Dlaczego FUNDACJA RAJ DLA ŻYDÓW zawłaszcza pamięc rtm.Pileckiego?

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Ostatnio coraz agresywniej działa Fundacja Paradis Judaeorum p.Michała Tyrpy.

Zawłaszcza pamięć o Rotmistrzu, żąda Jego pochówku (po ewentualnym odnalezieniu szczątków) na Wawelu, rozsyła na wszystkie strony świata listy z prośbą o poparcie ich inicjatywy.

Rodzina Rotmistrza jest zdecydowanie przeciwna działaniom Fundacji.

Czując się wręcz zaszczutą przez Fundację córka Rotmistrza poprosiła p.Izę Brodacką-Falzman o opublikowanie swego oświadczenia w tej sprawie:

http://izabela.nowyekran.pl/post/73412,jemiola-czy-szakal

Nic to nie dało.

P.Michał Tyrpa dalej sobie uzurpuje prawo do reprezentowania pamięci rtm.Pileckiego.

Bezwzględność z jaką Fundacja Paradis Judaeorum zawłaszcza pamięć Rotmistrza wskazywałaby na akcję obmyślaną, której cel jest niejasny.

Bo co w końcu ma wspólnego rtm.Pilecki z Fundacją Raj dla Żydów p.Tyrpy?

Po raz pierwszy tak nazwał Polskę XVI wieczny naczelny rabin krakowskiej gminy żydowskiej Remu. Nazwał XVI Polskę „rajem dla Żydów” (paradis Judaeorum) ze względu na otwarcie Polski dla osadnictwa żydowskiego.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Albo o politykę, czyli o bardzo duże pieniądze.

W ostatnich latach lawinowo wzrosła liczba przyznawanego Izraelitom obywatelstwa polskiego.

Mamy niewytłumaczoną po dziś dzień wizytę naszego nie-rządu w Izraelu.

Mamy niezrozumiałe z punktu widzenia polskiej racji stanu pohukiwania w prorządowych gazetach nawołujące do wojny z Iranem oraz ćwiczenia naszych F-16 nad pustynią Negev.

Mamy absurdalne i bezprawne żądania Przemysłu Holokaustu, aby Polska wypłaciła im 60 mld dolarów odszkodowań.

Mamy informację, że żydowskie firmy wykupują polskie wodociągi.

Mamy sytuację, że nawet w pismach niezależnych opcja antyizraelska jest wysoce niepopularna.

Przypomina mi się pewna historia. Gdzieś w latach 60-ych do rodziny ś.p.rtm.Pileckiego zgłosił się przedstawiciel którejś z hollywoodzkich wytwórni filmowych z propozycją zrobienia filmu o Rotmistrzu, jako że życiorys Witolda Pileckiego to gotowy scenariusz najwspanialszego bohatera II wojny światowej. Rodzina wyraziła zainteresowanie. I wtedy przedstawiciel wytwórni zapytał, czy Rotmistrz nie miał jakich żydowskich przodków. Rodzina , zgodnie z prawdą, oznajmiła, ze nie. – Ale przecież, jak by tak dobrze poszukać, to na pewno by się jaki znalazł – upierał się przedstawiciel. Jednak rodzina nie wyraziła zgody na przeinaczanie prawdy po to, aby Żydzi mogli przywłaszczyć sobie Rotmistrza jako narodowego bohatera. Na tym kontakt się urwal i film nie powstał.

Ostatnio modne jest pisanie historii: Niemcy piszą swoją; są w niej ofiarami II wojny światowej..Amerykanie od dawna tworzą panteon swoich dziwnych bohaterów. Podobnie Rosja.Francja też do znudzenia wspomina francuskich partyzantów (wszystkich trzech). No to i Izrael postanowił nie być gorszy.

