Stara nowa jakość czyli SLD-POlemika z Kokosem26

Obrazek użytkownika zib1
Blog

Zaczęło się. Chodź Kokos 26 w swoim wpisie stawia tezę że ostatnie łódzkie wydarzenia scementowały „zaprzyjaźnione telewizje” z PO to jest chyba odrobinę inaczej, a przynajmniej ja to inaczej widzę.
Ossala zauważyła wczoraj że TVP zostało już całkowicie „odzyskane” bo jej przekaz na temat wyników prac archeologów był zdecydowanie słabszy niż przekaz TVN i Polsatu. Z pewnością ma rację, tylko ani Kokos ani Ossala nie próbują zobaczyć tego co się w Polsce dzieje w szerszej perspektywie.
Zacznijmy od tego czym jest PO i czy spełniło oczekiwania panujących nam od 65 lat „starszych braci”.Jak wiadomo PO POwstało w wyniku inicjatywy służb, POtwierdzają to nie tylko znane wyPOwiedzi ludzi, którzy kiedyś takimi służbami zarządzali, ale również logika działań PO w ostatnich latach wyrażająca się w korzystaniu przez PO z bogatego doświadczenia ludzi tych służb, przywracania usuniętych funkcjonariuszy WSI oraz otaczanie się ludźmi, którzy mają w swoim życiorysie niebagatelne epizody Tajnej Współpracy.
POdstawowym zadaniem jakie od „zarządców” otrzymało PO nie było przejęcie władzy od PiS, POdstawowym zadaniem było doprowadzenie do całkowitej marginalizacji, jeśli nie likwidacji PiSu. Jadnak mimo trwającego 3 lata bezprecedensowo ataku, mimo zaangażowania do celu zniszczenia PiSu sejmu, tajnych służb,mediow i wszystkich instytucji państwowych z „niezależną” prokuraturą i sądami włącznie , nie udało się nic POza udowodnieniem zabójstwa na laptopie i bezprawnym wykorzystaniem jakiegoś śledzia. Nie udało się skompromitować i usunąć nie tylko całej partii, ale nawet żadnego z jej znaczących członków. To kompletna POrażka szajki peło, od kilku miesięcy więc szajka ta zaczęła wykonywać coraz bardziej nerwowe ruchy, efekty tych ruchów ,czasem dramatyczne, obserwujemy na co dzień.
Od kilku miesięcy, z POczątku delikatnie, zarówno „zaprzyjaźnione telewizje” jak i inne „ zacne grona” zaczęły emitować czytelne sygnały świadczące o zaniePOkojeniu, a to POjawiły się nieśmiałe akcenty krytyczne w „wiodących mediach”, a to balcerowicz przyPOmniał sobie o rosnącym długu, a to przestano chować Pod dywan sprawę kontraktu gazowego. Sytuacja zdecydowanie przyśpieszyła PO o mało nie przegranych wyborach prezydenckich, „grupa trzymająca władzę” doszła do wniosku że tusk z towarzyszami nie są w stanie zagwarantować im sPOkojnego snu bez Pisowskiego koszmaru. Dziś gdy okazuje się że tuszczyzna jest zużyta w ogromnym stopniu, gdy coraz wyraźniej widać że Smoleńsk może nie zakończyć się dla tuszczyzny bezboleśnie, sygnały są coraz mocniejsze: macie ostatnią szansę, a jak jej nie wykorzystacie POjdziecie w odstawkę.
Należy pamiętać że to tylko SLD cieszy się historycznym i naturalnym POparciem „dziedziców PRLu”, rola PO była tylko scenicznym zastępstwem, na czas gdy gwiazdor był chory. Dziś nasz amant jest coraz silniejszy i to w nim będą skupiane nadzieje urbanów,michników i jaruzelskich.
Dziś jeszcze PO dostaje szansę, ale jest to szansa POzorna ,jest to szansa na wykazanie się i zajęcie drugiego miejsca w przyszłej koalicji, szansa na zachowanie bezkarności. PO próbuje się bronić, choćby za POmocą ruchu palikociego, i odebrać SLD głosy, PO będzie próbowało jeszcze w spektakularnych POsunięciach uzyskać zadany efekt,czyli zniszczenie PiS, jednak to ostatnie zrywy.
Wczorajszy przekaz TVN-POlsatowski był jednym z ostatnich ostrzeżeń i to wcale nie ostrzegały telewizje, one tylko przekazywały ostrzeżenie, a telewizje/ kto i dla kogo je tworzył?/? Cóż ten cement, który łączy je z PO okaże się papierowym łańcuchem i nie zastąpi trwałego stalowego uścisku PRLowskich służb, z którymi są związane nierozerwalnie od samego Początku..

zib1

Brak głosów

Komentarze

R A P O R T
o działaniach żołnierzy i pracowników WSI
oraz wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących
zadania w zakresie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego
przed wejściem w życie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r.
o Wojskowych Służbach Informacyjnych
w zakresie określonym w art. 67. ust. 1 pkt 1 – 10 ustawy z dnia
9 czerwca 2006 r. „Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie
Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego
oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu
Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego”
oraz o innych działaniach wykraczających poza sprawy
obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych
Rzeczypospolitej Polskiej

