Prof Jaroszyński Oligarchii buduje socjalistyczną despotię

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Witold Waszczykowski „Projekt uchwały sejmowej o solidarności z Węgrami, który złożyli posłowie PiS, powstał jako reakcja na niepokojące tendencje w UE. Po pierwsze, próbuje się wymusić na jej członkach uznanie, że jedyny dopuszczalny sposób integracji to stworzenie quasi-federalnego państwa pod szyldem UE. Po drugie, forsuje się model funkcjonowania gospodarki, w którym główną rolę odgrywają rynki finansowe, pod których dyktando działają ą najważniejsze państwa Unii Niemcy i Francja. Po trzeciewreszcie, narzuca się państwom członkowskim „postępową” wizję społeczną i kulturową, równocześnie sekując wszelkie elementy konserwatywne. Kiedy któreś państwo wyłamuje się z tego trendu, podnosi się larum. Tymczasem dyskursowi europejskiemu powinny nadawać ton państwa członkowskie – a nie niedemokratycznie wybrani urzędnicy w Brukseli. „...(źródło)
Coryllus „Myślę, że trend który nam się tu już dawno zarysował, trend gospodarczy żywy od czasów najdawniejszych, polegający na zadłużaniu, rozdrabnianiu i niszczeniu produkcji rolnej, jest najmocniej ukrywaną tajemnicą ruchu socjalistycznego. Nie dlatego bynajmniej, że socjaliści wstydzą się swoich zbrodni, ale dlatego, że za tym procederem stoją banki, które są rzeczywistymi mocodawcami panów nazywających siebie socjalistami. W stuleciu XX banki te miały swoje siedziby w Londynie. Gdzie zaś ulokowane są dziś, tego nie wiem. „....(źródło)
 
Prof. Piotr Jaroszyński .”No dobrze, ale czy kryzys powstaje sam z siebie jako heglowska konieczność dziejowa, czy może jest przez kogoś sztucznie wywoływany?Gdy przed kilku laty kryzys ogarnął Stany Zjednoczone, co inteligentniejsi Amerykanie zwracali uwagę na dziwny fakt: tuż przed krachem banki niemal na siłę wciskały wszystkim kredyty, nie bacząc na wypłacalność kredytobiorców. To doprowadziło do załamania całego systemu bankowego, a co za tym idzie również ekonomicznego.”.....”Kryzys tak ujęty nie jest koniecznością dziejową, ale skutkiem ludzkich działań, które można przewidzieć, a które w związku z tym trudno nazwać niecelowymi. Jednak pytanie pozostaje: po co społeczeństwo wpędzać w kryzys? Zarobiły na tym niektóre prywatne banki. Z jednej strony zostały sztucznie dofinansowane przez prezydenta (miliardy dolarów!), z drugiej zaś przejęły majątek tych, którzy okazali się niewypłacalni. „.....”Chodzi o likwidację tzw. klasy średniej. Klasa ta odgrywa w prawdziwej demokracji rolę wyjątkową, ponieważ w sposób naturalny stabilizuje układ sił ekonomicznych i politycznych. „.....”Klasa średnia cieszy się względną, ale dużą niezależnością i to nie tylko ekonomiczną czy polityczną, ale również ideową i kulturową. Klasę tę stać na dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, na promowanie wartościowej sztuki, na respektowanie podstawowych zasad moralnych w życiu prywatnym i publicznym. „....”Jest to warstwa cywilizacyjnie i politycznie najzdrowsza. Kryzys tymczasem uderzył głównie w nią. W efekcie zaczęła się powiększać sfera ubóstwa, a bogactwo stawało się coraz bardziej zależne albo od ciemnych układów (mafie, gangi), albo od polityki (przynależność do partii lub powiązanie ze służbami specjalnymi). Demokracja stała się fasadą dla rządów oligarchii albo despotyzmu w formie socjalistyczno-liberalnej, ze wskazaniem na socjalizm. „....”Poddani socjotechnikom „....”Socjotechnika skupia w sobie szereg różnych nauk takich jak: socjologia, psychologia, matematyka, statystyka. Jej celem nie jest poznanie prawdy dla samej prawdy ani dla dobra człowieka lub społeczeństwa, ale dla dobra władzy, by skuteczniej mogła rządzić tzw. zasobami ludzkimi, zwanymi dawniej tłumem, a dla niepoznaki społeczeństwem obywatelskim. W ramach socjotechniki określane są parametry wytrzymałości lub podatności społeczeństwa na różne posunięcia władzy takie jak: propaganda, manipulacja, kłamstwo, fałszywe obietnice, nadmierne podatki, biurokracja, etc. -+
„....”Gdy więc społeczeństwo sądzi, że miarka się przebrała i że nadszedł czas buntu wobec władzy, to władza, mając do dyspozycji socjotechnikę i korzystając z narzędzi takich jak media, prawo, siły przymusu, tworzy całościową koncepcję sytuacji i wypracowuje adekwatne metody działania. Przy czym ma do dyspozycji różne warianty na różne okoliczności, łącznie z wykorzystaniem agentów, którzy od środka rozbijają bądź sterują buntem społecznym. Sił władzy nie można lekceważyć. „....”Dlaczego biednymi łatwiej rządzić, a właściwie sterować? Dlatego że ludzie biedni, jeśli bieda przybiera stan permanentny, mają małe potrzeby. „.....(źródło )
 
