Nasze małe pojednania

Obrazek użytkownika Marek.Powichrowski
Kraj

Na początek kilka danych statystycznych.

  • Liczba oficjalnie zgłoszonych osób narodowości żydowskiej ujęta w spisie powszechnym z roku 2011: około 8 tysięcy. Z czego trzeba podzielić to jeszcze na dwie grupy z gruntu ateistycznych oraz ortodoksyjnych. Nie wiemy jaki jest udział poszczególnych grup więc weźmiemy tę liczbę do naszych obliczeń (link)
  • Liczba oficjalnie zgłoszonych osób narodowości niemieckiej w spisie powszechnym z roku 2011: 148 tysięcy (link).
  • Liczba osób narodowości polskiej uznających narodowość polską w Niemczech: 1,5 miliona (link).
  • Ludność Polski: 38 538 447 (link)
  • Ludność Niemiec: 80 327 900 (link)

Ułóżmy z tego wielkości udziałów mniejszości polskiej w Niemczech, mniejszości niemieckiej w Polsce i żydowskiej ortodoksyjnej w Polsce.

Otrzymujemy:

  • Udział mniejszości polskiej w ludności Niemiec: 1,87%
  • Udział mniejszości niemieckiej w ludności Polski: 0.38%
  • Udział mniejszości żydowskiej w ludności Polski: 0,02%

A ponieważ obraz mówi tysiącem słów pokażmy te liczby na wykresie:

Co z tego obrazka przekłada się na rzeczywistość? Rzeczywistość jest odwrotnie proporcjonalna do tych wykresów.

Mniejszość polska – a właściwie „mniejszość polska” – nie posiada takiego statusu i nie ma prawa do swoich przedstawicieli w Bundestagu.

Mniejszość niemiecka w Polsce ma oficjalny status mniejszości i ma zagwarantowane miejsca w Sejmie.

Polski Sejm suwerennie wprowadził ustawę o zakazie uboju rytualnego. Po wprowadzeniu tego zakazu poleciały gromy na Polskę z oskarżeniami o antysemityzm. Odezwały się wpływowe organizacje żydowskie pokrzykując z oburzeniem. Sprawa ociera się prawie o rząd Izraela.

A my co? My – mocą, a raczej niemocą swoich przedstawicieli w organach państwowych - się po prostu jednamy i bratamy z innymi narodami. Chociaż tu trzeba byłoby znaleźć bardziej radykalne i niecenzuralne określenia.

Brak głosów

Komentarze

Mamy to, co mamy, ponieważ Polską rządzą ci, którzy Polskę i Polaków mają... w ostatnim ogniwie układu pokarmowego. Gdyby w swym (nie)rządzeniu uznali za priorytet zadbanie o polski interes narodowy, Twoje zestawienie zapewne nie byłoby potrzebne. 
Co do liczb dotyczących narodowości żydowskiej, a opracowanych w zestawieniu GUS-u, do którego podałeś link, to zauważ Marku, że identyfikacja narodowo-etniczna zawiera z pewnością duże błędy. Jestem tego więcej niż pewny, albowiem GUS opierał się na dobrowolnych deklaracjach ankietowanych. Przecież urzędnicy tego urzędu nikomu nie zaglądali w metryki, a tym bardziej nie sprawdzali ich drzew genealogicznych. Zdecydowana większość Żydów w Polsce nie jest zainteresowana ujawnianiem swojej prawdziwej narodowości. Mało tego, - niektórzy z nich zmienili nazwiska na polskobrzmiące, aby mieli łatwiej jątrzyć, podjudzać i rządzić "zza węgła" na szkodę Polaków.

Także chciałem zwrócić uwagę na decyzję (nie)miłościwie nam panującego dwie kadencje (p)rezydenta Aleksandra Pierwszego Kłamliwego. To za jego prezydentury podjęto na szeroką skalę sprowadzania do Polski imigrantów pochodzenia żydowskiego. I była to liczba niemała, oscylująca około 1,5 miliona obywateli, choć w planach była to liczba około 3 milionów.

Pamiętam przełom lutego i marca 2004 roku. Wówczas to podjąłem się na telefoniczne zlecenie udzielić kilku lekcji z fizyki maturzyście. Kiedy pojechałem do jego domu, już w pierwszych chwilach rozmowy okazało się, iż mam do czynienia z obywatelami pochodzenia żydowskiego. Wskazywał na to charakterystyczny akcent, wymowa, a przede wszystkim bardzo mały zasób polskich słów syna. Jego zeszyt do notatek z fizyki był opatrzony nazwiskiem typowo żydowskim. W trakcie zajęć z fizyki zauważyłem, że braki w opanowaniu wiadomości owego maturzysty sięgają... programu szkoły podstawowej. 
- A,... my tego nie mać w szkole, - powiedział ów uczeń.
- O jakiej szkole mówisz Dawid? - zapytałem zaciekawiony.
- To być szkoła w Rafah.
- A w jakim państwie? - zapytałem.
- ???
- To jest w zonie Ghazza w Israel, - odrzekł.

Po skończonych zajęciach zagadałem Dawida. Powiedział, że z tego miasta Rafach wraz z nim i jego 5-osobową rodziną przybyło do Polski na pobyt stały ponad 500 osób.

Reszta jest milczeniem, Marku...

Pozdrawiam,
                     
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#370328

Bardzo ciekawe, bardzo.

Marek Powichrowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Powichrowski

#370694

W rzeczywistości wygląda to całkiem inaczej - Polska dla Zydów, Polacy won.

Mnie osobiście rząd Izraela obraził twierdzeniem, że decyzja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej "poważnie szkodzi procesowi przywracania żydowskiego życia w Polsce".

Obecnie istnieje poważny problem z przywracaniem polskiego życia w Polsce ale co to kogo obchodzi w tzw. rządzie Donalda Tuska ?

Jakieś dwa lata temu pół żartem, pół serio spytałam - ile jest Polski w Polsce. Dziś wychodzi na to, że tyle co trzecia kolumna z wykresu, której trzeba szukać pod mikroskopem.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#370348