Szczegóły aydycji: Wyklęci także przez rektorów...

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

Podczas procesu krakowskiego w 1947 – kiedy sądzono prezesa WiN Franciszka Niepokólczyckiego oraz naukowców związanych z WiN i PSL rektorzy krakowscy zamiast ich bronić - potępiali ! Tak, że prokurator miał mocne argumenty do ich skazywania ! Powoływał się na tą haniebną rezolucję ! Rezolucję podpisali m. in. Franciszek Walter – Rektor UJ, Stanisław Skowron – Dziekan Wydziału Lekarskiego UJ, Walery Goetel – rektor Akademii Górniczej, Adam Krzyżanowski – rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych.
Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego potępiał walkę zbrojną o przywrócenie niepodległości

19:01 Blog:Józef Wieczorek - Żołnierze Wyklęci - wyklęci także przez rektorów

Komentarz subtelnego bloggera o zachowaniach niesubtelnych.

19:27 Blog:Jacek Jarecki (czyta JaWa) - Tenis wśród dzikich plemion

Cykl "Od Mazowieckiego do Tuska" polecać należy wszystkim ludziom, w szczególności młodym, którzy nie pamiętają PRL-u. Dziś Kiszczak kontynuacja czwartkowej audycji.

19:36 Od Mazowieckiego do Tuska:Satyr - Czesław Kiszczak ps."Beton" - cz.2.

Zmiany polityki w zaborze rosyjskim po śmierci cara Mikołaja i Paskiewicza. Policyjno - wojskowy rząd po pokonaniu rewolucji w Austrii. Uwłaszczenie chłopów. Zaostrzenie konfliktu z Rusinami. Na tan odcinek zapraszamy również Ukraińców. Sporo w nim o budzeniu się tożsamości narodowej i zalążkach pisanego języka ukraińskiego. Odc. 201.

19:49 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 28 Reakcja i jej koniec "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Profesor Karol Karski - samolot był państwowy, lot miał charakter wojskowy, gdyż był oznaczony w planie lotu literą M [military], załoga była wojskowa, na pokładzie znajdowała się polska generalicja oraz Prezydent RP jako zwierzchnik Sił Zbrojnych, samolot miał oznaczenia wojskowe i Rosjanie jako taki go zaakceptowali, samolot wykonywał niebojową misję wojskową, Maria Szoner-Binięda - Co mówi załącznik 13 do konwencji Chicagowskiej?

20:11 Debata Smoleńska:Prof.Karol Karski, mec.Maria Szoner-Binięda - Uwarunkowania prawne cz.1.

W knajpie u Lolka Maciek i Darek mają okazję do wymiany poglądów z byłymi działaczami niezależnych związków zawodowych.

21:28 czytanka:Martyna Ochnik (czyta JaWa) - Oszołomy- część 26

O bitwie pod Płońskiem i załamaniu się skrzydła północnego (Płockie), strategii walki Mariana Langiewicza w Sandomierskiem. Odc 15.

21:45 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

Wszystkie idee, prawa, sympatie umarły, oprócz jednej - rewolucji mającej na celu nie stworzenie burżuazyjnej republiki lecz założenie na ruinach dawnego świata państwa pracy - mówił Ulianow do robotników.

22:02 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.X cz.2

O szyfrancie Zielonce a także o służbach. Czy polskie służby jeszcze istnieją? Dziwne zaniechania w różnych sprawach. Dlaczego zrezygnował Bondaryk? Dorota Kania rozmawia z Piotrem Bączkiem, ekspertem ds. bezpieczeństwa, b. członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI

22:19 Rozmowa niezależna:Z Piotrem Bączkiem rozmawia Dorota Kania - Co się dzieje w służbach specjalnych

Nie da się ukryć, że wymiar sprawiedliwości przez ostatnie dwadzieścia kilka lat naznaczony został zauważalną niezawisłością. To, że jest to niezawisłość, ale od uczciwości, a wielokrotnie także od intuicyjnie rozumianego zdrowego rozsądku, to już kwestia dużo rzadziej podnoszona na forum. Organizatorem spotkania była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego.

22:35 Spotkanie:Bogdan Święczkowski - Promocja książki "Łańcuch poszlak" cz.1.

Mama zajęła się znów krawiecczyzną i miała sporo klientek,Janek jako oficer wspomagał rodzinę, Emil zostawił mi sporą sumkę.
To był już lipiec 1920 r. Nie pamiętam daty, ale któregoś dnia Janek wpadł do domu wzburzony: Ewakuacja...
I tak opuściliśmy Wilno,nawet nie wiedząc dokąd nas wiozą.
Ja tymczasem oczekiwałam dziecka i tak strasznie się cieszyłam, szykowałam wyprawkę i niecierpliwie czekałam na listy od Emila.

