O przemocy

Obrazek użytkownika triarius
Idee

Jeśli kluczem do rozwiązania jakiejś sytuacji jest przemoc i tylko ona, to nic innego niż autentyczna gotowość do użycia przemocy tej sytuacji rozwiązać nie zdoła.

Autor? Triarius the Tiger, oczywiście - któż by inny?

Jest to poniekąd z dnia na dzień jakby coraz bardziej biężączka, ale przecież nie tylko. Jest to też (co niektórzy moi P.T. Czytelnicy mogą już wiedzieć) parafraza stwierdzenia twórcy TFT Tima Larkina, że: "Przemoc rzadko jest rozwiązaniem, ale kiedy jest, jest jedynym rozwiązaniem".

Z tą tezą Larkina, choć nam się ona w sumie bardzo podoba, jest jednak taki problem, że ona nie jest nasza, tylko jego, więc nie wypada nam przy niej majstrować, my natomiast odczuwamy taką potrzebę, bowiem mamy drobne wątpliwości co do "jedynego" (bywa przecież, że może tak nie być) - ale przede wszystkim co do "rzadko".

Do "rzadko" zaś wątpliwości mamy dlatego, że to zależy od okoliczności i świata, w którym akurat przyszło nam żyć. Do niedawna, na szeroko pojętym Zachodzie, można było faktycznie uważać, że przemoc rzadko jest rozwiązaniem. Jednak całkiem niewykluczone, iż pojutrze to już wcale tak miło nie będzie, a my nie chcielibyśmy być nieaktualni.

triarius 

P.S. A tak całkiem przy okazji, to gdyby ktoś nie wiedział co to jest to całe TFT, a chciał się dowiedzieć, to proszę - oto linek:

]]>https://m260.infusionsoft.com/go/TFT/triarius/]]>

Osobiście uważam, że to bardzo interesująca sprawa - zarówno z punktu widzenia, że tak to określę, "filozoficznego", jak i z bardziej praktycznych powodów. Jest na tej stronce, i w ogóle w ich materiałach, sporo typowo amerykańskiego marketingu i nakręcania atmosfery, ale to jednak wcale nie jest byle co.

No a lewizna dostaje po prostu szału z powodu ich podejścia do paru istotnych spraw, co sugeruje iż mają w tym rację. Kiedy na przykład swego czasu pojechali do Anglii, lewacka prasa i lewaccy politycy szaleli. (Swoją drogą - są dziś jacyś inni?)

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (8 głosów)

Komentarze

Kolejna egzekucja na dziennikarzu.

 

Dżihadyści opublikowali wideo

 
 

Jak donosi Reuters Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali wideo z egzekucją amerykańskiego zakładnika. Jest nim najprawdopodobniej Steven Sotloff, amerykański dziennikarz.

 

 
 
 
Egzekucja na dziennikarzu, fot. reut 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1437588

... a my wciąż łykamy durne gadki o "terroryźmie"... Kiedy w istocie "terroryzm" to był, kiedy anarchiści strzelali do stójkowych i dostojników - to teraz to jest wojna, choć nie całkiem taka, jaką Zachód lubi. Ale cóż, do tanga trzeba dwojga. I tak właśnie kończą ogłupiałe z przeżarcia i tchóżliwe cywilizacje. Szczególnie, kiedy przedtem niszczyły i wysysały każdego, kogo się dalo, a tym których się bały właziły bez wazeliny w dupę.

I akceptujemy wciąż władzę tych ideologii, partii, ruchów, instytucji itd., które nas do tego szamba doprowadziły. A to nie jest przecież koniec - raczej dopiero początek i wstępna gra miłosna.

Mówiły oszołomy "żadnej egzotycznej imigracji"? Mówiły! Kto spowodował powstanie Izraela i wymuszał traktowanie tego semi-totalitarnego państwa jak czegoś najlepszego w całej galaktyce? Kto zniszczył publiczną komunikację w USA, uzależniając ten kraj od ogromnych ilości importowanej ropy? Kto wybrał Obamę? Itd. Itd.

