Tusklandia, czyli żyjemy w raju!

Obrazek użytkownika Adr_Nitka
Kraj

Jestem po prostu zbulwersowany! To, co się dzieje z tym krajem mrozi krew w żyłach. Nie wolno już protestować przeciwko rządowi, gdyż jest to karane! Czy to jest demokracja? Chyba w wydaniu białoruskim albo radzieckim, no ale nauka towarzysza Putina nie idzie w las i Tusk czerpie z niej pełnymi garściami.
Tusko-raj, gdzie bije się dziennikarzy, rozpędza demonstracje, stosuje zbiorową odpowiedzialność wobec nieporadności państwa, podnosi podatki i zmniejsza świadczenia by utrzymać pensje urzędnicze i stworzyć nowe stanowiska dla twarzy przyszłej kampanii wyborczej. Raj dla Mira, Rycha, Zbycha i im podobnych, którzy kręcą lody kosztem zwykłych, ubożejących Polaków. Raj dla płemiera, który nic nie robi tylko harata w gałę i ma 4- dniowe weekendy, a wszystkiemu są winni faszyści z PiS-u, spekulanci i kibole. Raj dla prezydęta Bula, który nie popełnia gaf tylko wtedy gdy się nie odzywa- czy nas naprawdę nie stać na nikogo inteligentniejszego i bardziej reprezentacyjnego?
Ile to razy przedstawiciele PO obrażali poprzedni rząd i śp. Prezydenta Kaczyńskiego, który to był „durniem” (TW Bolek), czy alkoholikiem (Palikot). Gdzie wtedy była ta policja?? Ileż to było utyskiwań na mściwą prokuraturę, która ścigała bezdomnego za jego prywatne opinie pod wpływem alkoholu. Wtedy sprawę umorzono i nikt nie robił afery że bezkarnie można obrażać prezydenta. Teraz nie ma co umarzać, Policja jest niezwykle szybka i skuteczna, 43 osoby w trakcie 1 demonstracji, starzy zomowcy są co najmniej lekko zawstydzeni skutecznością obecnych.
Nie myślałem, że w demokratycznym państwie można zostać za nic zawiezionym na posterunek, jeżeli w trakcie kontroli pokazuje się dowód i nie daje ku temu ŻADNYCH powodów. Ciekawe co na to prawnicy i obrońcy praw człowieka- nie musicie jeździć na Białoruś czy do KRLD, tutaj zaczyna się totalitaryzacja. Nie myślałem, że w demokratycznym państwie za anty- rządowe transparenty można zamknąć stadion. Nie myślałem, że na każdym meczu musi być tabun policjantów- Donald, chroń lepiej siebie, nie stadiony, teraz naprawdę ci nie zazdroszczę. Nie myślałem, że doczekam się takich czasów, o jakich mi opowiadano, że były w PRL-u- a jednak zostały mi zafundowane. Nie myślałem, że to Tusk jest organem państwa, który jest chroniony- przecież on jest tylko gangreną, którą trzeba jak najszybciej wyciąć!
Ach, ta technologia… Nawet słowo komendanta jest nic nie warte, skoro byle zapis z kamery mówi inaczej i służby tylko się kompromitują. Zresztą, co im szkodzi, jak przykład głupoty idzie z samej góry?
Ach, te wolne media, z guru Michnikiem na czele, które zawsze wszystko obiektywnie przedstawią i wszystko wiedzą zanim to zostanie wyjaśnione przez śledztwo. I ta wolność słowa, której przejawem jest wniosek PJN o zamknięcie Radia Maryja.
Że budżet Rostowskiego to marzenia ściętej głowy- o tym jakoś cicho, wszyscy mówią tylko o chuliganach na stadionach. Tymczasem KE i MFW nie wierzą, że zejdziemy do 2,9% deficytu w relacji do PKB, lecz szacują, że będzie to około 3,6%. Wpływy z podatku CIT mają być wyższe o 20%, więc czyżby czekały nas kolejne podwyżki podatków? Nie ma to jak ożywianie gospodarki w stylu peowskim…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tuskolandia wskazywałaby na jakąś zachodnią krainę. A to jest zwykły Tuskmenistan.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159656

Ze sprawowaniem władzy racja, ale czy z sld nam drugiej Holandii nie zrobią i homo nie zalegalizują to już inna sprawa jak Unia będzie naciskać

