Stalin chciał stworzyć krzyżówkę człowieka i małpy.

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Sowiecki dyktator Józef Stalin chciał w połowie lat 20-ych zeszłego wieku wzmocnić Czerwoną Armię batalionami krzyżówek ludzi z małpami.

Pewien naukowiec sowiecki specjalizujący się w hodowli hybryd, Ilia Iwanow mial wyprodukować owego super-wojownika. Stalin powiedział mu: „Chcę nowego, niezwalczonego człowieka, niewrażliwego na ból, odpornego i obojętnego na jakość przyjmowanego pożywienia.”

W 1926 roku Politbiuro przekazało rozkaz stworzenia „żywej maszyny wojennej” Akademii Nauk. Akademia Nauk zaangażowała Iwanowa i wysłała go do Afryki zachodniej z odpowiednią gotówką, aby tam przeprowadzał eksperymenty sztucznej inseminacji ludzkim nasieniem na szympansach Bonobo. W Związku Sowieckim centrum podobnych eksperymentów powstało w Gruzji.

Eksperymenty Iwanowa w zachodniej afryce zakończyły się totalną klęską.

Dalsze próby przeprowadzane w Gruzji, gdzie dla odmiany używano małpiego nasienia do sztucznej inseminacji ludzkich ochotniczek również zakończyl się klęską.

Ilia Iwanowicz urodzil się w roku 1870, ukończył studia weterynaryjne na uniwersytecie w Charkowie w 1896 i został profesorem w 1907. Udoskonalał metody sztucznej inseminacji w hodowli koni. Był również pionierem sztucznej inseminacji do tworzenia krzyżówek zwierząt domowych i ich dzikich odpowiedników. Jako pierwszy skrzyżował zebrę z koniem Przewalskiego.

W 1910 wygłosił wykład na Światowym Kongresie Zoologów w Graz (Austria) na temat możliwości wyhodowania krzyżówki człowieka z małpą. W 1924 otrzymał zezwolenie z Instytutu Pasteura w Paryżu na skorzystanie z ich eksperymentalnej placówki we francuskiej Gwinei celem przeprowadzenia tego eksperymentu. Iwanow starał się również o poparcie dla jego eksperymentu przez rząd sowiecki. Wreszcie w 1925 otrzymał od sowieckiej Akademii Nauk $10 000 na ten cel. Na owe czasy była to suma olbrzymia. Placówka we francuskiej Gwinei nie dysponowała żadną dojrzałą do rozrodu szympansicą, więc w 1926 roku otrzymał zezwolenie od gubernatora Gwinei na przeprowadzenie swojego eksperymentu w ogrodach botanicznych w Conakry.

Tutaj Iwanow dokonał sztucznej inseminacji trzech szympansic, jednak wszystkie inseminacje zakończyły się porażką. Żadna z szympansic nie zaszła w ciążę.

Iwanow powrócił do Związku Sowieckiego i w 1930 roku podczas wielkiej czystki został aresztowanyl, dostal wyrok pięciu lat zsyłki do Kazachstanu, gdzie zmarł w 1932 w wieku lat 62.

Otrzymanie na ów obłąkany projekt niewyobrażalnej na owe czasy sumy $10 000 wymagało solidnego poparcia u Stalina. Stalin jako wyznawca ewolucjonizmu, wierzył że ludzie i małpy są ze sobą blisko spokrewnione.

Zgodnie z teorią Darwina Afrykanie byli w łańcuchu ewolucyjnym bliżsi małp, niz biała rasa, w związku z czym w Afryce do sztucznej inseminacji Iwanow używał spermy tubylców. . Zresztą, jak wyznawał, sam nie chciał mieć dzieci z małpami.

Specjalista histroii Rosji z uniwersytetu w Cambridge, urodzony w ZSRR Aleksander Etkind w artykule „Meandry eugeniki:Zapomniany skandal krzyżowania ludzi z małpami” napisał że Iwanow przedstawiając swój eksperyment do akceptacji twierdził, że w ten sposób udowodni, że człowiek pochodzi od małpy. Dodatkowym argumentem była wizja, jakim ciosem okaże się to dla religii.

