Donos na własny kraj

Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

PAP przekazała 27 lipca po południu informację o spotkaniu ministra Sikorskiego z dziennikarzami w Londynie. To, co przeczytałem, po prostu obezwładnia. Sikorski pobił kolejny rekord. To niełatwe, bo Palikot, Niesiołowski, Kutz i im podobni zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak minister spraw zagranicznych opluwający własny kraj to prawdziwa nowość w światowej polityce.
„W Polsce nie brak ludzi myślących tak jak Behring Breivik” – oznajmił Sikorski. Polska w oczach Sikorskiego to kraj zagrożony przez środowiska ekstremistyczne, które tylko czekają, żeby urządzić masakrę na nieobliczalną skalę. Dalsze wypowiedzi nie pozostawiają wątpliwości, że chodzi mu o PiS. Głównym rozsadnikiem zła – wedle Sikorskiego - jest Internet. Sieć to kloaka, którą należy wziąć pod but, żeby przestała szerzyć mowę nienawiści.
Fora internetowe pełne są komentarzy wytykających Sikorskiemu niebywałą hipokryzję. Wszak to on sam nawoływał do „dorżnięcia watahy”, to jego partyjny kolega zamordował działacza opozycji, to jego polityczni sympatycy wołali na Krakowskim Przedmieściu „jeszcze jeden”. Sikorski zauważył, że Breivik napisał pozytywne zdanie o polskiej prawicy, ale nie zauważył, że również pozytywnie wspomniał o Janie Sobieskim, a także partii jego dzisiejszego przyjaciela – Giertycha. Internauci słusznie ostrzegają także, że norweska tragedia ma służyć za pretekst wprowadzenia cenzury Internetu.
Te kwestie są szeroko komentowane, więc nie będą do nich wracał. Chcę natomiast zwrócić uwagę na jeden wątek tej afery.
Minister Sikorski wystosował notę dyplomatyczną w sprawie wypowiedzi ojca Rydzyka, ale nie zareagował na oszczerczą wypowiedź europosła Siwca opisującego Polskę pod rządami Kaczyńskich jako kraj bezprawia i szalejących bojówek. Dziś Sikorski poszedł krok dalej i sam przedstawił dziennikarzom wizję Polski nieprawdziwą , załganą, zakłamaną. Przy okazji składając zagranicznym dziennikarzom obrzydliwy donos na legalnie działające środowiska opozycyjne.
W chwili, gdy piszę te słowa, nie wiem jeszcze, jakie będą medialne echa wypowiedzi Sikorskiego. Ale łatwo przewidzieć, że nie będą dla Polski pochlebne. Pamiętajmy – przytłaczająca większość społeczeństw zachodnioeuropejskich, a tym bardziej z innych kontynentów, ma o Polsce pojęcie bardzo mgliste. Ludzie generalnie wiedzą tyle, ile wyczytają z tytułów w gazetach albo z pasków na ekranach telewizorów. Na tej podstawie zwykle wyrabiają sobie opinię i podejmują ważne decyzje: czy inwestować w Polsce, czy pojechać do Polski na wakacje, jak traktować polskich imigrantów. Wypowiedź Sikorskiego da się więc przeliczyć na konkretne, wymierne w euro i funtach straty dla naszego kraju i naszych rodaków mieszkających za granicą.
Dlatego obowiązkiem – psim obowiązkiem – ministra spraw zagranicznych jest dbać o pozytywny wizerunek kraju. Ten obowiązek ma szczególną wagę w sytuacjach kryzysowych, dramatycznych. A przecież taką sytuacją jest krajobraz po norweskiej tragedii. Obowiązkiem – psim obowiązkiem – ministra spraw zagranicznych jest uspokojenie zagranicznej opinii, że Polska jest krajem stabilnym i bezpiecznym.
Tymczasem Sikorski kłamie. W imię swoich prywatnych fobii szkodzi krajowi, który reprezentuje.
Sikorski lubi się odwoływać do szlacheckiej tradycji. Warto więc, żeby przypomniał sobie i wziął do serca staropolskie słowo: RENEGAT.

