My som ztela czyli Ślązacy - Polacy

Obrazek użytkownika Jadwiga_Chmielowska
Kraj

Jesteśmy stąd czyli Ślązacy - Polacy

„Dla obrony integralności Państwa potrzebny jest masowy oddolny ruch Ślązaków – polskich patriotów”
Polecam Państwu wywiad przeprowadzony ze mna przez Tomasza Kwiatka z Niezależnej Gazety Opolskiej. Sprawa Ruchu Autonomii Śląska jest poważna i trzeba do niej wracać.

http://ngopole.wordpress.com/2011/04/19/%e2%80%9edla-obrony-integralnosci-panstwa-potrzebny-jest-masowy-oddolny-ruch-slazakow-%e2%80%93-polskich-patriotow%e2%80%9d-%e2%80%93-z-jadwiga-chmielowska-legenda-slaskiej-%e2%80%9esolidarnosci/

Brak głosów

Komentarze

Język pani Chmielowskiej, nie odbiega swoją treścią, od argumentacji RAŚ??? Problemy z nową Polską po drugiej wojnie światowej, które z taką troską, przypisuje pani Śląskowi, dotyczyly mieszkańców i regionów calej Polski. Każdy, kto byl trochę inny Wielkopolsce czy malopolsce czy na Mazowszu itp, byl dyskryminowany i mordowany w obozach??? Dlaczego używacie tego wyświechtanego argumentu, przy każdej nadarzającej się okazji??? Co to za argumenty dla patrioty??? Dlaczego chcecie być wyjątkowi, rozwalać Polskę od środka, myślicie, że Niemcy dadzą wam dobrobyt??? Robol zawsze będzie robolem??? W normalnym kraju, taki RAŚ, ze swoimi oficjalnymi poglądami i deklaracjami, bylby już dawno zdelegalizowanmy. Ale to dopiero, gdy patrioci się obudzą i nastaną prawe rządy??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#153676

Dla obrony integralności Państwa potrzebny jest masowy oddolny ruch Ślązaków – polskich patriotów” – z Jadwigą Chmielowską, legendą śląskiej „Solidarności” i „Solidarności Walczącej” oraz Przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice rozmawia Tomasz Kwiatek
19/04/2011 Proszę zamieścić swoje uwagi Przejdź do komentarzy

Pani Jadwigo, czy RAŚ jest dla Polski problemem?

Jeszcze nie, ale bagatelizowanie problemu może doprowadzić do poważnych prób dezintegracji Państwa. To nie jest sprawa nowa. Przecież Ruch Autonomii Śląska powstał w 1990 r. a Związek Ludności Narodowości Śląskiej powstał w 1996r. Minęło 20 lat i Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego jest szef RAŚ – Jerzy Gorzelik. W planach autonomistów rok 2020, to rok pełnej autonomii. Te ostatnie 20 lat w Polsce, to czas rujnowania, kraju i zagrywanie się polityków pozorną grą polityczną na śmierć. Ktoś ciągle puszcza „szczura” i wszyscy go gonią nie bacząc na to, że dach wali się na głowę. Interes państwa zszedł na daleki plan. Wyłonione „okrągło – stołowe” ekipy dla mnie też bardziej „przypominają małpy, którym dano zegarek” niż ludzi pragnących działać dla dobra wspólnego jakim jest Polska. Do tego dochodzi powszechna wśród obecnych polityków prywata, stąd tyle afer. Hasła RAŚ trafiają na podatny grunt. „bez tej Warszawy byłoby nam lepiej”. Ale to mógłby powiedzieć każdy mieszkaniec Polski. Politycy „WarszaFki” dopuścili do zniszczenia wszystkiego, co budowały całe pokolenia naszych dziadków i pradziadków. Dziwnym trafem większość posłów wybranych z terenu, również jest zasysana przez politykierów z tej dziwnej „WarszaFki”. RAŚ będzie wstawiał swoich kandydatów na listach wszystkich partii politycznych PSL, PO, PiS i SLD. Kandydaci na posłów RAŚ zostali zobowiązani do prac ustawodawczych w kierunku umożliwienie oderwania się Śląska i stworzenia autonomii. Jarosław Kaczyński głośno powiedział o poważnym problemie, to się na niego wprost rzucono.

To jest ruch separatystyczny? Zagraża integralności państwa polskiego?

