Zrozumieć totalitaryzm medialny na przykładzie jednego przypadku

Obrazek użytkownika Synteza
Kraj

Czasem wydaje nam się, że wystarczy udowodnić prawdę, aby pokonać kłamstwo i zło. Nie jest to jednak takie proste – człowiek oszukiwany przez lata prędzej uzna, że wszyscy kłamią i jest to normalne niż zacznie myśleć racjonalnie i opowie się po stronie dobra. Dobrym przykładem jest tu bloger od gier komputerowych, który z racji swojej dziennikarskiej profesji nagle odkrywa, że jest oszukiwany przez media, ale nie potrafi tego nazwać, jedyne co potrafi wyrazić to zdziwienie i właściwie na tym poprzestaje, prawdopodobnie dalej będzie manipulowany, bo nie szuka źródeł obiektywnej prawdy. Człowiek, który na co dzień zajmuje się światem wirtualnym odkrywa, że żyje w matriksie medialnym, ale nie potrafi z niego wyjść – można to zobaczyć i posłuchać na: http://youtu.be/6bwi_00Z5jA
Tematyka tego odkrycia manipulacji też jest bardzo ciekawa – chodzi o Kaczyńskiego i debatę z Lisem oraz wcześniejszą książkę o kanclerz Merkel. Polecam przesłuchać tą wypowiedz, aby zrozumieć poziom absurdu w jakim żyją ludzie nie znający wolnych mediów i nie mogący rozpoznać uczciwych ludzi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

poddają się i nie , baju baju jeśli chcesz mówić o innych nigdy tego się nie dowiesz co myśleli a co zrobili.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#255222

oczywiście moje przypuszczenia nie opierają się na faktach tylko wynikają z tego co mówi badany człowiek, manipulacja jest już tak silna, że nawet wykryte kłamstwo nie staje się powodem poszukiwania prawdy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256193

i wszystko. Dziś mamy raczej sferę ukrycia prawdy , rządzący normalne zawsze będą się usprawiedliwiać ,lecz oni manipulują tym medialnym ścierwem i dlatego kpią sobie ze wszystkiego. Wybory nic nie zmieniają bo te ścierwa wszystko bezkarnie fałszują, została niestety krwawa rewolucja bez wybicia ścierwa poraz trzeci nic się nie zmieni. Chwasty jest trudno wyplenić ,lecz to jest możliwe. Napewno nie mogą to być dwa lata i podajemy się bo , nie mamy jaj by was wsadzić do mamra.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256207

jednak oni liczyli na III Wojnę Światową, w aktualnej sytuacji tego typu działania są skazane na niepowodzenie, bo zostaną podobnie jak po wojnie uznane w mediach za "terroryzm" i zjednoczą manipulowane społeczeństwo wokół totalitarnego przywódcy. Z bardziej prozaiczny powód to zwykły brak dostępu do broni czyni z takich działać farsę i samobójstwo - wystarczy trochę poczytać o współczesnej broni, aby wiedzieć, jak ona współcześnie jest szybkostrzelna i dalekiego zasięgu. Np. jest przypadek, że 2 snajperów USA z nowoczesnej broni małego kalibru zabiła 70 talibów uzbrojonych w RPG i kałasze!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#256315