(Nie)równia POchyła

Obrazek użytkownika PiotrCybulski
Kraj

Zimą jak to zimą, z nieba leci więc i Platformie leci. Konkretnie, to leci im poparcie. Jak twierdzą politycy PO, poparcie im spada przez “zimę i jej skutki”.

Oczywiście złej baletnicy przeszkadza nie tylko rąbek od spódnicy ale i zbyt gęste powietrze, ale widocznie na tyle ich tylko stać, by się głupio tłumaczyć. Poparcie to im spada li tylko dlatego, że Polacy po 2 latach cierpliwego czekania chcą w końcu konkretnych działań a nie ciągle tylko zapowiedzi działań.

A niestety Platforma Obywatelska, gdy przychodzi do zrobienia czegoś konstruktywnego, zachowuje się jak bokser, który w swoich rękawicach trzyma igłę i nić, mając za zadanie nawlec to drugie na to pierwsze. Dlatego poparcie wzięło przykład ze śniegu i też zaczęło się sypać.

Tak, w pewnym sensie się z tego cieszę, bo w końcu polityka zdaje się wygrywać z marketingiem. Bo co to jest marketing? Pozorowanie ruchów a nie ich wykonywanie.

Polski nie stać na pozorowanie, w tym kraju jest jeszcze zbyt wiele do naprawienia, byśmy mogli sobie pozwolić na nicnierobienie. Zbyt dużo bałaganu, zbyt wiele jeszcze robactwa. Jednak żeby bałagan zauważyć, to najpierw trzeba się zacząć rozglądać, a nie patrzeć w słupki poparcia jak sroka w gnat.

Ach, te sondaże. Każdy z polityków PO ma chyba z tego tematu doktorat, a co najmniej napisaną pracę magisterską. Jak trzeba mówić o naprawie Polski, to będą kluczyć i oczkami po ścianach biegać. Zapytaj ich jednak o sondaże, to nakarmią Cię godzinną prelekcją o metodologii sondażowej.

Na szczęście swoje zdanie na temat sondaży mam i nie wierzę, by te badania oraz ich wynik, były dziełem przypadku. W polskiej polityce nie ma przypadków, są tylko reakcje na akcje.

Z reguły były to akcje CBA, po których to PiS-owi strasznie spadało. Teraz o akcje postarała się prokuratura pod rządami PO. I co? Dziennikarzy ruszać, zarzuty im stawiać? O nie, trzeba paluszkiem władzy pomachać.

Paluszek ma zawsze kształt słupka poparcia. Tym razem na paluszku widnieje -9%

To się nazywa właśnie (nie)równia POchyła.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Jeśli podoba Ci się mój blog i chcesz oddać na niego głos w konkursie Blog Roku 2009, wyślij sms o treści C00001 na numer 7144. Koszt SMS, to 1,22 zł brutto.

Z jednego numeru telefonu można oddać tylko jeden głos.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.blogroku.pl/piotrcybulski,gw478,blog.html

Dziękuję za wszystkie głosy oddane przez Was i dzięki Wam.

Piotr Cybulski

Ocena wpisu: 
Brak głosów