zachować formułę jednostronnego monologu, w formie nieustannego słowotoku, o nie istotnych sprawach.

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM - dobre przykłady, to promocje takich wulgarnych i prymitywnych "gwiazd" i beztalenci jak Doda, Nergal, Chylińska, Kora, głupawo chamskiego Wojewódzkiego, wyrafinowanie stronniczego i wulgarnego Lisa, któremu publiczna TVP-1 płaci z naszych abonamentów, bajońskie honoraria za organizowanie pod pretekstem wywiadów- spektakli stronniczości i nienawiści.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Wielokrotnie prasa zagraniczna, informuje o "polskich obozach koncentracyjnych", pogromach żydowskich jakie rzekomo cywile- Polacy, dokonywali do spółki z okupantami hitlerowskimi, strzelając względnie podpalając parę tysięcy żydów w Jedwabnem, zgromadzonych w jednej stodole (sic!). Nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadłby na możliwość zgromadzenia tysięcy ludzi w jednej stodole oraz niebywałej przyjaźni Polaków z okupantem hitlerowskim.

Ale od czego jest propaganda i szeroko nagłośnione przeprosiny z ust Prezydenta Kwaśniewskiego, czy wypowiedzi "autorytetów" w rodzaju o.m.c. prof. Bartoszewskiego o pogromach i wszechobecnym antysemityzmie polskim, który wg. niegdysiejszego premiera Izraela, został wyssany już z mlekiem matek (sic!).

Ta kłamliwa taktyka ma doprowadzić w efekcie do wyłudzenia wypłaty odszkodowań dla tzw. "Przemysłu holocaust" na kwotę ok. 70 mld $, za utracone majątki, do których nie istnieją żadne tytuły prawne w postaci spadkobierców i zapisów w księgach wieczystych, z jednoczesną groźbą upokarzania Polski na forum międzynarodowym- w przypadku zwlekania z wypłatą, co też konsekwentnie jest realizowane (nagłaśniany holocaust, za sprawą polskich obozów koncentracyjnych).

Zresztą nie martwmy się, gdyż sam premier Tusk podczas ostatniej bytności w Izraelu, obiecał szybki zwrot tego mienia.

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

- ten cel został osiągięty, poprzez stworzenie, na polecenie premiera i pierwszego sekretarza PZPR W. Jaruzelskiego, w epoce upadającego perelu, sondażowni CBOS i OBOP, które wielokrotnie podawały naprzemiennie- zafałszowane lub autentyczne wyniki sondaży, w zależności od zapotrzebowania zleceniodawców lub terminu wyborów.

Po wyborach w 2005r., gdzie kompletnie się skompromitowały i to blisko 20-procentową "pomyłką" w sondażowym typowaniu zwycięzcy w wyborach, a dla odmiany po niezafałszowanym wytypowaniu zwycięzców w ostatnich wyborach, znowu powróciły do łask niczym "Wańka -Wstańka", o czym można przekonać się zaglądając na portale wiadomości Wirtualnej Polski i "Gazety Wybiórczej", które z rozgłosem publikują ich manipulowane sondaże. Cel ich utworzenia był oczywisty- wpływać poprzez manipulacje sondażami i kreowanie ludzi powiązanych z nieboszczką PZPR, na tolerancyjnych i jowialnych lewicowców, komunistów (socjaldemokratów) o ludzkimi twarzach i postępowych europejczyków, sprzyjających tak pożądanemu społecznie prawu do ogólnodostępnej aborcji na żądanie, eutanazji na życzenie, darmowych pigułek antykoncepcyjnych i legalizacji związków homoseksualnych oraz w konsekwencji umożliwienia tym związkom adopcji dzieci.

To dzięki nim i podsycaniu apatii w społeczeństwie, zaczęła narastać tęsknota za minionym okresem perelu i jego sztandarowymi ikonami w rodzaju L. Milera, A Kwaśniewskiego, J. Oleksego, S. Cioska i J. Urbana. Toteż w efekcie doszło do dwukrotnego zwycięstwa w wyborach, lewicowych formacji- lekko podretuszowanych na socjaldemokratów, oraz wybraniem aparatczyka PZPR na Prezydenta RP.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pominięcie nazwiska Chomsky'ego akurat w tekście o manipulacji jest samo w sobie dość naiwną próbą manipulacji.
Jak się wymaga uczciwości i rzetelności od innych, nie wypada samemu popisywać się czymś odwrotnym już w pierwszym zdaniu.

