Pani Ewa jest jak program Platformy

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Platforma Obywatelska jest niewątpliwie mistrzem w kreowaniu nowych gwiazd. Ta najnowsza gwiazda to pani Ewa, słynna pielęgniarka ze szpitala ze Skarżyska Kamiennej, która podpowiedziała Tuskowi, że pielęgniarki w jej szpitalu zarabiają 1020 zł.

Ta wiedza przydała się Donaldowi Tuskowi w debacie z ówczesnym premierem Jarosławem Kaczyńskim, bo to wtedy go przemaglował w temacie liczb. Najpierw zapytał o jabłka a potem o zarobki pielęgniarek i okazało się, że Kaczyński kupuje jabłka na innym bazarku niż Tusk oraz zna zupełnie inne pielęgniarki, te niewłaściwe, bo zarabiające więcej.

Tusk chciał udowodnić, że Kaczyński jako premier stracił kontakt z rzeczywistością a młodzieżówka Platformy buczeniem i tupaniem dodawała jego zamiarom pozorów realności. W końcu wybuczenie i wytupanie wstrętnego Kaczyńskiego, to marzenie każdego młodego członka PO i tylko wypada im podziękować, że wtedy krzesłami go nie obrzucali.

I wszystko ładnie się potoczyło, do momentu aż Tomasz Sekielski, dziennikarz TVN, nie wybrał się do szpitala w Skarżysku Kamiennej. Okazało się wtedy, że… żadnej pani Ewy tam nie ma i nigdy nie było. Cóż, znam więcej takich rzeczy w PO, że jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że tego nigdy nie było i nadal nie ma. Ot, choćby program wyborczy PO.

Trzeba więc do tego przywyknąć, że rządzi nami partia, której słowa trzeba zawsze dzielić przez dwa, jej obietnice przez cztery a jej polityków brać co najmniej z mocnym przymrużeniem oka. No chyba, że się okaże, iż pani Ewa faktycznie istnieje. Z tym że nie jest kobietą a mężczyzną, nie ma na imię Ewa a Paweł i nie jest pielęgniarką ale zamiata u niemieckiego bauera podwórko jako cieć.

Piotr Cybulski

Film Sekielskiego “Władcy marionetek” dziś na antenie TVN o 22.35.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jako kobitka nie dawał sobie rady z obrobkiem na robotach u Niemca!
więc to i owo mu przycięli, to i owo doszyli i widzimy jak z drobnej Frau zrobił się grubawo-tłustawo- sprośny niczym Marchołt Herr Paul!
Ja, ja richtig!
gut gesagt!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#51538

i dziś, ale najbardziej byłam zbulwersowana jak nie chcieli swołoczy z tvn24 powiedzieć nic do kamery, a ci w studio zawsze zachowują się jak rzecznicy PO

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#51614

  Właśnie skończyłem oglądać film Sekielskiego.Mogę powiedzieć że jest dobry,a nawet "mocny" jak na produkcję TVN.Zastanowił mnie tylko jeden fakt.Ani jednego słowa o PSL-u.Czyżby TVN zmienił front i zaczyna popierać Pierwszego Strażaka?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#51623