Artyści Ukrainie i Polakom z Kresów Wschodnich

Obrazek użytkownika Krystian Frelichowski
Ogłoszenie

 

Wszystkim tym , którzy wsparli naszą akcje pomocową składamy w imieniu potrzebujących Serdeczne i szczere Podziękowania!!!

Wielu z Państwa prosiło nas o kontynuowanie akcji, zaczęliście bowiem organizować zbiórki w swoich miejscach pracy, zaprzyjaźnionych szkołach, organizacjach itp. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom kontynuujemy

zbiórkę darów dla naszych wschodnich sąsiadów , pragniemy tym razem połączyliśmy z akcją pomocową dla Polaków ze wschodniej Białorusi z regionu Mozyrza i Narowli., piecze nad którymi sprawujemy od 2009r., kiedy to po raz pierwszy gościliśmy ich w Bydgoszczy i Złejwsi Wielkiej. Transport z darami dla Kijowa będzie jechał przez Białoruś. Cześć zebranych darów pozostawimy w oddalonej o 120 km. od stolicy Ukrainy Narowli, gdzie znajduje się polska parafia, prowadzona przez księdza Wincentego Siewruka (mieszkańców tych terenów dotknął wybuch elektrowni jądrowej w Czarnobylu, którego skutki odczuwane są do dzisiaj), reszta zostanie przekazana potrzebującym na Ukrainie.

wyjazd planowany jest w niedziele palmową, tak by dary do kościoła w Narowli zostały dostarczone przed świętami Wielkiej Nocy.

Zbieramy odzież, żywność z długim terminem ważności, środki czystości, a z myślą o dzieciach i młodzieży polskich rodzin na Białorusi także podręczniki do języka polskiego, historii, powieści i filmy historyczne, które ułatwią im poznawanie języku i kultury kraju ojczystego.

Miejsce zbiórki; Biuro Posła Tomasza Latosa

Ul. Paderewskiego 28/2

Bydgoszcz

W dni robocze 10-17, w poniedziałki od 12.00-18.00

By dary mogły dotrzeć na miejsce potrzebne są też środki na zakup paliwa. Wszystkich, którzy tylko mogą prosimy o wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Solidarni2010 Bydgoszcz

Alior Bank

Konto nr 08 2490 0005 0000 4600 3436 8740

z dopiskiem: Pomoc Ukrainie 

Jeżeli uda się nam zebrać większą ilość środków, niż koszty przejazdu to przeznaczone zostaną na organizacje wypoczynku letniego polskich dzieci i młodzieży, ze wschodniej Białorusi

Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze”

Jan Raczycki

Idee Solidarności 1980-89

Barbara Wojciechowska, Krystyna Sawicka

Solidarni2010

Maciej Różycki, Tomasz Jasiński

KGP

Krystian Frelichowski

 

 

Artyści dla Ukrainy- koncert

Piątek 28 II 2014r.

g.16.00-24.00

Siatłownia

Św. Trójcy 15

Bydgoszcz

Wykonawcy:

Czerwony Tulipan

Mariusz Lubomski

Lonart luther

Maciej Różycki

i inni

Podczas koncertu zbiórka darów, pieniędzy, licytacja obrazów wszystko to na rzecz potrzebujących na Ukrainie!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)