Ja wiem, że Chomsky to paskudny lewak. Mimo to, za próbę manipulacji (lub za niechlujstwo) - ode mnie jedynka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248403

Brawo! Ten materiał już wisiał parę miesięcy temu pod innym nickiem. Z nazwiskiem M. Chomsky`ego. W komentarzu wyjaśniłem kim jest ów naukowiec. Sam czasem przywołuję go w swoich komentarzach, ale zawsze z informacją "who is..."
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248413

Poprawka: wisiał pod nickiem @stary bolszewik 25 stycznia br. W tej wersji nazwisko Chomsky`ego było wymienione, bez żadnych informacji o jego cv. Mój komentarz do tego tekstu [ niepoprawni.pl/comment/254189/Chomsky] nie otwiera się (wyświetla się "strona nie odnaleziona?)Tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248442

Poprawka: przepraszam, pod nickiem @anty-bolszewik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248444

   Ten materiał był zamieszczony 2- krotnie pod moim nickim "anty bolszewik" i administratorzy to mogą potwierdzić.

Dzisiaj zamieściłem go po raz kolejny pod innym tytułem, zmieniając mało istotne fragmenty treści i szatę graficzną dzięki doświadczalnemu rozeznaniu możliwości formatowania tekstu (pogrubianie liter,  kolorowanie), usuwając  wpis pierwotny- mniej przejrzysty. Tyle w tym "niepokojącym" co niektórych temacie, natomiast fakty w notce zawarte, mogą być dla co niektórych naprawdę niepokojące (sic!).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#248445

Wyjaśnienie uznaję za wystarczające. Dziękuję. Ale muszę stwierdzić, że w materiale z 25 stycznia nazwisko Chomsky było wymienione, a w materiale z dnia dzisiejszego znikło.

Nie mam nic przeciwko posługiwaniu się dorobkiem naukowym Chomsky`ego i innych lewaków, pod warunkiem informowania Czytelników z kim (i z czym) mają do czynienia.

Mam natomiast wiele przeciwko pomówieniom i insynuacjom. Dlatego proponuję, aby zechciał Pan wycofać swoją odpowiedz na tekst @Traube.

Oczekuję tego do godz.21.30 w dniu dzisiejszym. W przeciwnym razie będę zmuszony do jej oflagowania.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248453

 Panie Traube, to nie te czasy kiedy można było zmuszać do wypisywania tego co chciał pierwszy sekretarz PZPR, a za poglądy i niewygodne dla nich tematy, nie tylko usuwano z pracy, ale wsadzono do więzienia. Niech się pan lepiej przestanie zabawiać w cenzora i narzucanie treści w nie swoich blogach.

Natomiast zastanawianie się nad pańską rolą na forach, bądź pan łaskaw pozostawić mnie.

Niestety, to już nie  czasy cenzury z ulicy Mysiej, pomylił pan epoki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#248474

A to jest a propos czego?

Dodam, że nie zwracałem sobie głowy zgłaszaniem twojego tekstu.

Wypadałoby przeprosić.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248484

Przykro mi, czas minął.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248475

  Komentarz zupełnie nie na temat, te 10 sposobów manipulacji w Polsce są udokumentowane przeze mnie przykładami,a nie przez Chomskiego i są faktami zaistniałymi w Polsce. Sprowadzanie ich na boczne tory (merytorycznie nie na temat)świadczy o manipulacji (tzw. neutralizacja przez kierowanie dowodów na poboczne tory).

Techniką tą posługują się rosyjskie służby dezinformacji, kierując na fora internetowe opłaconych blogerów, celowo sprowadzających sprawę zamachu smoleńskiego na fałszywe tropy i to kłamstwami o rzekomym braku wyszkolenia pilotów, nieznajomości języka rosyjskiego, a nawet zasiadaniu za sterami samolotu pijanego gen. Błasika.

