Jeszcze do czwartku posłuchać można m.in. o Nowej Lewicy

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórkek) na stronie http://audycje.4shared.com

Najwyraźniej Wisława Szymborska do końca swych dni nie uznawała faktu donoszenia do bezpieki na kolegów w najczarniejszym, stalinowskim okresie „procesów kiblowych” za coś dezawuującego, czy choćby stanowiącego przeszkodę dla patronatu nad prestiżowym w założeniu stypendium.

19:01 Blog:Gadający Grzyb – Nagroda im. Włodka, czyli „figa” zza grobu

Niepoprawna opinia o założeniach do zmian w prawie o szkolnictwie wyższym

19:13 Blog:Józef Wieczorek – Zachowanie status quo nie doprowadzi do zmian

Postawa obrońców dr. Mirosława G. daje nam pewną nadzieję na złamanie postawy leminga.

19:32 Blog:Uparty (czyta MarkD) – Obrońcom Mirosława G.

Dziennikarze III RP nie stoją w obliczu plutonów egzekucyjnych NKWD, a jednak ulegli schematom myślowym i emocjonalnym odruchom, by pielęgnować własne słabości.

19:47 Felieton:Andrzej Zybertowicz (czyta JaWa) – Żołnierze zniewolenia

"Macie - rzekł - dwie drogi do wyboru w dalszem postępowaniu waszem, albo trwać przy waszych marzeniach o Polsce samoistnej i niepodległej, albo żyć spokojnie jako wierni poddani pod moim rządem" - Mikołaj przystępuje do organizowania systemu ucisku i przekształcania Królestwa Polskiego na rosyjską gubernie.Kościół katolicki centrum sprzeciwu wobec polityki caratu. Odc. 187

20:01 Historia:czyta Katarzyna – T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 – 1863, § 24 System ucisku, „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Wspaniały i nie do przeoczenia wykład. Nie tylko skąd się wzięła i po co, ale także jak z nią walczyć! Pozycja obowiązkowa!

20:18 Spotkanie:ks.prof.Tadeusz Guz (spotkanie prowadził Jan Pospieszalski) – Nowa lewica? Czym jest i dlaczego musiała powstać?

Po pobycie na wsi, młody Włodzimierz zmienia spojrzenie na kolegów. Patrzy na nich przez pryzmat ich rodziców. Uczy się znakomicie, ale czy wiedzę zawdzięcza nauczycielom?

21:51 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski – czyta MarkD – Lenin – rozdz.4 cz.1

Nieznane w Polsce działania Włoch podczas II wojny światowej i ich polityka terytorialna. Ich potknięcie w Grecji miało wpływ na moment rozpoczęcia wojny niemiecko - sowieckiej. W pierwszej części materiału historia armii włoskiej do lata roku 1943r, do czasu kiedy armii.

22:15 Historia:ks.prof.Arturo Katolo – Armia włoska cz.1

Bojownicy o „świeckość państwa” ostentacyjnie celebrują... żydowskie ceremonie religijne w polskim Sejmie. „Świeckość” odnosi się jedynie do katolicyzmu?

22:39 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – „Świecznik” czy „Menora”?

Skończył się rok szkolny 1916. Przeszłam do siódmej klasy. Nie przypuszczałam, że do tej szkoły już nigdy nie wrócę. Pewnego dnia Rafał przyszedł z wiadomością, że władze zarządziły umacnianie Wilna od strony możliwego natarcia Niemców, że będą kopali rowy i sypali okopy. No i zaczęła się ta pierwsza okupacja niemiecka, czasy głodu, nędzy - to prawda-ale nie masowych egzekucji...
Trafiłam do szkoły pani Czarnockiej razem z Janką Glińską, ale nas obie potem wylali... Przeniesiono nas do szkoły Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców, gdzie przełożone były dwie panie Rodziewiczowa i Maciejewiczowa.

22:47 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął

Przede wszystkim jednak obecny kryzys, zdaniem prof. Kwaśnickiego, jest kryzysem wartości, kryzysem moralnym, nie zaś finansowym – zapomniane zostały podstawowe wartości – honor, odpowiedzialność. Symbolem tego jest działalność banków niemieckich, które sprzedawały papiery wartościowe jeszcze parę dni przed upadkiem banku. W Lehman Brothers istniała lista ludzi, którym te instrumenty można było „wcisnąć”. Lista była zatytułowana AD - od alt und dumm – starzy i głupi.

23:07 Wykład:prof. Witold Kwaśnicki, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Rady Naukowej Instytutu Misesa – To nie kryzys – to rezultat – Toruńskie Forum Ekonomiczne

"17 stycznia w polskiej kwaterze głównej dawano ostanie, nieodwołalne rozkazy do boju./.../ Wódz ówczesnej Polski - Zygmunt Padlewski - nerwowo chodził po pokoju...". Odcinek 1, a w nim obraz stanu przygotowań do powstania.

23:31 Historia:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „22 stycznia 1863” frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu „Szwadron”

Co będzie ze służbami specjalnymi? Pytań jest więcej, ale jak na razie są one bez odpowiedzi. O sytuacji w polskich służbach specjalnych i projekcie premiera ich reformy.

23:51 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski

3.I.2013 - postawienie Grzegorzowi Braunowi zarzutów w związku z incydentem podczas ekshumacji zwłok AW na Powązkach. Znów "pobił" policjantów. Grozi mu kilka lat więzienia.

24:02 Wywiad:Grzegorz Braun (rozmawia Janusz Gajewski) – Postawienie zarzutów w sprawie powązkowskiej

Dobry obyczaj wspominania historycznych wydarzeń w ich okrągłe rocznice odgrywa ważną rolę w budowaniu świadomości historycznej każdego narodu. Już z 1. w. przed nar. Chrystusa wiemy, że historia nauczycielką życia jest – “Historia magistra vitae est” jak w swoim dziele ‘O mówcy’ (De Oratore) pisał Cycero.

24:21 Felieton:Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć

Pomysł Millera by zarządzić Rok Edwarda Gierka, to efekt niszczenia polskiej pamięci przez władzę, szkoły i media.

24:32 Felieton:Jan Pietrzak – Gierek wraca na tapetę

„Pomimo braku niezależnego państwa w XIX wieku, Polacy nadal nie wyzbyli się nienawiści wobec swych sąsiadów.” Godziemba w drugim odcinku swych historycznych „michałków” wychodzi naprzeciw salonowemu zapotrzebowaniu na „pedagogikę wstydu”.

24:39 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – „Właściwa” historia Polski

Wykład zorganizowany z okazji 70 lecia Narodowych Sił Zbrojnych.
Profesor Jan Żaryn opowiada w Szczecinie, jaka była geneza powstania tychże sił. Gościem honorowym jest żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych płk Podhorski, który przyjechał do nas z Poznania. 14.09.2012

24:54 Wykład:prof.Jan Żaryn – Dlaczego musiały powstać NSZ?

Wypowiedź jednego z nielicznych jeszcze żyjących żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, uzupełnia wykład Jana Żaryna. Warto posłuchać dokumentu z historii

2:22 Wypowiedz:płk.Jan Podhorski – 70 lecie powstania NSZ – Szczecin 14 IX 2012

Ocena wpisu: 
Brak głosów