OWSIAK NADAL PROMUJE EUTANAZJĘ pomimo pozornego wycofania się wobec fali krytyki.

Obrazek użytkownika Maria Kowalska
Blog

Na stronie owsiaknet.pl cały czas dostępny jest film promujący eutanazję.

Wypowiedzi: „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach”  J. Owsiak  w zasadzie nigdy zdecydowanie nie odwołał. Stwierdził jedynie, że wyrażał się jako osoba prywatna, a nie w imieniu fundacji. Jest to oczywisty nonsens, ponieważ Owsiak od 20 lat jest tzw. znakiem firmowym lub inaczej, „twarzą” WOŚP, z niczym innym się nie kojarzy, a jego wypowiedzi jako osoby prywatnej nikogo nie obchodzą.

Bardzo łagodnie potraktował go również Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych w Deklaracji z 7 stycznia 2013 r.

Po niemalże laurce wystawionej WOŚP pod przewodnictwem Jerzego Owsiaka na wstępie tego dokumentu i przyjęciu za dobrą monetę tłumaczenia, że pogląd na temat eutanazji wyraził jako osoba prywatna, Zespół KEP z „satysfakcją przyjął” słowną deklarację Owsiaka, że dla niego życie ludzkie „jest wartością najwyższą" i „celem działań", jakby nie zauważając wszystkich dotychczasowych jego działań, tj. jego świadectwa życia, w tym przede wszystkim demoralizowania młodzieży w czasie imprez pod nazwą „Przystanek Woodstock”, promowania sekty Hare Kriszna, promowania polityków opcji liberalno lewicowej itd.

Cóż, trzeba opinii publicznej tymczasowo czymś zamydlić oczy, ale swoje robić dalej.

Na stronie owsiaknet.pl dostępny jest w dalszym ciągu taki oto film:

http://owsiaknet.pl/video/45956901

i opis do niego:

„ZGON - Eutanazja

Zjawa szlochająca o śmierci, śmierć flirtująca z półtrupem, pomyleni lekarze tańczący nad szpitalnym łóżkiem wypełnionym opuszczoną nadzieją i żądza swej własnej śmierci. Innymi słowy - Bardzo wyraźny głos w dyskusji o eutanazji w wykonaniu zespołu ZGON”.

Z załączonej daty wynika, że film jest dostępny już od 21.09.2012

Dodam, żeby nie zmuszać nikogo do oglądania, że jest to wideoklip do utworu, w którym refrenem są słowa „wyłączcie mnie”.

Panie Owsiak, wobec Pańskich skandalicznych wypowiedzi na temat eutanazji, braku skruchy, przeprosin, poprawy w tym zakresie i braku zadośćuczynienia,

żądamy natychmiastowego jasnego, wyraźnego i nagłośnionego w mediach głównego nurtu stwierdzenia, że nie wolno zabijać innych ludzi, ani gdy są starzy lub cierpiący, ani gdy dopiero oczekują na swoje narodzenie.

Żądamy również kategorycznego stwierdzenia, że nie podlega to żadnej dyskusji.

Nie przyjmujemy żadnych innych wykrętnych i propagandowych tłumaczeń, a już na pewno proszę nie próbować metody, że filmik pochwalający eutanazję zamieścili pańscy fani na własną odpowiedzialność bez Pana wiedzy i zgody.

Żądamy natychmiastowego usunięcia w/wym. filmu ze strony owsiaknet.pl oraz wszystkich innych promujących eutanazję wypowiedzi, obrazów, znaków itp. które się znajdują w jakimkolwiek miejscu związanym z Pana nazwiskiem lub fundacją WOŚP.

Zero tolerancji, Panie Owsiak.

Na razie jednak chyba się nie zanosi na żadne oświadczenia, czy przeprosiny. Nie widać jakiejkolwiek skruchy. Owsiak obstaje przy swoim i w dodatku cynicznie zaprasza na Woodstock w celu „uzdrowienia” ludzi myślących inaczej niż on.