„Zdaniem Schaeublego nieprawdziwe jest także przekonanie, że w UE ktoś musi przewodzić. Wstrzemięźliwość Niemiec, które wzywane są do objęcia takiej roli, wynika zdaniem ministra nie tylko z historycznych zaszłości. - Szczególna polityczna konstrukcja, jaką jest UE, nie nadaje się do tego, by jeden przewodził, a reszta szła za nim - „....Wyobrażenie, że Niemcy chcą odgrywać w Europie szczególną rolę, jest całkowicie mylne „.....”Jego zdaniem Europa jest "równouprawnioną wspólnotą swoich państw". Berlin zdaje sobie sprawę, że ciąży na nim szczególna odpowiedzialność, działa jednak "w partnerskiej współpracy z innymi, przede wszystkim z przyjaciółmi francuskimi". „.....”Kierujący od 2009 roku resortem finansów Schaeuble jest kluczową postacią w rządzie Merkel, zdecydowanym zwolennikiem dalszego pogłębiania europejskiej integracji.....(źródło )
 
 
 
------
Mój komentarz
 
Jaroszyński „ Demokracja stała się fasadą dla rządów oligarchii albo despotyzmu w formie socjalistyczno-liberalnej, ze wskazaniem na socjalizm.
 
Schaeuble „ Wstrzemięźliwość Niemiec, które wzywane są do objęcia takiej roli, wynika zdaniem ministra nie tylko z historycznych zaszłości.”...” Berlin zdaje sobie sprawę, że ciąży na nim szczególna odpowiedzialność”.
 
Waszczykowski „ forsuje się model funkcjonowania gospodarki, w którym główną rolę odgrywają rynki finansowe, pod których dyktando działają ą najważniejsze państwa Unii Niemcy i Francja.”
 
Coryllus” ale dlatego, że za tym procederem stoją banki, które są rzeczywistymi mocodawcami panów nazywających siebie socjalistami”
 
 
Waszczykowski trafnie opisał strukturę władzy w Unii Europejskiej . Coryllus wskazał czyimi „psami łańcuchowymi „ są socjaliści .
 
Czym są te rynki finansowe , czy banki Coryllusa . To są faktycznie żywi ludzie , rody lichwiarskie jak w przypadku świata anglosaskiego , czy niemieckie rody posiadające i kontrolujące banki i koncerny niemieckie . I jedni drudzy wykorzystują socjalistów do zbudowania despotyzmu socjalistycznego jak budowany ustrój Zachodu określa Jaroszyński .
 
Powstaje na naszych oczach państwo totalitarne Nowego Typu . Bajecznie bogate posiadające cały majtek rody lichwiarskie . Socjaliści jako nadzorcy chłopstwa pańszczyźnianego . I na koniec awansowanie politycznej poprawności , ideologii niewolników do statusu religii państwowej .
 
Schaeuble swi wygadał . Niemcy są wstrzemięźliwe, choć zdają sobie sprawę jak odpowiedzialność na nich ciąży . Jakaż to odpowiedzialność na nich ciąży . Z tego co piszą zacytowani przeze mnie autorzy na Niemczech ciąży odpowiedzialność zbudowania nowej despotii socjalistycznej w której klasą panującą będzie oligarchia rodów i rodzin lichwiarskich posiadających banki i koncerny .To na Niemczech ciąży odpowiedzialność aby cała reszta zepchnięta do roli bydła roboczego pozbawiona własności i rodziny nie buntowała się , gdyż zostaną otumanieni lewackim „opium dla mas „ , polityczną poprawnością .
 
Węgry buntują się przeciwko Niemcom i ich rodom lichwiarskim , pogonili ich „ psy łańcuchowe „ czyli socjalistów i lewactwo .
 
video „ Konferencja PiS: "Solidarność polskiego Sejmu z Węgrami"
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie
 
Rząd będzie łatał dziurę budżetową pieniędzmi na naukę „...”Wydatki ministerstwa nauki zmniejszą się w 2013 roku o 287 milionów złotych w stosunku do pierwotnej wersji budżetu na rok 2013 - poinformowała minister nauki Barbara Kudrycka. „.....”Tusk zapowiedział też, że ministerstwa będą musiały znaleźć w swoich budżetach łącznie ok. 8 miliardów złotych oszczędności. Wiadomo już, że resort nauki zmniejszy swój budżet o blisko 300 milionów złotych - Narodowe Centrum Nauki ma zwrócić 15 milionów, a Naukowe Centrum Badań i Rozwoju - 70 milionów złotych. „.....(źródło )
 
Brak głosów