Oglądałem w TV program P. Poszpieszalskiego "Warto

Obrazek użytkownika Kajeka
Świat

Oglądałem w TV program P. Poszpieszalskiego "Warto rozmawiać" dotyczący mieszkańców Śląska. Na wielu blogach są wyrazy zdziwienia że P. Pospieszalski dał sie wpuścić w maliny, prowadzą taką dyskusję i z takimi ludźmi. Może przechodził jakąś grypę, która osłabiła jego czujność? W programie występował P. Kutz, przejawiał on starcze zacietrzewienie, zapalczywość i agresję. Radzę by jak go ktoś zaprosi na rozmowę /nie sądzę, bo po co/ brał przed występem leki uspakajające bo grozi mu apopleksja.
Przypuszczam że P.Kutz już wie że jego słaba tzw. inwencja twórcza się wyczerpała i chce dalej zaistnieć przy pomocy skandalu. Ale nie zależnie od sklerozy chyba rozumie że pluje na krew bohaterów, którzy rozumieli że Śląsk a Polska to jedno i ginęli za to.
Prawdą jest że w II RP istniało autonomiczne województwo katowickie , ale było to spowodowane tym że uznawano że mieszkańcy śląska odznaczają się większą inwencją i pracowitością i chciano im to ułatwić przez większą samorządność oraz dla żeby zamknąć modę, wrzeszczącym na cały świat szkopom, że Polska prześladuje mieszkającym tam jeszcze Niemcom.
Obaj Kuntz i drugi występujący z nim bubek chcą przypodobać się tuskowi, który dala swojego materialnego interesu ale ze szkodą dla Polski dba o zaciśnięcie więzi Rosji i Niemiec. Co drugiego bubka wymyślający jakąś narodowość śląską, aroganckiego i usiłującego za wszelką ceną udowodnić swoją modrość, to przypominał mi on nadęty balon,
balon, który pęka z hukiem po ukłuciu. A kto by pobrał wtedy srebnikowe euro.

>Ele jest też ostateczny cel tych machinacji dla którego dla obaj mieszkańcy śląska o tym nawet nie wiedząc są marionetkami w rękach mądrzejszych od nich. Zastanówmy się do czego to dąży.

> Cała ta PO jak widać przejęła tendencję niemieckiej finansjery łakomie spoglądającej na potencjalnie duży rynek i bogactwa surowcowe Rosji i dążącej do tworzenia Unio-Rosji.
Część tych polityków Unii wychodząc z słusznego założenia że kryzys tak szybko nie minie chce nie tylko zachować, ale o zwiększyć swoje zyski.
>Niemcy liczą ze tak jak bez wojny osiągnęli to co hitlerowi nie udało się przez wojnę, to
wykiwają głupiego Iwana. Iwan jest jednak znacznie sprytniejszy od nich i to on ich i Europę
wykołuje.
>Na drodze marzeń Niemiec i Rosji stała Polska z Kaczyńskimi . Błogosławieństwem dla Niemiec był rosyjski mord Smoleński. Tusk powszechnie w świecie oceniany jako słaby germanofil, choć pogardzany jest nagradzany przez Niemców jako ich i Rosji czełowiek opatrznościowy.

>Wynalazkiem Niemców mającym zapobiec uniezależnieniu Polski od rosyjskiego gazu i ropy /a więc od uzależnienia od Rosji/ jest umieszczenie gazociągu do Niemiec biegnącego poprzek toru dojścia do Świnoujścia na głębokości 13m.
Tak płytkie zanurzenie wpłynięcie większych gazowców i tankowców do gazo portu, co uczyni całą inwestycję nieopłacalną. Rząd "polski" nic nie przeciwdziała temu udaje że nie widzi zagrożenia dla Polski, dla Polski nie dla nich, najwyżej może skorzystać z okazji do zaniechania inwestycji.
Blokada gazoportu, zaniechanie zwiększenia wydobycia gazu z klasycznych źródeł, sabotaż wydobycia gazu z łupek służy do utrzymania Polski w wasalnej zależności od Rosji i Niemiec i ułatwienie utrzymania Polski w kondominium. To nic że naród może marznąć, ale rząd się ogrzeje./ jak mawiał Rakowski/.

> Zbrodnią rządu jest też dopuszczanie do stałej zmniejszanie siły obronnej kraju. NATO będzie pomocne do obrony Polski swoich dalekich rubieży, tylko wtedy gdy Polska będzie miała dostatecznie silną armię to współ działania z armią NATO, inaczej będzie bronić lepszą do obronę linię np. Odry lub Łaby. Udowodniły to doświadczenia z 1939r.