Brak głosów

Komentarze

(bo rozmawiamy o tragedii kilkudziesięciu rodzin w Norwegii), ale co się tyczy Sikorskiego, to w domu robimy zakłady po każdym jego palnięciu w stylu "jak łysy o beton" - czy da radę jeszcze przebić sam siebie w kompromitowaniu się jako:
- urzędnik państwowy RP
- Polak
- człowiek

Dla ułatwienia dodam, że ta córka, która obstawia, że to już kres jego politycznej głupoty - zawsze przegrywa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#173476

będzie znacznie bardziej zrozumiałe jeśli pojmie się rzecz oczywistą - jest to świetnie zalegendowany, długoletni agent KGB. Trzeba wnikliwie przeanalizować życiorys tego osobnika i jego dokonania.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#173485

Od czasu do czasu zdarza mi się widzieć szefa MSZ w telewizorze i zawsze drażni mnie w jego twarzy jakiś element obcości. Długo się zastanawiałem i w końcu zauważyłem, że to samo mam z twarzą A. Kwaśniewskiego i wtedy wszystko stało się jasne. Pzecież jego żona nie w ciemię bita i dla jego pięknych ocząt nie zaszyła się w bydgoskiej głuszy.
Leopoldzie, piękna sprawa, bo kto pierwszy dzwonił z informacją, jak należy naświetlać katastrofę w Smoleńsku, kto wyciągnął z lodówki Turowskiego i podpisał nominację, kto był napastliwy w stosunku do Lecha Kaczyńskiego ponad miarę?
Jak z tymi talibami w Afganistanie faktycznie było, to może i sam Radek niezbyt dokładnie wie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#173489

a kto po katastrofie zadzwonił jako pierwszy do Komorowskiego i powiedział mu, że ma przejąć obowiązki głowy państwa?
Tak zeznał w jakimś programie w rocznicę katastrofy.
To ja się pytam: to minister spraw zagranicznych wydaje polecenia marszałkowi sejmu w 20 minut po katastrofie? Nie wiedząc, czy ktoś czasem nie przeżył? Skąd wtedy miał pewność (20 minut po!!!!), że Lech Kaczyński nie żyje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#173551

Taki nielegalny hazard? ;)
Ja tam obstawiam że jeszcze nie jeden raz się przebije...
---------
"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#173534

Słowo RENEGAT jest na miejscu.

Breivik świadomie lub nie - nie można wykluczyć, że wierzy w intelektualne podwaliny swojego czynu - ofiarował drogocenny prezent lewactwu całego świata.
Człowiek pełniący funkcję ministra naszego rządu postanowił cynicznie, świadomie lub nie - bo nie można wykluczyć, że jest tak rozminięty z rzeczywistością, że wierzy w to co mówi - zdyskontować wydarzenia z Utoya na rzecz swojej macierzystej partii.
POdłość to zbyt łagodne określenie...

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#173488

Drogie Panie i Panowie,proszę się nie dziwić.Takich
szwancfeldów i parchów nieznanego pochodzenia,mamy całe
ławy rządowe wraz z kanclarią pałacową.Ich smród rozłazi się nie tylko na Polskę,ale niosą go wiatry po całym świecie.Zobaczycie jak będzie bolało i śmierdziało po
raporcie Millera:
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#173503

sPOkojnie Panie Jacku...Sikorski to pajac i ruska marionetka o czym Anglicy bardzo dobrze wiedza..Pamietacie jak POstbolszewia Tuska szykowala Radka na szefa NATO? Jak wybrano Rasmusena, bolszewicka propaganda w PRLbis ustami Olejnikowej, Lisa i POzostalych propagandystow POstbolszewii mowili ze radek tej POsady nie dostal bo byl za bardzo antyrosyjski!! hehe..i niestety cala masa wyksztalciuchow na Wisla w ten kit uwierzyla!!

