Wywiad z posłanką PiS Anną Sikorą – kandydującą do Sejmu RP z listy 1, miejsce 6

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kraj

 

MarkD: Pani hasło wyborcze brzmi „Chcę Polski bez Tuska”. Dlaczego właśnie tak?

Anna Sikora: Bo lubię jasne sformułowania. Bez niedomówień. I zastrzegam: - nie mam nic do współobywatela Donalda Tuska, ale nie chcę Premiera Tuska.

MarkD: Jakie powody sprawiły, że jest Pani tak jednoznaczna?

A.S.: Powodów jest wiele. Wymienię te najważniejsze;

      • pakiety ustaw edukacyjnych, to likwidacja historii, patriotycznych lektur i odwrót od nauczania akademickiego na rzecz kształcenia młodzieży na wykonawców, a nie na ludzi wszechstronnie wykształconych, mających szanse na prace twórcze.

      • pakiet ustaw zdrowotnych, to próba wyciągnięcia przez państwo zysków z leczenia ludzi co ,jak wiadomo, nigdzie na świecie się nie udało.

      • pakiet rodzinny, to możliwość odebrania dzieci rodzicom z bliżej nie sprecyzowanych powodów (np. dlatego, że dziecko jest smutne, albo biednie ubrane.

Tylko te powody wystarczają, aby nie chcieć Premiera Tuska.

MarkD: Są jeszcze inne argumenty?

A.S.: Owszem. Cała filozofia rządzenia koalicji PO-PSL jest porażką dla Polski - likwidacja stoczni i innych gałęzi przemysłu, próba sprzedaży Lotosu i innych spółeko strategicznym znaczeniu, zamach na wolność słowa (np. wyrzucanie konserwatywnych dziennikarzy z TVP oraz nieuzasadnione ataki na TV Trwam, Radio Maryja, czy Gazetę Polską. Widać to również po wizytach o 6-tej rano w domach blogerów lub po represjach wobec niepokornych kibiców). Polski rząd Donalda Tuska buduje najdroższe na świecie autostrady i stadiony sportowe. Poraża ilość niewyjaśnionych samobójstw. Ludzie PO wprowadzają lub akceptują język nienawiści i pogardy dla ludzi modlących się, inaczej myślących, czy też opozycji. Jesteśmy świadkami wielkiej „klapy” naszej prezydencji w UE – polscy ministrowie nie są zapraszani, a są wręcz wypraszanii z gremiów decydujących o losach tej „wspólnoty”. No i sprawa dla wielu naszych Rodaków najważniejsza – katastrofa smoleńska! Obwiniam Premiera Tuska za zgodę na rozdzielenie wizyt w Katyniu, za pozbawienie Prezydenta RP i całej prezydenckiej delegacji obowiązkowego prawa do perfekcyjnego przygotowania wizyty, jak i jej polskiej ochrony. Winię Premiera Tuska za oddanie śledztwa w tej sprawie wraz z całością dowodów w ręce Rosjan i haniebnie nieprawdziwy raport min. Millera – będący „kalką” raportu rosyjskiego MAK-u.

MarkD.: A co się stanie gdy, zgodnie z Pani hasłem, nie będzie już Premiera Tuska?

A.S.: Wówczas Premier Jarosław Kaczyński i rząd Prawa i Sprawiedliwości zniosą wszystkie szkodliwe dla Polaków wymienione wyżej ustawy.

Nie dopuścimy do uchwalenia podatku katastralnego, który pozbawi ludzi ich własności. Czy Pan wie, że za nieruchomość wartą np. 800 tysięcy złotych właściciel musiałby zapłacić 8 tysięcy złotych rocznie podatku katastralnego?!

Ponadto obronimy dla Polski skalę pobieranych podatków za zyski z wydobycia gazu łupkowego (dziś w Polsce to jedynie 1% od zysku wartości wydobycia wpływający do Skarbu Państwa, a np. w Wielkiej Brytanii do ich Skarbu Państwa wpływa 50% od zysku, a w Norwegii 70%!).

Spowodujemy też spadek ceny paliw, zmniejszając na nie podatek akcyzowy.

Przywrócimy kolej podróżnym, a autostrady nie „będą w budowie”, lecz będziemy nimi jeździć. Zmniejszymy podatki dla rodzin wielodzietnych, a wprowadzimy lub podwyższymy podatki dla wielkich korporacji. Chcemy również powrotu sytuacji w której podręczniki szkolne były w większości dziedziczone z dziecka na dziecko. Wzorem Węgier zamrozimy kurs franka szwajcarskiego do spłaty kredytów. Te i inne działania naszego rządu przywrócą Polakom wiarę w działanie Państwa. Działanie w ich, i tylko w ich, interesie.

MarkD: Dziękuję za rozmowę.

Brak głosów

Komentarze

Dla ścisłości - pani Anna Sikora startuje z szóstej pozycji w Okręgu nr 20 (Warszawa II, czyli okręg "podwarszawski").

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#183388

Pierwszy raz zobaczyłem i co ważniejsze usłyszałem ją analizując to co działo się podczas przesłuchań w Zespole ds. Katatsrofy i od razu zwróciła moja uwagę i niezmiernie przypadła mi do gustu.
Nie wiem czy pochwała z mojej strony to dla kogoś plus czy minus:), ale tak właśnie było:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#183446