Audycja 382. Poprzyj List w obronie Grzegorza Brauna!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 382 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY. Przypominamy że całą audycję (oraz kilka ostatnich) można pobrać w formie jednego pliku mp3 ze strony http://audycje.4shared.com

"...i jak tu żyć w niewoli cudzych słów
i jak tu żyć gdy wokół gruby mur
i jak tu żyć nadzieją w lepsze dni
i jak tu żyć wiarą w swoje sny...".

19:02 Horytnica:Jak tu żyć

Przedstawiamy List Otwarty w obronie Grzegorza Brauna. Prosimy o podpisywanie się pod nim w komentarzach lub na Petycje Online (http://www.activism.com/pl_PL/petycja/list-otwarty-w-obronie-grzegorza-brauna/41379 ), wysyłanie go na adresy Prokuratury Generalnej (pk.skargi@ms.gov.pl, rzecznik@ms.gov.pl), a także promowanie w mediach społecznościowych i na innych portalach.

19:06 Dokument:www.niepoprawni.pl, www.niepoprawneradio.pl, www.pomniksmolensk.pl, www.solidarni2010.pl, Kongres Mediów Niezależnych – List Otwarty w obronie Grzegorza Brauna

Ciekawie o dzisiejszych przeciwnikach Powstania Styczniowego. Poza tym w polemice notka HdeSa, że lewicę obchodzi KAŻDA własność, bo cudze jest też nasze, a sprawiedliwości dziejowo-ludowej nie należy nazywać kradzieżą, bo to mowa nienawiści.

19:13 blog:Coryllus (czyta:JaWa) – Czyjej śmierci chce Gazeta Wyborcza?

 

Czy wiecie Państwo, jak za pomocą barometru zmierzyć wysokość budynku? Pewnie wiecie, a jeśli nie, to notka jest nie o tym, lecz o dostępie do broni.

 

19:25 Blog:n0str0m0 (czyta MarkD) – Barometr Nielsa Bohra

"Jak widać coraz więcej osób dostrzega niebezpieczeństwo możliwości stoczenia się do poziomu Ików. Ja to dostrzegłem w mrokach stanu wojennego, który co prawda formalnie się dawno skończył, ale mroki pozostały". Co mają Ikowie do stanu wojennego? Posłuchaj.

19:38 Blog:Józef Wieczorek – Anomia społeczna, czyli Ikowie stanu wojennego i powojennego

Obrona Warszawy. Bohaterstwo żołnierzy broniących Woli. Ostatnie strzały. Kapitulacja.

19:48 Historia:czyta Katarzyna – T. III, cd. § 21 Tragedia „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Macierewicz: "Oni wiedzą, że tam są wykryte ślady materiałów wybuchowych. Przebieg Rady Bezpieczeństwa Narodowego został utajniony". Katarzyna Gójska-Hejke rozmawia z Antonim Macierewiczem.

20:03 Rozmowa Niezależna:Katarzyna Gójska-Hejke, Antoni Macierewicz – Przebieg Rady Bezpieczeństwa Narodowego utajniony!!!

Relacja ze spotkania z Reżyserem, podczas którego, obok wątków dotyczących samego seansu, możemy zapoznać się z najnowszymi przekłamywanymi przez prasę informacjami dotyczącymi samego Grzegorza Brauna i Jego rzekomego poszukiwania przez Prokuraturę, wysłuchać ciekawej dyskusji o Polsce, o poziomie moralnym polskich polityków ubiegających się o względy swoich byłych prześladowców w okresie okrągłego stołu i o naiwności polskiego społeczeństwa.

20:26 Spotkanie autorskie:Grzegorz Braun – Towarzysz generał idzie na wojnę – Wrocław 16.12.2012

Styczeń 1944 r. Zziębnięci, głodni żołnierze opuszczają cytadelę lwowską. Po kolejnej rewizji ruszają piątkami w dalszą drogę, by dotrzeć do stacji kolejowej.Polacy dzielą się chlebem.

21:30 Dokument:ks. prof. Artur Katolo – Żołnierze włoscy we Lwowie – cz.4

„Jak widać instrukcja (Lesiaka) w mocy. Nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego PiS nie założyło takiej kancelarii, która by wszczynała takie sprawy z urzędu. Dla pojedynczego człowieka to walka z wiatrakami, ale dla partii to żaden wysiłek. Może nie wygra, ale tak uprzykrzy życie oszczercom, że przestaną. Może zwyczajnie przestanie im się opłacać”.

21:38 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Śmiech to jednak zdrowie!

Przeżywamy deja vu. Jak za Gierka: pieniądze z tych samych banków zachodnich i już nie licencje, ale wprost zachodnie montownie, likwidujące polski przemysł. Element wrogi i wichrzycielski wypchnięty na emigracje. Zostaje tania siła robocza.

