Oprawca zwierząt futerkowych od Palikota trafia do prokuratury

Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Kraj

Na portalu wPolityce piszą:
Andrzej Piątak z Ruchu Palikota, partii, która rzekomo opowiada się za obroną praw zwierząt czerpie milionowe zyski z fermy norek, na której dochodzi do makabrycznych scen. Zwierzęta trzymane są w ciasnych, nie spełniających żadnych norm – klatkach. Z powodu nadmiernego zagęszczenia gryzą się wzajemnie i okaleczają. Obrażania pozostają nieleczone. Wokół panuje brud, a szczątki padłych zwierząt walają się dookoła. Sprawa trafiła do prokuratury.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/45560-posel-ruchu-palikota-oprawca-zwierzat-do-prokuratury-trafily-nagrania-dokumentujace-makabryczne-sceny-z-jego-fermy

Tenże poseł zdejmował kiedyś krzyż powieszony na sali radnych (na zdjęciu: Strażnik miejski (z lewej) próbuje odebrać ściągnięty ze ściany krzyż z rąk Andrzeja Piątaka z Ruchu Poparcia Palikota. Spór próbuje załagodzić radny Artur Szałabawka, który zawiesił krzyż z powrotem. fot. Marcin Bielecki)

Czytamy też: Jak podaje portal Wirtualna Polska ferma Andrzeja Piątaka znajduje się w okolicach Nowogardu w województwie zachodniopomorskim. Poseł hoduje na niej około 50 tys. zwierząt. Jego działalność od lat spotyka się z protestami lokalnych grup zajmujących się ochroną zwierząt. Jak sam deklaruje, ferma przynosi mu roczny dochód w wysokości 1 mln złotych.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki, walczące o wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, nagrało i opublikowało film pokazujący w jakich warunkach trzymane są zwierzęta. Widać, że są w fatalnym stanie stanie zdrowia, że mają rozległe otwarte rany na ciele, głównie w obrębie głowy, że klatki są przepełnione. Na jednym z ujęć widać także obciętą głowę norki znajdującą się pomiędzy dwoma klatkami. Film pokazuje także zwłoki zwierząt znajdujące się tuż za ogrodzeniem.

Nagranie stało się podstawą do skierowania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. Złożyły je Fundacja Viva! i Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt.

Zawiadomienie dotyczy "przepełnienia klatek, przetrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach, stosowania okrutnych metod w chowie i hodowli, wywoływania u zwierząt zranień i okaleczeń oraz nie leczeniu zwierząt chorych, przy zastosowaniu szczególnie dotkliwych i długotrwałych metod zadawania cierpienia”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może się okazać jako wzajemna
Wtedy jego cierpienie będzie wyrazem
Że był ogłupiony swoim nakazem
Bóg daje rozum, zdolność odczuwania
Także u innych cierpienia przeżywania
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#326098