Oczywiście, że tak. Żądanie autonomii jest godzeniem w integralność państwa polskiego. Obawiam się także, że obecne hasło „Autonomia w granicach RP” może ulec zmianie. Warto przypomnieć skąd się wziął ruch autonomii. Otóż pod koniec XIX niemieckie koła junkiersko – przemysłowe inspirowały ruch autonomiczny w celu zachowania swej dominującej pozycji. W latach 1872-79 ukazywało się pismo „Schlesier – Ślązak”, padały hasła o „Wasserpolakach”. W 1918 r. niemiecka katolicka partia „Centrum” wysunęła postulat utworzenia autonomicznego państwa. Posługiwano się hasłem „Górny Śląsk dla Górnoślązaków”, obawiano się bowiem, że ludność polska – Ślązacy będą dążyć do połączenia się z Polską, Wszystkie odłamy ruchu autonomicznego, czyli te które optowały za autonomią w ramach Rzeszy jak i te dążące do niepodległego państwa śląskiego były pod kontrolą dra Karla Spieckera – szefa ekspozytury wywiadowczej niemieckiego MSZ-u. Warto na bieżąco śledzić z prasę niemiecką np. w tym roku „Junge Freiheit” porusza sprawy autonomii Śląska. Niestety nasze służby specjalne są takie jakie widzi każdy, Premier, kopie piłkę na boisku, Prezydent stawia pomniki bolszewikom a opozycja – no właśnie – ma zbyt słabe kadry i w dodatku też przesiąknięte RAŚ-em. Dla obrony integralności Państwa potrzebny jest masowy oddolny ruch Ślązaków – polskich patriotów. W każdym mieście, miasteczku i najmniejszej wiosce!

Co jest ich głównym celem, poza oficjalnym – autonomia do 2020 roku?

Nie wiem, to się zmienia, dojrzewa. Jerzy Gorzelik twierdzi, że chce autonomii w granicach Polski. Czy mówi prawdę – trudno powiedzieć. Zakładając nawet, że nie kłamie, to RAŚ może mu wyrwać się spod kontroli. Pieniądze robią swoje. Nie mogę jeszcze czarno na białym udowodnić źródła ich pochodzenia, choć mam wiele niepokojących sygnałów, to jednak jest pewne, że taka działalność kosztuje. Przypominam, że Związek Ludności Narodowości Śląskiej (ZLNŚ) w 2008 r., podczas wojny w Gruzji poparł Rosję. J. Gorzelik się tego wystraszył i jako RAŚ wydał odrębne oświadczenie. „Gość Niedzielny” zamieścił niedawno tekst o powiązaniach „Gazpromu” z politykami najwyższego szczebla państw UE a zwłaszcza niemieckimi. Kaczyński miał rację mówiąc o powiązaniach niemiecko-rosyjskich i ich interesach w destabilizacji Polski, o kondominium. Zresztą co tu dużo mówić. Warunkiem naszego bycia w UE było rozwalenie naszego polskiego przemysłu! Polska ma być krajem biednym i dostarczać tanią siłę roboczą, młodzi Polacy mają pracować na emerytów w bogatych państwach UE, germanizować się i rodzić dzieci dla wygodnych i leniwych Niemców. Być może autonomiści, w ich mniemaniu, postanowili w tych warunkach ratować Śląsk, tak jak w końcówce XIX w. junkrzy i przemysłowcy niemieccy przed zbliżającą się rewolucją?

Jak Pani ocenia próby uznania narodowości śląskiej? Wiadomo bowiem, że mimo przegranej w Strassburgu, te działania nadal są prowadzone…

Oczywiście, że autonomiści nie zrezygnowali. Dlatego chcą wprowadzić posłów do Sejmu by zmienić prawo. Warto tutaj wspomnieć, że kodyfikatorzy języka śląskiego założyli stowarzyszenie pożytku publicznego „Pro Loquela Silesiana Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy”

Jest to skandal – jaki pożytek publiczny? Członkowie Honorowi „Pro Loquela Silesiaka”:
prof. UŚ dr hab. Jolanta Tambor – w ramach Kongresu Kultury Śląska, finansowanego z budżetu województwa – wygłaszała referat o edukacji regionalnej Maria Nowak – posłanka PiS – szefowa Okręgu Katowickiego. Kazimierz Kutz – reżyser, poseł PO, prof. dr hab. Bogusław Wyderka.

Ja nie mogę tego zrozumieć, że pomimo licznych informacji płynących ze Śląska, posłanka PiS, nadal sieje zamęt, zwalcza Ślązaków – patriotów polskich a foruje na stanowiska ludzi, którzy np. zrzekli się narodowości polskiej i przyjęli niemiecką. Obawiam się, że Kaczyńskiego otacza dwór i przeprowadza koleżeńską selekcję informacji. Jednym z wyznaczników istnienia narodu jest język. Stąd takie parcie na kodyfikację języka.