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#159661

Nie żałuje też stoczniowców, hutników, kolejarzy, lekarzy, pielęgniarek, rolników i nie wiem jeszcze kogo. Może kierowców. betoniarzy zbrojarzy, krawcowych, fryzjerów, bukieciarzy, spawaczy itd. Zwyczajnie mają co chcieli. Żałujecie warszawiaków, że stolica jest jednym wielkim korkiem w godzinach szczytu komunikacyjnego. A kto wybrał panią prezydent na drugą kadencję ? Pewnie "poznańskie pyry" wycięły dowcip "krawaciarzom". Otóż nie. Warszawiacy wybrali sobie Panią Hannę ponownie . Więc o co wam chodzi ?. Ilu stoczniowców głosowało w 2007 roku na partię miłości ? Do kogo teraz pretensje, że robić nie mają co          ( przecież rząd dał im rozwiązanie i nawet środki na to żeby się przekwalifikowali na fryzjerów psów albo bukieciarzy), Żałujecie górników ? Jaka partia zwyciężyła na śląsku ? PIS ? . Jeśli by nawet naród ten, zamieszkujący  wymienione regiony i inne gdzie partia miłości triumf swój święciła, dał się chwilowo otumanić to wynik wyborów prezydenckich powinien być jednoznacznie inny. A kto wygrał ? Dlatego nie żałuje nikogo komu się dzieje krzywda jakaś w tych regionach Polski gdzie partia Prrrrremierrrrrrra wygrywa. Wstyd mi za region Wielkopolski,  w którym żyję bo i tu platfusy większość mają. Tym wszystkim, którzy tak kochają Prrrrremierrrrra, proponuję niech się dobrowonie opodatkują VATem ze 20 % dodatkowo. Dzięki temu Rostoskiemu nie wypadną włosy do reszty. 

Zaś szacunek i ukłon w stronę tych części Polski gdzie jeszcze nie uduszono postrzegania i myślenia. Gdzie Polacy nie zapomnieli używać rozumu. Gdzie rozumie się co to Polska.

W. F. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#159674

Jak na opornika przystało tekst przedni , dałeś Waść popalić wielu spośród zamieszkujących Polskę a kompletnie otumanionych tzw. "cymbałów" , na których to Porąbana formacja wygrywa akordu niczym Jankel na weselu .

Zaiste wstyd i mnie za swoich krajan tych z Opolszczyzny . Oczywiście biorę pod uwagę i tą nieprzychylność że to teren specyficzny . Jest u nas RAŚ i Mniejszość Niemiecka , toteż z uwagi na takie skrajne warunki do uprawiania agitacji patriotycznej po części mogę i to zrozumieć. Z drugiej zaś strony nie wydaje mi się by czyniono wszystko w tym zakresie by tendencję te odwrócić. Przeciwnie , jest za mało tego typu inicjatyw. Ro następnie się mści okrutnie podczas samych wyborów . Wówczas to okazuje się że to nie mniejszość Niemiecka jest mniejszością na tym terenie a miejsce to znakomicie i to od dłuższego już czasu zajmuje ...tak , mniejszość polska . Niestety.

Wyczuwam w pańskiej wypowiedzi ów żal i ból , który i mnie przepełnia , gdy sam myślę o tym co stało się z Polską a zwłaszcza z Polakami .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#159680

uwagi celne, ktoś ich niestety wybrać musiał... Ale to już uroki demokracji, że osoby znające się na temacie i potrafiące logicznie czytać sytuację mają taki sam głos jak ktoś, kto nie odróżnia prezydenta od premiera...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#159702

Tu i święty Boże nie pomoże , raczej spokojnie tego nie rozwiążemy ..
On za daleko już zabrnął. Kolejną sprawą wszczął otwartą wojnę z "kibolami" . Ci nasi Rodacy są tak zjednoczeni przy tym zdesperowani jak onegdaj działo się to podczas pierwszych ruchów "Solidarności"..

Albo on jest kompletnym kretynem , albo...on coś szykuje na dużą skalę . Pewnie prędzej czy później się o tym przekonamy.

Podoba mi się pańskie ogólne podejście do zagadnienia, Życzę ztem kolejnych równie udanych i ciekawie napisanych tekstów ...

Wstawiłem 10 pkt

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#159684

Mnie martwi przede wszystkim apatia społeczeństwa. Owszem, kibice są zjednoczeni i zwarci, ale reszta? Moje pokolenie 20-25 lat ma trochę w poważaniu, co robi ta zgraja. Jadąc dziś autobusem słyszałem rozmowę 2 chłopaków, z których 1 wyjaśniał, dlaczego głosuje na tuska "bo podły cynik będzie kradł, ale będzie spokój, a szalony ideowiec będzie wszystko rozwalał" i taki pogląd na demokracje jest dość powszechny...
Co do tuska to on chyba nie jest aż takim kretynem, raczej właśnie tym cynikiem z całą bandą speców od PR-u i każde posunięcie jest dokładnie zaplanowane, a nie mając żadnych osiągnięć gra tylko na emocjach i zapewnia igrzyska podczas gdy kradnie chleb.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Zjednoczeni ludzie potrafią obalić każdy system..."
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#159701