Czy działalność Fundacji Paradis Judaeorum jest drugim podejściem pod zawłaszczenie sobie przez Izrael polskiego bohatera?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo interesująca notka. W połączeniu z linkowanym oświadczeniem córki rtm. Pileckiego i tekstem Izabeli Falzman-Brodackiej daje wiele do myślenia...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297902

A proszę tylko spojrzeć, że notka p.Tyrpy została na nE umieszczona wśród szczególnie polecanych:
http://rotmistrzpilecki.nowyekran.pl/post/76788,przypomnijmy-o-rotmistrzu-z-biskupem-mendykiem

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297904

Dzięki. Nader rzadko przeglądam NE...byłoby umknęło ;-)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297910

 "notka p.Tyrpy została na nE umieszczona wśród szczególnie polecanych" bo dotyczy, było nie było, rotmistrza, a więc żołnierza polskiej armii. nE zdaje się ma powiązania z tym środowiskiem i z WSI. A WSI raczej nie gustuje w Izraelu, jeno w Rosji, przynajmniej tak się ogólnie przypuszcza albo czegoś nie wiem :)

O ile pamiętam, Tyrpa swego czasu założył fundację o tej odstręczającej nazwie po to, by uświadomić nie tylko polskiej społeczności żydowskiej, że tzw. polski antysemityzm, pogromy i palenie synagog w Wielkanoc i współudział w holokauście to brednie. I wynalazł tę sztandarową postać.

Pilecki rozpracowywał Auschwitz wtedy, kiedy zdecydowana większość więźniów była żydowska. I, według Tyrpy, jak sądzę, doskonale nadaje się do podważenia oskarżeń o współudziale Polaków w zagładzie Żydów. Pochówek na Wawelu nadałby temu bohaterowi najwyższą w Polsce rangę i byłby poważnym atutem w walce ze zniesławianiem Polski. A poza tym zwyczajnie mu się należy, bo zdaje się nikogo to wtedy nie interesowało.

Co do rodziny Rotmistrza nie mam zdania, przypomina się jednak żona Herberta. Zarzuty wobec Tyrpy są niewyraźne, jedyny konkret, to nieuzgadnianie z rodziną. Nie sądzę, żeby nie próbował.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298028

dzięki za ten komentarz. Chyba kilka osób, które skupiły się na pierwszy raz w życiu zobaczonej nazwie, się mocno zagalopowało.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298033

Po raz nie wiadomo który inicjatywa tak dla nas ważna jest właśnie rozwalana.

To nie jest żadne tam "polskie piekło", to są ICH kliniki, teraz już wtykane w trybie rozpaczliwym, bo Tyrpa i Fundacja konsekwentnie zmierzają do finału.

Rodzina natomiast ostatnio jakoś tak skręciła w stronę Budy Ruskiej. Cóż, nie pierwsza to taka rodzina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298125

Najbardziej nawet szczytna inicjatywa musi się liczyć ze zdaniem żyjącej rodziny. Może to się nam nie podobać ale o pochówku decyduje rodzina. Pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka rotmistrza, wyraźnie o tym napisała:

"Od lat miałam - jak i reszta mojej rodziny - nadzieję na to, że uda nam się odnaleźć miejsce pochówku ojca i będziemy mogli złożyć jego szczątki do grobu rodzinnego, tam gdzie pochowana została jego ukochana Żona."

Jeżeli fundacja Michała Tyrpy podejmuje akcję „Pilecki na Wawel" to chyba oczywiste jest, że powinna to uzgodnić z rodziną. Tymczasem Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się w tej sprawie do Prezydenta RP, arcybiskupa Krakowa, prezesa IPN i wielu innych o najbliższej rodzinie rotmistrza zapominając. I nie widzi w tym nic niewłaściwego:

"Z uwagi na powyższe, nie czujemy się zmuszonymi zabiegać u krewnych Rotmistrza o akceptację każdego kroku, jaki należy wykonać, aby cele akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”) zostały osiągnięte."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298179

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298211

Naprawdę to fundacja przed wysłaniem listu do prezydenta powinna w pierwszej kolejności skontaktować się w tej sprawie z rodziną.

Co to znaczy ostatnie słowo? Zaczyna się walkę o Wawel, lecą różne nieprzychylne dla rodziny komentarze i kwituje się to wszystko "ostatnim słowem". Wystarczyłoby zwykłe "przepraszam". Nikt nie jest nieomylny, przyznanie się do błędu jest zaletą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298219

Całe.

List Pani Płotnickiej do Pani Zofii jest z 31 sierpnia br. I ten list powinien zakończyć sprawę definitywnie.

