Niepoprawne Radio PL - sprawdź co słychać w audycji 386!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 186 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

Tym razem nam się jeszcze upiekło, ale kierunku dryfowania na Tytaniku nie zmieniliśmy.

19:02 Marcin Wolski - Felieton 02.01.2012

Wydawałoby się, że z chwilą powstania III RP i opuszczenia naszego kraju przez stacjonujące wojska armii sowieckiej, przestanie panować wszechowładniający strach. Okazuje się że tak się nie stało. Strach w III RP jest. Można powiedzieć nawet, że gorszego gatunku.

19:07 Blog:Jadwiga Chmielowska (czyta MarkD) - Rzeczpospolita strachu

Stopień wyjałowienia intelektualnego cyngli z „Wyborczej” sięgnął takiego dna, że nie słychać już nawet pukania od spodu. Agnieszka Kublik mianowicie zaczyna zrzynać z popularnego i lubianego „jaskiniowego antykomucha” Seawolfa, z tą różnicą, że to co Seawolf podaje w tonie szyderczo-prześmiewczym, pani Kublik wciska swoim czytelnikom najzupełniej poważnie, osiągając dzięki temu efekt podwójnego komizmu.

19:20 Blog:Gadający Grzyb - Czy Agnieszka Kublik zrzyna z Seawolfa?

MSW w latach 80-tych postulowało doskonalenie współdziałania władz UJ z SB w celu eliminowania nauczycieli akademickich negatywnie oddziaływających na środowisko studenckie.’ Niestety nie czytamy jak z tego postulatu władze UJ się wywiązały. Na ten temat – cisza.

19:29 Blog:Józef Wieczorek - Jak rektorzy UJ realizowali postulaty SB

Odc. 186. Dokończenie podrozdziału "Emigracja" - Drugie wydanie spisku z roku 1830. Zaliwski, uczestnik spisku podchorążych, organizuje emisariuszy do walki w Królestwie i na Litwie. Represje cara (rozkaz Mikołaja z 23 kwietnia 1833 powołuje sądy wojenne)

19:39 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 23 Emigracja, "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

W październiku rozpoczął się cykl wykładów z historii, głoszonych przez prof. dr. hab. Andrzeja Nowaka, pt. „Polska - Rosja: geopolityka i trudne sąsiedztwo". Przedstawiamy kolejny wykład: „Rosja I Rzeczpospolita: próby unii i wielka wojna (XVI-XVII wiek)”

20:00 Wykład:prof. Andrzej Nowak - Rosja I Rzeczpospolita: próby unii i wielka wojna (XVI-XVII wiek)

Subiektywny przegląd wydarzeń roku 2012, o których będziemy czytać w podręcznikach historii. Sprawy ważne i miejmy nadzieję zabawne. Tekst napisał Jabollissimus przy współudziale Henryka Krzyżanowskiego. Dziękujemy za współpracę w mijającym roku i życzymy wszystkim szczęścia w nadchodzącym -przyda się!

21:24 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Szopka Noworoczna 2012/2013

„Co do wyznań Pani Danuty, wydaje mi się, że dla mężczyzny najgorszą karą nie jest śmiech jego kolegów, najgorszą karą jest śmiech jego kobiety. Czy Bolek na to zasłużył? Oczywiście, że tak. Ten człowiek zatracił kontakt z rzeczywistością, jego pycha, zarozumiałość i 'iście' w zaparte rozsadzą go od środka, trzeba mu jakoś pomóc, tak zwyczajnie po ludzku”.

21:54 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Jeszcze o Wałęsie i o Gangnam

Skąd rosyjski lud czerpał prawdziwą wiedzę i nadzieję. Historia włóczęgi. Dalszy ciąg nauki życia.

22:03 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.3 cz.2

W Niepoprawnym Radiu PL kolej na niezwykle ciekawą lekturę. Kto z nas pamięta, że Józef Piłsudski napisał w 1913 r. swoją historyczną gawędę „22 stycznia 1863”? Na jej pierwszy odcinek Katarzyna zaprasza już w niedzielę. Tymczasem posłuchajmy obszernych fragmentów z „Posłowia” książki Józefa Piłsudskiego, wznowionej w 75 rocznicę wybuchu powstania, w którym Stefan Pomarański przybliża czytelnikowi jej genezę.

