80 milionów – numer stulecia

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kultura

Jeżeli zapytacie mnie, czy moja sąsiadka Asia Kowalska może zostać Miss Uniwersum, a sympatyczny Andrzej Nowak z drugiego piętra mistrzem świata w pływaniu miło się do was uśmiechnę. Szóstka w totolotka jest możliwa, ale aby wygrać koniecznie trzeba grać. Wygrywają tak naprawdę prawie zawsze profesjonaliści.
Dokładnie tak samo jest w konspiracji. Konspirator amator nie ma wielkich szans. To pierwszy film w Polsce o dolarach. Dolar to taki opozycjonista od 15.00 do 16.00, za pieniądze, co to chętnie budował jakiś uniwersytet, często wspólnie z agenciakami bezpieki. Nikt tu nikomu nie przeszkadzał - obie strony nie rozumiały słowa Niepodległość i tych, którzy je wypowiadali. Polaków, cholera...

I o tym jest film o 80 milionach. Uważny widz od razu odkryje dwóch graczy: marzących o powrocie do lat stalinowskich sbekach i twardo stąpających po ziemi pomocnikach „Solidarności” z WSI (WSW) myślących już o XXI wieku i promujących „swoich” liderów opozycji.
Niebiescy wrogowie niepodległej Polski biją solidnie, jak za Stalina. Błąd zielonego przeciwnika zostaje zauważony dopiero w prosektorium: zawał serca, hehe…
Łasy na dolary Frasyniuk myśli, że to on p….. bezpiekę, ale tak naprawdę jest dokładnie odwrotnie. Jak widać, nie wszyscy się zmieniają. O czym informuje zachwycony filmem 80 milionów – numer stulecia sąsiad figurantów z pawilonu MSW więzienia na Rakowieckiej.

http://www.80mln.pl/

http://film.onet.pl/wideo/80-milionow-zwiastun,10684586,7,klip.html#

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Może kiedyś, jak Polska będzie niepodległa, powstanie film, jak to było naprawdę??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207774

Może ktoś kiedyś napisze pamiętnik jak to było naprawdę i kto się tą forsą podzielił? Na dwadzieścia TIRów i założenie firmy transportowej jeszcze musieli dorzucić sporo dolarów - kurierzy od Milewskiego z Brukseli (sterowani przez SB). Dlatego najważniejszym punktem umowy okrągłostołowej była umowa: "My nie rozliczamy waszych a wy nie rozliczacie naszych".

W czasie obowiązywania tej umowy na pewno nie spadnie włos z głowy żadnemu zbrodniarzowi po żadnej stronie tej wirtualnej barykady.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207807