Razem przeciw ACTA pod stadionem narodowym!!! Dziś Poznań, w niedzielę Warszawa

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Kraj

W Poznaniu po godzinie 17 rozpoczęła się kolejna demonstracja.

"Stop inwigilacji w internecie!", "Każda władza nam przeszkadza!" i "ACTA stop!" - to tylko niektóre z haseł, które wykrzykiwali uczestnicy poznańskiego protestu przeciwko podpisaniu przez polski rząd kontrowersyjnej umowy.

W proteście wzięło udział kilka tysięcy osób. Około 17.30 wśród manifestantów zapłonęły race. Protest zabezpieczało kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji wyposażonych w gaz i armatki wodne.

Akcja przebiegała głośno, ale spokojnie. Do momentu, gdy po godzinie 18 uczestnicy pikiety przeszli ze Starego Rynku na ulicę Zwierzyniecką. Wówczas w ruch poszły petardy i butelki. Część protestujących przeszła pod poznańskie biuro PO - które obrzucili kamieniami, wybijając szyby; podjęto też próbę wtargnięcia do budynku, czemu za pomocą armatki wodnej ostatecznie zapobiegła policja.

Do aktów przemocy doszło wczoraj także w Kielcach.

Dowiadujemy się, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości także zdecydowanie protestuje przeciwko podpisaniu przez polski rząd międzynarodowej umowy ACTA. W oświadczeniu z 22 stycznia br. wskazywaliśmy na zagrożenie, jakie dla wolności słowa niesie ze sobą ACTA. Rząd Donalda Tuska zignorował jednak masowe protesty internautów.

Zignorowano również wczorajsze wystąpienia w kilkudziesięciu polskich miastach, które zgromadziły w sumie ponad 100 tys. uczestników. Bezczelne wypowiedzi, jak ta autorstwa posła platformy Stefana Niesiołowskiego, który określił przeciwników ACTA mianem „idiotów”, powodują zrozumiały gniew setek tysięcy ludzi w całej Polsce.

Dlatego Stowarzyszenie Marsz Niepodległości popiera zapowiedziany przez internautów na niedzielę protest pod Stadionem Narodowym. Wzywamy wszystkich, dla których ważna jest wolność słowa, o stawienie się w tym miejscu z biało-czerwoną flagą. Przybądźmy wszyscy, niezależnie od poglądów politycznych.

Musimy walczyć o internet – ostatni bastion wolnego słowa!

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
http://niepodlegli.net/2012/01/26/razem-przeciw-acta-pod-stadionem-narodowym/

Stowarzyszenie nie podało jeszcze godziny zbiórki.

Na zdjęciu: Dziś w Poznaniu - fot. Kuba Błoszyk

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Komentarze uczestników, pod artykułem dotyczącym demonstracji w Poznaniu.

Przestańcie kłamać2012-01-26 20.02
Jakie obrzucanie kamieniami? Bzdura wyssana z palca. Chyba Pan Reporter zadymy nie widział. Może jeden kamień poleciał i to wszystko. "18.53 Wystarczyła sama demonstracja siły. Powoli demonstranci się rozchodzą". Jaka demonstracja siły? Podjechały dwie armatki, na co ludzie zaczęli krzyczeć "Gdzie są czołgi?" i zmienili kierunek na Kaponierę. Nie było żadnego rozchodzenia się. Trochę obiektywizmu życzę, bo przez takie artykuły schodzicie do poziomu Gazety Wyborczej.
Kłamiecie!2012-01-26 20.16
Co za kłamstwa! JAKIE KAMIENIE? Byłem tam do 20:00. Poleciał może JEDEN kamień. "Zdobywanie siedziby PO"??? Co za BZDURA! Kim jest ten mitoman, który opisał swoją wersję? Jakiś dziennikarzol
BZDURY !2012-01-26 20.39
Byłem, widziałem co się działo. Kilku szczeniaków w wieku gimnazjalnym rzuciło kamieniami w kierunku policji, z odległości kilkudziesięciu (!) metrów. Po tym zdarzeniu uciekli. Z racji tego, że takie reakcje są łańcuchowe, grupa kilkudziesięciu osób rzuciła się do ucieczki. I tyle. Później policja w ogóle zniknęła z tego miejsca i właściwie przez dobre 20 minut nikt tłumu nie pilnował. Po artykule widać, że macki PO są bardzo długie

http://www.mmpoznan.pl/401079/2012/1/26/zadyma-po-demonstracji-przeciw-acta?category=video

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#219450

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#219484

Ostrożnie z tymi protestami, bo odwołają imprezę otwarcia Stadionu Narodowego a Gajowy z Budy Ruskiej wprowadzi jeszcze stan wojenny ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219561

W piątek 27 stycznia o godz. 17 pod pałacem prezydenckim rozpocznie się protest przeciw ratyfikacji ACTA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219570