21:48 Blog:szczurbiurowy (czyta:JaWa) – Jaruzelski smok wawelski

Młody Władimir porzuca wiarę w Boga. Co go do tego skłoniło ? O tym w drugiej części rozdziału I.

21:58 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdział I cz.2.

Czasem umawiałam się z Wandą albo inną z koleżanek i przychodziłyśmy o pół godziny wcześniej do szkoły, bo puste bez zwykłego gwaru i zamętu korytarze wydawały się nam tajemnicze i pełne uroku. Latem 1912 r. zaprosiła mnie Hela Cieślińska na letnisko koło Niemenczyna, a tam spotkała mnie niemiła przygoda, która mogła się skończyć fatalnie.

22:13 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął – odc.14

Janusz Gajewski rozmawia z obrończynią pana Wojciecha Sumlińskiego oraz z samym Wojciechem Sumlińskim po kolejnej rozprawie.

22:32 Wywiad:Wojciech Sumliński, obrońca Konstancja Puławska (rozmawia Janusz Gajewski) – Rozmowa po rozprawie – 17.12.2012

Jabollissimus walczy z wiatrakami (ZUS i skarbówka), Kreator walczy z historią (Jaruzelski, stan wojenny). Wszyscy walczymy o dostęp do broni i druga część audycji właśnie mówi o tym jak wygląda dostęp do broni w USA i Europie. Telefon stałego słuchacza rozwija dyskusję. Konserwa życzy radości z okazji Bożego Narodzenia!

22:40 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – Feel lucky Wojtuś? Ile kul zostało w moim magnum?

Propozycja pod choinkę: powieść z kluczem. Kłębowisko zagadek i tajemniczych wydarzeń w realiach reporterskiego opisu rzeczywistości Polski. Marynarka od Armaniego ze sklepu vintage, staje się bodźcem do poszukiwań takich wartości jak odwaga płynięcia wbrew prądowi i chęć zmieniania biegu wydarzeń.

23:55 czytanka:Maryna Miklaszewska (czyta:JaWa) – Spotkałam kiedyś prawdziwego hipstera

Pacyfikacja warszawskich zakładów pracy, placówek naukowych i struktur „Solidarności”. Druga część eseju Godziemby

24:15 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Warszawa w stanie wojennym – cz.2

„Kolejną osobą, która podzieliła się ze mną swoimi refleksjami smoleńskimi oraz która trzeźwo oceniła sytuację na polskim rynku medialnych, jest redaktor Wojciech Reszczyński. Pierwszy prezenter Teleexpressu oraz założyciel Radia Wawa skomentował ukazanie się w kinach filmu Pokłosie nawiązując do historii Polaków. Serdecznie zapraszam!”

24:35 Wywiad:Wojciech Reszczyński, Paweł Rzymyszkiewicz – Wojciech Reszczyński o Smoleńsku, pracach prokuratury, antysemityzmie i pracy w radiu

„Z obfitości serca usta mówią” - O czym mówią usta Sikorskiego i dlaczego minister schodzi na złą drogę? Jak zawsze celnie i dowcipnie komentuje polityczną rzeczywistość redaktor Michalkiewicz.

24:46 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz – Minister Sikorski wchodzi na złą drogę

O sekularyzmie ukrytym w ideologii socjalistycznej, czyli o świeckiej etyce i wojującym ateizmie.

24:54 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

„W kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny na os. Kalinowym w Krakowie - Nowej Hucie 16 grudnia 2012 roku odbyła się uroczystość poświęcona ofiarom poległym w Katyniu, Smoleńsku i Kopalni „Wujek”. Po mszy św. wierni wysłuchali koncertu „Modlitwa i Pamięć” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie pod dyrekcją Tomasza Chmiela oraz chóru Vox Populi (przygotowanie Rafał Marchewczyk) i chóru Salt Singers(przygotowanie Maciej Kozłowski)".

1:03 Koncert:Zuzanna Kurtyka, Wincenty z Krakowa (w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie pod dyrekcją Tomasza Chmiela oraz chóru Vox Populi (przygotowanie Rafał Marchewczyk) i chóru Salt Singers, przygotowanie Maciej Kozłowski)- Modlitwa i Pamięć

Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Opcji na Prawo zorganizowały spotkanie z red. Cezarym Gmyzem pt. „Czy Łukaszenka mógłby rządzić Polską?" Spotkanie odbyło się w dniu 16.12. 2012 w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

1:16 Spotkanie:Cezary Gmyz (nagranie – Tomasz Sarwa) – Czy Łukaszenka mógłby rządzić Polską?

Brak głosów