Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Nieco starsi Polacy pamiętają zapewne Zbigniewa Brzezińskiego. W latach 70. jakże byliśmy dumni, że oto Polak urodzony w Warszawie został głównym doradcą prezydenta USA, Cartera. Wierzyliśmy, że polskie doświadczenia Brzezińskiego pomogą zrozumieć Ameryce, czym jest komunizm i jak z nim walczyć. Rzeczywistość okazała się mniej różowa. Oto prezydent Carter okazał się jednym z najgorszych...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (2 głosy)
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Drugiego dnia po wystąpieniu Zbigniewa Ziobry w Parlamencie Europejskim ofensywa propagandowa salonu osiągnęła apogeum. Sążniste artykuły w dziennikach, godzinne debaty w telewizjach, komentarze polityków i wszelkiego autorytectwa. A w tych komentarzach dyżurne określenia wprost ze słownika Niesiołowskiego.
Nie dowiemy się natomiast, że Parlament Europejski podzielony jest wedle kryteriów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Warszawa, 8 XI 2011r

Szanowni Państwo,
Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym posiedzeniu VII kadencji Sejmu Rzeczpospolitej. Jest to dla mnie osobiście ogromne przeżycie. W tym jakże wyjątkowym dniu nie mógłbym raz jeszcze nie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos.

Teraz nadchodzi czas wytężonej pracy na rzecz społeczeństwa i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Dać cukierka i mieć cukierka, a za posiadanie cukierka można jeszcze dostać całą fabrykę słodyczy. W maju 2009 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, która obowiązuje do 31 XII 2024 roku, czyli jeszcze przez ponad 12 lat. Jednym z wymogów było umożliwienie darmowego korzystania z Internetu na terenie Polski przez 3 lata. Komu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Taki jest tytuł nowego filmu dokumentalnego Ewy Stankiewicz. Jego kanwę stanowi wielka manifestacja Węgrów dla poparcia Victora Orbana, będąca zapowiedzią jeszcze większej demonstracji w czasie marcowego święta narodowego Węgier.

Wróciłem właśnie z premierowego pokazu. Nie możemy opowiadać o filmie, który za parę dni będzie kolportowany przez Gazetę Polską. I mam nadzieję, że w parę tygodni...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Wybory to ukoronowanie demokracji. Jej istota. Praca wszystkich elementów systemu demokratycznego znajduje finał w akcie wyborczym. To prawda, jeśli inne elementy tej maszynerii nie działają – takie jak możliwość samoorganizacji, swoboda działania partii politycznych, wolność i pluralizm debaty publicznej – wówczas demokracja może stać się fasadą. Jednak dopóki można przeprowadzić uczciwe wybory...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

ZAPROSZENIE

Mamy zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 2. rocznicy tragedii smoleńskiej 10 kwietnia 2012 r.
O godz. 18.30 w katedrze wrocławskiej rozpocznie się msza św. koncelebrowana w intencji ofiar katastrofy oraz za pomyślność naszej Ojczyzny.
Po mszy św. przejdziemy pochodem na wrocławski Rynek, gdzie odbędzie się apel pamięci.
Wierzymy, że jak najliczniejszy udział mieszkańców Wrocławia i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

PAP przekazała 27 lipca po południu informację o spotkaniu ministra Sikorskiego z dziennikarzami w Londynie. To, co przeczytałem, po prostu obezwładnia. Sikorski pobił kolejny rekord. To niełatwe, bo Palikot, Niesiołowski, Kutz i im podobni zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Jednak minister spraw zagranicznych opluwający własny kraj to prawdziwa nowość w światowej polityce.
„W Polsce nie brak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Dwa lata. Trudno uwierzyć, że tak wiele czasu minęło od chwili, gdy ze Smoleńska nadeszła ta straszna wiadomość. Tyle się wydarzyło przez ten czas, a mam wrażenie, jakby to było przed paroma dniami. Z jednej strony jest czysto osobisty ból, który będzie mi towarzyszyć już zawsze. Z drugiej – tak jak przed dwoma laty bez odpowiedzi pozostaje pytanie: dlaczego?
Dziś już wiem, że Smoleńsk to nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Witam Państwa,

Moja wypowiedź na temat Raportu Millera w TVP INFO.

Zapraszam do rozmowy.

http://www.youtube.com/watch?v=xunSzQf7er0&feature=player_embedded

0
Brak głosów

Strony