Autonomia w 2020 r., wykreowanie sztucznego narodu śląskiego, czy według Pani to może się udać? Mają już plany zmiany konstytucji RP, wspierają ich różni posłowie w tym m.in. Marek Plura z PO…

Przy krótkowzroczności polskiej klasy politycznej a zwłaszcza jej BEZGRANICZNEJ głupocie wszystko jest możliwe. Dlaczego obudzili się po 20 latach? Dlaczego z PiS zostali wyrzuceni członkowie Ruchu Obywatelskiego Polski Śląsk? Pani Poseł Maria Nowak przeforsowała uchwałę zakazującą członkowstwa w PiS, tym wszystkim co potrafili się zorganizować i walczyć od wielu lat z autonomistami. Warto wiedzieć, że Pani Poseł jest nie tylko orędowniczką kodyfikacji nowego języka śląskiego, sama rozdaje elementarze (ślabilorze) po szkołach. (http://www.marianowak.pl/news.php?ID=543). Jej syn Marek Nowak Członek Rady Naczelnej RAŚ jest jednym z najaktywniejszych członków RAŚ. Tak jak wspomniałam macki RAŚ sięgają różnych ugrupowań. Poseł PO Mirosław Sekuła – Ślązak z Zabrza (ten od afery hazardowej), zablokował wprowadzenie do budżetu, jako rezerwy celowej, funduszy na budowę Muzeum Powstań Śląskich w Katowicach, argumentując, że nie były to powstania a jedynie „wojna domowa”. Warto tutaj wspomnieć, że poprawkę do budżetu umożliwiającą powstanie tego Muzeum wnieśli posłowie PiS – Ślązacy Izabela Kloc i Grzegorz Tobiszowski.

Jak powinno się rozumieć współrządy PO z RAŚ w woj. śląskim?

Głupota i gra polityczna. Nie wszyscy z PO byli tym zachwyceni. Najmocniej protestowali Jerzy Buzek – Ślązak, przewodniczący Europarlamentu, Ludgarda Buzek – Ślązaczka, radna Sejmiku. Niektórzy pomysłodawcy takiej koalicji tłumaczyli, że dzięki niej wyeliminowali SLD! Najgorsze jest to, że J. Gorzelikowi, czyli RAŚ podlega edukacja i kultura.

Jaki wpływ na działalność RAS-iu może mieć przeprowadzany właśnie spis powszechny?

Może go propagandowo wzmocnić. Dlatego z przerażeniem słucham wypowiedzi różnych skretyniałych polityków wzywających do deklarowania narodowości śląskiej nawet jeśli nie ma się ze Śląskiem nic wspólnego. „Na złość Kaczorowi, niech parę milionów zadeklaruje nieistniejącą narodowość” – za takie nawoływanie proponuję badania psychiatryczne jak dla samobójców albo „kraty w oknach” za działanie na szkodę Polski.

Nawiasem mówiąc „Gazeta Wyborcza” powinna przegrać proces o zniesławienie z Antonim Klusikiem. Oto dowód art: „Nie wstydź się , naklej swoją śląskość” Pożytecznych idiotów w Polsce nie brakuje!

Znam też kilka osób, które w poprzednim spisie zadeklarowało swoją śląskość – teraz już tego błędu nie popełnią. Wiedzą, że zostali wpuszczeni w maliny.

Zarówno RAŚ jaki i Związek Ludności Narodowości Śląskiej są aktywni, organizują liczne imprezy, utrzymują biura, skąd mają pieniądze?

No właśnie. Tego nikt nie wie. Są poszlaki. Mówi się o tym po cichutku. Padła nawet kwota 2 mln. euro w 2009 r. – ja w nią osobiście nie wierzę. Zapytałam nawet wprost Gorzelika. Nie potwierdził, nawet powiedział: „gdybym miał takie pieniądze hoho…”. Dowodów materialnych na razie nie ma. Na taką działalność potrzebne są na prawdę duże pieniądze.

Wiele osób z tzw. elity na Śląsku wspiera RAŚ, jak Pani to tłumaczy?

Głupotą! Całkowitą nieznajomością historii. Błędem polegającym na tym, że III RP przyjęła spuściznę prawną PRL-u. Czyli UB-ecy – kaci Śląska jak np. Salomon Morel komendant Łagru w Świętochłowicach „Zgodzie” do swojej śmierci w 2007 r. pobierał z ZUS emeryturę w wysokości 5.000 zł. Takich łagrów zaraz po wkroczeniu Armii Czerwonej było więcej Mysłowice, Oświęcim, Jaworzno, Łambinowice, przy każdej kopalni istniał podłagier. Przecież komendantami tych zakładanych przez NKWD łagrów byli ludzie, którzy mówili po polsku – więc Polacy? W łagrach MBP siedzieli nie tylko Niemcy (Gestapo i SS) ale też Ślązacy – Powstańcy, Polacy z AK – czyli wszyscy ci, którzy byli niebezpieczni dla nowej władzy okupacyjnej zainstalowanej bagnetami Krasnej Armii. No cóż w całej Polsce w kazamatach MBP (Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego) siedziało przeszło 250.000 więźniów. Mogił prawie 10 tysięcy zamordowanych do dziś nie odnaleziono. Córka tych co mordowali w latach 1940-50, jest Pierwszą Damą III RP! Czy w powszechnej świadomości Polaków funkcjonuje informacja o polskim podziemiu niepodległościowym, o leśnych braciach, z których ostatni zginął w 1963 r.? To właśnie formacje WiN, NSZ i Konspiracyjnego Wojska Polskiego strzelały do tych, którzy te łagry zakładali!