A Putin przeciez też nie żartuje i z takim Zachodem poradzi sobie z rękami założonymi na plecy. Teraz naz będą przed tym "terroryzmem" bronić podsłuchując na każdym kroku i wymuszając miłość do żęderu, pedalstwa, "równouprawnienia", "wolnego rynku" i Izraela. Kurwa, co za podłe czasy!

Vote up!
3
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437589

Witaj

 

Pewne sprawy należy uwypuklić. Nawet jeżeli zdecydowałeś się na TFT.

Sytuacja zagrożenia - 70% szans na zwyciąstwo ma pierwszy atakujący. Nie czekaj. Zadaj cios pierwszy. Jak to zrobić, to już inny podręcznik.

Tak to jest w życiu - wygrywają zazwyczaj atakujący. Przemoc jest coraz większa. A pomaga jej bierna postawa. Zawsze postaw się. Przeciwnik zwątpi.

 

Taa... mówimy o przemocy. To rzeczywiście ostateczność. Można kogoś załatwić przemocą słowną. Tylko trzeba emocjonalnie być opanowanym.

 

Tygrysie, nie piszesz już jak Toyah, co świadczy o prawidłowym balansie.

 

Pzdr

Vote up!
4
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1437607

... mimo starości wciąż ćwiczę. No i ćwierć życia spędziłem na matach, ringach (i podłogach). A we wczesnej młodośći masę się biłem, bo byłem zmuszony.

Mam te sprawy nieźle obcykane. Ale moim skromnym TFT prezentuje b. ciekawe podejście. Dla jednych (jak dla mnie, pochlebiam sobie) uzupełnienie różnych JKD, RAT'ów, Kina-mutai i Combatives, dla innych sposób na opanowanie czegoś fajnego w dwie godziny. Zresztą sama ta ich "filozofia" - z tymi typami agresji - jest fascynująca. A od psychopaty gadaniem się nie wykpisz, nie ma takiej możliwości.

Za to o Toyahu dzięki serdeczne, bo już się bałem. Komentatorce chodziło pewnie o to, że się bawię biężączką i udaję felietonistę. To by było nawet dla mnie miłe, że tak uważa. Że niby powinienem robić "Tygrysizm Stosowany" i te rzeczy. Tylko że to jest całkiem bez sensu, bo pies z kulawą nogą się tym naprawdę nie interesuje.

No, dzisiaj to ta komentatorka będzie miała powody do krytyki! ;-)

Vote up!
1
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437736

... pierwszy atakujący, to święta racja. Ale właśnie TFT idealnie do tego pasuje.

Vote up!
1
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437737

...czytam to zdanie już dziesiąty raz... cyt :

"Jeśli kluczem do rozwiązania jakiejś sytuacji jest przemoc i tylko ona, to nic innego niż autentyczna gotowość do użycia przemocy tej sytuacji rozwiązać nie zdoła."

...prawdziwa, tygrysia konstrukcja zdania..sorry, to ja już wolę kogucizm :)))...proszę szanownego tygrysa...pozdrawiam niepoprawnie

ps..uważam, że kluczem do rozwiązania każdej sytuacji jest mądrość i roztropność...normalnie nawet mięśniaki wymiękają he he :)))

ps2...a kiedy...według szanownego tygrysa należy bezwględnie użyć przemocy i gdzie jest granica , którą przekraczać należy...tak zapytam, hę ...

Vote up!
2
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1437614

ale zaraz na drugim jest konsekwencja. To jest trochę tak jak z wychowaniem dziecka, bo niekonsekwencja rodzica utwierdza dziecko, że nie ma zasad i może posuwać się coraz dalej.

