Czy odzyskamy Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?

Obrazek użytkownika Aleksander Rybczyński
Świat

Wystąpienie ministra Antoniego Macierewicza 15 listopada 2013 w Toronto było właściwie w całości poświęcone tematyce smoleńskiej. Prezentując kolejne fragmenty, starałem się zaprezentować je w integralnych częściach tak, by ułatwić spokojne zapoznanie się z całością, bez konieczności poświęcenia paru godzin "non stop" na obejrzenie filmowej relacji. Wykład Antoniego Macierewicza był jednak tak znakomicie przygotowany i zaprezentowany, że dokonując wyboru - nie mogłem pominąć żadnego fragmentu tej fascynującej opowieści.

Pierwsza część wykładu była w znacznej części skoncentrowana na osobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego wielkiej wizji Polski wśród innych państw europy Środkowej. Poseł mówi w niej także o szansach Polski na zachowanie niepodległości, konflikcie Gruzji z Rosją, roli Prezydenta Kaczyńskiego w powstrzymaniu rosyjskiej inwazji na Gruzję, jego międzynarodowej pozycji i szacunku, z jakim pamięć o nim jest kultywowana przez Gruzinów. W całości, tworzy to piękny esej o "fundamentach polskiej racji stanu", "porozumieniu państw i narodów", a także o "polskim dobrobycie i wolności", które tak łatwo możemy utracić.

Czy odzyskamy Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?

Pozostałe fragmenty spotkania z Antonim Macierewiczem w Toronto:
http://marszpolonia.com/2013/11/17/antoni-macierewicz-w-toronto-przelomowa-analiza-rozpadu-tupolewa-154m/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I nie po to, uśmierca się pamięć o Nim, żeby cokolwiek reaktywować!. Pozostała nam tylko namiastka świetności strategicznej Lecha Kaczyńskiego, w postaci jego brata. Jeśli nie uchronimy i jego przed ludźmi Putina, od lat dybiącymi na życie, Polska w kształcie z lat 2007-2010 nigdy nie odżyje. Jesteśmy dziś, nic nie znaczącym trzecim krajem w orbicie wpływów Berlin- Moskwa!. Bez armii, solidarności międzyludzkiej, oceanu narzuconych podziałów i przywódcy duchowego miary Jana Pawła II...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391245

Czy odzyskamy Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ?
Zanim zadamy takie pytanie, zapytajmy najpierw:
Czy CHCEMY odzyskać Polskę Prezydenta Lecha Kaczyńskiego?

Bo jeżeli była taka idealna z tym Traktatem Lizbońskim, pakietem klimatycznym, kamieniem węgielnym pod MHŻP, Lożą brim-bram-brum, oraz słowami wygłoszonymi przez L.K. w Izraelu : "nasz stosunek do Izraela nie zmieni się nigdy", to my patrioci polscy nie chcemy.

Ale........ jeżeli miałaby być to cicha destrukcja państwa (jak obecnie "za Jarka" z delegacją HEART), to tym bardziej nie chcemy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#391373