Wkroczenie w styczniu 1945 r. Armii Czerwonej nie było dla Śląska żadnym wyzwoleniem. Mordy, gwałty i rabunki były na porządku dziennym. W Brzezince pod Gliwicami wymordowano prawie całą wieś łącznie z niemieckim księdzem i ukrywającym się u niego polskim księdzem z Krakowa, który uciekł przed wywózką do Dachau. Rozmontowywano całe fabryki i wywożono jako kontrybucję do Związku Sowieckiego. Do UB chętnie przyjmowano byłych gestapowców. Większość z tych, którzy przeszli łagry, marzyło tylko o jednym: o wyjeździe z Polski. Tak właśnie wyjechało wiele powstańczych rodzin. Do Związku Sowieckiego wywieziono przeszło 150 tys. górników. Wróciło ok. 40 tysięcy. Te liczby podawane są nadal szacunkowo. W kopalniach na Śląsku nie miał kto pracować, potrzeba było wykwalifikowanych górników a nie żołnierzy górników. Dopiero interwencja tow. Ziętka, mianowanego przez komunistów wojewodą pozwoliła na powroty z Donbasu i innych regionów Związku Sowieckiego. Sam Ziętek, choć był Ślązakiem, powstańcem, przedwojennym pracownikiem starostwa i dobrym gospodarzem, to także agentem NKWD. Ślązacy pragnęli widzieć w nim sprzymierzeńca i ufali, że będzie gwarantem normalności. Uważali, że może jednak w duchu jest bardziej Ślązakiem niż sowieckim narzędziem. W szkołach panował terror. Za mówienie gwarą dzieci były wyśmiewane i bite. Wyrzucono religię ze szkół. Rozpoczęto walkę ze śląską rodziną, z wartościami i przywiązaniem do tradycji. Z tym wszystkim, co pozwoliło Ślązakom przetrwać wieki niewoli. Nakazywano nawet zmianę imion. Nie podobały się nowej władzy Gertrudy, Brunony, Rajmundy, Hildegardy i Gizele. Nauczanie języka niemieckiego było w szkołach zakazane. Ludzie bali się choćby przyznawać do znajomości języka niemieckiego. Jeszcze w latach 70. i 80. XX w. w Katowicach tylko w jednym LO nauczano języka niemieckiego. Ślązacy byli prześladowani. Nie mogli pełnić kierowniczych funkcji. Do obsadzania stanowisk byli ściągani funkcjonariusze i dyrektorzy z centralnej Polski i z Zagłębia Dąbrowskiego. I tak jak kiedyś za Niemca, tak teraz w PRL, Ślązacy byli ludźmi drugiej kategorii. Z wysiedlonymi z terenów wschodnich znaleźli szybko wspólny język. Jedni i drudzy wiedzieli co to „bolszewia”, jedni i drudzy przeszli terror NKWD i „wyzwolenie” z rąk Krasnej Armii. Strach przed komunistami i pamięć ich zbrodni była wśród Ślązaków tak duża, że bali się buntować. Choć przemianowano Katowice na Stalinogród, to w świadomości Ślązaków pozostały Katowicami. Przerażone kasjerki mówiły, że takiej stacji „Katowice” nie ma, wobec tego kupowano często bilety do innej stacji i resztę drogi pokonywano pieszo.

Z wielką przykrością i wstydem oglądali Ślązacy węglarki wracające z Wybrzeża w 1970 r. z napisami „Ślązacy to ch… nie Polacy”. Dopiero rok 1980 stał się przełomem. Nowe pokolenie, nie pamiętające terroru lat 1945-56 weszło w dorosłe życie. Na wieść o strajkach w Gdańsku stanął jako pierwszy tarnogórski „Fazos”, później Huta Katowice i Kopalnia Manifest Lipcowy w Jastrzębiu Zdroju. Fala strajków solidarnościowych rozlała się po całym Śląsku. Ślązacy poczuli się silni i wartościowi. Pierwszy raz po1939 r. mogli mówić oficjalnie gwarą. Poczuli się u siebie. W MKZ Katowice uchwalono, że nie prowadzi się rozmów z PZPR a jedynie z administracją rządową. KPN rozwijała się tak szybko, że Górny Śląsk stał się jej głównym bastionem. Wróciła nadzieja na normalność. Usunięte wcześniej krzyże wracały powoli do szkół. Dozór na kopalniach zaczął przyzwoicie odnosić się do zwykłych górników. Była szansa na wywalczenie wolnej Polski takiej, jaką znano z opowieści ojców i dziadków. Ślązacy uwierzyli, że może się to udać, że wolna Polska jest tuż, tuż – na wyciągniecie ręki. Dlatego, gdy Jaruzelski rozpoczął wojnę z narodem, stanęły kopalnie i huty, choć były zmilitaryzowane od samego początku. W pacyfikacji Kopalni „Wujek” zginęło 9. górników, wielu odniosło rany. W pacyfikacji Kopalni Węgla Kamiennego „Manifest Lipcowy” kilka osób zostało postrzelonych . Strajki na kopalniach „Ziemowit” i „Piast” trwały dwa tygodnie. Górnicy zjechali pod ziemię. 25 śląskich kopalń strajkowało. Górnicy „Boryni” zaminowali kopalnię. Huta Katowice stanęła już w nocy z 12/13 grudnia 1981 r. 23 grudnia została brutalnie spacyfikowana. Przywódcy strajkowi dostali wysokie wyroki wiezienia od 3 do 7 lat. Strajkowało wiele mniejszych i większych zakładów. Niestety cała Polska nie stanęła tak ofiarnie jak Śląsk. Stocznia wystraszyła się militaryzacji. Najwięcej internowanych było na Śląsku. Pomimo to największy opór też był na Śląsku. Natychmiast organizowało się podziemie. Ślązacy mają olbrzymie poczucie krzywdy. III RP była i jest dla nich PRL- bis.