Zresztą zainteresowany jego eksperymentem był nie tylko rząd sowiecki. Również w USA The American Association for the Advancement of Atheism zaczęła zbierać fundusze na ten cel.

byRussell Grigg http://creation.com/stalins-ape-man-superwarriors

Patrząc na ekscesy ruskich kiboli nie jestem pewna, czy Stalinowi jednak nawet bez biednych małp nie udało się dopiąc swego celu.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Masz rację Sigmo.Stalinowi się udało,tylko jest to tajemnica wagi najwyższej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266107

To jest któreś pokolenie, które odzywia się głównie alkoholem. To co im zostało z ózgu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266149

Okazało się, że wystarczą regularne zastrzyki aqua vitae i mutacja przebiegła w sposób spontaniczny, choć ściśle kontrolowany. Patent ten Rosjanie próbowali sprzedać innym krajom, w tym Polsce, gdzie przez pewien czas nawet cieszył się pewnym powodzeniem, ale niestety do uzyskania efektów potrzeba 70 lat, a nie 40, i co najmniej trzech pokoleń. Jeśli przerwie się eksperyment w połowie drugiego pokolenia, trzecie pokolenie wykazuje znowu cechy ludzkie, a resztki małpiego owłosienia ukrywa wstydliwie lub najbezczelniej depiluje, co jest świadectwem burżuazyjnych przesądów i ciemnoty, widocznej na obrazach europejskich twórców od renesansu aż po czasy obecne.

Dlatego apeluję: dajmy im więcej czasu! Niech rozwija się i kwitnie przyjaźń między ludźmi i małpoludami! Niech żyje Józef Stalin, wódz mas pracujących całego świata, chorąży niezwyciężonego obozu pokoju!

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#266114

  ONZ przewiduje transhumanistyczną przyszłośc w której człowiek będzie zbędny
Kilka miesięcy temu w Moskwie odbył się Międzynarodowy Kongres Przyszłości Globalnej 2045, kierowany przez słynnego futurystę Raya Kurzweila ...
 

http://www.niepoprawni.pl/content/onz-przewiduje-transhumanistyczna-przyszlosc-w-ktorej-czlowiek-bedzie-zbedny#comment-307013

*************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266139

Też podejrzewam, że alkoholizm mocno wpłynał na stopień zdziczenia tych ludzi

Vote up!
0
Vote down!
0
#266148

za poszerzanie moich horyzontów.
P.S. Patrząc na niektóre występy tych, co się dorwali do polskiego koryta, to wcale nie jestem pewna, czy aby na pewno eksperyment się nie powiódł...

Vote up!
0
Vote down!
0
#266117

Powtarzam się, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, czego Stalinowi zabrakło w przecietnym krasnoarmiejcu? Żadna małpa nie byłaby mu w stanie dorównać w besialstwie.
Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0
#266145

I tak powstalo cale pokolenie zwolennikow Platformy Obywatelskiej! Z Tuskiem na Czole!

Vote up!
0
Vote down!
0
#266119

juz nie pamietam ktory ale jeden z nich chcial skrzyzowac mysz z przenica zeby myszy nie jadly pszenicy bo ponoc glod
w CCCP powodowaly myszy a nie zlodzieje i komunistyczna gospodrka.Tego typu prob bylo wiecej.
Mialem kiedys ksiazeczke propagandowa wydana zaraz po wojnie po polsku o wynalazkach radzieckich, gdzie tlumaczono ze nie prawda jest ze to na zachodzie jaks rzecz wymyslono bo to juz dawno mieli w kacapii obejmowala ta ksiazeczka conajmniej 30 przykladow.Napisana byla w stylu prymitywnego jezyka jaki mielismy mozliwosc poznac w raporcie MAKu.Widac ze potomkowie stalinowcow dobrze sie maja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266130

  Tato nosił ją przy sobie i dementował treść, jak znawca ruskich! A znał ich aż nadto dobrze - chyba jednak Stalinowi powiodło się i utajnił przed zachodem, żeby nie małpowali...

*****************************************************

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266141

Tow. Miczurin podejmował wysiłki, żeby banany można było hodować nawet za kołem podbiegunowym. Planował wykorzystać długotrwałe nasłonecznienie w czasie dnia polarnego.
Tamże chcial siać pszenicę na wiecznej zmarzlinie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266144

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#266131

Zgadza się, rzeczywiście udało im się stworzyć istotę nie mającą nic wspólnego z człowiekiem, ale malpy bym usprawiedliwiła od współudziału;)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#266143

Współczesna ruska człekomałpa, może być wynikiem zupełnie innej procedury medycznej. Pod koniec lat 40, niektórzy członkowie politbiura przechodzili kurację polegającą na zastrzykach z wyciągu z szympansich jąder, mającą zwiększyć ich potencję. Podobno była skuteczna.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266153

Zgadza się. Stąd w ogóle mieli tę farmę szympansów w Gruzji. To by tez się prosiło o artykuł.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266154

Znaczy się już większej małpy od ruskiej nie da się sklonować.
Przynajmniej jedna jest dobra i pewna wiadomość.
Teraz przynajmniej wiem skąd te szympansy były na tej smoleńskiej wieży w dniu 10 kwietnia 2010 roku.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#266210