Do Rzeczy pod ladą, Sieci na stoliku, Wyborcza przy kasie.

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

W jednym ze sklepików, który dosyć często odwiedzam istnieje pewna prawidłowość. Gazety takie jak Do Rzeczy, Sieci i Uważam Rze (nie wiem dlaczego Uważak jest w tej grupie po tym co zrobił kumpel Grasia) znajdują się po lewej stronie kupującego- na małej półce naprzeciwko kasy pod badziewnymi gazetkami typu krzyżówki itd. Ktoś kto nie zna sklepu nie znajdzie ich jeżeli nie zapyta sprzedawczyni o ich dostępność. Należy dodać, że rynsztokowy Newsweek, który pisze ciągle o wszystkim co się kręci wokół dupy i cycków i szokuje ogólną golizną jest na widoku.

 Niestety nie mogę spotkać szefa spożywczaka a nie będę się czepiał poczciwych, Bogu ducha winnych babeczek o te gazetki. Gdy już go spotkam zapytam ironicznie: „Dlaczego te gazety są  zakopane pod krzyżówkami a nie schowane pod ladą?”

Kolejny problem dostępności występuje w PSS-ach - czyli państwowych sklepach spożywczo- przemysłowych. Domyślam się, że wyżej wspomnianych gazet nie ma dlatego, że szefowie tych sklepów wzdychają jeszcze za komuną, wszak z komuny PSS-y się wywodzą. We wszystkich sklepach w mojej okolicy w czasie kampanii wyborczej wisiały plakaty z czerwoną baronową z SLD, która zasłynęła w komunie walką z Kościołem i krzyżem w szkołach. Ale tutaj też będę interweniował.

Inny przypadek to piaseczyński mini- market, gdzie prawicowa prasa jest, aj owszem ale Wyborcza jest przy samej kasie tak abyś drogi lemingu jej nie zapomniał. To jedno z wielu żenujących i desperackich działań handlowców, które de facto są prowadzone za nasze pieniądze tak samo jak te wszystkie okienka na kioskach Ruchu z kartką z Wyborczej.*

Na koniec dodam, że w jednej z poradni zdrowia spotkała mnie miła niespodzianka- bo zastałem w niej porozkładane na stoliku tygodniki Sieci oraz Gazetę Polską.
Niestety Drogie Lemingi,
osoby, które to prowadzą są młode i wykształcone.
Uważam, że działanie personelu poradni to przejaw odwagi zasługujący na uznanie. Zrobiłem nawet pamiątkowe zdjęcie:

To o czym pisałem jest jaskrawym dowodem na to, że postkomunistyczny establishment ma się świetnie w tym kraju- ma przewagę instytucjonalną i psychologiczną. Tak jak pisałem wcześniej. Będę interweniował, ale nastąpi to dopiero jak wrócę do zdrowia.

Róbmy wszystko aby polski czytelnik miał możliwość zasięgnięcia opinii z prasy patriotycznej. Zostawiajmy gazety tu i ówdzie, pytajmy o ich dostępność w sklepach.

* Nie trzeba kupować Wyborczej aby ją wspierać. Wystarczy płacić podatki, które idą na Spółki Skarbu Państwa- te z kolei zamieszczają swoje reklamy za miliony w rządowych tubach propagandowych. Prasa opozycyjna nie może liczyć na takie granty.

www.obiektywnie.com.pl/artykuly/do-rzeczy-pod-lada-sieci-na-stoliku-wyborcza-przy-kasie.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Szlag mnie trafia, kiedy pomyślę, ile pieniędzy zgarnęła szajka z czerskiej po katastrofie Smoleńskiej.
Zakłady pogrzebowe mają (chyba) układy z czerską, bo świadcząc kompleksową usługę załatwiają również anons prasowy. Słono płatny. Tym chyba należy tłumaczyć wiodącą rolę szmatławca w temacie. Zwróćmy na to uwagę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#371774

To "Powszechna Spółdzielnia Spożywców" :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371826

PSS Społem- taki skrót dałem

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371922

 Zawsze jak jestem w "moim" sklepie robię porządki z Gówno Gazetą i innym  badziewiem . Na widoczne miejsce wykładam Gazetę Polską Codziennie,Sieci i Do  Rzeczy.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marekagryppa

#371857

Robię dokładnie to samo :-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371861

ja takoż

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#371868

 gdzie można spotkać te gazety. W mojej miejscowości też jest tak, jak na zdjęciu. Nie ma tam gali, superekspresu czy innego badziewia, a po prostu numery W Sieci. Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371877

Kiedy bywamy w różnych poczekalniach, zostawiajmy swoje, świeżo przeczytane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#371931