Twierdzi Pani, że macki RAŚ sięgają różnych środowisk, w tym też politycznych. Proszę podać kilka przykładów.

O PO i PiS z grubsza wspomniałam. Członkowie Związku Górnośląskiego już od wielu od lat startują do sejmu i senatu RP oraz do władz samorządowych z list PO, natomiast aktywiści Związku Ludności Narodowości Śląskiej i RAŚ głównie z list PSL:

●Dietmar Brehmer junior, piłkarz, zgłoszony przez Mniejszość Niemiecką i Przymierze Śląskie

●Grzegorz Juranek fotograf zgłoszony przez ZLNS, członek RAŚ

●Marian Makula, artysta satyryk, członek RAŚ i Związku Górnośląskiego

●Grzegorz Kot, dziennikarz, zgłoszony przez ZLNS, członek Federacji Rozwoju Śląska

● Rudolf Kołodziejczyk, główny księgowy, założyciel RAŚ i ZLNS

●Stanisław Sitek, zgłoszony przez RAŚ

● Paweł Helis zgłoszony przez ZLNS, członek RAŚ

●Janina Kuczera, zgłoszony przez RAŚ

●Janusz Grabiec zgłoszony przez RAŚ

Wszyscy ci kandydaci na listach PSL, mają poparcie ZLNS, Przymierza Śląskiego, Federacji Rozwoju Śląska, RAŚ i Mniejszości Niemieckiej.

Kandydat do Senatu z listy Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej – Jerzy Bogacki, wiceprzewodniczący RAŚ, kandydat Komitetu Wyborców założonego przez członków RAŚ i ZLNS ma poparcie od Andrzeja Złotego Prezesa Związku Górnośląskiego (w 2006 r). Polecam ich stronę internetową.

Dostrzega Pani współpracę RAŚu z mniejszością niemiecką z woj. opolskiego?

W województwie opolskim ZLNS (Związek Ludności Narodowości Śląskiej) współpracujący z RAŚ udzielił poparcia kandydatom Mniejszości Niemieckiej.

A co Pani sądzi o wynajmowaniu przez bibliotekę Caritas w Opolu pomieszczenia biurowego dla RAŚiu?

Niestety Kościół dał się bezsensownie wplątać w antypolską politykę. RAŚ się w ten sposób uwiarygodnia: – „popatrzcie nawet Biskup nas popiera…”. Trudno ocenić czy to bezdenna głupota lokalnych władz „Caritas” – której wykluczyć nie można, czy chęć zysku za wynajem pomieszczenia, by za te pieniądze kupić np. trochę żywności dla potrzebujących? Pragnę wierzyć w to, że jednak Biskup nie zamierza przykładać ręki do faktycznego wybuchu wojny domowej.

A jaki jest stosunek Związku Górnośląskiego do RAŚiu i narodowości śląskiej?

Związek Górnośląski jest niejednolity, choć część patriotów polskich z niego wyrzucono, cześć sama odeszła. Oficjalnie RAŚ-iu nie popiera. Jednak Przewodniczący ZG poparł w wyborach Wiceprzewodniczącego RAŚ Jerzego Bogackiego. Polecam mój artykuł (tutaj)

Czy obecna działalność Marka Migalskiego z PJN, który wypacza słowa Jarosława Kaczyńskiego odnośnie Ślązaków przyczynią się wzrostu popularności RAŚiu?

Z Pana Migalskiego taki polityk jak ze mnie baletnica. Szkoda czasu na komentowanie. Warto pamiętać jednak, że pracował na tym samym Wydziale Uniwersytetu Śląskiego co Jerzy Gorzelik przewodniczący RAŚ. Ostatnio PJN chce odebrać Radiu Maryja i TV Trwam status nadawcy społecznego. Samobójcy albo krety, kiedyś wprowadzone do PiS.

