Ilu jest Żydów w Polsce? (cz.1) 350 tysięcy Żydów A. Małachowskiego

Obrazek użytkownika CyprianPolak
Historia

Kilka lat temu słuchałem audycji programu II. Był to cykl: „Gawędy ze współczesności.” W jednym z takich cyklów opowiadał Aleksander Małachowski (zm. 2004). Starsi pamiętają kto to był, młodsi nie. Lewak, jeden z tzw. autorytetów moralnych. Unia wolności /Unia pracy, te kręgi . Marszałek nestor pierwszego sejmu po 89 roku. Przyznawał się do kontynuacji rodu Małachowskich, czyli bycia potomkiem Stanisława Małachowskiego marszałka Sejmu czteroletniego, a mieliśmy wtedy dwusetną rocznicę konstytucji III Maja . Ach to pięknie wyglądało i jak smarowało masłem polskie serce. Dawna Polska niemal zmartwychwstaje, potomek Małachowskiego na czele sejmu. Okazało się potem że marszałek kłamał: linia Małachowskich, potomków marszałka Sejmu Wielkiego wygasła bezpotomnie.

A co mówi marszałek w owej gawędzie, w jednym z odcinków. Ano zaczyna się od tego że zachęca go do współpracy enkawudzista (Małachowski, choć nie wprost, w audycji przedstawia się jako ziemianin syn ziemianina), łapie go i mówi „Ty Jewrej” (Żyd) Małachowski mówi że nie. Enkawudzista patrzy uważnie na niego (wiernie według relacji Małachowskiego) znowu mówi :Ty Jewrej! Małchowski mówi znowu, że nie. Enkawudzista: No, zobaczymy. (w polskim tłumaczeniu) Zostawiamy to choć ciekawe, ale dalej jest znacznie ciekawiej. Gdy Małachowski zjechał na temat żydowski powiedział rzecz arcyciekawą. Mówi: Po wojnie wróciło do Polski trzysta pięćdziesiąt, czterysta tysięcy Żydów.” ( z terenów Sowietów) Jednak ledwie to powiedział ugryzł się w język, choć program niszowy, zapewne gdyby to było dla kilku milionów nawet ta nuta szczerości nie zabrzmiałaby. W następnym zdaniu stwierdził że właściwie wróciło do Polski paruset schorowanych Żydów (jako ze wracali z lagrów). Podkreślał że byli bardzo schorowani. W domyśle że rychło poumierali.

Mamy w jednym zdaniu 350.400 tysięcy Żydów, w następnym kilkuset Żydów.

Zatem jak sam autorytet moralny wygadał się to nie będę temu negował.

Brak głosów

Komentarze

Oficjalnie jet ich kilkanaście tysięcy a nieoficjalnie około 6 milionów!Oczywiście w Polsce...:((

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#167223

Gdyby każdy o zmienionym nazwisku przyznał się do swoich korzeni to wyszedłby problem ilu ich tak naprawdę zginęło, ilu przyszło z Berlingiem i ilu zjechało tu w ciągu kilkunasto ostatnich lat. Nie umiem podać konkretnej liczby, ale wiem, że zdecydowanie za dużo jest żydostwa u władzy i w tzw. drugim garniturze! Pytanie tylko dlaczego tylu ich w polityce, sztuce, publicystyce i biznesie? Przypadek? Szczerze wątpię!

Vote up!
0
Vote down!
0
#167228

To nie przypadek. Żydzi w Polsce są mniej więcej od 14-15 wieku, ale to zrozumiałe, wędrowali w poszukiwaniu przysłowiowego chleba. Z czasem wtargnęli w życie Polaków, zajmując się lichwą, opanowując drobne geschefty. Później koło 17 wieku dysponowali już niemałymi zasobami finansowymi, udzielając pożyczek polskiej szlachcie. Ale coś za coś. Pokrewieństwo i tytuły szlacheckie były im udzielane w zamian.Lanckrońscy, Radziwiłłowie, Potoccy, chętnie nadawali im tytuły szlacheckie i darowali połacie ziemi. Nic tylko raj na ziemi(dla nich). Bardzo prawdopodobne, że wielu Polaków jest mieszańcami, nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy.
Nie trzeba dodawac że Żydzi zaczęli się w Polsce masowo osiedlac a często pewne regiony Polski tj Kurpie były zasiedlane przez Żydów z tzw. urzędu. Biedne, zaniedbane tereny, nieurodzajne ziemie zostały z czasem przekształcone w zasobne wsie gdzie szybko rozwinął się handel. I tak powoli...aż opanowali wschód Polski. Zajmowali coraz intratniejsze posady w polskim establishmencie, mieli coraz więcej do powiedzenia, w końcu świat kręci się wokół pieniądza.
Wojny zaburzyły rozkwit żydowskiej ekspansji, niemniej plan odgórny , zresztą wymyślony przez nich samych zakładał żeby wybic biednych Żydów a zostawic bogatych. W czasie wojny handel żydowski kwitł na skalę globalną. Potężne korporacje , fabryki, banki na terenie USA, Anglii, Niemiec współpracujące z nazistami były w posiadaniu Żydów (Bayer, Basf, Hoechst, Rockefeller, Rotschild).
W skrócie , jest ich pełno, wszędzie, objęli najwyższe stanowiska rządowe, handlowe i czort wie co jeszcze. Plan jest taki aby zniszczyśc naród Polski i stworzyc drugi Syjon. Oni są u siebie a my jesteśmy ich parobami.
Nie mam nic do Żydów żyjących sobie w spokoju w Izraelu( a propos Żydzi w Nowym Jorku- Ci ortodoksyjni- wstydza się za swoich ziomasów. Jak to przysłowiowo się mówi: "asfalt powinien leżec na swoim miejscu".

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#167247

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#167291

ZA DUZO !

Vote up!
0
Vote down!
0
#167363