Komunistyczni zbrodniarze z NKWD i założyciele PPR m.in.: Gomułka, Moczar, Bierut

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Historia

 

 

 

Komunistyczni zbrodniarze z NKWD i założyciele PPR m.in.: Gomułka, Moczar, Bierut

 

Do utworzonych na początku 1942 roku stalinowskiego PPR-u i AL — komuniści zwerbowali także wielu pospolitych bandytów skazanych przez sądy w II RP za mordowanie i rabowanie Polakow.

Ci bandyci w czasie okupacji niemieckiej mordowali i rabowali co bogatszych Polaków i Żydów, a łupy z tych zbrodni były rozdzielane przez agentów NKWD Gomułkę i Moczara wśród członków KC PPR. Później później ci komunistyczni zbrodniarze byli opisywani przez partyjną propagandę PPR i PZPR jako komunistyczni bohaterowie walczący z Niemcami.

PPR współpracował także ze zbrodniarzami stalinowskiego NKWD i niemieckiego Gestapo w zwalczaniu polskiego podziemia patriotycznego.

Zresztą organizatorzy stalinowskiego PPR, odpowiedzialni m.in. za dziesiątki tysięcy komunistycznych zbrodni na Polakach  — sowieccy agenci tacy jak tow. Bierut i tow. Gomułka oraz wielu innych komunistycznych morderców polskich patriotów — niczym się od tych pospolitych bandytów i morderców nie różnili. Bowiem działacze PPR mordowali i rabowali Polaków tak samo jak i pospolici mordercy. Udokumentował te komunistyczne zbrodnie Piotr Gontarczyk w książce "Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy 1941–1944".

Zsowietyzowani komuniści nienawidzili Polaków i twierdzili — jak np. Anatol Fejgin, że: “Trzeba zabić polską dumę, rozstrzelać patriotyzm”.

Jeszcze inni komunistyczni oprawcy Polaków, jak np. współpracownik NKWD, szef UB w Augustowie i kat wielu polskich patriotów — użalał się nad sobą w 1952 roku: "Jak trzeba było wieszać ludzi, strzelać do nich i topić ich w ustępach, to nikogo nie było. A teraz moich zasług nikt nie bierze pod uwagę."

W książce Piotra Gontarczyka "Polska Partia Robotnicza. Droga do wladzy 1943-1945" — znajduje się fotokopia historycznego dokumentu, na którym jest podpis agenta sowieckiego NKWD i komunistycznego zbrodniarza Władysława Gomułki.

Otóż dokument ten jest pokwitowaniem otrzymania przez komunistycznego zbrodniarza Gomułkę ze stalinowskiego PPR kosztownosci zrabowanych Polakom zamordowanym przez bandytów z AL dowodzonych przez komunistycznego zbrodniarza Moczara.

Kosztownościami tymi później obdarowywano „zasłużonych“ towarzyszy i działaczy PPR — czyli założonej przez NKWD stalinowskiej zbrodnizcej i kryminalnej partii, bo jej członkami byli sowieccy szpiedzy z NKWD oraz polscy zawodowi kryminaliści skazan za mordy na Polakachi przez sądy w II RP.

Na rozkaz sowieckiego zbrodniarza Stalina - przez tych komunistycznych zdrajców partia ta została nazwana: „Polską Partią Robotniczą“. Jak zwykle komunistyczni zbrodniarze zakładali fałszywe maski mające oszukać społeczeństwo w Polsce, w tym przypadku podszywali się zarówno pod Polaków, jak i robotników...

W 1948 roku komunistyczni zbrodniarze z PPR zmienili nazwę tej sowieckiej partii na PZPR.

Od 1944 roku komunistyczni zbrodniarze rządzący z nadania bolszewickich zbrodniarzy z Kremla w tzw. PRL zamordowali około 50 tysięcy Polaków i polskich patriotów - Żołnierzy Niezłomnych.

* * * * *

Nawet po 1989 roku, przez lata bolszewicka agentura rządząca w III RP - czyli PRL-bis - uniemożliwiała mówienie prawdy o komunistycznych zbrodniach na Polakach i polskich bohaterach - Żolnierzach Wyklętych. Komunistyczna propaganda po roku 1945 twierdziła, że ci którzy wybierali wolność i walkę z bolszewickimi zbrodniarzami z Moskwy i ich komunistycznymi marionetkami w tzw. PRL - jak Żołnierze Niezłomni i Żołnierze Wyklęci - byli "faszystami" lub współpracowali ze zbrodniarzami niemieckim.

Dzień pamięci 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony z inicjatywy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego 1 marca od 2011 r. Data ta została wybrana dla upamiętnienie komunistycznej zbrodni z 1 marca 1951 roku, kiedy w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, z polecenia władz komunistycznych, sowieckim zwyczajem - a więc strzałem w tył głowy - zamordowani zostali przywódcy IV Zarządu Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" – Łukasz Ciepliński i jego towarzysze walki. WiN nazywany był także Ruchem Oporu bez Wojny i Dywersji „Wolność i Niezawisłość".

WiN domagała się, by zbrodnicza Armia Czerwona i zbrodniarze z NKWD opuściły obszar Polski. WiN odrzucał kształt granicy wschodniej ustalony w Jałcie. Sprzeciwiał się także komunistycznym prześladowaniom politycznym oraz dewastacji kraju czynionej przez wojska sowieckie.

Ci polscy bohaterowie tworzyli ostatnie kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej oraz walkę z komunistycznymi najeźdźcami.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)

Komentarze

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk podkreślił, że "bez ich walki i determinacji nie przetrwalibyśmy jako naród". (...)

Zastępca prezesa IPN Krzysztof Szwagrzyk, który od kilku lat kieruje w IPN zespołem poszukiwań tajnych miejsc pochówku ofiar reżimu komunistycznego otrzymał Odznakę Honorową "Krzyż Pamięci Niezłomnych Żołnierzy Wyklętych 1944-1963". "Za to dzieło, które jest rezurekcyjnym przywróceniem, żołnierzy walczących o niepodległość Polski. Za to dzieło zmartwychwstania ich dla Polski" - powiedział Wiesław Jan Wysocki w uzasadnieniu.

"Gdy wybrzmiały przed laty echa strzałów egzekucji w więzieniu przy Rakowieckiej w Warszawie, gdy zdjęto pętle z szyi skazańców, więzienna furgonetka wiozła ich ciała tutaj, na powązkowską Łączkę. Tutaj przez wiele powojennych lat ukryto szczątki ponad 320 skazańców, w tym bardzo wielu Żołnierzy Wyklętych" - powiedział Szwagrzyk.

Dodał, że "przez długi czas komunizmu Łączkę pokrywały kolejne warstwy ziemi, asfaltu, śmieci, betonu, bo system komunistyczny przez cały ten czas dbał o to, aby nie pozostało ani śladu po tych, których pomordowano i tutaj pogrzebano". (...)

Za: https://niezalezna.pl/476911-krzysztof-szwagrzyk-uhonorowany-krzyzem-pamieci

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1650525