Czy ma Pani odczucie, bo my w Opolu takie mamy, że te wybory, to będzie dla nas prawdziwy Grunwald? RAŚ i mniejszość niemiecka mają już wszystko: współrządzą województwami, mają pieniądze na działalność, cieszą się wsparciem ze strony polskojęzycznych mediów, mają nawet poparcie Kościoła…

Wszystko zależy od samoorganizacji społeczeństwa. Politycy z propaństwowych ugrupowań na Opolszczyźnie są rzeczywiście marni. Trzeba wierzyć w to, że w końcu jesteśmy u siebie w Polsce. Powstańcy dali dużą daninę krwi, by przyłączyć tę ziemię do Polski. Trzeba jednak wiedzieć, że po okrągłym stole Ślązacy są rozgoryczeni i mają rację. To nie jest ich Polska ta wyśniona. Moja też nie! Nie poświęciłam przecież całego życia na to by UBkistan zwyciężył. Nie chciano słuchać przestróg Andrzeja Gwiazdy czy moich. Dano sobie wmówić, że będzie ok., że Gieremek wie co robi. Nikogo nie zastanawiał fakt, że Rząd Mazowieckiego jeszcze rok szukał mnie listem gończym, że SB-ecja do końca swej działalności pisała na mnie meldunki. List gończy wycofano dopiero 1 VIII 90 r. Krzyczeliśmy, że wybory 35% to zdrada narodowa! Gwiazda ostrzegał, że zagrabionego mienia nikt dobrowolnie nie zwróci, ze zniszczyć przemysł jest łatwo odbudować trudniej.

Jestem jednak dobrej myśli. Ślązacy przetrwali tyle lat w niewoli, obudzą się. Zrobią z tym wszystkim porządek nie dadzą się więcej ciu…!

Sądzi Pani, że Ślązacy się obudzą?

Zdecydowanie tak. Przecież nikt rozsądny nie chce wojny domowej. Co brat wystąpi przeciwko bratu, bo mu Moskwa i przekupieni przez „Gazprom” politykierzy w Berlinie wodę z mózgu robią! Jak premierem może być ktoś, dla którego „Polskość to nienormalność”? To właśnie w taką logikę wpisuje się Gorzelik mówiąc, że „niczego Polsce nie ślubował”. Przecież nawet ludzie obcej narodowości winni są lojalność wobec państwa, którego są obywatelami. Polak w Niemczech za działalność na szkodę Niemiec będzie pociągnięty do odpowiedzialności! Nie można się temu dziwić. Tylko w Polsce działający ewidentnie na szkodę państwa, nie siedzą w więzieniach tylko są wybierani na wysokie stanowiska państwowe, zostają posłami i radnymi! Należy przede wszystkim wyłonić nową klasę polityczną – elitę autentyczną. Musi nastąpić samoorganizacja społeczeństwa. Wybrać ludzi, których jesteśmy pewni, że będą działać dla dobra wspólnego. Potrzebne są nowe elity – prawdziwe!

Pomoże nam Pani budzić mieszkańców Opolszczyzny i przyjmie Pani zaproszenie na nasz Opolski Marsz Niepodległości 2 maja?

Spróbuję, choć jeszcze nie wiem jak będą przebiegać uroczystości w Katowicach. Deklaruję natomiast moją gotowość jeżdżenia na spotkania we wioskach, miastach i miasteczkach. Czeka nas Ślązaków ciężka praca organiczna.

Bardzo dziękuję za rozmowę i do zobaczenia w Opolu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#153680

 To  skandal żeby osoba popierająca RAŚ i zwalczająca patriotycznych Ślązaków była posłem PIS. Prezes powinien niezwłocznie ją wykluczyć - czy on już nie orientuje się co się dzieje w jego partii ?

Powinniśmy jako Niepoprawni wystosować apel do Prezesa w tej sprawie z naszymi podpisami.

Ja osobiście nie pójdę do wyborów dopóki ta sprawa nie zostanie załatwiona.

Krytykujemy posłów PO a w PIS mamy tolerować kretów  ? Ja się pytam - w imię czego ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#153735

Bardzo się cieszę że w tą akcję promowania polskości Sląska włączają się ludzie prawi i zasłużeni dla Ślaska ...

To że przybywa Pani adwersarzy świadczyć może jeśli już o sile argumentów jakimi pani operuje.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#153713

POLECAM:
http://niepoprawni.pl/blog/181/jeden-narod-8211-jedno-panstwo#comment-176929

[quote]Kandydaci na posłów RAŚ zostali zobowiązani do prac ustawodawczych w kierunku umożliwienie oderwania się Śląska i stworzenia autonomii.[/quote]Aha, bardzo ciekawe... Może mi ktoś wyjaśnić jak można jednocześnie się oderwać i stworzyć autonomię? Czy można ogolić głowę i zafarbować sobie włosy z głowy? Jak się ogoli to się nie ma włosów, więc nie ma co farbować, tak samo tu - jak separatyzm to nie autonomia, jak autonomia to nie separatyzm.