23:25 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.28

Po aferalnych premiach w Sejmie i Senacie, ujawniono premie Kancelarii Prezydenta. Zatrudnionych jest tam kilkaset sierot po PRL i Okrągłym Stole. Ponadto po felietonie prośba w sprawie RZETELNEJ MATURY Z PRAWDZIWEJ HISTORII POLSKI

23:38 Felieton:Jan Pietrzak - Nienasyceni pożeracze premii

"„O tym, kto jest Żydem, decyduję ja!” wykrzykiwał swego czasu pomocnik Hitlera marszałek Goering. „O tym, kto jest zaplutym pisowcem, decydujemy my!” wykrzykują dziś prominenci rządowej propagandy".

23:45 Felieton:Łukasz Kołak (czyta:JaWa) - III RP czy III Rzesza?

DOCENT legenda "Solidarności" i opozycji miażdży tuskową ustawę o refundacji leków, porównując ją z niemieckim systemem refundacyjnym.

23:59 Wywiad:Docent - legenda Solidarności - Ustawa o refundacji leków

Referat Anny Zechenter na sesji naukowej w Muzeum AK w Krakowie poświęconej pamięci gen Fieldorfa 'Nila' w 60 rocznicę śmierci gen. Fieldorfa ‘Nila’ - 23 lutego 2013 r.

24:09 Wykład:Anna Zechetner - "NIL" - General Rzeczpospolitej nagranie - Józef Wieczorek

Naukowy humbug realizowany przez zmowę ludzi o kluczowych pozycjach w globalnym systemie karykatury bezstronnej nauki i wtłaczany do głów miliardów odbiorców wiadomości natrętnych, acz kłamliwych, wszystkimi kanałami propagandy: mediów i rozrywki, kształcenia i dokształcania, polityki i reklamy – może mieć skutek cywilizacyjnego tsunami, jak w przypadku obalonej po wielekroć fałszywej teorii antropogennego globalnego ocieplenia.

24:55 Felieton:Zbigniew Hałat - Spróbuj pomyśleć

Rozdział pt. Dywersyjna działalność Tymczasowej Komisji Kontroli Związkowej przyczynkiem do powstania szerszej opozycji w MKZ

01:08 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski - Postawią Ci szubienice... odc.4 tom II

O wspomnienia dotyczące historyka prof. Pawła Wieczorkiewicza poproszony został Piotr Gontarczyk. O reżyserze Piotrze Włodarskim opowiedział Grzegorz Braun. Mówił o jego zamierzeniach nakręcenia megaprodukcji historycznej, o opracowaniu przez niego archiwaliów, które Muzeum Sztuki Filmowej w Łodzi przekazał Andrzej Wajda. Na ich podstawie Włodarski napisał książkę pt.: „Pan Andrzej”, w której obnażył postawę tego uznanego twórcy, ujawniając nieznane szerzej fakty z jego przeszłości, m.in. przynależność najpierw do PPR-u a potem do PZPR-u.

01:41 Pod prąd:Piotr Gontarczyk i Grzegorz Braun - Stowarzyszenie Twórcy dla Rzeczpospolitej - O historyku prof. Pawle Wieczorkiewiczu oraz o reżyserze Piotrze Włodarskim

Działalność rodziny Apostołów w Konfederacji Tatrzańskiej. Smutna opowieść o powojennej Polsce oczami bratanka więźniarki KL Auschwitz Jadwigi Apostoł, organizatorki ruchu oporu na Podhalu. Przyczyny powstania i podstawowa działalność Konfederacji Tatrzańskiej.

02:04 Relacja:Stanisław Apostoł - bratanek twórczyni KT - Jadwigi Apostoł - O Konfederacji Tatrzańskiej i rodzinie Apostołów

Skąd nazwa Żołnierze Wyklęci, jak doszło do obchodów dnia ich pamięci. Nasza pamięć była skażona PRL-owską wizją o tych bohaterach. Duża zasługa IPN-u Janusza Kurtyki i prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym, że dziś możemy przypominać ich sylwetki.

02:24 Wywiad:prof.Jan Żaryn - O Żołnierzach Wyklętych rozmawia Agnieszka Piwar (KSD i Niepoprawne Radio PL)

Ocena wpisu: 
Brak głosów