Dla przypomnienia, tu są wymienienie niektórzy założyciele "obiektywnych" opiniotwórczych mediów reżimowych.

http://www.naszdziennik.pl/dodatek/wsi/raport.pdf
Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#98581

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Czyli jak to? To teraz SLD będzie rządził?
A co się stanie wtedy z PO?
A jeśli PO nie wytrzebi PiSu to...
Sorki, zaczynam sie gubić.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#98597

Jan Bogatko

...jedno jest opewne - opozycja demokratyczna jest stabilna, to wielkość, której się nie pokona sloganami, bo już ich więcej po prostu nie ma. A zatem to pewne, jak amen w pacierzu, że PO przegra wybory - może nie najbliższe, ale przegra, i Polska wróci na mapę Europy.

Na razie nawet szef NATO nie uważa Polski za kraj (tak, kraj, a nie państwo) godny podróży.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#98605

Od dwudzistu lat POgrobowcy PRL POpierali wszystkie nowe byty PZPRu i będą POpierać nadal. To do nich,a nie do PO należą wszystkie najważniejsze media, media które są rzeczywistymi zwycięzcami wszystkich ostatnich wyborów. Jeśli PO się zużywa, a SLD się wzmacnia to PO może tylko przyjąć rolę mniejszego koalicjanta w przyszłym rozdaniu. Zresztą ze względu na to co ma " za pazurami" nie ma innego wyjścia. PO się kończy, walkę z PiSem przejmie "nowa" siła -SLD.
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#98608

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

SLD moim zdaniem nie ma szans na głosy a te nawet w takiej fasadowej "demokracji" jak nasza są potrzebne. Więc ciężko mi sobie wyobrazić, że do czegoś takiego może dojść.

Własność i proweniencja mediów jest istotna ale media poprą Układ. Zmiany, jeśli będą miały nastąpić, widoczne będą najszybciej w GW, TVN i Polsacie. To ich mocodawcy rozdają karty.

Ja jednak uważam, że po następnych wyborach do władzy wróci J.Kaczyński. Będzie jego kolej na rządzenie. Taka jest logika ostatnich lat.
"Odsunięta" od władzy PO przejdzie do opozycji a Kaczyński przy pomocy "patriotycznych" haseł będzie gonił ograbiony Naród do roboty. Ktoś będzie przecież musiał płacić odsetki od odsetek.
Tak to widzę.

A postacią spinającą ten cały układzik jest R.Sikorski.
(Co robi neokonserwatywny i syjonistyczny pupilek w tak "prorosyjskim" rządzie?)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#98617

Kazda władza się zużywa,tym predzej im bardziej niedostatek zaglada w oczy obywatelom, a to już u nas niestety widać.Tak więc PO jest wyautowane/będzie/ tym bardziej im szybciej sytuacja bedzie się POgarszać, gdy do tego dodamy kłótnie z moskwą o raPOrt MAK,uświdomienie sobie przez większą część wyborców że tusek z resztą tych niemot dali ciała w sprawie śledztwa to PO skończy wybory na POziomie kikunastoprocentowym.
Dziś SLD nie ma tylu co trzeba wyborców,jutro przy POmocy mediów nie tylko SLD/które jednak ma stały elektorat na POziomie tych 12-14 %/ ale nawet Partia miłośników małych dinozaurów jest w stanie zgomadzić jakieś 15-25 % dodatkowych głosów. Tym bardziej że szczucie i straszenie Pisem się nie skończy.
Więc na kogo zagłosują tacy, którzy z jednej strony wstydzą się dziś za bronka ze WSI,tacy którzy przez tuska zobaczą mniej w swoim POrtfelu, tacy którzy uznają że dość tego pijaru i lenistwa/przecież kaczor już nie przeszkadza/,tacy /jak choćby wczoraj szymanek-deresz/ ktorzy zaczną się zastanawiac co się stalo w Smoleńsku, a którzy z oczywistych względów nie zaglosują na PiS. Myślisz że na PSL,palikotki,albo nie POjdą do wyborów.Może część, ale główny przepływ będzie z PO na SLD.
Może nawet PiS wygra wybory, tylko że większość będzie PO stronie SLD + PO, i co wtedy,gabinet mniejszościowy z bronkiem,ha,ha?
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#98643

Uważam.
Gra idzie o zbudowanie silniejszej pozycji LDS i PSL.
Tuskoland zrozumiał - nie da się pod jednym szyldem ogarnąc lemingów.
Daje jasne sygnały.
A. Poszarpie troszke KRUS
B. Utrzyma "dyskusje" z Ideologami LSD na płaszczyżnie: in vitro, Komisji Majątkowej, Eko- broni.

I ciągły ostrzał pozycji PiS-owskich., za wyjątkiem marginalnych ruchów(tak bardzo potrzebnych w artmetyce wyborczej- rozbijactwo).

Budowa sojuszu czerwono-zielonego pod kontrolą .

