List Gowina „ Zbieranina Gowina „ reaktywacja

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

 
Zdzisław Krasnodębski „Po przerwanej próbie w Polsce w latach 2005–2007 przyszła wielka próba węgierska wybicia się na samodzielność. Także Polacy, uśpieni Tuskową postpolityką, znowu zaczynają się budzić. Zmiana w Polsce, jeśli będzie dostatecznie głęboka i konsekwentna, może – w synergii z tym, co dzieje się na Węgrzech – przyczynić się do otwarcia nowego etapu w europejskiej historii. „.....(źródło )
 
Okazuje się, że prezes PiS podczas zeszłotygodniowej wizyty w Krakowie nie tylko odwiedził grób brata i spotkał się kard. Stanisławem DziwiszemTygodnik "Wprost" twierdzi, że mimo wzajemnej nieufności doszło do kurtuazyjnej rozmowy szefa PiS z nieformalnym liderem frakcji konserwatywnej w PO Jarosławem Gowinem.”...”- Prezes pytał o dalsze plany polityka PO. Gowin dostał jasny sygnał, że drzwi dla niego nie są zamknięte - cytuje swoje źródła "Wprost". „....”Gowin komplementował w nim PiS. - To normalna, demokratyczna partia, choć jestem z nią w ostrym sporze programowym i politycznym. Ja do polityki wszedłem za pośrednictwem Jana Rokity. I bardzo bliska jest mi do dzisiaj idea IV RP, czyli koncepcja systemowej przebudowy polskiego państw „.....(źródło )
 
W liście otwartym wystosowanym do członków Platformy Obywatelskiej, Jarosław Gowin (PO) pisze m.in., że partia ta zrodziła się z protestu przeciwko złej polityce. "Odnieśliśmy razem wiele politycznych sukcesów" …..”"Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie. Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy. W efekcie tego wszystkiego nasze notowania spadają, a w naszych szeregach pojawia się zaniepokojenie" …..”polityka to rozumna troska o dobro wspólne, poświęcenie się dla Ojczyzny, wyraz aktywnego patriotyzmu. Odwracając się od takiego rozumienia polityki, wybraliśmy koncepcję 'ciepłej wody w kranie'. To administrowanie bez odważnych reform, bez strategicznych planów, bez niezbędnych, choć niepopularnych decyzji. „....”Platforma miała być partią niskich i prostych podatków". "Tymczasem od paru lat podatki podwyższamy! Podwyższyliśmy VAT, podwyższyliśmy akcyzę, zamroziliśmy progi PIT, podnieśliśmy też składkę rentową „....”Wskazuje, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a pomimo obietnic zapewnienia powszechnego dostępu do internetu szerokopasmowego - "wciąż pod względem internetyzacji zajmujemy ostatnie miejsca w Unii Europejskiej" Gowin zwraca też uwagę, że ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej „...(źródło )
 
Wilno chce za wszelką cenę podpisania umowy stowarzyszeniowej UE z Ukrainą „.....” Najważniejszym wydarzeniem będzie szczyt Partnerstwa Wschodniego zaplanowany na 28 listopada w Wilnie. Może się on okazać sukcesem, gdyby doszło do podpisania negocjowanej od dawna umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. „....”Litewska dyplomacja usilnie forsuje ten cel, nie bacząc na koszty. Z nieoficjalnych rozmów z jej przedstawicielami wynika, że dla Litwy sprawa uwięzienia Julii Tymoszenko jest drugorzędna. Ukrainie powinno dać się umowę stowarzyszeniową, aby odciągnąć ją od Rosji i wciągnąć w orbitę wpływów europejskich. „.....”państwa Europy Zachodniej, w tym przede wszystkim Niemcy. – Ich postawa będzie kluczowa. „....”Na razie z Berlina nie płyną żadne nowe sygnały. A do tej pory Niemcy bardzo wyraźnie opierały się ustępstwom na rzecz Janukowycza. „....(źródło )
 
------
Mój komentarz
 
Nowa partia , „Zbieranina Gowina „, czyli Gowin , Giertych , Kowal ,Migalski, Michał Kamiński , gdyby powstała to otrzymałby w sondażach ...3 procent . Kto aż tak boi się że Kaczyński odniesie tak wielkie zwycięstwo ,że będzie rządził samodzielnie ,że podpuszcza, manipuluje Gowinem , aby ten prowadził dalej swoją polityczną awanturę .
 
