Sprzedaż lasów, dla zaspokojenia żydowskich roszczeń wobec Polski

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

Prezydent Bronisław Komorowski powinien wyjaśnić sprawę notatki ambasadora USA w sprawie lasów państwowych – mówi prof. Jan Szyszko, były minister środowiska.

Z opublikowanej przez portal WikiLeaks notatki wynika, że pieniądze ze sprzedaży polskich lasów miały trafić do Żydów w ramach odszkodowania za mienie utracone w czasie II wojny światowej w naszym kraju. Taką obietnicę miał złożyć w styczniu 2009 roku ówczesny marszałek sejmu Bronisław Komorowski. O sprawie napisał tygodnik „wSieci”.

Profesor Jan Szyszko mówi, że w tej sprawie sam prezydent powinien zabrać głos, bo faktem jest, że rząd PO-PSL dążył i wciąż dąży do destabilizacji Lasów Państwowych. Pierwszą próbę podjęła Unia Wolności przy akceptacji Jerzego Buzka – dodał poseł.

 Druga taka próba była zrobiona w roku 2010 przez pana premiera Tuska, który wspólnie z panem ministrem Rostowskim postanowili włączyć lasy do sektora finansów publicznych, a więc w gruncie rzeczy do budżetu. To się również nie udało dzięki temu, że społeczeństwo zareagowało błyskawicznie i zebrało ponad milion podpisów, domagając się w tej sprawie referendum. Rząd z tego po cichutku się wycofał i związku z tym referendum również nie było aktualne. No i ostatnia próba to w zeszłym roku, właśnie w styczniu – zabranie polskim lasom państwowym pieniędzy na działalność bieżącą czyli obciążenie haraczem –  powiedział Jan Szyszko.

Kolejną próbę rząd PO-PSL podjął w grudniu ubiegłego roku. Chciał umożliwić sprzedaż lasów w sytuacji gdy uzna, że wymaga tego interes państwa. Ostatecznie i ta próba nie powiodła się. Szybka akcja i zebranie w krótkim czasie 2,5 miliona podpisów przeciw sprzedaży lasów, doprowadziła do fiaska zmiany Konstytucji i przeprowadzenia kolejnej złodziejskiej prywatyzacji wspólnego dobra narodowego. Pięciu głosów zabrakło koalicji PO-PSL, do przegłosowania ustawy zmieniającej zapisy Konstytucji, uniemożliwiajace sprzedaż lasów.

Oto zapis z głosowania:

Oto treść tajnej notatki ambasadora USA zamieszczonej w Wikileaks: http://www.wikileaks.org/plusd/cables/09WARSAW78_a.html

 w sprawie rozmowy z Prezydentem Komorowskim, o zwrot mienia żydowskiego, wbrew obowiązującemu prawu, w myśl którego, mienie bezpotomnie zmarłych, przechodzi na własność państwa.  Ambasador Ashe unika określenia „mienie pożydowskie” w notatce, ale można się domyśleć, że właśnie o to chodzi. W marcu 2008 r. premier Donald Tusk podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w Nowym Jorku obiecał rozwiązanie ciągnącego się od lat problemu restytucji prywatnego mienia żydowskiego w Polsce.

oryginał tajnej notatki:

6. (C) On prospects for passing legislation on compensation for private property confiscated in WWII and the Communist era, Komorowski expressed concern that the financial crisis had presented "new circumstances." Nevertheless, Komorowski said, PM Tusk is determined to force intransigent ministers, especially the Agriculture and Environment Ministries, to contribute to a compensation fund by selling government-owned real estate, including forests. "We have to look for extra funds" because of declining property values. Komorowski reiterated that Tusk was determined to move forward with the legislation. Komorowski hinted that the ten-year repayment plan envisioned in the current draft legislation would be a "safety mechanism." He said it was absolutely essential to start the process, but did not specify when the legislation would be introduced in parliament.

tłumaczenie:

6. (C) w sprawie perspektyw uchwalenie przepisów w sprawie odszkodowania

własności prywatnej w II wojnie światowej i skonfiskowanej w komunistycznej

erze, Komorowski wyraził obawę, że kryzys finansowy

stworzył "nowe okoliczności". Niemniej jednak, Komorowski

powiedział, że premier Tusk postanowił zmusić nieprzejednanych ministrów,

zwłaszcza Ministerstwa Rolnictwa i Ochrony Środowiska, do

utworzenia Funduszu Kompensacyjnego, sprzedając własność rządu tj.

nieruchomości, w tym lasy. "Musimy szukać dodatkowych

środków "z powodu spadku wartości nieruchomości. Komorowski

powtórzył, że Tusk jest zdecydowany iść w kierunku

ustawodawstwa. Komorowski zasugerował, że dziesięcioletni plan spłaty,

przewidziany w obecnym projekcie ustawy, będzie

"mechanizmem bezpieczeństwa". Powiedział też, że jest absolutnie niezbędne, aby

rozpocząć ten proces, ale nie określił, kiedy on zostanie wprowadzony w parlamencie.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:20)

Komentarze

slonia, a raczej stado sloni, w skladzie porcelany. Nie wykluczam ze info o lasach to jakieś odwrócenie uwagi od tego, źe pieniądze  juź plyną lub będą plynąc do "ukorzenionych" bez podstawy prawnej w postaci choćby  zaplanowanych wydatkow z budźetu, wykonujących postanowienie jakiegoś przepisu, lub z b.wątpliwą podstawą prawną. Ale chyba nie.

Uważam, ze takich pieniędzy by "oni" zaczęli je "odliczać" od "dlugu" z tytułu  "odszkodowań" (same cudzysłowy aź się proszą, by je postawic), nie da się wyplacić bez nazwania tego, ze to "odszkodowania", czyli jakas podstawa prawna raczej musi być.. Tak że -powtórzę- dobrze ze media zauwaźają, nawet nie muchę, lecz cos wielkosci chyba kruka, na białym kożuchu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1462156

innego wyjścia z naszej sytuacji, jak kiedyś zrobił  to Cyrankiewicz, bezboleśnie, elegancko, wypierniczył icków z Polski. Teraz zróbmy to samo, kiedy nie szanują naszych praw, nie respektują naszej Konstytucji RP, uważają się za coś lepszego jak Polacy, którzy ratowali im tyłki podczas II wśw. , rabują i kradną nas, won z Polski!

Nawet nie będę tego tematu rozwijać, bo uważam, że dla uratowania naszego Narodu Polskiego jest tylko jedno wyjście: takie jak za Cyrankiewicza, Gomułki i Gierka: żydzi WON z Polski!

Czy komuna jednak nie była dobra?  CHOLERA JASNA, CZERWONI NIE MIELI WĄTPLIWOŚCI kto jest kim.

Jestem z dala od powrotu bolszewii, ale tego wszystkiego już nie trawię. Idę na pierwszą linię frontu jak wreszcie polacy powstaną, jak zmądrzeją i zrozumieją, że ciepła woda w kranie to nie wszystko.

Najważniejszy to nasz DOm, Polska.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#1462215

przed naprawą, jak to nazywają blogerzy, przed zmianą Waszej szty graficznej, ale więcej udzielam się na niezależna, można tam wypowiedzieć wszystko co myśli się o odbudowie naszej Ojczyzny.

Bardzo szanuję niezależne portale w Polsce, to nasz siła.

Dziękuję, że zawsze mogę się tu zalogować i coś skrobnąć. Niepoprani i niezależna, wPolityce itp. to nasza ogromna siła w budowie Nowej Wolnej Niezależnej Polski.

Tak trzymajmy! Razem możemy dużo, możemy zmienić Polskę!

Moim hasłem jest zawsze Bóg Honor Ojczyzna.

