Umowa o współpracy między partiami Prawo i Sprawiedliwość i Prawica Rzeczypospolitej

Obrazek użytkownika Marek Jurek
Kraj

1. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowane przez Prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawica Rzeczypospolitej reprezentowana przez Przewodniczącego Marka Jurka zawierają umowę o współpracy.

2. Prawica Rzeczypospolitej uznaje Prawo i Sprawiedliwość za główną siłę opozycji wobec obecnych liberalnych rządów. Prawo i Sprawiedliwość uznaje Prawicę Rzeczypospolitej za ważnego reprezentanta opinii chrześcijańskiej w Polsce.

3. Prawica Rzeczypospolitej będzie wspierać (w zakresie swojego programu) opozycyjną politykę Prawa i Sprawiedliwości, a w przyszłości – budowę rządu tworzonego przez Prawo
i Sprawiedliwość. Prawo i Sprawiedliwość będzie na forum parlamentarnym (w zakresie swojego programu) podejmować inicjatywy Prawicy Rzeczypospolitej.

4. W celu realizacji Umowy tworzy się Zespół ds. Koordynacji Działań. W skład Zespołu wchodzi po dwóch przedstawicieli władz obu partii (w tym wiceprezesi obu partii oraz przedstawiciel władz Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości) wskazanych przez prezesów obu partii. Współprzewodniczącymi Zespołu są uczestniczący w nim wiceprezesi obu partii. Posiedzenia Zespołu będą odbywały się nie rzadziej niż raz na kwartał.

5. W wyborach prezydenckich Prawica Rzeczypospolitej deklaruje poparcie dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego.

6. W wyborach do Sejmu RP, Parlamentu Europejskiego, Sejmików wojewódzkich i Rad Miast wojewódzkich – kandydaci Prawicy Rzeczypospolitej startują z ustalonych miejsc na listach Prawa i Sprawiedliwości (zasady realizacji tego punktu określa aneks stanowiący integralną część umowy).

7. Wskazanie kandydatów Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach stanowi kompetencję przewodniczącego partii.

8. W Sejmie i Senacie RP reprezentacja Prawicy Rzeczypospolitej będzie współpracować z Klubem Prawa i Sprawiedliwości, a w Parlamencie Europejskim posłowie Prawicy Rzeczypospolitej wejdą do klubu, do którego należeć będą posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Sygnatariusze porozumienia zobowiązują się do przestrzegania zasady poszanowania integralności reprezentacji parlamentarnej poszczególnych ugrupowań.

9. Wszystkie zagadnienia współpracy nieobjęte niniejszym porozumieniem uzgadniane będą w duchu zasad wynikających z niniejszego porozumienia przez Zespół lub – w szczególnych wypadkach – przez prezesów partii. Zespół może za zgodą wszystkich swoich członków uzupełniać niniejszą Umowę o aneksy, które stają się jej integralną częścią.

10. Niniejszą umowę Prawo i Sprawiedliwość oraz Prawica Rzeczypospolitej zawierają na osiem lat. Umowa może zostać wypowiedziana przez uczestniczące w niej partie w terminie jednorocznym.

Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Marek Jurek
Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

Konferencję można obejrzeć na stronie http://prawicarzeczypospolitej.org/aktualnosci,pokaz,1159

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Życzę wygrania wyborów i większości parlamentarnej.
Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#240027

Życzę powodzenia - nie dajcie się Panowie.
Gratulacje dla Pana formacji i dla PiS.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#240064

wpis Marek Jurek 10 sierpnia 2011 17:22

Poczyta pan sobie komentarze. Między innymi mój.

Wyraziłem wtedy  prośbę:

"Osobiste animozje schować na czas wyborów i wesprzeć tą siłę, która jest wstanie  pokonać, a w ostateczności stawić czoła perfidnej propagandzie sukcesu.

Teraz albo nigdy. Następne 4 lata rabunkowej gospodarki zepchnie nas w przepaść."

I co pan zrobił ? "Każdy sobie rzepkę skrobie". Nie spodziewał się pan, iż na parlament chwilowo będzię mógł pan popatrzeć sobie, ale z ulicy.

Taktyka, wyczucie chwili pchnęło pana do podpisania umowy z PIS. Nie trzeba specjalnie się interesować polityką, żeby dostrzec, iż w niedługim czasie może dojść do przedterminowych wyborów.

Czyli pkt 3 umowy

"Prawica Rzeczypospolitej będzie wspierać (w zakresie swojego programu) opozycyjną politykę Prawa i Sprawiedliwości, a w przyszłości – budowę rządu tworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość."

Czyli będzie pan wspierał, ale tylko w zakresie swojego programu. Czyli co ?

Za wsparcie sianko  z teki jakiegoś ministerstwa czy dalszy demontaż prawicy od środka ?

A może tym razem dwie pieczenie na jednym ogniu ? I sianko i dywersja ?

Panie Jurek, po części palikociarnia może gorąco dziękować panu za miejsce w sejmie.

To tyle co mam panu do powiedzenia.

Albo PIS słabnie albo nie umie wyciągać wniosków. Zbyt duże ustępstwa poczynił za 1,5 % pańskiego elektoratu.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240079

Czekamy na następne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#240082

to ruch w nowych szachach, król zostaje królem. Gra nazywa się szambo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240084

Kiedyś pisałem Panu jako komentarz że należy umieć działać wspólnie. Pan doprowadził do rozbicia na prawicy. Zykał Pan nic. Zaszkodził Pan jedynie sobie oraz wszystkim na prawej stronie sceny. Bardzo mam to Panu za złe. Zachował się Pan tak jakby był Pan pewien że ugra znacznie więcej w Sejmie. Był Pan zbyt pewny siebie. Dziś ponownie odbiera Pan siłę prawicy poprzez wynegocjowane warunki o wspieraniu PiS w zakresie Pana poglądów jedynie. To może drogo kosztować na przykład mnie który popieram bezwarunkowo PiS. Wydaje się Panu że sytuacja naszego kraju usprawiedliwia stawianie warunków. Tymczasem sytuacja jest taka że należałoby aby Pan posypał głowę popiołem, włożył włosienicę i na kolanach poszedł do PiS prosić o wybaczenie i obiecując solenną poprawę. Szkody jakie Pan wyrząddził PiS i wogóle prawicy są niewymierne.
Pozostaje jedynie żywić nadzieję że Pan się podporządkuje i nie będzie stwarzał problemów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240126

 Od kiedy to rządy PO są liberalne??? Są liberalne chyba tylko dla przestępców.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240137

Jest to dobry krok do obalenia rządów PO. Tylko śmiać mi się chce z komentarzy. Jak Marek Jurek chciał działać sam, to były krzyki, że rozbija prawice. Teraz kiedy podpisał porozumienie to źle bo podpisał. Widocznie niektórym chodzi tylko i wyłącznie o krytykę. Jest to złe kiedy trzeba się jednoczyć wokół wspólnych celów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#240162