Tuleya twardy jak Stalin

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Tuleya Igor, sędzia bez znajomości najnowszej historii, zostaje celebrytą.

Tuleya udzielił wywiadu Faktowi i uważa, że jest niezawisły. Przyznaje jednak, że uzasadnienie napisał „pod publiczkę” : ”...powinno być to zrozumiałe (...) dla opinii publicznej”. Sęk w tym, że opinia publiczna nie rozumie, jak można działania

CBA

porównać do służb stalinowskich. Nawet po wywiadzie celebryty. Nasuwa się wniosek, że albo Tuleya jest powiązany rodzinnie z tymi służbami, albo (co mam nadzieję więcej prawdopodobne) nie ma zielonego pojęcia na temat stalinizmu z uwagi na polityczny klimat nie sprzyjający

dekomunizacji

w Polsce. Potomkowie stalinowców zajmują kluczowe stanowiska nie tylko w mediach; w szkołach unika się jako ognia opisu stalinowskich metod śledztwa (przypalanie papierosem, stanie nago na mrozie i oblewanie wodą, wykłuwanie oczu, wbijanie szpilek pod paznokcie, pozorne

rozstrzeliwanie

i wiele, wiele innych tortur), wybiegających – jak wiadomo z zeznań rtm. Pileckiego – poza ofertę narodowych socjalistów z Auschwitz. To, co powiedział sędzia w uzasadnieniu, nie mieści się w swobodnej ocenie dowodów, ani nie kryje tego wolność słowa – to publiczne

oszczerstwo

kalumnia, rzucona być może przez niedokształconego człowieka, wychowanego przez ”poprawną politycznie” szkołę, w której coraz mniej miejsca na historię, zwłaszcza najnowszą. Ilu mamy sędziów o takim sposobie myślenia? Czy Tuleya będzie miał za to proces?

http://www.youtube.com/watch?v=_3-FHMAIN5c

http://www.youtube.com/watch?v=yHhvDJCNAdk

Post scriptum: oczywiście mało prawdopodobne, by Tuleya za to stanął przed sądem, skoro jego stalinowscy koledzy w togach (np.sędzia Michnik) nie ponieśli żadnej odpowiedzialności za swą zbrodniczą działalność. Daje jednak sporo do myślenia fakt, że Tuleya jest cięty z jednej strony na organy ścigania, a z drugiej wobec przestępców w rodzaju łapówkarza, czy członków mafii, orzeka łagodne wyroki.

Uzasadnienie wyroku sędziego Tuleyi miało uderzyć w kaczystów. Jest ono aktem politycznym, a nie prawnym. Uderzyło w salon.

Tuleya postponuje ponadto pamięć ofiar stalinizmu.

Tuleya broni się w wywiadzie dla Faktu przed zarzutem, iż nie powiadomił prokuratora o rzekomych przestępstwach, popełnionych przez CBA, w toku 4. letniego procesu kreowanego na męczennika kaczyzmu dr. G. Mówi (może naiwni to kupią) ze taki jest...wymóg bezstronności. To nie jest prawda. Brak zawiadomienia o przestępstwie jest przestępstwem. Sędzia o tym wie. Jeśli zatem tego nie uczynił, to z innych powodów. Czekał na telefon? Od kogo?

Sędzia Tuleya skompromitował do reszty wymiar sprawiedliwości, który nie potrafił nawet wyegzekwować skutecznego zakazu publicznego wypowiadania się przez krnąbrnego sędziego.

Proponuję wysyłanie p.sędziemu książki pod tytułem „Bestie”. Może dowie się, czym były stalinowskie organy ścigania. Zakładając, że nie zna tego z opowiadań rodziny czy przyjaciół.

Jeżeli UB było czymś w rodzaju CBA, to okupowana przez Rosję Polska była demokracją. Czy to był cel wypowiedzi sędziego?

ps 2:z ostatniej chwili: nie będzie postępowania dyscyplinarnego przeciwko Tuleyi. Jego protektorem - donosi onet - jest prezes TK,Andrzej Rzepliński(do 1981 roku w PZPR).

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Panie Janie! Ten niedokształcony gówniarz z sądu rejonowego...

A właściwie, przekształcony... ;-).

Przecież pamięta Pan doskonale (niektórych) wykładowców wydziału prawa UW... Że wspomnę innego Igora... Andriejewa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320280

Jan Bogatko

...o tak,pamiętam. Ale mogą powiedzieć o nim coś dobrego: kiedy komisja dyscyplinarna wyrzucała mnie z UW, był jedynym członkiem komisji, który wystąpił z votum separatum przeciwko wydaleniu mnie z uczelni.