Dziękuję i pozdrawiam

Xenia

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#1462216

Nie zgadzam się z Twoim zdaniem, na "niezależnej" nie można pisać tego co się myśli na temat działalności Sakiewicza. Nie można tego człowieka zaliczyć do tych, którzy odbudowują naszą Ojczyznę, on dzieli prawicę. Grzegorza Brauna nazwał prowokatorem a swego czasu nazywał Radio Maryja sowiecką agenturą. Takie są fakty i to nie wszystkie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1462380

Nie wolno zapomnieć, że komuna przez długi okres wysługiwała się żydami. Ci bardzo chętnie mordowali Polaków i wydawali na nas wyroki. Za przykład może posłużyć sędzina Wolińska (wydawała wyroki śmierci na Polaków), która do końca swojego haniebnego życia pobierała polską emeryturę żyjąc w Wielkiej Brytanii. Antypolski paszkwil "Ida" wzoruje się na jej historii. Przepędzić stąd żydowską hołotę to pierwszy krok ku normalności.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

O żydowskiej agenturze w polskiej sieci:

http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=657&Itemid=69

Zażydzenie Polski jest faktem:

https://www.youtube.com/watch?v=4pnc1_vOQ7I

#1462239

PrezydĘt niech za swoich pieniedzy z "prywatyzacji" wypłaca Zydom "rekompensaty" - taki Fundusz Kompensacyjny najlepiej stworzyć z odebranych PO-szustom ukradzionych pieniędzy, myśle ,że po 8 latach złodziejstwa zebrałóby sie sporo...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1462222

Dobrze by było przewietrzyć Polskę od żydo ubeckiego morowego POwietrza, tak jak w 68.

Albo przyjmują warunki Polskie, albo won.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1462237

Układ pomiędzy Polską a USA z 16 lipca 1960 został przez Polskę wypełniony, a kwoty w nim zawarte wpłacone rządowi USA. Czego jeszcze amerykańscy Żydzi od nas chcą? Dla niedowiarków podaję, że w tej sprawie wypowiadał się w sejmie sekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych 29 sierpnia 2008 r. Można to znaleźć na oficjalnych stronach rządowych: orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61/main/63E61385 lub też pod: umowy indemnizacyjne. Monitor Polski z dnia 6-13.12.2009 r.: "Zgodnie z art. 1 tegoż traktatu/umowy rząd Polski zobowiązał się zapłacić, a rząd USA przyjąć, 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata tego zobowiązania przez Polskę następowała w rocznych ratach i została w całości spłacona i rozliczona dnia 10 stycznia 1981 roku.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1462250

Polska została sprzedana w 97% I zostały tylko Polskie lasy. Trzy razy były próby sprzedania Polskich lasów i na pewno będą jeszcze nie jedne próby sprzedania lasów Polskich. Ja, jako Polak ten, co to zrobi lub mu się uda to zwracam się do rodowitych Polaków, żeby unieważnili sprzedaż a tych, co to zrobiliby z lasami Polskimi powinni Polacy wydać wyrok śmierci wszystkich, co w tym udział brali i nie mieli dla nich i ich rodzin litości i powinna ich dosięgnąć kara śmierci jak się odważą, chociaż dotknąć lasy i myśl taka przyjdzie jak jesteś polakiem to do tego nie dopuścisz, bo inaczej wyrzekam się takiego narodu i kraju, co pozwala się okradać. I tak dużo pozwoliliście, że tyle polski sprzedali a Żyd z tego się cieszy a polak powinien dawno te dziadostwo wyrzucić z kraju, bo to mendy i szuje, co okradają kraj. I zniszczą nas i nie będziemy istnieć przez tych dziadów, co mówią, że to naród głupi i można robić, co się chce. Przeczytaj wypowiedź Żyda do Żydów polskich, który żył w latach ur. 26.12.1901 a zm. 10.04.1984 roku w Warszawie był to Jakub Berman.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ryszard

#1524043