Krotko mowiac, Europa pakuje sie w kolejne gowno, podobne do tego z przed 1939..Zachodnia Europa syta, zbladzowana i leniwa zostala opanowana przez agenture Putina ktora Powoli zaciska petle na ragdle calej Europy..Na drodze stali bracia Kaczynscy i PiS, to ich Putin przy POmocy renegata Sikorskiego, Tuska, Komoruska Postanowil unicestwic..Udalo sie tylko czesciowo, ale machina poszla w ruch i juz nie mozna jej zatrzymac..Na dzien dzisiejszy Putin kontroluje prawie cala Europe oprocz Norwegii ktora byla i jest jednym z wazniejszych panstw NATO przy tym niezlaezna surowcowo. Sprawy zaszly na tyle daleko, iz znowu jedynie pozostajje Anglia wolna od Putinady i jego siepaczy..Norwegia powaznie ranna nie wiemy na dzien dzisiejszy jak sie zachowa...ale na pewno USA tak latwo nie odpusci Norwegii tak jak to zrobili z Polska..Reasumujac sprawy powoli zmierzaj do finalu ktore znowu zmusza USA do bezposredniej ingerencji w Europie aby po raz trzeci uratowac tylki tym zidiocialym Niemcom i Francuzom.. Co sie tyczy Polski, to moim zadniem wykonala ona swoje zadanie tak jak w 1939 i teraz winnismy sie przygladac zmaganiom skundlonej Europy z Putinada ktora wczesniej lub pozniej zostanie zmuszena do obrony przed Rosja..Naszym zadaniem jest zachowac tkanke patriotyczna narodu na czas po konfliktowy kiedy to od nowa bedzie ukladany porzadek europejski..Dlatego trzeba chronic PiS i jego pochodne, nie dawac sie sprowokowac rusko-niemieckiej agenturze ukrytej w PO , SLD i PSL przede wszystkim..Nie wiem czy nie czas aby pewne struktury PiS zostaly zakonspirowane w ten sposob zabezpieczajac pewnych ludzi przed siepaczami WSIowymi  ktorzy w obliczu przegranej moga sie zachowywac jak SSmani w 1945..

Vote up!
0
Vote down!
0
#173505

powiedzieć: "W Polsce nie brak ludzi, których ja reprezen-
tuję, myślących tak jak Behring Brevik. Spróbujcie nam
podskoczyć, to my wam pokażemy, jak już pokazaliśmy w
Smoleńsku". Tego nie mówił, ale działania platformusów z
lewusami i zielonusami aż krzyczą;Rosja i Niemcy mają już
naszą zgodę na całkowite opanowanie Polski. Na tych, którym
będzie się to nie podobać, zbroimy się na potęgę. Nasza
Hania już ćwiczy na Krakowskim Przedmieściu, a Katarasińska
pięknie obrabia naszą prowkację na Jasnej Górze.
Niesiołowski z Szejnfeldem i naszymi ekspertami w telewiz-jach łajdaczą się, jak im każemy.
To da się zauważyć, że zachowują się i działają dokładnie tak samo w tym, co zarzucają swoim przeciwnikom, a którzy
akurat takich grzechów nie popełniają.
Paroma krótkimi pytaniami; co, po co, na co, gdzie, jak,
kto, kiedy itp.można wymusić odpowiedź, lub usłyszeć szereg
epitetów z inwektywami, które powiedzą, że jest coś złego
szykowane.