Nie znam przyczyn.

Pozdrawiam,

ps natomiast utkwił mi szczególnie negatywnie w pamięci niejaki Bonawentura Chojnacki, był też politruk Sawicki id prawa karnego (nie mylić z cudownym historykiem prawa tegoż nazwiska).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320286

Nie mylić z cudownym historykiem prawa... kanonicznego ;-). Jakubem Sawickim. Miałem przyjemność Go znać...

PS. Mal-aventurę też pamiętam ;-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320287

Jan Bogatko

...Bonawenturę nazywaliśmy Bonn-agenturą. A u Jakuba S. zdawałem historię prawa i państwa polskiego - pierwsze pytanie dotyczyło Dagome Iudex.

JS uratował mi życie po relegacji -w październiku zdawałem dzięki jego akcji na KUL i tak uciekłem od karnej kompanii.

Zatem jesteśmy kolegami?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320290

Panie Janie, miło by było... ;)

Profesora Jakuba S. znałem na gruncie rodzinno-towarzyskim...
Można powiedzieć, że w pewnym sensie był mentorem moich studiów w wydziale historycznym UW...

Wygląda mi na to, że gdy Pań kończył swój "romans" z UW, ja go zaczynałem... ;-). Ale obydwaj pamiętamy ludzi, atmosferę i takie tam... ;-)))!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320295

Znalazłem tez coś takiego:
http://biurak.salon24.pl/477562,igor-tu-leje

;-)

http://wiktorinoc.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://wiktorinoc.blogspot.com

#320282

Jak by mu podłączyli 220V pod przyrodzenie,i tak trochę go pomęczyli,albo puścili na ścieżkę zdrowia zrobioną przez stalinowców,toby wiedział jaka jest różnica,i więcej takich bzdet by nie opowiadał,ale czy taki gówniarz jest to wstanie zrozumieć

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320305

Jan Bogatko

...dokładnie. Wydaje mi się,że on rżnie głupa. Takim idiotą nie można przecież być naprawdę!

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320309

Trzeba byłoby oddać "palestranta" w łapy Mychajły,
tłuka i kata stalinowskiego mbp.
Po długim i intensywnym "biegu w miejscu" aż do zadyszki,
walił ofiarę deską w plecy, od czego pękało serce.
Mają zasługi "czerwoni panowie" nad Wisłą.
Byłoby za co wyrwać paznokcie i wyłupić ślepia.
Ale wciąż wykorzystują tradycyjną Polską gościnność,
i naszą skłonność do wybaczania.
--------------
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320304

Jan Bogatko

...a nawet zdecydowanie jej nadużywają,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320310

Sędzia Tuleya skompromitował do reszty wymiar sprawiedliwości,
--------------------------------------------
Ha, sędzia Igor Celebryta więcej szkody wyrządził sądownictwu niż komukolwiek się to wydaje. On, niczym dziecko z bajki, krzyknął z piana na ustach - samodzielność i niezawisłość sędziowska to fikcja! W wojsku, gdy żołnierz zbyt luzacko nosi pas, jego przełożony zwracając mu uwagę na taki stan rzeczy pyta, czy on zamierza ośmieszyć armię. Igorowi Celebrycie ta się sztuka udała. Ośmieszył III władzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320306

Jan Bogatko

...zdecydowanie - przez nadgorliwość. Ale może to oznaki...?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320312

Tuleya Tuleyą, ale za sprawą dr G. smród się będzie ciągnął i ma na celu głównie i długo dyskredytować Kaczyńskiego bo inne metody zawiodły.

Czytam właśnie, że wielki ałłłtorytet etyczny - J.Hartman nie uważa, że łapówki i błąd w sztuce lekarskiej to nieetyczne i niemoralne ale: "(...) najważniejsze jest to, że polski sędzia wydał ocenę autorytarnego reżimu i jego działalności - powiedział Hartman, wskazując na rządy PiS. I dodał: - Druga jeszcze ważniejsza sprawa to jest śmierć pacjentów, którzy nie mogli otrzymać ratujących życie operacji przeszczepień serca z powodu paraliżu transplantologii i tej drmatycznej akcji. Pan Ziobro, Kamiński i Kaczyński zlecając tę napaść na szpital zdali sobie sprawę, do czego to może doprowadzić. Że pewne operacje ratujące życie pewnie się nie odbędą - ocenił profesor. Według Hartmana "to, że lekarz, choćby i ważny, brał łapówki to jest sprawa mimo wszystko mało istotna w porównaniu z tym, że rząd polski i jego organy urządzały tego rodzaju charakterystyczne dla państw autorytarynych hece".".