Niestety już 25 września br. Pani Płotnicka była jednym z sygnatariuszy Oświadczenia Wolontariuszy Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”, gdzie czytamy:

Jako pełnomocnicy Fundacji Paradis Judaeorum i wolontariusze akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim próbom dyskredytowania prowadzonej przez nas działalności pro publico bono. Jako przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, którego patronem jest wolontariusz do Auschwitz, Bohater walki z dwoma totalitaryzmami, protestujemy przeciw umniejszaniu owoców naszej kilkuletniej aktywności, bądź odbieraniu nam prawa do wyrażania – na miarę danych nam od Boga sił i talentów – podziwu, wdzięczności i czci dla jednego z największych bohaterów w tysiącletniej historii Polski oraz obrony Jego Pamięci, która dla nas jest święta.. 

Konflikt jest eskalowany tylko dlatego, że "serdeczny list Joanny Płotnickiej nie doczekał się odpowiedzi."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298247

p.t.  rodzina czy fundacja. Na Tyrpę i na fundację było wiele ataków. No to protestują, co w tym eskalującego, mają dać się sekować bezgłośnie?

Co do sporu "Wawel czy cichy cmentarzyk" jest jasne i proste, że szczątki Pileckiego zostaną przekazane rodzinie i można się spodziewać że agenci Mosadu współpracujący z Tyrpą :) ich nie porwą.

Obawiam się tylko, że ta świetlana postać jest potrzebna na sztandary komu innemu,  Wielkiemu Jednoczycielowi mianowicie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298371

człowiek grzechu zagarnie cała ziemię - "Rzekł bowiem: Uczyniłem to mocą swojej ręki i dzięki swojej mądrości, gdyż jestem rozumny; zniosłem granice ludów i zrabowałem ich skarby, i jak mocarz strąciłem siedzących na tronie. (14) I sięgnęła moja ręka po bogactwo ludów jakby po gniazdo, a jak zagarniają opuszczone jajka, tak ja zagarnąłem całą ziemię" Izajasza. Wygooglujcie : jak antychryst oszuka świat ,-- INTELIGENTNY PROJEKT WIEK ZIEMI

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297920

Une mają łby,bo som wybrane.Widocznie  ściągnęli to ze scenariusza Bonda"Quantum of Solace" ,w którym kurduplowaty żydłak w typie Polańskiego też wykupował tereny wodonośne i źródła wody.On w filmie marnie skończył,ale czy my to przeżyjemy?

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#297927

Proszę popatrzeć, jakim plakatem Fundacja rozsławia Rotmistrza. Gdyby ktoś pozwolil sobie tak umaić kogoś z mojej rodziny, to bym mu w pysk strzeliła.
http://piotrski.nowyekran.pl/post/76840,fundacja-paradis-judaeorum-a-rtm-pilecki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298025

Już dawno to czytałem: "Chcesz zbierać tam gdzie nic nie posiałeś". Według niektórych zbieranie pieniędzy przez Fundację "Żydowski Raj" posługując się sławą rotmistrza Pileckiego nie jest niczym zdrożnym.
Dla mnie to jest zwykłe ku...o.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297945

Stork

Gdy nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze. Z reguły im bardziej nie wiadomo tym większe. Jest na świecie dużo ludzi z ogromną kasą wspierających różne inicjatywy, ruchy, itp. Na bazie dobrego nazwiska można dużo i łatwo zarobić. Musimy się samoorganizować, uczyć się eliminować z przestrzeni publicznej ludzi nieuczciwych i pasożytów. Ale najpierw…... trzeba odzyskać Państwo Polskie. Bo to ono właśnie, z urzędu, musi dbać o takie postaci jak Rotmistrz Pilecki, Anna Walentynowicz, Krzysztof Wyszkowski i wielu wielu innych. To nasze dziedzictwo duma i powód dla którego warto jest tu właśnie żyć.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stork

#297954

Potem zaczną tworzyć listę do nowych orderów
Będą to już inne bez Orła Białego
Za to z piaskiem przez Judasza liczonego
Tak się będą skupiać na Polski przemianie
Zamiast Polski w końcu Judeo-Polonia powstanie
Tfu na psa urok niech się topi
Skoro potop jeden ,zła całego nie zatopił
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#297960

Donald Tusk jest pochodzenia żydowskiego. Tak jak każdy żyd myślami jest bardzo z krajem swoich przodków. Jego partia PO prowadzi "lukratywne interesy z Izraelem".Tusk prawdopodobnie uważa, ze lepiej oddać "wszystko" Żydom niż ma się zmarnować w Polsce.


