Kaci mogą spać spokojnie

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Czesław Kiszczak, architekt okrągłego stołu i współtwórca PTL II, zwanego III RP, jest zbyt chory, by opowiadać przed sądem. A przy niejakim Demianiuku* to okaz zdrowia!

Biegli medycy uznali, że Kiszczak jest „bezterminowi niezdolny do udziału w procesie”. Tak więc beneficjant zarówno socjalizmu, jak i kapitalizmu z nieludzką twarzą może spać spokojnie jak i inni oprawcy PRL I w kraju, jak i zagranicą. Nieporozumienie polega na tym, że

komunizm

wcale nie upadł, jak mniema wielu, a jedynie przeszedł w kolejne stadium – mianowicie prywatyzacji i uwłaszczenia, nazywane też przed żartownisiów z salonu demokracją. Płotki czasami dostają wyroczek , by sprawić wrażenie dura lex, sed lex. Jak niejaki Jerzy K., ubek z czasów

okupacji

rosyjskiej (1944-1956), równolatek oprawcy kopalni Wujek. Aż trzy lata ( o rok obniżył wyrok budowniczemu Polski Ludowej sąd Okręgowy w Warszawie, „bo przez większość życia żył zgodnie z prawem”. Jerzy K. zapowiedział odwołanie do Sądu Najwyższego. Wysoce możliwe, że

Sąd Najwyższy

wykaże się humanitaryzmem wobec sędziwego starca. A cóż takiego uczynił kombatant? W zasadzie nic nagannego* – wszak walczył z zaplutymi karłami reakcji! A przecież musi teraz opiekować się chorą żoną! Jerzy K. może być pewien opieki ze strony towarzyszy walki!

* Iwan Demianiuk, rzekomy Iwan Groźny z Sobibora
* drobnostka: bił więźniów gumą i żelazem owiniętym w ręcznik, przypalał włosy, skuwał na noc kajdankami, zamykał w karcerze, nakazywał przysiadów, przyciskał głowę do ściany, kopał, ubliżał i groził w celu zmuszenia do przyznania się do rzekomego przestępstwa. Słowem swój chłop.

http://www.youtube.com/watch?v=X4TKHxkcymM

Post scriptum: ciekawostka: NIGDY nie skazano komunistycznego „sędziego”, którzy wydawali wyroki w oparciu o tak przeprowadzone „zeznania”.
A tymczasem walka trwa nadal. Z karłami moralnymi. Z kaczyzmem. Szanse Jerzego K. na wyrok uniewinniający rosną.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

A Erich Priebke (rocznik 1913) kierujący masakrą w Grotach Ardeatyńskich, to chybą jeszcze siedzi, prawda? W dość luksusowych warunkach, ale siedzi. O ile nie umarł w międzyczasie... ;-)

Pozdrawiam

PS. Gdy w 1996 roku włoski sąd wojskowy uwolnił Priebkego z powodu przedawnienia, to wybuchła taka afera, że esesmańskiego emeryta aresztowano powtórnie. I skazano.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#269863

Jan Bogatko

...ale komunityczni kaci to wyzwoliciele. I w tym sęk.

Pozdrawiam,

ps a ilu broni Jaruzelskiego? Jakich ma on przyjaciół?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#269894

Chcę powiedzieć co przemilczane. Okrągły Stół jest symbolem zdrady narodowej i uwłaszczenia czerwonego żydostwa, naszym majątkiem ogólnym!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#269926

Jan Bogatko

... i czerwonego polactwa też.

Pozdrawiam,

ps: był to nie tyle nasz majątek wspólny, co własność konkretnych osób, np. moich Rodziców, "upaństwowiona" dekretem PKWN.

Polska jest jedyną rosyjską kolonią,w której nie przeprowadzono reprywatyzacji zagrabionego majątku w jakiejkolwiek formie.

Często mówi się niby szeptem, dobrze, że nie było reprywatyzacji, bo "by musiano wszystko zwrócić Zydom". To oczywiście kalumnia, bo wzdecydowana większość zabranej własności stanowi majątek polski.Pisałem o tym kiedyś tutaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#269929