Zastanawiam się, czy pan nie jest jednym z nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#248436

Nie jestem zapewne tak na bieżąco, jak ty, w kwestiach technik stosowanych przez rosyjskie służby na forach internetowych.
Z pewnością wiem jednak, że pomijanie nazwisk zachodnich naukowców, a także naukowców własnych, ale popadłych w niełaskę, było typowe dla sowietów z czasu najgorszej komuny.
Dbałość o poziom prawicowych portali, takich jak niepoprawni.pl, polega m. in. na stosowaniu wyższych standardów, czyli np. podawaniu źródła cytatu nawet jeśli jest ono niewygodne.

Poza tym, wklejanie cudzych tekstów, bez podania źródła to plagiat.

"Twój" tekst, tę część od "amerykańskiego lingwisty", znajduję po krótkich poszukiwaniach np. tu:

http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/46398,10-sposobow-na-manipulacje-spoleczenstwem

Zwróć uwagę, że podany jest UCZCIWIE zrówno autor, czyli Chomsky, jak i wskazane źródło, z którego bloger tekst zaczerpnął, czyli dr Marek Mariusz Tytko.
Jeśli to ty jesteś doktorem Tytko, to serdecznie przepraszam, choć wątpię, bo on nie ukrywałby autora tekstu.

Znajduję też wpis opatrzony twoim nickiem, z Salonu24:

http://lubczasopismo.salon24.pl/ponadpoziomypolactwa/post/377803,10-sposobow-manipulacji-spoleczenstwem

Ponieważ tam nazwisko Chomsky'ego jest, wnoszę iż poważniej traktujesz S24, a tu sobie folgujesz.

Najstarszy ze znalezionych w ciągu tych paru minut tekst pochodzi z portalu niezależnych nacjonalistów:

http://autonom.pl/index.php/artykuly/idea/1192-10-sposobow-na-manipulacje-spoleczenstwem

Przyznam ci, że plagiatorzy internetowi budzą we mnie szczególną agresję i z przyjemnością tępię każdego gnoja, którego mi się udaje przyłapać na plagiacie.

W sumie, wystarczyłoby wyedytować wpis, uzupełnić nazwisko. Zachować się przyzwoicie, a nie bredzić w moim kontekście o Smoleńsku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248482

   Kolejna manipulacja i to dokładnie w stylu gebelsowskim-czyli pomieszanie prawdy z kłamstwem. Poza tym radzę się zastanowić nad pojęciem "lewak" bo nie wie pan nawet co ono znaczy.

Niech pan lepiej przeczyta dokładnie moją notkę, która od miejsca (na czerwono oznaczona granica), zawiera niezbite dowody stosowania manipulacji w Polsce i jest zaznaczam w 100% mojego autorstwa, a nie Chomskiego- jak pan kłamie).

Poza tym, tego nie lubianego pana przez Wikipedię, jak się potem okazało po trafności jego prac i celności spostrzeżeń, niesłusznie ktoś nazwał lewakiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antybolszewik

#248500

Zwróciłem ci uwagę, że nie podałeś nazwiska Chomsky'ego podając 10 przykładów manipulacji.
Odnosi się to do pierwszej części tekstu.
O części drugiej nic nie pisałem.

Normalny człowiek wyedytowałby tekst, uzupełnił nazwisko i na tym sprawa by się zakończyła.

Tak zrobiłby normalny człowiek.

Wpisując swoją uwagę nie zdawałem sobie sprawy, że mam do czynienia z histerykiem i idiotą.

Teraz to wiem.

Jeśli Redakcja uzna za stosowne usunięcie moich wpisów, nie będę miał nic przeciw temu.

Dalszą dyskusję uważam za bezcelową. Ty ze swej strony nie wyczerpałeś jeszcze zapewne studni swoich argumentów. Były ruskie służby, był Goebbels, to może jeszcze Czerwoni Khmerzy albo sam Hitler.

Wolna droga.

Dobranoc.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248509