Izraelskie firmy w Polsce są pod szczególnym "traktowaniem".Wiele Polskich zakładów i fabryk zostało oddane za darmo dla obcego kapitału , a potem zamknięte.
W Polsce interesy może robić obcokrajowiec, Polak niech ogląda TVN i będzie zadowolony...bo w Polsce żyje się coraz lepiej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297974

zetknęłam się po raz 1-szy z Fundacją p.Michała także zwracając uwagę na nieznośną dla mnie nazwę. Cel działania p.Michała - szczytny, ale nazwa fundacji po prostu skręca kiszki. Wtedy to kupiłam pierwszą książkę o Rotmistrzu "Ochotnik do Auschwitz" i jednocześnie naurągałam p.Tyrpie
za nazwę.Później zaczytywałam się w Raporcie Rotmistrza /bodaj to mieć 4-5 dni wyłącznie na czytanie/. Dzisiaj ten człowiek ma na koncie potężną pracę rozsławiającą imię Rotmistrza i ...nagle jakby się kilka osób ocknęło i hajże na Soplicę!
Pozwolę włożyć moje 3 grosze.Jestem pewna, że nie ma On innego celu jak zbudowanie albo wzmocnienie bardzo jeszcze kruchego ciała jakim jest społeczeństwo obywatelskie w Polsce. Ofiarowanie nam tej odrobiny pamięci o najzacniejszym z ludzi Rotmistrzu wzmocni tą naszą obywatelskość.
A co do Wawelu - przekonuje mnie jedno: że na Powązkach leżałby obok Bieruta i czy przypadkiem nie Bermana? A jak Jaruzel kitę odwali, to jeszcze i obok tej gnidy spocznie rtm Pilecki. Względnie zgoda, niech będą Powązki ale pod warunkiem, że wywalimy stamtąd truchła gnid, to co zgoda?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#297981

no cóż, mam podobne zdanie, tak więc cieszę się, że nie jestem odosobniony w swojej niezgodzie z tym tekstem. Przypomina mi wpisy, w których nasi już-nie-użytkownicy odkrywali żydowski spisek na Niepoprawnych.pl

Michał Tyrpa robi na pewno więcej dobrego, niż złego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#297994

Przeczytałam linkowany wpis na NE i komentarze i nie rozumiem, o co p. Tyrpie chodzi, dlaczego chce - że tak powiem - zawłaszczyć szczątki.
Niech rodzina dokona pochówku po swojemu, a Fundacja może postać Rotmistrza propagować. I już. Dlaczego p. Tyrpa uparł się z tym pochówkiem? Nie rozumiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298000

Mnie zastanawia sporo: ta nachalność w prześladowaniu Rodziny Rotmistrza. To, że założyli monopol na Rotmistrza. To, ze nazwali się Rajem Dla Żydów - trochę to przypomina te sowieckie zabawki słowne, jak kiedy wybrali na szefa służb Czesława Kiszczaka - bo miał inicjały CzeKa. To, ze kłamliwie twierdzą, że gdyby nie oni - Polacy nic by nie wiedzieli o rotmistrzu! Polacy! A więc kim oni są?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298020

Bardzo mi przykro, ale o ile o ś.p.rtm.Witoldzie Pileckim wiem od zawsze, o tyle o Fundacji Paradis Judaeorum dowiedziałam się własnie teraz. I irytuje mnie niewymownie, że ta fundacja próbuje sobie przypisać zasługę uswiadomienie Polaków o istnieniu Rotmistrza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298012