[quote]Żądanie autonomii jest godzeniem w integralność państwa polskiego.[/quote]W integralność państwa godzą ruchy separatystyczne, a nie autonomiczne. Te drugie mówią o większych kompetencjach regionu, a nie o państwie.

[quote]W 1918 r. niemiecka katolicka partia „Centrum” wysunęła postulat utworzenia autonomicznego państwa. Posługiwano się hasłem „Górny Śląsk dla Górnoślązaków”, obawiano się bowiem, że ludność polska – Ślązacy będą dążyć do połączenia się z Polską, Wszystkie odłamy ruchu autonomicznego, czyli te które optowały za autonomią w ramach Rzeszy jak i te dążące do niepodległego państwa śląskiego[/quote]Kolejny przykład wewnętrznej sprzeczności - jak autonomiczne to nie separatystyczne. Jak golę włosy to ich nie farbuję.

[quote]Zakładając nawet, że nie kłamie, to RAŚ może mu wyrwać się spod kontroli.[/quote]Równie dobrze można stwierdzić, że SLD stanie się partią ultraprawicową.

[quote]Warunkiem naszego bycia w UE było rozwalenie naszego polskiego przemysłu! [/quote]Tu się zgodzę.

[quote]np. zrzekli się narodowości polskiej i przyjęli niemiecką.[/quote]Kto przyjął niemiecką?

[quote]Warto wiedzieć, że Pani Poseł jest nie tylko orędowniczką kodyfikacji nowego języka śląskiego, sama rozdaje elementarze (ślabilorze) po szkołach.[/quote]To raczej dobrze.

[quote]Może go propagandowo wzmocnić. Dlatego z przerażeniem słucham wypowiedzi różnych skretyniałych polityków wzywających do deklarowania narodowości śląskiej[/quote]A co z tymi co wzywają do pisania tylko "polskiej"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#153738

Zachowując odwrotną kolejność do pańskiego przedstawiania sprawy można spokojnie dokonać tego czemu zarówno pan jak i cały RAŚ zaprzeczacie..

Zaś te "fryzjerskie" wywody ..postaraj się pan a może w kolejnym rozdaniu bardziej się panu poszczęści .

Póki co jest pan nadal mało przekonywający , trąci to raczej demagogią niźli solidnym umocowaniem w faktach.

Proszę nie zrozumieć tego jako złośliwość z mojej strony ale zachowuje się pan niczym pies Pawłowa ..

Na każdą wzmiankę o RAŚ kolejny raz z rzędu dowodzi pan że racje są wyłącznie po waszej stronie .

Jednym słowem posiedliście waszym zdaniem monopol na jedyną "szczepionkę" w zaistniałej sytuacji ..

Na każde z pytań dotyczących zagadnienia odpowiadacie w ten sam sposób ,,,"autonomia" ..

Autonomia jako remedium na wszelkie bolączki tego regionu . Tylko czy nie zapomnieliście w tym zacietrzewieniu o samej Polsce ?
Pewnie i na to macie przygotowaną gotową odpowiedź ..jeśli tak to chętnie się dowiem , jaką w tej sytuacji przewidujecie rolę dla reszty Kraju ..

Jak do tej pory czytam niemal same slogany "niczym" z bajki o dobrej wróżce ..

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#153751

[quote]Na każdą wzmiankę o RAŚ kolejny raz z rzędu dowodzi pan że racje są wyłącznie po waszej stronie .[/quote]Tutaj racja była po stronie logiki - jak może być jednocześnie autonomia i państwo?

[quote]Autonomia jako remedium na wszelkie bolączki tego regionu . Tylko czy nie zapomnieliście w tym zacietrzewieniu o samej Polsce ?[/quote]Autonomia, nie secesja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#153756

[quote=Aleksy][quote]Na każdą wzmiankę o RAŚ kolejny raz z rzędu dowodzi pan że racje są wyłącznie po waszej stronie .[/quote]Tutaj racja była po stronie logiki - jak może być jednocześnie autonomia i państwo?

[quote]Autonomia jako remedium na wszelkie bolączki tego regionu . Tylko czy nie zapomnieliście w tym zacietrzewieniu o samej Polsce ?[/quote]Autonomia, nie secesja.[/quote]

Widzę że zasób argumentów się wyczerpał ..
Z braku "laku" stosujesz waść sofistykę...

Tak na marginesie - może być wpierw autonomia a następnie państwo. Oczywiście jako wzorowy obywatel Polski nie dopuszcza pan podobnego rozwiązania ..

Tylko że w takie zapewnienia to i ja również nie uwierzę.

Widzi pan że pańska argumentacja jest niczym dziurawy but tylko na jeden rodzaj pogodny się nadaje ( jeśli już ) ..
I tak krok po kroku rozkładając kolejne wasze propozycje na czynniki pierwsze doszlibyśmy do zupełnie innych wniosków do których to tak solennie nas przekonujecie ...

