Na kopii nagrań czarnej skrzynki przekazanej przez Rosję brakuje 16 sekund!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Jacyl
Blog

Znalezione na Onet.pl Ciekawe rzeczy zaczynają się tam pojawiać (fakt że na chwilę).

Na pierwszym nagraniu z czarnych skrzynek brakuje 16 sekund

Na pierwszym nagraniu zapisu rozmów z kabiny prezydenckiego Tupolewa, które dostali od Rosjan polscy eksperci, brakowało 16 sekund. Podobno właśnie po te brakujące informacje poleciał do Moskwy w ubiegłym tygodniu szef MSWiA Jerzy Miller - ustalili reporterzy radia RMF FM.
Brakujące fragmenty zapisu z rejestratora odkryli eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, którzy przesłuchali przywiezione przez ministra Millera płyty CD i porównali ich zawartość ze stenogramami.

Okazało się, że w ujawnionych stenogramach znajduje się więcej zapisów, niż na dostarczonych przez stronę rosyjską nagraniach. Śledczy podejrzewali, że nagrania były montowane, a przekazana nam kopia nie jest zgodna z oryginałem - informuje radio RMF FM.

- Ujawniony stenogram był pełny. To na CD brakowało 16 sekund, które były zapisane w stenogramie - powiedział w rozmowie z dziennikarzem radia rzecznik wojskowej prokuratury Zbigniew Rzepa.

Minister Miller pojechał jeszcze raz do Moskwy, by ponownie skopiować zawartość taśmy z rejestratora na płytę kompaktową. Tym razem skopiowany został już cały zapis, łącznie z brakującymi 16 sekundami. Polscy prokuratorzy teraz twierdzą, że nie ma już obawy, że Rosjanie dokonali jakichkolwiek cięć.

Rejestrator, który był zamontowany w prezydenckim samolocie Tu-154, zapisuje rozmowy prowadzone w kokpicie na zwykłej taśmie analogowej.
(źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2184931,11,na_pierwszym_nagraniu_z_czarnych_skrzynek_brakuje_16_sekund,item.html)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jedna wielka dezinformacja

Primo, Czarna skrzynka z Tu-154 nagrywa 30 minut rozmów z kabiny pilotów, jeżeli czas ten zostaje przekroczony-to nagrane 30 minut zostaje skasowane i rozmowy nagrywane są od początku.
W tym przypadku nagrane zostało ponad 38 minut, jakim cudem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65778