TW MUST-a wizja Polski (2)

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

W drugiej części wywiadu w Onet.pl Olechowski wprowadza mnie w osłupienie. Tusk nie jest dla niego mężem stanu, nadzieje pokłada natomiast w Komorowskim i w Niewymownym*. Szykuje się nowa partia?

 
Olechowskiemu zależy na „sukcesie Komorowskiego”. Mówi – „jego porażka oznaczałaby dla nas 5 straconych lat”. Kto to „my”, TW MUST nie wyjaśnia. Zdaniem Olechowskiego dopiero „za kilka miesięcy” będzie można powiedzieć, że „Komorowski jest skutecznym politykiem
 
na arenie
 
międzynarodowej”. Olechowski przyznaje, że prezydent „nie ma wypracowanej marki”. Dlatego nie może brać na siebie wielkich spraw do załatwienia. Innymi słowy, mówi Polakom, że wybrali knota. Ale może będzie lepiej, jak się uda Januszkowi: „o ile uważam, że inicjatywa
 
PJN
 
jest zbyteczna – mamy aż nadto ofert prawicowych – o tyle brak jest ciekawych inicjatyw centrowych i centro-lewicowych” – mówi TW MUST. A Platforma? Czy to prawica? TW MUST nie rozumie jedynie antyklerykalizmu Januszka. Zatem i Panu Bogu, i diabłu świeczkę?
 
* Niewymowny to znany swego czasu celebryta PO, który uwtorzył Partię Poparcia Samego Siebie.
Kto się boi PiS?
 
 
 
Post scriptum: zbliża się sezon w letnim teatrzyku politycznym w Polsce. TW MUST ostrzega Polaków przed skutkami nie popierania aferzystów i obiboków – Polsce zagraża PiS! Dlaczego? bo „PO jest krucha i w złej formie. Nie widzę w niej poczucia misji, zaangażowania i woli walki. Jej liderom, ministrom rządu Tuska, już się nie chce, nie mają ciekawych pomysłów, wciągnięto ich do administrowania swoimi księstwami”.
 
Wniosek – i dlatego Polacy powinni wybrać PO, jest dla Olechowskiego oczywisty: na pytanie, jaką cenzurkę wystawiłby rządom PO, TW MUST beztrosko odpowiada: daję im szóstkę za trzymanie PiS-u z dala od władzy i dostateczny za inne osiągnięcia.
 
Za jakie, jednak nie mówi.
 
Nie mówi też, dlaczego należy trzymać PiS z dala od władzy.
 
Wskazówka dla niektórych, mniej lotnych, Czytelników na onet.pl. – to nie Olechowski cytuje Bogatkę, a Bogatko Olechowskiego. Powtarzam: tak PO ocenia Olechowski, a nie Bogatko!
 
Bogatko uważa, że PO to doskonała partia, skoro mimo braku jakichkolwiek sukcesów, ba, ewidentnej szkodliwości dla Polski i Polaków, cieszy się nadal poparciem elektoratu.
 
Na pytanie, czy Tusk wyrósł na męża stanu, TW MUST odpowiada: „Bismarck mówił, że mężem stanu jest ten, kto trafnie odczytuje ślady stóp boga.(...) Donald Tusk ze swoim podejściem „tu i teraz”, metodą małych kroczków do takiej roli nie pretenduje*”.
 
* w zasadzie należało powiedzieć „nie jest predestynowany”, bo raczej pretenduje, ale polski język dla elit bywa obcy.
 
Słowo „boga” przejąłem za www.onet.pl
Brak głosów

Komentarze

Zaskoczyło mnie przede wszystkim to, że niektórzy są tak prostolinijni. Przyzwyczaiłem się bowiem zastanawiać: jeżeli on coś powiedział, to warto się zastanowić co miał naprawdę na mysli i jak chce mnie podejść żebym uwierzył. A tu tak "kawę na ławę". Teraz się zastanawiam, może powiedział to wszystko szczerze? W końcu jest (współ)twórcą tego ekskrementu i wie czego chcieli od Tuska gdy stawał się liderem. Może mają coś nowego w zanadrzu, PO zrobiła swoje i może już odejść, a jak nie zechce to jej trzeba trochę pomóc?

Vote up!
0
Vote down!
0
#145098

Jan Bogatko

...tak mi się też wydaje, teraz pora na "kongres zjednoczeniowy", jak PPR z PPS-lewicą - może między PO-lewicą a SLD...

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#145142

po okresie błędów i wypaczeń-od nowa....pardon,odnowa..

Vote up!
0
Vote down!
0
#145166

Jan Bogatko

...popsuć im zabawę,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#145168

skurwysynstwo siega zenitu!!!!!!!!!!!Na moim blogu 22 ltego zamiescilem wpis "Czy widzisz roznice miedzy Polska a Libia" i z niepokojem widze, ze te kanalie chca do tego doprowadzic w ekspresowym tepie. Gdyby moj narod glosowal na: sztuczne chuje, swinskie ryje, chamow z pod wodzy Palikmiota z Bilgoraja, syna ktorego ojciec byl w czsie okupacji prawdopodobnie szmalcownikiem Zydow, rodakow pani Komorowskiej, osobnika ktory bierze pieniadze - ponoc w formie pozyczek milionowych i nie wiadomo od kogo, pytam co to jest, a moze wrogie panstwo oplaca jego i dywersje w naszej Ojczyznie????????? Panie Prokuratorze Seremet, prosze to wyjasnic to narodowi, za to bierze pan pieniadze polskiego podatnika, opozycjo wnies oficjalne doniesienie i zapytanie, nie spijcie!!!!!!!!!!!Ale jezeli moj NAROD na to zaglosuje to chyba nasze drogi beda sie musialy rozejsc!

Vote up!
0
Vote down!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#145220