Niewinni czarodzieje

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Z badań TNS OBOP wynka, że 51 procent Polaków wystawia p. premierowi z przedmiotu rządzenie ocenę niedostateczną. Także rządowa drużyna nie ma się czym chwalić. Gwiazda pomyślności zdaje się też opuszczać p. prezydenta.

 

Pomału Polacy dostrzegają, że król jest nagi. Jedynie rząd PO uważa, że pracuje doskonale. Może i ma rację, ale w takim wypadku musi sobie zmienić naród. Nie ma innego wyjścia, skoro aż 61 procent Polaków nie darzy rządu zaufaniem. Kto za to dpowiada? Chyba jasne:

 

Jarosław Kaczyński

 

bo on rozpętał przeciw PO kampanię nienawiści – powiedzą niewinni czarodzieje. Akcje obozu rządowego i BBWR (bezpartyjny blok współpracy z rządem; Palikot, Bartoszewski, Kutz itd.) straciły na giełdzie w porównaniu z ubiegłym miesiącem 10 procent, a

 

pan prezydent

 

cieszy się zaufaniem 39 procent Polaków – oznacza to spadek o 7 procent. Cytat: Oceny netto rządu oraz premiera przyjęły wartości ujemne, co oznacza, że wśród Polaków więcej jest takich osób, które mają negatywne zdanie na ten temat”. Oby do zimy?

 

Niewinny czarodzej:

 

http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY

 

 

Post scriptum: badania przeprowadzono przed mordem politycznym w Łodzi. Rozpaczliwa kampania rządu nie przyniesie, jak się wydaje, poprawy wizerunku PO. Jak to było? Koniec wasz bliski, pakować walizki!”.

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dobosz
tak sobie myślę ,czy oni wiedzą co ich czeka po utracie władzy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dobosz

#96827

I to bardzo dobrze wiedzą. Stąd sztuczki, odwracanie uwagi społeczeństwa od spraw istotnych, wzmożona nadpobudliwość płatnych trolli na forach itd. Na razie mamy wolne wariacje niesiołów n/t odmowy Pana Prezesa panu prrrr...zydentowi w stylu - kurdupel bezczelnie odmówił czym podsyca język nienawiści i takie tam PR-doły.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96834

Jan Bogatko

....bez zastrzeżeń podzielam Pani pogląd.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96841

Jan Bogatko

...moim zdaniem tak, dlatego walczą o życie. Musimy im powiedzieć, że grubej kreski nie będzie - o winie i karze rozstrzygnie prawo.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96840

... pensyjka z Parlamentu Europejskiego. To tak jak z Jaruzelskim i Kiszczakiem, Millerem i Kwaśniewskim... Żyjemy w czasach okrągłostołowych, a PiS się wykończy, zanim zdąży zaszkodzić. Kto nie wierzy, niech patrzy, bo właśnie trwają dożynki.
Kto może przejąć władzę po Platformie (o ile nie zrobi ona stanu wojennego, co nie jest wykluczone). PiS???? Nie. Komuchy. Ping-pong.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#96927

wyprzedadzą! Cholera!
Wg mnie trzeba obudzić tych, co grillują i na żadne wybory nie chodzą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96988

wiosna będzie Nasza!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96830

Ale powiem Wam, że widzę jedno i niech mi ktoś spróbuje popsuć nastrój i powie, że się mylę!
Rzedną im miny, nie? Tak dzisiaj słuchałam tego S. Nowaka pod parasolem przed Pałacem (czy wczoraj). Oj, coś mina nietęga.
I Tusk coś z tonu spuścił.
A co do postawy J. Kaczyńskiego i niechęci do spotkania się z Gajowym - moja krew!
Paszli won!
Się teraz ten chamy zbierają i debatują jak chamstwa unikać!
A w tym plastuś - Napieralski, co to od kampanii prezydenckiej zbija kapitał na wojnie polsko - polskiej!
Wszyscy won!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96848

Jan Bogatko

...trzeba trzymać kciuki, by opozycja nie dała się sprowokować - rzeczowo należy obalać pseudoargumenty PO. Ciekaw jestem, czy pan prezydent będzie kooperował z rządem, jak padnie p. Tusk?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96863