Vote up!
0
Vote down!
0
#173516

Okazuje się,że te POlityczne bękarty, zaprzańce wyczerpali katalog klasycznych terminów!
Im POzostało już jeno dno i bąbelki!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#173507

wszak to podobno baba z jajami i zapewne stać ją na mniej kompromitującego partnera...

zresztą pewnie i tak ślubu ślubu kościelnego nie mają - ergo - yes, you can Miss Applebaum ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#173511

sama odsunęła swojemu mężowi ten pomysł. Co prawda napisała o amerykańskich pobratymcach Brevika czy jak mu tam, ale analogia nasuwa się sama:
http://fullcomment.nationalpost.com/2011/07/27/anne-applebaum-what-the-norwegian-killer-and-u-s-birthers-have-in-common/

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#173548

przynajmniej wiemy, że szyja tej rodziny pracuje wydajniej dla swego narodu, niż głowa dla swego ;)))
chwileczkę, co Sikorski uznaje za naród???
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#173731

dla tego pana, który to z czysto szlacheckich pobudek żeni się z kobietą i czyni to z miłości do niej (chyba?), a potem ciąga po sądach tych co ten miraż śmią ukazać gdzieś w blogosferze po sądach, za głoszenie antysemityzmu, Polska to tylko odskocznia, poligon polityczny, to miejsce gdzie on może sobie pierdolić bezkarnie od rzeczy głupoty zupełnie jakby wyszedł na przepustkę z Tworek.

Dla mnie zdrajca raz, to zdrajca zawsze i nie chodzi tylko o tego piździelca, bo jemu podobnych mamy całe rzesze.

Zadanie matematyczne: ile razy w polskim sejmie posłowie zmieniali ubranka przechodząc z lewa na prawo i odwrotnie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#173519

dla światowego żydostwa Polak-patriota-katolik jest wyjątkowo szkodliwym gojem i Sikorski-Applebaum tylko wykonuje polecenia rabinatu dotyczące niszczenia Polski. Za takie coś w wojennych czasach był pluton.exe bez procesu bo dowody zdrady są oczywiste.

Vote up!
0
Vote down!
0
#173520

[quote=Arpad77]dla światowego żydostwa Polak-patriota-katolik jest wyjątkowo szkodliwym gojem i Sikorski-Applebaum tylko wykonuje polecenia rabinatu dotyczące niszczenia Polski. Za takie coś w wojennych czasach był pluton.exe bez procesu bo dowody zdrady są oczywiste.[/quote]
No i takie nasze wpisy są dla TYCH ONYCH wystarczającym dowodem na wrzucenie nas do lochów. Strach ma wielkie oczy, a Radek strzela takie piękne dziobki - polecam FOTOPLASTIKON w ostatnim wydaniu Angory

Vote up!
0
Vote down!
0
#173525

1. Za udział w aferze z jego rzekomym kandydowaniem na Sekretarza NATO i wskazówkami zalecającymi blokowanie wyboru Sekretarza, mającymi na celu kompromitację Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej.

2. Za publiczne wypowiedzienie posłuszeństwa Głowie Państwa ("były prezydent Lech Kaczyński") i obrazę Prezydenta RP ("Prezydent może być niski, ale nie może być mały"),

3. Za prowadzenie z Putinem gry, mającej osłabić znaczenie demokratycznie wybranego Prezydenta RP (rozdzielenie wizyt w Katyniu), oraz za wszelkie działania dywersyjne, zaniechania i zaniedbania w przygotowaniu wizyty Prezydenta RP, które mogły przyczynić się do katastrofy samolotu i śmierci 96 osób, w tym Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy, dowództwa sił zbrojnych oraz wielu innych, znakomitych ludzi, głównie powiązanych z demokratyczną opozycją.

4. Za wszelkie działania dywersyjne, zaniechania i zaniedbania w prowadzeniu działań wyjaśniających przyczyny katastrofy, a zwłaszcza za forsowanie wersji o wyłącznej winie pilotów i oddanie śledztwa wraz z dowodami w ręce Federacji Rosyjskiej.

