atomowy totalitaryzm

Obrazek użytkownika sosenkowski
Gospodarka


"Ekspresowe procedury ułatwią wywłaszczenia gruntów pod budowę nowej elektrowni atomowej

Urzędy będą miały tylko 14 dni na wydanie opinii, ich milczenie będzie traktowane jako opinia aprobująca. Decyzje dotyczące elektrowni będą podlegać natychmiastowej wykonalności. Odwołania od nich wnoszone będą w terminie 7 dni od dnia ich doręczenia lub terminie 14 dni od dnia ich obwieszczenia. Uczestnikami postępowań administracyjnych w trakcie procesu inwestycyjnego będą wyłącznie strony. Wyłączony będzie udział organizacji społecznych, w tym organizacji ekologicznych.

===

zszokowany przeczytałem w „Dzienniku Gazeta Prawna”, notkę o przyjętym 25.stycznia przez rząd projekcie założeń nowej specustawy. ten skandaliczny wytwór platformianego sejmu zakłada ekspresowe procedury, które ułatwią wywłaszczenie gruntów pod budowę nowej elektrowni atomowej.

najpierw totalitarna ustawa przeciwko dopalaczom, a teraz POdobne metody wobec osób i organizacji społecznych, mogących mieć coś przeciwko niebezpiecznym dla otoczenia inwestycjom Tuska.

pamiętajmy, że ów pełen POgardy dla demokracji i społeczeństwa rząd PO+PSL miał czelność zarzucać opozycji faszyzm. ktoś taki jak Tusk nie ma najmniejszego prawa insynuować faszyzmu komukolwiek (nawet takiego urojonego ;), gdy sam reprezentuje agresywne faszystowskie korporacje PRL i wdraża swoje mrzonki metodami NSDAP z lat 30tych...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

drogie i Polakom niepotrzebne. Komu wobec tego Tusk robi przysługę? Znowu działa na niekorzyść Państwa Polskiego.

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=23913 --- ¦Rząd przyjął krajowy plan działań dla odnawialnych źródeł energii- [2010-12-11]
prof. dr hab. Jan Szyszko
 

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=24577 --- Prąd z elektrowni jądrowej popłynie w 2020 roku [2011-01-26]
prof. dr hab. Jan Szyszko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#129734

wybierze sobie gminę i bęc - wszystko stanie się nagle własnością Skarbu Państwa. a potem przetarg w pędzącym króliku i Rychy oraz Zbychy będą mieć działki na Mazurach bo EJ nigdy nie powstanie w tym ograbionym do kości kraju ;)

===
życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#129756

ludzi mądrych, a decyzji uczciwych i wyważonych. W tym tych dotyczących energetyki.
Choć z drugiej strony musimy być świadomi faktu, że NIE ISTNIEJĄ ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII. Teza o ich istnieniu, czysto propagandowa, przeczy podstawowym prawom fizyki na których opiera się bilans energetyczny Ziemi.
Jest kwestią otwartą, czy i na ile powinniśmy wykorzystywać energię paliw kopalnych, na ile słońca czy wiatru, na ile rozpadu pierwiastków rozszczepialnych. Dotyczące tego decyzje powinny być mądre i wyważone.
Próby specustaw jak wyżej świadczą o tym że para idzie głównie w gwizdek. A gdzie są mądrzy ludzie którzy powinni podjąć rozważne i mądre decyzje?
Z tego względu popieram tezy Autora.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129760

Owszem, istnieją takie - Słońce i biomasa (czyli Słońce). Energia Słońca to jedyne co "dostajemy z zewnątrz" (i to za free). Tąż energią napędzany jest (też za free) proces wytwarzania węglowodanów (czyt. paliwa). I nie jest to propaganda, tylko jedne z faktów o otaczającym nas świecie:).
W dodatku biomasa jest paliwem zeroemisyjnym jeśli chodzi o CO2 (w całościowym rozliczeniu) :).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129796

to są już rdzennie polskie rozwiązania związane z rolniczym wykorzystanie biomasy.

ale nie - trzeba kupić za miliardy technologię od żabojadów i postawić za następne miliardy betonowy zamek - bo przy takich sumach najłatwiej coś ukręcić na boku ;)

i jeszcze takiego molocha pilnować batalionem specsłużb przed terrorystami...

===
życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#129804

- Z jakiej niby paki jądrówka ma być traktowana lepiej niż byle warsztat samochodowy (decyzja środowiskowa, ocena oddziaływania na środowisko, pozowlenie na budowę, prawa stron do odwołania, prawo udziału ekologów i in.)?! Jak do tego dojdzie, to trzeba będzie się mobilizować i protestować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129798

daje ogromne możliwości malwersacji przed i po inwestycji.

a gdy już produkuje energię to stanowi skondensowane w jednym miejscu wieczne źródło energii, które podlega specjalnej ochronie - ergo - dochód i synekurki dla całych dynastii ;)

w przypadku produkcji rozproszonej w gospodarstwach rolniczych i małych EC na biomasę zysk się rozkłada na wiele lokalnych społeczności - ergo - żaden biznes dla faszystowskich korporacji z SB, SMIERSZy, czy nawet ORMOwskich firm ochroniarskich ;)

===
życie trwa dopóty, dopóki nie jest wszystko jedno

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#129808

Witaj,
krótki lecz ważny tekst. Gratulacje, jesteś na niebieskim.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#129831

Tak to daleko ta drezyna nie pojedzie.Gdzie jest głos opozycji w tej i dziesiątkach innych równie ważnych spraw? Nie wiem jak Was ,ale mnie takie przemilczanie przez opozycję ważnych idących zmian niepokoi równie mocno jak same zmiany.Coś jest mocno nie tak,jak być powinno.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#129858