Zawsze też jest taka sytuacja, kiedy atak napastnika przekracza "czerwoną linię". Kiedy jesteśmy przyparci do muru i nie możemy już zrobić kroku w tył. Na przykład mając rewolwer w ręku nie możemy już dłużej powstrzymać się z obroną, bo po prostu stracimy życie - bandyta rzuca się na nas z nożem w ręku. Niestety ale wtedy chcąc ratować swoje życie musimy wystrzelić. 

Mądrość i roztropność na którą się powołujesz nie oznacza bierności do końca. Nie tylko nic nie zyskamy ale i stracimy życie. 

Wracając do tej konsekwencji - rozum podpowiada nam, że napastnika trzeba ostrzec: "stój, bo strzelam!" Ale najczęściej bandzior wtedy powie: "nie strzelisz, nie masz jaj". Takie sceny często oglądamy w filmach. Ktoś słaby - opuści broń i będzie miał szczęście jeśli bandyta go nie zabije. Mądrość podpowiada, że w takiej sytuacji nie warto ryzykować. 

Najgorszą rzeczą jest utwierdzać przestępcę, że jest bezkarny. To go tylko rozzuchwala. Naszą mądrość, a w rzeczywistości bierność, tchórzostwo i egoizm poczyta jako naszą słabość.

Kto stworzył Hitlera? - Chamberlain i jemu podobni tchórze. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437634

...to i dar przewidywania, konsekwencja w zasadzie powinna być towarzyszką przewidywania...

piszesz.."Mądrość i roztropność na którą się powołujesz nie oznacza bierności do końca."..oczywiście...mądrość i roztropność powoduje, że wyprzedzasz fakty i zdarzenia, jesteś panem sytuacji i unikasz wszystkiego co ma choćby pozory zła... a jeśli się już znajdziesz, to mądrość boża podpowie ci co masz czynić...nie szukajmy filozofii na siłę  :))...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
2
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1437641

Idziesz z żoną późnym wieczorem ciemną uliczką i zostaliście napadnięci przez trzech chuliganów. 

Może nie miałeś nigdy takiej sytuacji; ja miałem. I wierz mi nie ma wtedy czasu na teoretyczne rozważania o roztropności i mądrości zapisanej w Biblii, tylko działasz wtedy wg prostego schematu akcja-reakcja. Od twojego zdecydowania, demonstracji siły zależy tak naprawdę, że możesz pokonać tych napastników; mimo ich zdecydowanej przewagi. 

Tyle.

Dokładnie taki sam mechanizm jest w polityce, psychologii tłumu, albo na wojnie. 

Dobrze by było żebyś zamiast teoretyzowania odniósł się do konkretnej sytuacji i napisał jak Ty byś postąpił (albo jak kiedyś postąpiłeś).

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437645

- czym jest mądrość i jak się ona ma do naszej rzeczywistości w której żyjemy; to (pisze to w Biblii) pierwszym odniesieniem Mądrości jest Prawda, czyli obiektywny osąd tego co nas otacza, a nie patrzenie życzeniowe. Do tego jesteśmy jako wierzący zobowiązani: do niezakłamywania rzeczywistości. I do obrony Prawdy, która wg jej klasycznej definicji ma istnieć obiektywnie. Nie dlatego, że można to udowodnić, jak chciał Akwinata, ale dlatego, że do tego zostaliśmy powołani. - Do postrzegania rzeczy takimi jakimi one są. Jako chrześcijanie mamy ustaloną hierarchię wartości i wg niej np. niemożność sprzedaży jabłek nie jest ważniejsza od prawa do obrony naszego bliźniego. - To tak obrazowo.

W Piśmie Św. pisze, że Ducha Mądrości Pan Bóg udziela swoim wybranym więc módlmy się abyśmy tego się doczekali kiedy przyjdzie czas próby. Udziela komu chce i kiedy chce. Z Twojego wpisu wynika jednak, że na to liczysz. To naiwność (nie mylić z Nadzieją).

Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437650

...a czy dozbrajanie wnuków banderowców jest mądre i roztropne ? Kiedy można założyć, że ta broń zabije 1,5 miliona może niewinnych istnień ludzkich, a i może też się obrócić przeciwko nam, gdyż grzech wołyński woła o pomstę do nieba ? A może to jest może czas próby...dotąd Polska nigdy nie napadała na inne kraje i nigdy nie była agresorem, a handel bronią, lub uzbrajanie bandytów było zawsze czymś haniebnym...no to jak jest z tym Duchem Mądrości u Ciebie...powtarzam , mądrością i roztropnością powinien się kierować chrześcijanin...pozdrawiam niepoprawnie 

Vote up!
2
Vote down!
-3

http://trybeus.blogspot.com/

#1437658

Obecne warunki nie pozwalają Francji na dostarczenie Rosji pierwszego z dwóch okrętów desantowych typu Mistral z powodu ostatnich działań Moskwy na Ukrainie - poinformowało w środę biuro prezydenta Francji Francoisa Hollande'a.
 
Jak pisze AFP, Francja tylko zamroziła dostarczenie pierwszego Mistrala. Według agencji chodzi o wywarcie presji na Moskwę, a nie zerwanie kontraktu. Jesienią decyzja ta może zostać zmieniona, jeśli postawa Rosji w sprawie kryzysu na Ukrainie gruntownie się zmieni - podkreśla AFP.
 
czyt. dalej: http://www.tvn24.pl/francja-nie-dostarczy-rosji-pierwszego-mistrala-rosyjskie-mon-to-nie-tragedia,464734,s.html
Vote up!
2
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437746

... zadałeś sobie kiedyś trud przeczytania? To bardzo ciekawa książka! Polecam dawną (i komu to przeszkadzało?) wersję - czyli ks. Wujka.

TAM to dopiero była miłość, tolerancja i pacyfizm! ;-)

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437740

... wetnę...

Polecam to: http://bez-owijania.blogspot.com/2007/06/miniaturka.html

Moje własne, stare, ale na temat.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437741

... pedantycznego punktu widzenia to zdanie jest po prostu TAUTOLOGIĄ. "Jeśli coś wymaga... to wymaga." To jest przecież dla mnie też oczywiste.

Tyle że my się pedantyzmem brzydzimy, prawda? Widzisz, trza czytać między wierszami i wsłuchać się w muzykę zdania. ;-)

Chodzi mi po prostu o to, że jak trzeba, to trzeba, i wszelkie próby znalezienia alternatywy dla przemocy są pedalskiem samobójczym idiotyzmem.

Co do mięśniaków - to ja częściowo mogę być za takiego uznawany, a przynajmniej mocno się staram, by nim być. I naprawdę nie czuję wobec mięśniaków żadnej z tego powodu wyższości.

Gdzie granica? Jakbym Ci napisał na ten temat książkę, w 10 tomach po 550 stron, to i tak bym się nie zbliżył do udzielenia odpowiedzi na każdy następny tego typu dylemat.

Kiedy trzeba to trzeba! Nie "żeby z nami zaczęli negocjować" (jak poniekąd w Powstaniu Listopadowym), nie "żeby przeciwnik się zastanowił" - tylko po prostu stosować przemoc i zniszczyć skurwiela. Dla niektórych to proste - inni tego w życiu nie pojmą. Albo w każdym razie nie zaakceptują. Dla mnie chore.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1437739

...no właśnie, tautologia...wiesz, dla Kwaśniewskiego to by pewnie było oczywistą oczywistością...brzmi podobnie jak piszesz.."kiedy trzeba, to trzeba"...ale !!! kto rozsądzi, kiedy trzeba...czy umysł gwałtownika może podjąć czysto chrześcijańskie, a docelowo proboże decyzje...no cóż pocznę, jak polemika to polemika...tygrysizm vs. kogucizm he he ...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
1
Vote down!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1437742

naboje

 

jeśli się w tym okopie

niepoprawnych ostoję

na poprawnych pójdą

wszystkie moje naboje

Vote up!
3
Vote down!
0

jan patmo

#1437688