Bądźmy przygotowani na straszne larum - przeczytałam właśnie, że PiS chce skrupulatnie filtrować internet. Wiadomość pochodzi niestety z tefałenu (nigdzie nie znalazłam podobnego newsu) więc może już być przekręcona.

http://www.tvn24.pl/-1,1679032,0,1,pis-chce-skrupulatnie-filtrowac-internet,wiadomosc.html

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96865

I nie będę mogła napisać, że mam chęć opluć Komorowskiego? Też nie?
Szkoda...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96877

Ja się dostosuję do języka miłości PO - ona ma władzę, ona dyktuje warunki więc od niej zależy jakiego języka będę używać. Na razie również go stosuję ale mimo wszystko w wersji light. ;P;P
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96896

Rostowski w informacji dla KE z pocz. pażdziernika podaje przewidywaną wielkość deficytu na 112 mld zł, a jeszcze niedawno mówił o 50 mld.
Trochę więcej n/t temat w moim aktualnym tekście.
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#96864

Dawno mnie nie było na Niepoprawnych, dawno więc nie zetknąłem się z tak dużą dawką optymizmu, związanego ze schyłkiem znaczenia oficjalnych bonzów obozu rządowego. Raczej nie podzielam radosnej wizji zaprezentowanej przez Autora i komentatorów.
Chadzam do pewnej gwarnej i zatłoczonej knajpki, w której wszyscy się znają i serdecznie z sobą rozmawiają. Kiedy kilka tygodni temu powiedziałem, że głosowałem i będę głosował w wyborach samorządowych na PiS, odpowiedzią była pełna konsternacji cisza i głosy zgorszonego zdziwienia, jakbym publicznie zrobił kupę. Po prostu kilkadziesiąt osób nie mogło uwierzyć, że facet, uważany przez nich za sympatycznego i inteligentnego oraz nader towarzyskiego człowieka może głosować na "faszystów" Kaczyńskiego. Nie mieściło im się to w głowie. Warto dodać, że skłąd socjalny owej populacji jest bardzo zróżnicowany i stanowi cały wachlarz pochodzenia społecznego i wykształcenia. Koszmar, cholera.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96981

Jak ktoś nie rozumie, co się dzieje i patrzy jedynie przez pryzmat nazwy partii i nazwisk czołowych jej polityków, to jego osobisty dramat.
Każdemu tłumaczę, że mam po prostu poglądy, niezmienne od lat i PiS wpisuje się w te moje poglądy. I tyle.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96990

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mam dokładnie takie samo odczucie. Za wcześnie by popadać w euforię. Znajdujemy sie na poczatku drogi a jej końca niestety jeszcze nie widać. Komuna i POkomuna okopała się ma wszystkich frontach, pogłębiają okopy, umacniają transzeje, wiedzą, że bój idzie o wszystko i nikt z nich się nie cofnie, bo nie ma dokąd.
Rozmawiam z wieloma ludźmi z róznych środowisk. Gdy zahaczamy o tematy polityczne i mówię coś pozytywnego o PiS-ie i Jarosławie Kaczyńskim wiekszość pukają się w czoło albo z dezaprobatą machają reką. Stan ogłupienia polskiego społeczeństwa jest niestety katastrofalny i nie tak szybko się zmieni.
Osobiście na wszelki wypadek uzbrajam się w cierpliwość, bo bój to jest nasz nie ostatni..............chociąż mam też cicha nadzieję na cud.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#96991

była notka w Rzepie,że PiS chce monitorować internet by wyłapywać wypowiedzi rażąco naruszające prawo (grożby karalne). Nie ma to jednak nic wspólnego z cenzurą, tzn. każdy może się wypowiadać -ale będąc odpowiedzialnym za swoje wypowiedzi.Zgodnie z prawem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96994

Zamieszczone wyżej zdjęcie jest dobrą ilustracją nieskutecznej akcji protestu. Mało tego, skutek takiej manifestacji z uwagi na na jej formę był i będzie prawdopodobnie zupełnie odwrotny od pożądanego.  Taki samodestrukcyjny. Poniżanie godności osobistej adwersarza, używając wulgarnego języka, wzbudzić może nawet sympatie do tegoż atakowanego poniżej pasa adwersarza, ośmieszyć protestujących w mediach i alienować potencjalnych przyjaciół.  Taka to wilcza przysługa wyrządzona zapewne chwalebnemu celowi.