Podczas przypadkowego spotkania opisanego i nagranego tu:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,13204678,Owsiak_na_korytarzu_do_Terlikowskiego__Dlaczego_pan.html

Owsiak mówi do Terlikowskiego:

„Pan mi zarzuca zabijanie. Proszę pana! Wie pan, co trzeba? Rock and roll może tylko pana uratować. Niech pan poprosi rodziców, żeby pana puścili na Przystanek Woodstock. Niech pan ich poprosi i przyjedzie. Pan musi kochać ludzi.”

A „Szkło kontaktowe” rezonuje:

Prowadzący program Tomasz Sianecki stwierdził: - To byłoby fantastyczne, ja byłem. Nie ma w tym nic ryzykownego i na miejscu pana Terlikowskiego bym tam pojechał. To bardzo ciekawe spotkanie z młodzieżą. To może być pouczające doświadczenie.

Jak wygląda to pouczające i „uzdrawiające” doświadczenie można sobie obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=Ww01YlcCo9g

A tak się kończy „dyskutowanie” o sprawach bezdyskusyjnych. Szokujący tekst o pewnym miasteczku w Holandii:

http://legionista.nowyekran.pl/post/85203,eutanazja-smieciowy-final-zycia

Deklaracja  Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych - fragment:

 „(…)Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreślił, że pogląd na temat eutanazji wyrażony w wywiadzie jest jego prywatną opinią i nie należy go przypisywać Fundacji ani kojarzyć z organizowaną przez Fundację akcją charytatywną. Dodał ponadto, że jego stanowisko w tej kwestii nie ma charakteru definitywnego, gdyż w myśleniu o eutanazji przeżywa on „dylematy, rozterki i wątpliwości".

Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie zarówno dla niego jak i dla reprezentowanej przez niego fundacji „jest wartością najwyższą" i „celem działań". Pragniemy jednak zauważyć, że Jerzy Owsiak dla wielu osób - szczególnie dla ludzi młodych - stanowi ważny autorytet, a jego poglądy - również osobiste - mają przez to znaczną siłę oddziaływania. W związku z tym pragniemy przypomnieć stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii eutanazji."

Całość:

http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=201317_0

 

„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1 Tes 5,20-22)

„Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.(…)

A więc: poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7,17-20)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A co do filmiku - wytrzymałam pół minuty. W lipcu w potwornej męce umierała moja Teściowa. Rak kości. Chyba nie ma większego cierpienia. Walczyliśmy o każdą sekundę Jej życia.

W Polsce zabijanie w formie owsiakowej "pomocy" nie ma szans. Tymbardziej, że jest to "pomoc" wyłącznie dla Vincenta bez peselu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#322977

 Zaczyna się od pomysłu żeby "pomóc" nieuleczalnie chorym i niby dla ich dobra, a kończy się jak w Holandii - pozbyć się starego lub chorego bo jego leczenie za drogo kosztuje i przeszkadza kochającej rodzince. Po prostu zgroza!!! Ale trzeba to nagłaśniać, bo niektórym ludziom, co uważają się za takich uczuciowych i zaakceptowaliby eutanazję w przypadku wielkiego cierpienia fizycznego umierającej osoby, nawet się "w pale nie mieści" ze można to potem rozszerzyć na wszystkie niewygodne przypadki. Musimy walczyć żeby u nas przypadkiem jacyś idioci tego nie przeforsowali, niby dla skrócenia cierpienia. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#323032

W pełni popieram pani żądania i ocenę działań p. Owsiaka. Jak wspaniale, że są tacy ludzie jak pani, którzy potrafią " bez światłocienia " ( C.K. Norwid ) wyartykułować dobitnie swoje racje. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#323030

Należy mu zaaplikować dawki trochę
Jeśli nie pomoże oddać następną
Niech poczuje ,że jest miętą
Niech nagrają kamerą jego zdychanie
By pokazali idiotom na ekranie
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#323184