5. Za niszczenie dobrego imienia naszego kraju na arenie międzynarodowej, dla odniesienia doraźniej korzyści politycznej i przekroczenie uprawnień w walce z legalną opozycją demokratyczną (w tym za działania opisane w powyższym artykule).

Vote up!
0
Vote down!
0
#173528

to niewątpliwie jedno z osiągnięć Sikorskiego najwyżej oceniane przez jego mocodawców. Dla przypomnienia - Waszczykowski wynegocjował wszystkie wysuwane przez stronę polską warunki. Po powrocie do Polski dowiedział się, że przybyły nowe. Chodziło o grę na zwłokę. Rosjanie wiedzieli, że po objęciu rządów przez Obamę nastąpi "reset".

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#173570

DEDAL

I to nie byle do jakiego działania, wybory i ich skutek , już teraz można przewidzieć : a to wygra PIS  , a to  społeczeństwo  nie pogodzi się z wygraną POlityki prostytucji .....a wtedy jeden ładunek i można dalej machloje robić ...Świat GW stwierdzi że jak Alef Stein  , Sikorski przePOwiedził   zdarzenia....

Reasumując , nie sądzę by PO i reszta tej biuro-motłochu oddało władzę , bo to dla nich oznacza szafot....a jak rzeczywistość i Polaków działania -i jakie -wpłyną na przebieg historii ??????-zobaczymy..

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#173539

ale warto powtórzyć.
Na Cyprze wybuchły magazyny amunicji. Zginęło 13 osób. Natychmiast do dymisji podali się ministrowie obrony i spraw zagranicznych oraz szef Gwardii Narodowej, dziś spodziewana jest dymisja całego rządu.
Tak reagują rządzący, którzy znają swoje obowiązki, czują odpowiedzialność za kraj i mają elementarne poczucie honoru.
Również Chińczycy (!) mogą dla POlityków stanowić wzór reakcji na opinię społeczną:
"Błędy w projektowaniu aparatury sygnalizacyjnej i błędy popełnione przez obsługę spowodowały zderzenie dwóch superszybkich pociągów podczas ubiegłego weekendu - wynika z oficjalnego raportu
Raport opublikowano po fali oburzenia chińskiej opinii publicznej wobec postępowania władz po katastrofie koło Wenzhou, w prowincji Zhejiang".

Jak w tym świetle nazwać naszych rządzących? I czy można się dziwić, że reagują jak wściekły pies zagnany w ślepy zaułek?

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#173562

marcopolo

Od lat mowie ,ze to czlowiek " NAZNACZONY ",tylko jeszcze nie wiem przez kogo-wschod czy zachod,ale to pewne ,ze jest na jakims "pasku" Czlowiek ,ktory skacze ze stanowiska na stanowisko-zawsze to sa "fuchy" rzadowe-czyli ,ze ma wplyw na wszystko!!Za Buska vice minister,w PiSie juz minister,wywalony przechodzi do PO na kolejna wazna "fuche" MSZ!! Tylko czemu J.Kaczynski milczy - on musi cos wiedziec,kto to jest i jakiemu panu sluzy!!Za malo mamy informacji od kolegow z lat szkolnych,a moze juz wtedy zostal "zrzucony" nikomu nieznany ,ale za mlodu juz "NAZNACZONY",aby rozwalac nasz Kraj od srodka!!W wyborach koniecznie trzeba sie zajac takimi "muchomorkami" WYELIMINOWAC ICH Z NASZEGO ZYCIA!!

Vote up!
0
Vote down!
0

marcopolo

#173682

http://pl.wikipedia.org/wiki/Golem
//
Golem, (hebr. גולם)
//
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#173732

Polska będzie poniżana na arenie międzynarodowej !
"Puki nie zapłaci 100mld USD Światowemu kongresowi Żydów" To oficjalna wypowiedź przewodniczącego tego kongresu.

Wydaje się nieprawdopodobnym aby ta wypowiedź ministra miała coś z tym wspólnego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#173764