[quote] o Fundacji Paradis Judaeorum dowiedziałam się własnie teraz[/quote]

ano właśnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298013

Fundacja Paradis Judaeorum nachalnie podpina się pod każdą akcję, która ma na celu upamiętnienie Rotmistrza - wiem o tym z IPN. Oczywiście palcem o palec nie stuknie. Natomiast naprawdę gorliwie i z poświęceniem Fundacja drukuje i rozsyła III cz. raportu rtm.Pileckiego - te będącą ubecką fałszywką, w której Rotmistrz rzekomo potwierdza śmierć 6 milionów Żydów i tp bzdury - które od 2003, gdy Rosja oddała archiwum zagrabione w Auschwitz - okazały się ewidentnym kłamstwem Sowietów mającym na celu wmówieniu światu, że brakujących w spisie powszechnym obywateli polskich zamordowali Niemcy, a nie oni.To kłamstwo bardzo przydało się Przedsiębiorstwu Holocaust do wyłudzania odszkodowań. Teraz sfałszowany raport Rotmistrza jest ich ostatnią deską ratunku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298092

Rotm. Pilecki jest propagowany przez takie różne organizacje ze wzgledu na "raport". Wygląda, że uzywa się autorytetu Bohatera do uwiarygodnienia znanej liczby 6 mln.

Polam i wszystko jasne.Pozdrowienia

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298203

A ja o działalności pana Tyrpy na rzecz uświadamiania społeczeństw (bo nie tylko polskiego) nt. Rotmistrza wiem od roku 2007, i o jego fundacji.

Zrobił on o wiele więcej dla odkłamywania "polskiego antysemityzmu" i niewiedzy o Rotmistrzu niż setki kolejnych artykułów pt. "Żyd to, żydzi tamto".

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#298038

Dodałbym: mieliśmy spotkania prezydenta RP z szefem Mosadu, a później prezydent b. mocno wsparł Gruzję (z armią szkoloną przez izraelskich wojskowych), za co został pochwalony przez zwalczającego go na codzień Nadredaktora "najwspanialszej  gazety".

Jak Paradis to Paradis - jak się chce zawłaszczyć wszystko co pozytywne, to także bohaterów - jak próbują z Mickiewiczem, choć jak udowodnił zdaje się jakiś białoruski historyk (polscy widocznie się boją), rodzina matki Adama M.: Majewscy, byli polską szlachtą, choć nazwisko te jest częste także u tzw. przechrztów).

Niemniej, na stronie europejskiego kongresu Żydów (bo chyba eurojewcong.org  to jakaś strona oficjalna lub półoficjalna), tego nie próbują. Mało tego, może doszli do wniosku, ze przy obecnej potędze i- prócz jak zawsze "wskazywania antysemityzmu" -  nie ma co ukrywać pewnych faktów, lecz dozować jakąś część prawdy i czekać na reakcję, która nie następuje. Czyli doszli chyba do wniosku, że mozna przyznać, iż Żydzi uczestniczyli w komunistycznym terrorze, ale sie nie kajać, lecz pokazać to jako coś co się zdarzało przypadkowo i było nieuniknione w komunizmie Bez żadnego  negatywnego ładunku emocjonalnego, tak jakby stwierdzili, że w latach 50-ch Żydzi bywali wśród kierowców autobusów.

A oto fragmencik - dość "szczery":"He was, however, caught by the Polish Communist regime. In a twist of fate, a Polish Jew administered the torture during his interrogation. Mr Pilecki’s wife was invited to visit and he told her that his time in Auschwitz was child’s play by comparison. After a show trial he was given three death sentences and shot."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298009

Dzięki za te fragmenty z eurojewcong.org - nie znałam tego.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298015

podział na sieci (przesyłanie - naturalny monopol) i wytwarzanie, a potem sprzedaż (rzekomo: wolna konkurencja), w gazie podział istnieje, ale wciąż jest monopol PGNiG, to w firmach wodociągowych, ze względu choćby na charakterystykę sieci: wodociąg może prowadzić do najbliższej wody (podobnie jest jakos w cieple), mamy tu do czynienia jakby z lokalnym monopolem naturalnym. Istnieje tu pominięcie procedur administracyjnych przy zatwierdzaniu stawek (cieszmy się:), ale chyba nie jest zbyt korzystne, bo zamiast biurokratów zatwierdzają podwyżki rady gminy (nie cieszmy się). Radni na pewno nie czytają, co firmy pisza o wzroście kosztów (no może robi to ktoś z gminy delegowany do obsługi rady), ponadto wiedzą, że firmy komunalne są najwiekszym pracodawcą w mniejszych miastach (na tzw. prowincji:))) i nie warto z nimi zadzierać, tylko lepiej załatwić posadę dla kogoś z rodziny. A jak będzie - juz w ogóle nie będzie można podważyć czegoś o kosztach w pismach firmy (bo to prawie "antysemityzm") i prócz dotychczasowych układów będą się bardziej liczyły układy z miejscowym dodatkiem gw. Żyć nie umierać - Paradis Judeorum jak nic:))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298022