Naród nic z tego nie rozumie, a swoją droga podziwiam przenikliwość Jarka.
>Żałuję że w jego zespole nie widzę więcej ludzi choć w części takich jak on.
Irytuje mnie też brak inicjatywy w śród członków PIS i Komitetów poparcia. Pierwsi boją się jak ognia błędów, by czasem nie dostali reprymendy. Uważam że nie powinni dla dobra kraju ważniejszego od ich dobra nie unosić się ambicją i przyjąć pouczenie i skorzystać z niego i tym gorliwiej pracować dla kraju. Członkowie Komitetów uważają że jak rzucają na szalę ,potarcia swoje utytułowane nazwiska to dość i już nie musza poświęcać czas. To nie dość to za mało, trzeba poświęcić więcej energii i pomysłowości.

>A teraz jakie są oczekiwaniu Rosji. Rosja oczekuje z EURo-Rosji w pierwszym rzędzie inwestycji dla zdobycia pieniędzy na rozwój swego sypiącego się potencjału militarnego i poniesienia niskiej stopie życiowej najuboższych dla zapobieżeniu wrzenia. Za to poświęci część swoich surowców w myśl tezy kupimy od kapitalistów sznurek na którym ich powiesimy. >Doradca Putina wyjawia jasno część oczekiwań Rosjan.
Następnie oczekuje wyrobienia w Unii i USA opinii jaki to Rosja już demokratyczny pokojowy kraj który już nikomu nie zagraża, ale który ma jeszcze atawistyczne fobie strachu przed światem, i że trzeba te fobie zrozumieć i rozproszyć je przez obniżenie własnego potencjału obronnego. Tu była groźna dla Rosji, Polska Kaczyńskiego demaskującą tą grę.
Polsce Rosja wyznacza rolę wyraziciela ruskich interesów w Unii i i NATO ich osłabiania i rozbijania.
Na końcu po opanowaniu elit Unii zgniatając opór nielicznych jeszcze do tego zdolnych można spełnić stały swój cel zapisany na trwale w polityce imperium,- zdobycia Europy "Marsz przez trupa Polski na zachód". Ale pierwszym krokiem do tego jest na powrót Polski wasalem Rosji/
" {-- Rosjanie nie zaakceptują statusu Polski jako państwa w pełni suwerennego, silnego. Polska powinna być cierpliwa i nie dążyć do napięć, ale i zbliżeń za wszelką cenę, bo to zawsze będzie wykorzystywane do obniżenia naszej rangi, tak jak ma to miejsce w tej chwili - powiedział w rozmowie z Onet.pl, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Polska powinna dążyć w stosunkach z Rosją "do chłodnej poprawności. Każdy pozytywny krok w stronę Rosji będzie przez nią wykorzystywany przeciwko Polsce. Pewne prawdy powinny zostać udowodnione i wyciągnięte na arenę międzynarodową, żeby mógł je zobaczyć cały świat. Z punktu widzenia Rosji to mogłaby być bardzo dolegliwa konsekwencja".}".
Oto do czego też służy /o czym oni też nawet nie wiedza/ w konsekwencji głupota p.Kuca i Bubka którego nazwiska nie pomnę.
Lwowiak wierny i Lwowowi, mający babkę rusinkę ale wcale nie uważający że istnieje narodowość lwowska czy śląska lub kaszubska czy mazowiecka ale tylko jedna, tylko jedna narodowość Polska.

Przypominam moją satyrę ,która wywołała szał obelg na moją osobę

P.Kutzsowi,- We Wrocławiu jest ulica psie budy, czy mieszkańcy tej ulicy są narodowości psiej? czy narodowości budziej. Jest ulica więzienna, mieszkańcy narodowości więziennej, źle brzmi może narodowości zbrodniczej.
P. tusk wzywał do usamodzielnienia państwa kaszubi / autonomi z własnym pieniądzem/. Już nie euro a już 1 zbrodzień = 100 zboczeńców a nie centów. A p. tusek, jego mość wielki cysarz narodów zbrodniarzy , wielki. ks. psi / o rety tak lubię psy/ Już teraz wiem dlaczego więźniowie tak na niego głosowali.
A wy czytelnicy jakiej jesteście narodowości dworcowej?, krętej czy innej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tak!Po trzykroć tak,warto było słuchać aż co końca,choć burzyła się krew.Odpowiedzią niech będzie wpis p.Chmielewskiej.Nieskromnie dodam,że:
1.jest prawdą,że p.Kutz zmienił pisownię nazwiska
2.na Śląsku OBOWIĄZYWAŁA volkslista
3.Donnersmarckowie płacili młodym małżonkom za zniemczenie nazwiska
4.działalność Lompy i Miarki!niedoceniona i nieznana
5.trzy - słownie trzy zrywy powstańcze- z największą bitwą o Górę Św.Anny - to zrywy o przyłączenie do POLSKI!
6.to symbolizuje Pomnik Zrywu na Rynku w Katowicach
7.wkraczające Wojsko Polskie do miast witały bramy z napisem:Powrót Śląska do Macierzy.Do Macierzy bo Macierz to MATKA.A co o MATCE i POLSCE mówi 10 przykazań Polaka Kossak - Szczuckiej?
8.kto stanął do obrony w 1939?,kiedy wojsko polskie zostało wycofane?Na ulicach pokazali się .... POWSTAŃCY i harcerze.Walczyli bronią jaką mieli jeszcze z powstań.Walczyli tak skutecznie,że Niemcy mogli wejść do Katowic dopiero 3 września!3 września ,w trzecim dniu wojny!
9.piękną postawą ukochania Ojczyzny wykazali się najmłodsi obrońcy-harcerze i harcerki broniąc wieży spadochronowej w Parku Kościuszki.Jak Niemcy postąpili z ich zwłokami?Nie wiecie?przeczytajcie książkę K.Gołby-Wieża spadochronowa.
10.Zacięte walki toczyły się i w innych miastach śląskich.Dziś mówią o tym pomniki.A jest ich niemało.
11.W Katowicach na rynku stoją chłopcy w ordynku-
stoją chłopcy,harcerze,panienki;
karabiny im ciążą,a z Zachodu-z Załęża
idzie echo wrześniowej piosenki.