Jeśli publiczne demonstrowanie swoich opinii na ważne sprawy społeczne, czy polityczne ma jakiś nadrzędny cel, to jest nim komunikowanie opinii albo uczuć protestujących zarówno swym adwersarzom, jak i możliwie najszerszej opinii publicznej, którą do swych poglądów manifestujący chcą przekonać. Skuteczna manifestacja nie powinna, w żadnym przypadku, alienować potencjalnych sprzymierzeńców. 
 
Można zastanówić się, czy na pokazane na zdjęciu hasło demonstracji mogą spoglądać przychylnie, nie mówiąc już o o przyłączeniu się do niego - księża, zakonnicy i zakonnice, studenci seminariów duchownych, nauczyciele akademiccy i ci inni, a liczni, dla których liczą się argumenty, a nie nadużywanie obelżywych słów. Ostrych, ale cywilizowanych, a więc bardziej skutecznych haseł jest obecnie do wyboru bez liku, choćby: „Precz z ukrainizacją Polski”.
 
Komu zależy na tym, by przegrać politycznie, choć z asem w ręku?
 
Zapraszam do wysuwania hipotez,
kassandra
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#97027

Jan Bogatko

vox populi, vox Dei... Ale jestem bardzo za dyskusją,

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#97165

Jaki jest koń każdy widzi, jednak odpowiedzi dowodzą pewnego stanu schizofrenii w przebadanych przez ten sondaż. Problem polega na tym, że ludzie nie rozumieją sedna rzeczy, czyli przy pewnym spadku poparcia dla prezydenta, nadal utrzymuje się dość wysokie poparcie dla platformy i tuska przy jednoczesnej negatywnej ocenie Jarosława Kaczyńskiego. Badani w tych wiadomo przez kogo robionych sondażach Polacy jeśli brać choć część wyników za prawdziwe powinni być przebadani pod kątem czy rozumieją treść postawionych w sondażu pytań. Śmiem twierdzić, że ogół Polaków nie rozumie nie tylko pytań sondażowych, ale cierpi na syndrom braku rozumienia czego kolwiek z tego, co się wokół nich dzieje. Jest źle z kondycją polskiego społeczeństwa jako całości, skoro nie jest ono w stanie wyciagnać wniosków z tego co mu szykuje ten rząd choćby w zakresie gwałtownego pogorszenia warunków życia po nowym roku. To co mówi Jarosław Kaczyński w najmniejszym nawet stopniu nie wpływa na jakość rządów ekipy Donalda Tuska. Rządy Tuska jako calość sa kompletnie do dupy i w normalnej demokracji, gdzie spoleczenstwo nie jest stadem baranów, taki rząd traci rację bytu i w wyniku wyborów odchodzi, a w jego miejsce rządy na podstawie mandatu od wyborców przejmuje dotychczasowa opozycja. Istnieje jeszcze jedna możliwość a mianowicie ta, że sondaże są jedynie manipulacją w rękach niezdarnego, nieudolnego rządu, istnieje wszechobecne embargo w mediach na ogłoszanie prawdziwych preferencji wyborczych, wszystko jest w rękach totalitarnej władzy, grupy członków reżimu i będą oni bronić swojego koryta za wszelką cenę. Z najcięższymi dla społeczeństwa konsekwencjami włącznie.       

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

miro

#100199

Jan Bogatko

cytat:Śmiem twierdzić, że ogół Polaków nie rozumie nie tylko pytań sondażowych, ale cierpi na syndrom braku rozumienia czego kolwiek z tego, co się wokół nich dzieje.

...zgadzam się w pełni z Pańską oceną i to mając na uwadze widzę choćby sens mojej pracy. Edulacja społeczeństwa jest naszym obowiązkiem i dlatego wychodzę poza to forum, publikując w onet.pl. Dla mnie nieważne, że się mnie tam opluwa, ważne jest to, że się mnie czyta,

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#101811