Wytłuszczenie moje.

http://www.tvn24.pl/kurski-wielkie-klamstwo-transplantacyjne-zostanie-zdemaskowane,298701,s.html

Pozdrawiam.

contessa

 

PS. Coś mi podpowiada, że Tuleya dostał zamówienie  na pokazówkę (tak jak np. prokuratorzy od śledztwa smoleńskiego) dla odwrócenia uwagi od czegoś innego. Na dodatek płemieł dziwnym zbiegiem okoliczności (hehehehe...) zwiał na narty. Po ciężkiej grypie  chce zainkasować powikłania ? Nie wierzę !

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#320316

Jan Bogatko

...Tuleya dostał zdecydowanie zamówienie na pokazówkę, mme.

W amoralnym społeczeństwie dla amoralnych polityków amoralne postępowanie lekarza nie ma znaczenia - łapówkarz? No to co? Byle był.

Tymczasem dr G. ma inny proces, w którym się przyznał do nieumyślnego zabójstwa pacjenta! Biadolenie o "braku pomocy lekarskiej" jest żenujące i przekonuje o chęci pokazówki za wszelką cenę.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320326

"- Kierownictwo Sądu Okręgowego nie zamierza podejmować żadnych kroków w celu wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Igora Tulei – oświadczyła rzecznik warszawskiego sądu okręgowego ds. cywilnych sędzia Maja Smoderek."

I już, oooooooooo!!!!

"Zgodnie z obowiązującym prawem wniosek o wszczęcie takiego postępowania może złożyć każdy, jednak decyzję w tej sprawie podejmuje i tak niezależny rzecznik dyscyplinarny."

I możecie nam nadmuchać, ooooooooo !!!

.........
Już nawet tylko powyższe jest dowodem, że sprawa jest ustawiona, wyrok zamówiony, a sędzia odpowiednio "wyregulowany".

Smrodeek przechodzi w wielki smród, a Polsce przybył św.Stuleya - patron łapówkarzy, mafiotów i aferzystów.

Niech żyje przestępczość legalna, niech żyje !

Pozdrawiam.
contessa

Cytaty pochodzą z:
http://niezalezna.pl/36927-parasol-ochronny-nad-tuleya-dyscyplinarki-nie-bedzie
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#320414

Jan Bogatko

...ten smrodek przejdzie w odorek, niebawem,mme,

jesteśmy w roku AD 1771,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320472

która rozpaliła płomień dyskredytacji rządów PiSu i chyba w zasadzie o to chodziło. Przecież dopiero po jego uzasadnieniu ruszyła cała lawina pomówień, lamentów i sięgania po instrumenty prawne aby w końcu raz na zawsze wdeptać w ziemię całą ideę IV RP, dokonać ostatecznego rozliczenia JK a przynajmniej zohydzić w oczach społeczeństwa jego rządy.
Dziwi mnie tylko rachityczna reakcja PiSu na to wszystko, co według mnie może tylko powiększyć negatywny elektorat partii opozycyjnej. Może się mylę ale to wygląda tak, jakby świstak niczym się nie przejmował tylko siedział i zawijał papierki...
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#320577

Jan Bogatko

...tak. I mnie dziwi brak rekcji PiS.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320601

Werdykt zapadl TVN sie cieszy,Ziobro wpierw tez pial z zachwytu ze wyrok skazujacy a zapluty zostal i przez szczekaczy z Superstacji ,TVN u i innych ''patriotow oswieconych"

Sad jest niezawisly,sluzby specjalne dzialaja w interesie spolecznym

A okazuje sie ze Sedzia w mowie koncowej robi show dla ogupialej gawiedzi a sluzby juz dawno pozbawione kaganca dzialaja na zlecenia politykow lecz dzialaja tak ze kazdy adwokat jest w stanie obalic sposob i procedury prowadzenia postepowania karnego.

Zapomnielismy o naszym doktorku

Przeciez bral,lamal prawa pracownicze,mobbowal a teraz stal sie ofiara...