Niesie echo łoskotem,grzmoty bomb,samoloty -
to już Niemiec pod miasto podchodzi;
nic,że serce omdlewa,trzeba wrogom zaśpiewać -
niech im drogę choć pieśń ta zagrodzi.

I buchnęła piosenka,śpiewa harcerz,panienka -
najpierw o Tej "co nigdy nie zginie"',
potem Rotę a potem,wspomnianą szarą piechotę,
ukochaną melodię w drużynie.

Coraz trudniej jest śpiewać,gdy kul dzwoni ulewa,
po ulicach i piersiach - zdradziecko,
nim do szturmu ruszyli,broń piosenką nabili -
swą ślązacką:"'Zachodzi słoneczko..."

....................

Taki koniec ballady,o tych dzieciach,co padły
w Katowicach,na rynku,we wrześniu.

12.I prawdą jest to,że powstańcy mieli lipne(gorsze)kartki żywnościowe podczas okupacji
13.i prawdą jest to,że czekaliśmy na koniec tej zasranej wojny i powrót do Polski
14.i prawdą jest to,że prości robotnicy i górnicy nie pozwalali demontować maszyn i wywozić ich do Niemiec(niszczyć kopalń,bo one były potrzebne na jutro),a potem do ZSRR
15.i prawdą jest to,że Rosjanie wywozili górników na roboty do kopalń Donbasu.Było tak,że brali ich prosto po szychcie.
16.a najbardziej bolesne dla nas czasy,kiedy zjeżdżali tu ludzie z Polski,którzy nie znali się na robocie a zasiadali na kierowniczych stanowiskach(partyjni,ale tak było wszędzie,w każdym miejscu,czy to w fabryce, czy w sklepie,czy a szkole,na uczelni,w rządzie,gazetach i.t.d.Taka była to ówczesna Polska.Obowiązywała przynależność partyjna.
17.Na koniec - Polska od zawsze była państwem unitarnym.To,że niektóre ziemie od niej odpadały to taki był ich los,takie dzieje.Polska powstała ze złączenia plemion słowiańskich a nie na drodze podbojów jak np.Niemcy.
18.gwary,obyczaje,stroje,budownictwo,zwyczaje - to wielobarwność MOJEJ POLSKI.MOJEJ i innym nic do tego.Jeżeli tu chcą mieszkać niech mieszkają ale jako goście.My ich możemy tolerować ale nic więcej!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133025

Teraz też usiłuje się zamilczeć powstania, czytałem, że tzw. Niemcy wprost wystąpili z postulatem, by nie obchodzić rocznicy powstań - bo były one buntem przeciw legalnej władzy. W tzw. odbrązawianiu powstańców prym wiedzie regionalny dodatek Wybiórczej. Obiły mi się o oczy bzdurne teksty Kutza szkalujące Korfantego - były w tymże dodatku. W programie regionalnym oglądałem gawędę o powstaniach Marka Szołtyska. fajnie powiedział o takich co to czepiają się powstań i powstańców: Nie są godni żeby powstańcom zawiązać sznurówkę u strzewika.
oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#133163

a mianowicie mówi się i pisze "szczewiki,szczewik".Powtórz sobie Oszołomie kilka razy -szczewik i - strzyga -,słyszysz różnicę?Tak to już jest z gwarami,że pisze się je fonetycznie.Pozdrawiam,Wieśka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#133359

świetnie napisane.
Kutz to dywersant.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________ Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#133383