Vote up!
0
Vote down!
0
#98691

A PO ich grzbiecie pnie się postpzpr,walikoń miałby być odPOwiedzią lecz jedyne co POtrafi to robienie zadym.
PO nie ruszy krusu,choć bedzie o tym zażarcie "dyskutować" ,wszak każdy temat lepszy niż wpadka ze śmoleńskim śledztwem. Nie ruszą krus,bo nie mieli zamiaru, nie miał zamiaru do tego ich zmuszać rozgrzany trybunał, 15 cie miesięcy na zmiany to kpina z konstytucji,jaka by ona nie była, gdy "pilne" ustawy załatwia się w tydzień. Nie ruszą krusu bo to byłby koniec dla nich i pawlaków na wsi/tym razem bez związku z bronkiem/.
Dyskusji o in vitro też nie będą prowadzić,dla nich to broń obosieczna,a jak zechcą to tu ich sld rozegra.
Pamiętaj o tym że PO to tylko grupa leniów i co najwyżej cwaniaczków, niestety sld to POtężny kapitał,media,służby i kilkadziesiąt lat tradycji , nawet piarowcy tuskowatych nie dadzą rady,gdy zaczną się sypać pełowskie głowy.
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#98727

Co za zoologiczny bałwan powstawiał do znaku WSI niewinne zaskrońce zamiast jakichś jadowitych gadów?
Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#98703

A cw znaku WSI POwinien być wpleciony bronek z donkiem.Jak służba takie gady.
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#98732

Chyba jednak nie można się z Twoimi tezami zgodzić.
Chociażby dlatego, że taki Palikot jest "słupem" służb, czyli jego ruch z tym nowym ugrupowaniem nie może być wbrew służbom czyli wbrew SLD.
Ich interesuje kasa i władza oraz władza i kasa. Kasa, żeby mieć władzę i władza żeby mieć jeszcze więcej kasy, za którą będzie można kupić jeszcze więcej władzy. I tak na okrągło.
PO już kilka razy było "napominane" przez swoich mocodawców właśnie poprzez przekaz medialny w ciągu ostatnich trzech lat, ale były to raczej korekty kosmetyczne działalności, a nie kwestie główne.
Zresztą nie żartujmy jakie SLD, z Napieralskim i Olejniczakiem, to wygłup jakiś.
PO jest ostatnim bastionem "sytemu" vel "układu" w walce ze społeczeństwem.
Owszem próbuje się tworzyć coś nowego, ale kto to kupi. Do Palikota to może pójść Kuc, Kora Jackowska, czy jakiś powiatowy głupek, ale nie pójdzie twardy elektorat SLD, bo to jest właśnie ten gorzej wykształcony z wiochy i w dodatku oderwany od tradycji. Ale nie na tyle oderwany żeby głosować na partię popierającą pedałów i lesbijki oraz mniejszości (w tym narodowe). Dlatego na przykład projekt pod tytułem "demokraci.pl" czyli UD/UW połączone z SLD nie dostał nawet sumarycznego poparcia obu tych ugrupowań.

Jedyne czego można oczekiwać to ewentualny przewrót pałacowy w łonie samego PO i wymiana Tuska na kogoś innego - być może Schetyna.

Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#98798

Kasa, żeby mieć władzę i władza żeby mieć jeszcze więcej kasy, za którą będzie można kupić jeszcze więcej władzy. I tak na okrągło.

To jest cała prawda.

w temacie "Schetyna"-
Tylko tego członka mają na wymiane bez strat w elektoracie.

Czuje ostatnio usilne zabiegi "układu"- podniesienia do roli satelity LSD i pomocną dłoń dla zielonych.
Majstrowanie nad podziałem 25% , 15% 10% (+,- 5%)

Tak skonfigurowany układ daje gwarancje rządów na najbliższe 10 lat .
No chyba że pęknie coś -

Vote up!
0
Vote down!
0
#98801

Moim skromnym zdaniem za nim o tyle stoją "służby" o ile współpracują one ze zwykłą mafią,co nie jest w pewnych kierunkach wykluczone. Z mojej wiedzy wynika że nie bylo w Polsce zakładu produkującego wódkę czy wino,który nie zostałby "sprywatyzowany" na rzecz mafii. I to ta organizacja jest prawdziwym sPOnsorem walikonia.
Zaś co do wątpliwości czy da się zrobić w krótkim czasie POlityka z napierniczaka,to proszę przyjrzeć się obecnej alfie i omedze, donek z zera do bohatera. Albo przyjrzeć się intelektualnym zaletom gajowego.
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#98800

i tu racja.
Długofalowe działanie.
"Układ" nie zniszczy wibratora .
To jest inwestycja ługoterminowa - stąd takie koszty przyjdzie zapłącić po .
Myśle - lumpen ruch ma szanse okrzepnąć za 5 lat z 100 posłami .
Artmetyka wyborcza jest mocną stroną układu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#98803

i tak trzymają towarzysze....

Vote up!
0
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#98808

tam gdzie warto .
Miasta i miasteczka .
Smutno gdy: Propaństwowcy- idą osobno.

Towarzysze od nagłośnień podtrzymują wiare. Dają kase na Kościół,....... , ekologie, nauke.
Dzielą i rządzą - worek bez dna jest :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#98812