Szanowna , Droga Sigmo.
- Jakoś dziwnie łatwo, mogę się Tobie przyznać, że chyba mam coś z Leminga? :-))
Nic nie wiedziałem o istnieniu Michała Tyrpy i Fundacji
"Żydowski Raj".
- Dlatego przyjmij moje - serdeczne dzięki za info i linki.
Ufam,że pozwolisz na garść moich refleksji ?!
Dla mnie, przeciętnego Polaka, rtm. Witold Pilecki, herbu Leliwa , jest wzorem cnót najwyższych.
Jest symbolem walki i umiłowania Ojczyzny.
Jest "wzorcem" Człowieka, który na Wawel -zasłużył !
-tylko na Miły Bóg, niech o tym decyduje Rodzina i Polacy, a nie Żydowskie Towarzystwo.
.............
Jeśli Fundacja - " Raj dla Żydów", chce być wiarygodna,
to może przedstawi dokładną analizę , kto stoi za sądowym morderstwem , rtm. Witolda Pileckiego.
Może p.Tyrpa poda nazwiska prokuratorów,sędziów i morderców.
Może fundacja wie, dlaczego niby prof. Bartoszewski, był przeciwny nadaniu Orderu Orła Białego, Rotmistrzowi.???
....................
Bohaterom zaś - Wieczna Chwała !
....................
pozdrawiam Autorkę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298069

Chyba wrzucę tu komentarz, który zamieścil p.Ulicki-Rek, bo najbardziej miarodajnie naświetla tę hucpę Fundacji p.Tyrpy:

"Raj Zydowski dla rotmistrza
Szanowni Panstwo

O tym co przypisuje sie rtm.Pileckiemu w tzw."Raporcie Witolda" pisalem wiele lat temu a potem kilkakrotnie wracalem do tego tematu przy innych okazjach.
To co robi organizacja p.Tyrpy to jedynie kontynuacja tego co rozpoczeto w latach 50 ubieglego wieku.
Wtedy budowano mit holokaustu od podstaw.Teraz ,po ujwanieniu wielu faktow obalajacych te monstrualna bzdure,ktora zaczela sie od komor parowych w Treblince,poprzez komory elektryczne w Belsen az do komor gazowych w kazdym praktycznie wiekszym obozie koncentracyjnym .
Obecnie -poniewaz fundamenty mitu zostaly rozbite w drobny mak przez tych,ktorzy uparcie i wbrew holo-logice wierza w to ,ze prawa fizyki,chemii ,natury i zdrowego rozsadku sa niezmienne -trzeba ten mit codziennie reanimowac.
Tym ktorych oburza moja slowa pozowle sie przestawic :jestem jednych z nielicznych ,polskich,specjalistow od holo-mitu.
Przez ponad polowe swojego zycia szukalem uparcie jednego dowodu na to ,ze oficjalna wersja moze byc prawda.
Po smierci rtm.Pileckiego zaczeto uzywac jego nazwiska po to aby przekonac nas ,ze jeden z naszych polskich bohaterow jest rowniez naocznym swiadkiem owej mitycznej zaglady.
Zamordowany przez zydowskie UB rtm.nie mial naturalnie prawa glosu.
Czesc "Raportu Witolda" pisana rzekomo przez rtm Pileckiego w 1945 roi sie od stwierdzen tak absurdalnych ,ze nie wierze w to ,ze mogly byc napisane przez zmarlego.
Banki z gazem zrzucane na glowy ofiar ...spalanie eletryczne 3-minutowe,5 milionow zagazowanych zydow to tylko kilka z najbardziej paranoicznych stwierdzen jakie tam znajdujemy.
Pasuja one jak ulal do oficjalnej holo-wersji ale nie wytrzymuja proby czasu i tych wszystkich faktow jakie -pomimo wszelkich wysilkow holo-partii-udalo sie ustalic ponad wszelka watpliwosc.

