Niepoprawne RadioPL - audycja 196. Szczegóły.

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Szczegóły audycji - nadajemy jeszcze do niedzieli do 19:00.

PAMIĘTAMY!

19:00 Smoleńsk - wyk.zespół "Jestem"

Coryllusa rozważania o postawach wobec permanentnej rewolucji: być nieprzejednanym kontrrewolucjonistą, czy zaledwie dysydentem?

19:03 Blog: Coryllus - O różnicach pomiędzy kontrrewolucjonistą a dysydentem (czyta Gadający Grzyb)

Skąd bierze się wiara w jawne kłamstwo - tekst o zaskakującej puencie , o kraju "niewolników" , których jedynie interwencja Boga może wyzwolić. Ich starania o wolność - nawet jeśli nie mają szans na powodzenie, są konieczne.

19:20 Blog: Synteza - Kwestia Mgły i istnienia Polski (czyta JaWa)

Likwidacja szkół w Polsce to konsekwencja odrzucenia weta Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez posłów PO PSL i SLD przy wsparciu Związku nauczycielstwa Polskiego i bezwolności nauczycieli.

19:29 Blog: Katarzyna - Panie Prezydencie, wstyd nam

Monitoring w wydaniu L.Kaczyńskiego był zły, o tym w wydaniu B.Komorowskiego się nie mówi. Jaka jest prawda? O czym chciał wiedzieć Kaczyński, a o czym (albo raczej o kim) chce wiedzieć Komorowski.

19:44 Blog: Aleksander Ścios - O złym i dobrym monitoringu (czyta MarkD)

2 marca We Wrocławiu odbyło się 372 spotkanie klubu Spotkanie i Dialog, podczas którego wykład na temat "Geopolityka a aktualne wydarzenia" wygłosił prof. Tadeusz Marczak. Tymi aktualnymi wydarzeniami stała się przede wszystkim sytacja w północnej Afryce, szczgólnie w Egipcie i Libii.

20:00 Spotkanie: Prof.Tadeusz Marczak - Geopolityka a aktualne wydarzenia cz.1.

Parszywej owcy nie ma sensu bronić, szkoda prądu. Parszywą owcę separuje się od stada. Polemika z blogerskimi próbami obrony Marcina Dubienieckiego.

21:10 Blog: Gadający Grzyb - Dubieniecki - parszywa owca

Historia wysiłków Stanisława Leszczyńskiego o zdobycie polskiego tronu - Rosja miesza się i decyduje o losie Polski

21:35 Blog: Nico031 - Cień Rosji nad Polską cz.4 (czyta JaWa)

Chruszczow o orędziu papieża : "To dobry znak". Czym tak sobie zasłużył Jan XXIII, a co było przyczynkiem do pierwszych gratulacji od szefa międzynarodowego komunizmu dla papieża w Rzymie.

21:46 Czytanka: Józef Mackiewicz - W cieniu krzyża rodz.6 fr.3 - czyta MarkD

CIEKAWE!

Audycję rozpoczyna bajka o słynnym kucharzu Bartolinim i o szpiegu z Krainy Deszczowców... . Kiedyś to były bajki, dziś mamy tylko jedną; o globalnym ociepleniu. Kiedy powstała ta bajka? Kto w nią wierzy? Jak jest opowiadana? - o tym młodzi pasjonaci nauki dowcipnie, ciekawie, ale rzeczowo o bajce w progrmie "Konserwa".

21:58 Konserwa - O zmianach klimatu

Miszka Zubow awansuje na kapitana i staje się znaną osobistością. Ilia Stalinbzdurg pisze książkę o jego bandzie... to jest, komunistycznym partyzanckim oddziale im. Wandy Wasilewskiej. Wstępuje też do NKWD i zostaje mianowany powiatowym naczelnikiem milicji

23:10 Czytanka: Zapiski oficera Armii Czerwonej, Sergiusz Piasecki odc.39 - czyta Gadający Grzyb

Brawurowe ocalenie: Nieudany plan katastrofy lotniczej - mało znany epizod z Procesu 16
przywódców Polskiego Państwa Podziemnego z 1945 roku.

23:31 Felieton: Grzegorz Braun - Stałe warianty gry (czyta JaWa)

Uwaga! Dziewczyny założyły zespół. Zabawa stała się pasją. O pomyśle na zespół, nauce, pracy,próbach i genezie piosenki "Smoleńsk"ten wywiad.

23:43 Wywiad: Zespół "Jestem" - prowadzi Aleks z portalu blogpress

Oszukani przez kontrahentów rolnicy - bez wsparcia państwa. Informacje posła Wojciechowskiego z biura poselskiego.

24:20 Felieton: Janusz Wojciechowski - Powołanie do zawodu rolnika

Walka o władzę. Wynik głosowania nie stanowi o prawdzie - to prawda znana od czasów Sokratesa.

24:29 Felieton: Piotr Jaroszynski - Prawda z czasów Sokratesa

Czy Ruch Autonomii Śląska to organizacja rządowa? Pytania do Krzystofa Zagozdy. Co o tym sądzą zwykli mieszkańcy Śląska? Czy Ślązak czuje się Polakiem?

24:41 Spotkanie: Krzysztof Zagozda o Ruchu Autonomii Śląska cz2.

Redakcji Widowisk Artystycznych Programu 2 TVP S.A.zamówiła film "Opertor". Historia związku ubecko – esbeckicego w życiu słynnego opertora Jerzego Lipmana jest pretekstem do pokazania ciemnych stron środowiska filmowego w PRL.

Andrzej Wajda i Jerzy Hoffman zgodzili się "konkludentnie", jak zawiadamia reżysera Macieja Jaszczaka Biuro Prawne TVP...., ale w końcu rozmyślili się i zgodę na wykorzystanie swego wizerunku w filmie o Jerzym Liptmanie wycofali.

Film dokumentalny "Operator" będzie na kolejnym półkownikiem? Dyskusja o środowisku filmowym wczoraj i dziś.

02:16 Dyskusja: Nowy "półkownik" - film "Operator"

Rozpoczynamy czytanie nowego dokumentu. Tym razem bohaterem jest "Ogień". W pierwszym odcinku mowa o konfrontacji prawdy o Józefie Kurasiu z komunistyczną propagandą (Władysław Machejek) której to indoktrynacji uległ m.in. Jacek Kuroń (cytat)

02:34 Czytanka: Maciej Korkuć - Za Wolność i Niepodległość - Zgrupowanie partyzanckie Józefa Kurasia "Ognia" 1945-1947 odc.1 (czyta MarkD)

Na naszej stronie http://radiopl.pl znajduje się przelicznik godzin. Wg niego można ustalić kiedy powtarzamy każdą pozycję audycji.

Brak głosów