Krew i łzy - ten drugi scenariusz

Obrazek użytkownika zib1
Blog

OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE, te słowa wróciły do naszej codzienności

PO około 20-tu latach. Latach, w czasie których większości z nas wydawało się że całkiem odzyskaliśmy naszą Ojczyznę. Myśleliśmy że to już tak „na zawsze”.
Realia dzisiejszej rzeczywistości POtwierdzają wątpliwości tych , którzy ostrzegali, którzy mówili że aby utrzymać niePOdległość trzeba cały czas nad tym pracować.
Chcesz Pokoju, szykuj się do Wojny-ta POnadczasowa prawda niestety nie ma szans dotrzeć do mózgów zarządzającej Polską mafii, głównie zresztą z POwodu braku stosownego narządu.
Jeszcze dwa,trzy lata temu/może nawet rok/, mieliśmy szansę. Mogliśmy przygotować się do kolejnego przypływu rosyjskich tendencji mocarstwowych.
Mądrzy ostrzegali, a w ciągu ostatnich lat było mnóstwo sygnałów ,które wskazywały na daleko POsunięte zmiany w geoPOlitycznej sytuacji Polski i środkowo-wschodniej europy.
Zmodyfikowano najnowszą historię. Obciąża się nas Polaków winą za wybuch II wojny światowej, wmawia się że to my jesteśmy co najmniej wsPOłsprawcami holokaustu, wdrukowuje się młodym niemcom, rosjanom, europejczykom niechęć do Polaków.
Nawet nasze, młode pokolenia wychowywane są w duchu czerskiej, w duchu wstydu za Polskość.
Jeszcze dwa,trzy lata temu mogliśmy mieć w Polsce amerykańskich żołnierzy.
Nie PO to aby nas bronili przed bronią masowego rażenia / jak POkrętnie było to nam przedstawiane przez moskiewskich agentów wpływu/, ale PO to aby swoją obecnością odstraszali Moskwę i tą swoją obecnością POtwierdzali że nie jesteśmy już w Moskiewskiej strefie.
Jeszcze dwa ,trzy lata temu była możliwość stworzenia silnego obozu państw, które mogły czuć się zagrożone odradzającym się rosyjskim ekspansjonizmem.
Dziś cała wykonana przez dziesiątki Polskich Patriotów praca, działania ludzi myślących o naszym bezpieczeństwie, zostało zatracone. W imię POwstałej w chorej głowie idei o możliwej przyjaźni nieopierzonego orlęcia ze starym niedźwiedziem mordercą, POoddano nasz kraj i zrezygnowano z resztek naszej suwerenności.
Cieszmy się bo przecież putin zadbał o nasze bezpieczeństwo, bo czym innym jak nie jego gwarancją są kalingradzkie Iskandery.
Cieszmy się bo barack POklepał wronka PO pleckach i POowiedział że za dwadzieścia lat POwstanie tarcza.
Radujmy się bracia, bo głupek zajmujący gabinet premiera / na krótkie chwile POmiędzy kolejnymi urlopami, a najważniejszym jego zajęciem czyli kopaniem piłki / stwierdził autorytatywnie że nigdy nie byliśmy tak bezpieczni.
Zastanówmy się więc co może nam przynieść najbliższe kilka, kilkanaście lat.
USA nie odzyskają POzycji jaką miały przed nastaniem ePOki klowna urodzonego w Kenii , a szane na to że będą miały w naszym kraju jakieś warte obrony interesy,są raczej iluzoryczne.
Taką szansą mogłyby być ewentualnie złoża gazu lub ropy, w których eksploatacji brałyby znaczący udział firmy amerykańskie. POza gazem łupkowym/POwiedzmy sobie szansą bardzo wątpliwą i odległą/ nie będzie w Polsce amerykańskiego kapitału na skalę uzasadniającą coś więcej niż ewentualne POkiwanie Rosji palcem , tak zza pleców, aby nie było zbyt bardzo widać.
NATO zostanie zdominowane przez Rosję, łącznie z objęciem nad nim dowództwa przez rosyjskich wojskowych.
Unia iewropejska przestanie istnieć, będzie za to jakaś pseudoeuropejska organizacja POlityczno-gosPOdarcza w której nie będzie W.Brytanii.
Większość z jej uczestników będzie „martwymi duszami” członkami bez rzeczywistego wpływu na decyzję, a nawet bez prawa głosu.
Będzie to szereg państw i regionów/ bo niektóre państwa przestaną istnieć/ bankrutów, wykupionych przez Niemcy i przez zniemczony kapitał międzynarodowy.
Nastąpi ogromna kumulacja kapitału w rękach bardzo nielicznej nowej kasty POsiadaczy, której służyć będą wszelkie instytucje i urzędy POzornie sprawujące władzę.
SPOłeczeństwa /bo nie będzie narodów POza Niemcami i Rosją/ będą się składać z samych światłych, wychowanych tylko do pracy, iewropejczyków, a EuroAzją zarządzać będą POgrobowcy Stasi z aktywistami z KGB.
Wreszcie spełnią się sny Lenina, Stalina i Hitlera.

