Katastrofa w Ir

Obrazek użytkownika nieliniowy
Blog

1.W Iranie w miejscowości Ir rozbił się samolot Ir 1 produkcji irańskiej. Samolot miał 10 lat i niedawno był remontowany w fabryce Ira.
2.W samolocie znajdowali się prezydent USA wraz z małżonką i 12 szefów pentagonu. Na pokładzie Ir 1 znajdował się także szef FED, oraz przewodniczący komisji do spraw łamania praw człowieka w Iranie. Oprócz tego zginęło 11 gubernatorów, głównie z partii republikańskiej i słynna działaczka, swego czasu torturowana przez Al-Kaidę.
3.10 minut przed katastrofą telewizja Fox emituje relacje na żywo z miejscowości Ir katastrofy prezydenckiego samolotu. Na zbliżeniu widać jak samolot koziołkuje wielokrotnie, odbija się, po czym wybucha jak fajerwerk, szczątki rozlatują się po całym miasteczku Ir.
4.Jeśli chodzi o pilotów, to za sterami siedzieli dwaj byli piloci promu Columbia, weterani walk powietrznych, jeden z nich parokrotnie lądował w Ir, w tym nawet odrzutowcem B 2.
5.Pierwsza reakcja prasy amerykańskiej skierowana jest głównie przeciwko prezydentowi, który znany z maniakalnego uporu nakazał lądować w trakcie burzy piaskowej. Pojawiła się ona szast prast, na 5 min i 13 sek. dokładnie na czas lądowania.
6. Ponieważ samolot miał zamontowany najnowocześniejszy system obrony przed upadkiem (cały pokrywał się gumą kauczukową), nie mógł się rozbić, co najwyżej odbić i polecieć dalej. Jak jednak twierdzi NY Times, najprawdopodobniej piloci lecieli jarem przy lotnisku o głębokości około 230 m (tzw. lotniska kalifackie) i to spowodowało niemożność odbicia.
7.Z kolei jak podaje Washington Post, znana z uprzejmości obsługa wieży kontrolnej w Ir, próbowała delikatnie przekonać jankeskich śmiałków żeby nie lądowali, a polecieli gdzie indziej. Posługiwała się w tym celu nawet specjalnym dialektem muaidzkim (ładniej brzmią spółgłoski), ale pilot niestety znał wszystkie języki arabskie, włącznie z martwymi pochodnym muaidu, i nie posłuchał uprzejmych, nadobnych fraz.
8.Tuż po katastrofie w necie jeden z beduinów opublikował filmik, na którym widać jak przy wraku ochrona w mundurach armii irańskiej rozstrzeliwuje jakichś białych, słychać strzały i krzyki, -chyba generała Q. W odpowiedzi NY Times pisze, że kamera zarejestrowała przypadkowo znajdującą się akurat w okolicy katastrofy trupę aktorów wędrownych, którzy odgrywali żywe obrazy, min. słynny obraz Goyi - Rozstrzelanie Powstańców (3.5.1808).
9. Wiceprezydent USA postanawia zatem zwołać komisję śledczą, której przewodniczenie powierza znanemu z wielkiego serca dla narodu amerykańskiego prezydentowi Iranu. Ten zaś nie pozostaje dłużny i nakazuje Hamasowi napisać 42534642577 laurek kondolencyjnych i wysłać je do pogrążonego w żałobie narodu amerykańskiego. Aby uczcić całą tragedię Al Jazzira puszcza w największej oglądalności znienawidzony przez beduinów film "Kosmiczny mecz".
10. Szczątki samolotu i inne pozostałości po katastrofie przewiezione zostają do umiejscowionego 78 pięter pod ziemią irańskiego centrum atomowego, gdzie jak zapewnił prezydent Iranu będą wreszcie w 100% bezpieczne.
11.Co do zapisu z czarnych skrzynek, które swego czasu wykonał z wikliny artysta ludowy ze stanu Winsconsin, odczyt będzie bardzo trudny, posłużono się tu bowiem archaiczną metodą kodowania, tzw. zapisem supełkowym. Cześć sznurka z supłami mogła się bowiem upalić.
12.Wiceprezydent USA przybywa w końcu na miejsce katastrofy jednakże w wyniku długotrwałego poklepywania przez prezydenta Iranu obluźnia mu się dysk i traci humor (zdjęcia).
Tymczasem na wniosek wielu osób w tym także odkopanego i ożywionego najnowocześniejszymi technikami medycznymi aktora Clarka Gable, który odczytuje specjalne memorandum, rodzi się kamień węgielny przyjaźni irańsko-amerykańskiej. Wszystkie wcześniejsze waśnie między narodami (np. niedawne wymordowanie wszystkich obywateli USA znajdujących się na terenie Ir) zostają oddzielone przy pomocy wylansowanej swego czasu przez jednego chudego kowboja tzw. grubej cezury albo grubego lassa.
13. Okazuje się, że ogłoszenie grubego lassa sprawia, że prace komisji do spraw katastrofy idą jak po maśle. Washington Post podaje nawet, że za jakieś 73 lata wysłani do centrum atomowego senaccy prokuratorzy będą mogli zbliżyć się do tamtejszej bramy wjazdowej. Informacja ta wywołuje falę euforii w prasie amerykańskiej, a największą w nowojorskiej i na zachodnim wybrzeżu (gł. w Hollywood).
14.Tymczasem oskarżenia pod adresem tragicznie zmarłego prezydenta maniaka nie ustają. W telewizji CNN udziela wywiadu jeden z byłych prezydentów USA, znany z wierności ojczyźnie na śmierć i życie, a także z tego, że swego czasu pracował w irańskim centrum produkcji lodów, od czego mu usta z zimna wygięły się w kształt samogłoski O, w którym to wywiadzie nazywa tegoż to prezydenta drapichrustem, i wisusem.
15. Ponieważ musi szybko dojść do wyborów, a wszystkie partie (co zrozumiałe) mogły przecież o tym zapomnieć, NY Times piórem jednej z redaktorek, proponuje tzw. demokratyczne porozumienie ponadpartyjne, tzn. żeby wyłoniono jedną kandydaturę zaproponowaną najlepiej przez Irański Wywiad Wojskowy, który, jak się zdaje, jest dość dobrze zorientowany w sprawach wewnętrznych ameryki. Niezależni obserwatorzy zauważają, że mogłoby to poważnie wzmocnić strategiczną teraz przyjaźń amerykańsko-irańska.
cdn. chyba

Brak głosów

Komentarze

Świetny tekst.
10/10

Vote up!
0
Vote down!
0
#56468

Tylko takie wyrazy cisną się na usta, jak się czyta o tej strasznej katastrofie w Iranie ;/
Ale chyba naprawdę przegięli tym razem. Już im tego ludzie nie odpuszczą - mam nadzieję.

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#56539