Pokaz filmu "Więźniarki" i spotkanie z reżyserem Piotrem Zarębskim

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Bohaterkami są kobiety aresztowane i skazane w stanie wojennym za działalność w Solidarności w 1980-81 roku. Jest to 7 wspaniałych kobiet, które zostały "wrzucone" do więzienia pod różnymi pretekstami w imię obrony ustroju PRL. Wiesia, Ania, Marylka, Zosia, Ela, Jola i Ewa symbolicznie "spotkały się w jednej celi" w Fordonie - więzieniu koło Bydgoszczy.

One to postanowiły w 2002 roku opowiedzieć przed kamerą o swoich dramatycznych losach od aresztowania po okoliczności wyjścia z więzienia, o przyjaźni i braterstwie - po trudności i szykany już na wolności, które część z nich zmusiły do emigracji. Dwie zostały w Polsce inne osiadły w USA, Kanadzie, Australii, Francji, Niemczech. W filmie postanawiają też podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi stanu Polski po okrągłym stole, o postawie niektórych ludzi... a także o tym jak postrzegają Solidarność dzisiaj.

Film "Więźniarki" zostanie zaprezentowany przez jego twórcę Piotra Zarębskiego. Reżyser, scenarzysta, operator, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej był wielokrotnie nagradzany za produkowane przez siebie filmy. Najbardziej znane tytuły to "Europa II", "Solidarność 1980-1990 –10 lat później" oraz "Pistolet do wynajęcia, czyli prywatna wojna Rafała Gan-Ganowicza". Projekcja i spotkanie pod hasłem "Emigracja czy banicja – Czy mamy jeszcze dokąd wracać?" będą miały miejsce w Kościele Augustianów w niedzielę 10 lipca po mszy św. o godzinie 6pm. Wstęp wolny.

Zapraszamy.
Brak głosów

Komentarze

http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt4467.html

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

#166202

portale polonijne http://mycork.org oraz http://londynek.net
Na razie ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#167229