Za publikowanie tych faktow w internecie w 2010 IPN rozpoczal przeciwko mnie sledztwo oskarazajac mnie o "zbrodnie przeciwko ludzkosci":)
Nie zartuje.
Policja wydala oficjalny list gonczy,ktory grozil kazdemu kara do 5 lat wiezienia za "pomoc w ukrywaniu lub ucieczce"
Po dwoch latach IPN wycofal sie z podkulonym ogonem ze swojej akcji .
Pozwolcie prosze ,ze podrzuce adres w naszym forum ,gdzie o tzw.raporcie rtm.Pileckiego pisze obszerniej.
Poczytajacie prosze i ocencie sami .

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=3&t=18985&hilit=PIlecki+na+Wawel

Z szacunkiem
Jerzy Ulicki-Rek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298089

Tekst p. Jerzego Rek-Ulickiego (kto to jest?)to już chyba przesada. Przynajmniej z historycznego punktu widzenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298093

Temat wykupywania naszych wodociągów opisywałam w czerwcu 2012:
http://naszeblogi.pl/30363-izrael-przejmie-nasze-wodociagi

Dzięki za ciekawe uwagi w temacie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298127

http://aoobfk.salon24.pl/455361,zwiazek-patriotow-polskich-xxi-wieku

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298104

Jak Fundacja Paradis Judaeorum wyraża się o rodzinie Rotmistrza
i innych osobach:

O Pani Zofii: " Pani Zofia jest w wieku mojej ś.p. mamy, więc zrozumiałe, że jej percepcja jest ograniczona. Łatwo ją wprowadzić w błąd. Ktoś się starszą panią cynicznie posłużył do rozbicia grupy i skompromitowania Michała..."

autor pan Tyrpa: "Czy każdemu durniowi, każdemu leniowi z osobna trzeba za każdym razem, od początku powtarzać to, co każdy inteligentny może przeczytać sam? I czego boją się rozsiewający ploty ludzie, którzy puszczają mimo uszu wszelkie argumenty, ignorują wszelkie fakty, za to z ubeckim uporem rozliczają nas z rzekomych win? Dziękuję Michałow Kamińskiemu, a także komentatorom HOBBIT i KPHRACK za ich dzisiejsze wpisy w dyskusji wokół tekstu pt."Czy rtm.Pilecki zasłużył na Wawel?"

to reakcja pana Tyrpy na wpisy że powinno się uszanować wolę rodziny czy pytania o statut fundacji
idźmy dalej...
to o Pani Alinie ktora zamieściła oświadczenie pani Zofii:
"Właśnie czytam - poniżej wskazanego komentarza - kolejny, którego autorka kryjąca się pod pseudonimem Aala43, z konsekwencją tępego, stalinowskiego propagandysty "udowadnia", że dyskredytacja to nie dyskredytacja, pogarda to nie pogarda, a jej zachowanie wobec Joanny Płotnickiej było zgodne z logiką i elementarnym szacunkiem. Skąd się bierze taki partyjny, pezetpereowski, czy raczej - Orwellowski - beton?"

to o prawnuku Witolda Pileckiego chcącego rozładować emocje:
"Skąd się biorą tacy aroganci i funkcjonalni analfabeci, jak .............? I gdzie oni byli ze swoimi dobrymi radami w ciągu ostatnich niemal pięciu lat? A swoją drogą gratuluję Joannie Płotnickiej klasy i cierpliwości wobec tego rodzaju zadufków."

i tak mozna wymieniać jeszcze inne kwiatki pana Tyrpy i pełnomocników fundacji. I to są ludzie mówiący "Trzeba dać świadectwo!"

Pozdrawiam,
Witold Adamski

PS pan Tyrpa zablokował mnie na swoim blogu po zadaniu mu pytań o statut fundacji, gdzie jest dostępny. Pani Płotnicka stwierdziła że p. Michał zawsze udostępnia go proszącym, do dziś go nie udostępniono (od końca początku września), ani na blogu a ni w prywatnych mailach które do niego wysyłałem z prośbą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#298175