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#153760

Wywiadu wynika jakoby RAŚ nie miał nic innego do roboty, jak tylko niszczyć Polskę, za przecież tak nie jest. RAŚ dąży do autonomii, a gdyby przerzucił się na patologię separatystyczną, to spadłby w czarną dziurę, ponieważ:
1) prawo polskie zabrania spiskowania przeciwko integralności państwa.
2) Ślązacy nie chcą państwa, bo czują się państwowo Polakami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#153797

[quote=Aleksy]Wywiadu wynika jakoby RAŚ nie miał nic innego do roboty, jak tylko niszczyć Polskę, za przecież tak nie jest. RAŚ dąży do autonomii, a gdyby przerzucił się na patologię separatystyczną, to spadłby w czarną dziurę, ponieważ:
1) prawo polskie zabrania spiskowania przeciwko integralności państwa.
2) Ślązacy nie chcą państwa, bo czują się państwowo Polakami.[/quote]

Powtarzanie takich oczywistości może pana samego przekonuje , logicznie rzecz ujmując nie można mieć żadnych gwarancji że pana środowisko nie wygeneruje oczywiście z pomocą użytecznych "kręgów unijnych" taką sytuację prawną że owe zapisy jakie zawiera póki co nasza konstytucja będą tyle warte co weksel zapisany na wodzie ..

Jaką siłę sprawczą może mieć nasza ustawa zasadnicza w starciu z TL.

W kwestii drugiej to póki co deklaracje większości polskiej części społeczeństwa , co nie oznacza automatycznie że przełoży się to na głosy w sejmikach samorządowych.

Proszę pana , pan albo bezsprzecznie wierzy w to o czym pan nas zapewnia , albo próbuje traktować nas jak "motłoch" pozbawiony wyobraźni , tym bardziej możliwości samodzielnego analizowania faktów.

Fakty wcale nie przemawiają jednoznacznie za pańskimi tezami.

pozdrawiam
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#153801

"jak gole wlosy to ich nie farbuje " - czyzby?

 

Czytalem kiedys swietna ksiazke :

gosc, bialy zaczal przyjmowac spejalne preparaty na zmiane karnacji skory

po jakims czasie gdy mu juz calkiem sciemniala

wlasnie zgolil czaszke,

pojechal na poludnie Stanow - do najbardziej rasistowskich ludzi, wyroslych z tradycji niewolnictwa , ku-klux klanu itd.

Bialy ,  ubrany za murzyna i z ciemnym kolorem skory.

Biali brali go za czarnego

a on robil sobie taki eksperyment na sobie

i opisal  potem o tych przezyciach ksiazke.

Alex, mozna wiele rzeczy kombinowac z farbowaniem......

Pytania sa aktualne i do wyjasnienia:

- Co naprawde  kombinuja RASisci

- Kto sponsoruje ich dzialalnosc i czy aby nie RFN/Rzesza / Niemcy ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#153744

Fajnie, że se sprawdzał jak to jest, ale sama logika jest prosta - jak ogolę włosy to nie będę miał włosów zafarbowanych na głowie.

1. RAS kombinuje autonomię, a co innego?
2. Rzeczywiście, Niemcy mają korzyść w tym że tracą w statystykach... Miał ich być milion ponoć, a jest 150 tys? Gdzie tu zysk?

Vote up!
0
Vote down!
0
#153750

zreszta tak jest we wszelkich wspolnotach w tym w  KAZDYM panstwie.

Dzisiejsi emeryci dostaja od obecnie pracujacych ale z kolei kiedys pracowali i dokladali do mlodego pokolenia....

Ponawiam pytanie (( nie czuje sie ustysfakcjonowany odp ) i dodaje nowe :

1 Czy Niemcy sponsoruja RAS ?

2 Czy RASisci sa sposobem Niemcow na oderwanie Slaska od Polski ?

3 Czy wiadomo Panu, ze wciaz w Niemczech sa mapy pokazujace niemcy w granicach z 37 roku. ?

Sam widzialem mape i slyszalem od niemca - Slask, Pomorze, Ziemia Lubuska to sa

"tereny pod czasowym zarzadem terytorialny Polski".

4 Przeciez dzialanie RASistow to tylko woda na mlyny Steinbach i "wypedzonych"

Vote up!
0
Vote down!
0
#153759

1. Nie, RAŚ jest sponsorowany przez swoich członków. Jeżeli ma Pan wątpliwości to nic nie stoi na przeszkodzie by pozwać RAŚ o "brudne dochody".

2. Nie, ponieważ normalny nie ma zamiaru odłączać Śląska od Polski, włączając w to mniejszość niemiecką.

3. A co ja na to poradzę?

4. Chyba Pan żartuje. A jaki sposób?

Vote up!
0
Vote down!
0
#153799