Kaczyński jest wrogiem publicznym numer jeden Niemiec . Aby zrozumieć dlaczego warto pochylić się nad przenikliwą diagnozą Krasnodębskiego
 
Zmiana w Polsce, jeśli będzie dostatecznie głęboka i konsekwentna, może – w synergii z tym, co dzieje się na Węgrzech – przyczynić się do otwarcia nowego etapu w europejskiej historii.”..
 
Zwycięstwo Kaczyńskiego i połączenie sił Polski i Węgier otworzy nowy etap nie tylko w historii Polski czy Węgier, ale całej Europy .Nowy etap oznacza zakończenie poprzedniego etapu . Etapu budowy niemieckiej IV Rzeszy. Od tego czy Niemcy utrzymają kontrolę polityczną nad Polska , czyli że nie pozwolą jej wybić się na samodzielność jak to nazwał Krasnodębski zależy powodzenie budowy Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego .
 
Przecież Gowinowi i jego kilku kumplom politycznym wystarczyłoby dać koryto w Brukseli i jakiej ambasady , aby ich spacyfikować. Niemcz muszą za wszelką cenę nie dopuścić do zwycięstwa Kaczyńskiego lub też wprowadzić do PiS swojego konia trojańskiego .
 
Ponieważ Polacy wyznali się na „ Zbieraninie Gowina „ i dali jej jedynie 3 procentowe poparcie to sytuacją idealną byłoby żeby Gowin po utworzeniu swoje partii , być może z poparciem Rokity, dostał obietnicę wejścia w koalicje wyborczą z Kaczyńskim , który by go uwiarygodnił w oczach Polaków . Wzmocnienie Gowina . Rozpoczęcie walk o miejsca na listach daje duże możliwości osłabienia Kaczyńskiego .
 
Zamieszanie z Gowinem odciąga też uwagę Polaków od geostrategicznej dla Polski kwestii jaką jest odbudowa Przestrzeni Jagiellońskiej. Chodzi o Ukrainę .Pierwszym krokiem jest umowa stowarzyszeniowa ,do której Niemcy nie chcą dopuścić.
 
A warto pamiętać słowa „ prusaka „ , czołowego członka stronnictwa pruskiego jak nazywa Platformę Michalkiewicz , Sikorskiego które przekreślają ambicje Ukrainy do odbudowy razem z Polską Przestrzeni Jagiellońskiej przy użyciu Unii Europejskiej
 
Sikorski „ Sikorski „przystąpienie do strefy euro leży w strategicznym interesie Polski. Stawką jest geopolityczne umocowanie naszego kraju na dekady, a może – oby! – na wieki. „....(więcej)
 
video „ Lech Kaczyński w Gruzji „
 
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdyby Gowin chciał rzeczywiście zmian dla Polski,to już dawno opuścił by to towarzystwo.Może teraz trochę ryzykuje .Ale myślę,tylko po to aby wzmocnić siebie w partii,chce pokazać jaki to on nie jest,silny,prawicowy,patriotyczny.Ale pytam,gdzie był wtedy ,gdy wymagało to rzeczywistej odwagi,kiedy trzeba było przeciwstawiać się kłamstwu,obłudzie, i to co pisały mainstreamowe media,gdzie ten Pan wtedy był?Wierzę że Polacy się na to nie nabiorą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#360092

Postrzegam posła Gowina jako polityka o sumieniu z gumy (przypominam jego niekończącą się pracę nad bioetycznym projektem, m.in. w sprawie in vitro). Ta jego jeremiada jest mocno spóźniona; robienie za "ostatniego sprawiedliwego" w Platformie (który kilka tygodni temu był członkiem tego szkodliwie nieudolnego rządu!) jest dla mnie mocno niewiarygodne, a "konserwatyzm" zbyt salonowy, ale jeśli jest szansa na rozbudowanie szerokiego obozu patriotycznego - nie warto odmawiać na samym początku. Jestem ciekawy, jak się sytuacja rozwinie.
Na pewno rokosz Gowina, o którym teoretycznie gdybałem przy okazji wcześniejszych zgrzytów na linii Gowin-Tusk, przyśpieszy degenerację tej aferalnej części Platformy. To dobre dla Polski...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#360159