Jeśli chodzi o Polskę to są dwa scenariusze,jeden gorszy od drugiego.
W pierwszym ,dzięki „mądrym” rządom unikniemy hekatomby.
Nastąpi dalsza ,planowa dezintegracja narodu, POwstanie kilka „euroregionów”,których związki z Polskością będą coraz luźniejsze.
Dzisiejsza opozycja zostanie szybko zmarginalizowana, częściowo wchłonięta, a częściowo skompromitowana i zlikwidowana.
Urząd Prezydenta zostanie zlikwidowany, POdobnie jak Sejm i Senat. Rząd będzie zbędny, a administrować POszczególnymi regionami będą urzędnicy z nadania EuroAzji. i „demokratycznych wyborów”.
Jednostkowe inicjatywy oszołomów z ruchu oporu będą POkazowo pacyfikowane,zaś kontrola służb nad nimi będzie całkowita, tym bardziej że wszyscy, którzy mogli stanowić faktyczne zagrożenie dla ogólnej szczęśliwości i dobrości wyeliminują się „sami”.

Drugi scenariusz, o wiele bardziej krwawy, nastąpi w jednej z dwóch sytuacji.
Sygnałem do przyśpieszenia dla Moskwy i jej agentury będą rosnące szanse na „obudzenie” się Narodu, jeszcze NARODU.
W świetle wydarzeń ostatnich kilku lat, to jednak mało realne.
Bardziej prawdoPOdobne jest przyśpieszenie w akcji dezintegracji Polski z przyczyn zewnętrznych, w tym z przyczyn wewnątrz rosyjskich.
Rosja może też uznać że trzeba przyśpieszyć naszą likwidację bo sytuacja międzynarodowa zaczęła się komplikować/ choćby na wschodzie Azji/.
Moskwa może też uznać że nie ma co czekać, a spektakularna akcja z przyjściem na POmoc bratniemu Narodowi na prośbę „legalnych władz” a przeciwko „faszystom” przyniesie im więcej korzyści niż POkojowe przejęcie.
Trupy są najlepszym straszakiem na ewentualnych przeciwników.
W krótkim czasie nastąpią prowokacje, a w zetknięciu z niektórymi z nich ciężko nam będzie udawać że deszcz pada.
Jakie to będą prowokacje?
A jak myślicie PO co KGB wciąż gra sobie z nami Smoleńskiem? Czy sądzicie że gdyby chcieli już dawno nie ukręciliby sprawie łebka? Jest im POtrzebne utrzymywanie sprawy wciąż na informacyjnym topie.
PO co?
Więc co będzie/?/ kryterium uliczne i wkroczenie „obrońców demokracji”.
A może wierzycie w to, że gdy stuszczeni POczują się zagrożeni to nie POsuną się do każdego draństwa, aby tylko ochronić swoje cztery litery?
Uważacie że jest jeszcze możliwa demokratyczna zmiana/ oczywiście POza dołączeniem do koalicji LSD ,może nawet jako głównego koalicjanta/ ? Tak?

Moja wiara niestety nie ma tak POtężnych Podstaw.
Choć wciąż nie widzę dla nas dobrego rozwiązania, dobrej drogi, choć wciąż jestem pewien że tracimy dzień za dniem, a z każdym straconym dniem nasze szanse maleją, to wiem też że z Bożą Pomocą historia nam nieraz dawała drugie,trzecie i następne szanse.

zib1

Brak głosów

Komentarze

Napisałeś

Choć wciąż nie widzę dla nas dobrego rozwiązania, dobrej drogi, choć wciąż jestem pewien że tracimy dzień za dniem, a z każdym straconym dniem nasze szanse maleją, to wiem też że z Bożą Pomocą historia nam nieraz dawała drugie,trzecie i następne szanse.

więc jednak kołacze Ci po głowie, że Bóg da nam szansę, mimo ciągle traconych dni i szans malejących. Wierzę, że tak będzie, choć trudno po temu znależć racjonalne podstawy, to tylko i aż wiara. Pozdrawiam serdecznie. (oczywiście 10).

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#123539

Widzę to wszystko dość czarno,ale doświadczenie,nie tylko moje przekonuje że światowa sytuacja jest/a może raczej bywa/ bardzo dynamiczna i wszystko jest możliwe.
Wiara i doświadczenie to już coś.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#123544

Jak najbardziej trafna analiza.
Rzec by się chciało - niestety.
Oto link do kultowej biografii pióra Ossendowskiego pt "Lenin"
Polecam zwłaszcza ustęp o działalności CzeKa i o osobistej ochronie Lenina.

http://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=27

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#123572

Jan Bogatko

...za Ossendowskim przepadam: ale damy sobie radę,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#123581

Skorzystam.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#123584

A my jak zwykle : niedowiarki , łza-wki braku nadziei biją nasze serca . Popatrzcie : złoża gazu , złoża ropy -porównywalne z Kuwejtem , złoża geotermalne . No .. i są dary ... o znaki zapytacie ? .Wygrana rudego i komorry to właśnie znaki , byśmy w końcu zadbali o siebie , o swoje a nie liczyli na to ,że UNIA czy USA zrobią za nas . Skończmy z poetyką naszego ludu /choć piękna , cudownie wierze oddana / ale teraz potrzebna jest nam wola i zaraz po niej działanie ....Tak i przede wszystkim ono ...
Ale jak ??? Mamy narzędzie ....Z czego żyje władza ??? hm.....podatki ... świadomość sprzeniewierzania naszych pieniędzy daje prawo ...jeśli coś odkrywamy ,zdecydowanie szybciej w to wierzymy " zapraszam prawników ./bo czasem obraz w lustrze uwidacznia to /Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

DEDAL

#123621

DOWODY o „władzy” do ukrywania ZBRODNI anty obywatelskich i „ świadomość sprzeniewierzania naszych pieniędzy daje prawo” ... do obywatelskiego urlopu - wszystkich w jednym czasie – do (skutecznego ) ustalenia winnych totalnej zapaści państwowości ( dobrości) Obywateli ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#123630