22:21 Blog:Katarzyna - Józef Piłsudski „22 stycznia 1863”– nowa lektura w Niepoprawnym Radiu Pl (Wstęp- Katarzyna, frag. "Posłowia" do lektury) w tle Pieśń powstańców 1863 r Loch Camelot

"Nie chcę, aby zapomniano o Polakach...". Jak widzi naród polski żołnierz włoski, Mario Montanarii, za co dziękuje i czego życzy?

22:42 Dokument (tłumaczył i czyta ks. prof. Artur Katolo) - Wspomnienia Włochów. Do narodu polskiego

Dusza polska jak nigdy dotąd jest zagrożona rozkładem, stąd potrzebne jest wołanie o duszę polską, by Polacy byli wolni od kłamstwa poprawności politycznej - apelował podczas Forum Dziennikarzy Katolickich w Hebdowie ksiądz Stanisław Koczwara. Profesor Instytutu Teologicznego w Wilnie był gościem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, które w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2012 roku zorganizowało w prowadzonym przez Ojców Pijarów Centrum Wiara i Kultura - spotkanie ludzi mediów i Kościoła, a także działaczy społecznych. Przed Państwem wykład księdza prof. Stanisława Koczwary pt. „Starożytna zasada ora et labora w odzyskaniu Polski". Materiał przygotowała redaktor Agnieszka Piwar.

22:51 Wykład:ks. Stanisław Koczwara - Starożytna zasada ora et labora w odzyskaniu Polski - nagranie Agnieszka Piwar

„Salon warszawski oraz krakowski forsuje od dawna jeden sposób relacjonowania polskiej historii, znakomicie określony przez Bronisława Wildstein jako pedagogika wstydu, w którym Polakom przypisywana jest rola „złego”. Wychodząc naprzeciw tej tendencji pragnąłbym przypomnieć kilka mniej znanych jeszcze czarnych kart historii Polski.” - historyczne „michałki” Godziemby.

23:36 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - "Właściwa" historia Polski - cz.1

Wystąpienie Antoniego Macierewicza o prof. Pawle Wieczorkiewiczu podczas spotkania „Łańcuch historii - wieczór wspomnień o prof. Pawle Wieczorkiewiczu”, które miało miejsce pod koniec grudnia w Klubie Ronina. Materiał dzięki http://www.blogpress.pl.

23:49 Wypowiedź:Antoni Macierewicz - O prof. Pawle Wieczorkiewiczu

Wypowiedź Grzegorza Brauna ze spotkania autorskiego w Izabelinie 09.12.2012, przy okazji promocji jego nowego filmu „Transformacja”. Emitowany fragment dotyczy syjonizmu w projekcie sowieckim i Judeopolonii. Materiał dzięki http://www.blogpress.pl.

24:02 Wypowiedź:Grzegorz Braun - Syjonizm a projekt sowiecki

Tajne Komplety: mamy zaszczyt gościć znanego i cenionego redaktora Pan Rafała Ziemkiewicza, który przestawi Państwu bieżące wiadomości z Polski. Wiadomości jawne - nowy cykl poświęcony aktualnym wydarzeniom w Polsce i na świecie. Wnikliwe i dogłębne analizy, ciekawa forma, interesująca treść. Zapraszamy bardzo serdecznie na spotkania.

24:20 Wiadomości jawne:Tajne komplety - Rafał Ziemkiewicz - 17.12.2012

O najważniejszych wydarzeniach w 2012 r. Z czym wchodzimy w nowy rok?

01:22 AktRM:Wojciech Reszczyński - Podsumowanie 2012 roku

O papieskiej diagnozie problemów współczesnego świata.

01:45 FelietonRM:dr Marek Czachorowski - Myśląc Ojczyzna

Warto wiedzieć. Propaganda kryzysu, jaki jest jej cel i jakie skutki? Jak się jej przeciwstawić?

01:52 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

12 grudnia 2012 w Katowicach odbyła się konferencja popularnonaukowa „Od porozumienia do grudniowej konfrontacji”, mająca przybliżyć i upamiętnić zapomniane dziś Porozumienie Katowickie z 11 listopada 1980 roku. Konferencję zorganizowały: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Porozumienie Katowickie 1980, Stowarzyszenie na rzecz Pamięci w Katowicach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach. Dziś część pierwsza - „Porozumienie Katowickie – geneza i znaczenie” wystąpienie dr Jarosława Neji. Nagranie – Tomasz Sarwa.

02:00 Konferencja:dr Jarosław Neja (nagr. Tomasz Sarwa) - Porozumienie Katowickie – geneza i znaczenie. Konferencja "Od porozumienia do grudniowej konfrontacji" Katowice 12.12.2012

Brak głosów