Co za kraj

Upadlo wszystko

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320315

Jan Bogatko

...ofiarą autorytarnego reżimu (czytaj: faszystowskiego),łapówkarz w służbie Partii jest lepszy,od uczciwca (uczciwy dureń)nie na służbie,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320328

W całej sprawie, dzięki świadomemu lub „nieświadomemu” działaniu, a raczej wypowiedzi sędziego, rozmydla się, głównie w sferze medialnej, problem Mirosława G.(MG).
Z informacji prasowych można wywnioskować, że wyrok na MG został wydany przez sąd pierwszej instancji.
Jeżeli tak, to adwokaci MG dostali taką ilość argumentów do obalenia tego wyroku w drugiej instancji, z uniewinnieniem włącznie, że głowa mała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

UPS

#320324

Jan Bogatko

dr. G MUSI zostać uniewinniony, bo inaczej skończyłby się właściwy proces - przeciwko kaczyzmowi.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320330

Jest jednak nadzieja, że zanim dojdzie do wyroków
następnych instancji, to zapadac będą wyroki.
w sprawach OBECNYCH sędziów.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#320332

jego ksywki w świecie ludzi prawa. Stuleja!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320361

Z NIEWOLNIKA parodiującego "niezawisłego sędziego", czy innego aktora POurzędniczego reżimu POlitycznego (POzorowania rządzenia, sądzenia, budowania "autostrad, stadionów, lotnisk...)

Nigdy nie będzie wiaryGodnego PRAcoWNIKA , tym bardziej prawnika ...

"Któremu by się opłaciło" rzetelne wnikanie w prawidła państwa obywatelskiego...

= profesjonalnego interpretowania i klasyfikowańia ciężaru i powagi przestępstw + zbrodni przeciwko społeczeństwu "państwa prawa" Obywateli Polski...

Przestępstw i zbrodni (zwłaszcza szpitalnych - w "szpitalach" zawłaszczanych przez siTWy "łowców skór" - lobbystów znanych od roku 1998 kolejnym "Ministrom Sprawiedliwości"... ( na podstawie rzetelnych śledztw Policji RP - przed zamordowaniem Komendanta Policji - śp. gen.M.Papały)...

Zbrodni przeciwko Narodowi, popełnianych permanentnie - przy wiedzy Obywateli "śledczych" w Policji RP, Prokuraturach RP, Sądach RP...

"nadzorowanych" przez właściwe Ministerstwa RP, podwładne ostatnio znanenu Rządowi RP - koOrdynowanego przez " BÓG WIE kogo" ...

Pozdrawiam.

Janusz Krzemiński - ojczystegoiowego@jnteria.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320373

spał na wykładach z logiki.
Bo jeśli uważał, że świadkowie kłamią, a służby pozyskały dowody z naruszeniem prawa, to dlaczego skazał w ogóle tego nieszczęśnika "G."? Powinien go uniewinnić a może nawet kanonizować!
A dodatkowo, jeśli tak męczył się musząc skazać tego niewinnego przecież (jak wynika z uzasadnienia wyroku) człowieka, to chyba mógł wnieść o wyłączenie swojej osoby z procesu i wyznaczenie innego sędziego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

M-)

#320588

Jan Bogatko

...dokładnie. Ale tu chodzi o logikę Platformy - dalej, szybciej, wyżej.

Sędzia działał na telefon. Ewentualnie na głuchy telefon.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#320605

 

"Do czego prowadzi lekceważenie stulejki

Stulejka, jakkolwiek jej opis ogólny może brzmieć dość niewinnie, jest poważną chorobą, mająca wpływ na wiele aspektów naszego codziennego życia.

Przede wszystkim stulejka może powodować dyskomfort związany z nieprzyjemnym zapachem mastki, ale także trudności w oddawaniu moczu. Nieleczona stulejka rozwija się do wyjątkowo dokuczliwej postaci, w której podczas oddawania moczu ujście napletka jest na tyle małe, iż uniemożliwia swobodny odpływ moczu i powoduje powstawanie "balonika" pod powierzchnią napletka. Tak zaniedbana stulejka jest groźna i w skrajnych przypadkach może powodować nawet chroniczne zapalenia dróg moczowych i nasiennych i w dalszym biegu różne formy posocznicy.

Zmniejszenie elastyczności napletka skutkuje nie tylko zmniejszeniem doznań podczas współżycia seksualnego, ale także może całkowicie je uniemożliwić, powodując dojmujący ból przy próbie przywodzenia lub odwodzenia napletka. Problem jest o tyle głęboki, że z seksualnością mężczyzn wiąże się wiele aspektów ich konstrukcji psychicznej i nie brak przykładów, w których po chirurgicznym usunięciu stulejki mężczyzna musiał korzystać z pomocy psychologicznej ze względu na całkowita utratę pewności siebie i poczucia własnej wartości. Udowodniono także, że skutkami zaburzeń seksualnych mogą być nerwice i wzrost poziomu agresji."  all10101 No to teraz już wiemy, skąd ta nerwowość, niemożność usiedzenia w miejscu i zabawy łańcuchem oraz bełkotliwa bezsensowna gadka :- )

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#320592