Czego nie wiesz o Dreamlinerze?

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Onet uważa, że nie wiesz, że:

* Jeden pasażer B878* „waży” 12 mil morskich. Dreamliner zabierając na pokład jednego pasażera mniej, mógłby przelecieć ponad 22 km dłuższy dystans.
* Gdyby całe włókno węglowe użyte do produkcji B787 ułożyć na taśmie o szerokości 2,5 cm, taśma ta ciągnęłaby się na długość ok. 3500 km. Tak długą taśmą można otoczyć Polskę wzdłuż granic wraz z wybrzeżem.
* Aby wypełnić całą kabinę samolotu piłeczkami ping-pongowymi, trzeba byłoby zużyć 13 mln piłeczek. Przestrzeń bagażowa jest dwukrotnie większa – tam mieści się 27 mln piłek do ping-ponga.
* Dreamliner produkuje ponad 1,5 megawatów energii. Jest to moc wystarczająca do zasilenia 3 sklepów spożywczych, 60 domów lub 2 milionów iPodów.
* Gdyby ustawiono wszystkie samoloty 787 Dreamliner zamówione dotychczas przez linie lotnicze świata, to rozciągałby się one na długość blisko 40 km.
* http://biznes.onet.pl/dreamliner-wirtualna-wycieczka-jakbys-byl-tu-napra,18493,5310425,4933024,327,news-detal

To sensacyjne, naukowe dane!

A ja dodajęte mniej istotne:

Udział w zbudowaniu „liniowca marzeń” ma prof. dr Wiesław Binienda (tak, tak, ten sam!) który za opinie nt. tragedii smoleńskiej odsądzony był od czci i wiary przez młodych (50+) wykształconych (ponadpodstawowe) mieszkańców dużych miast (20-30 tys.) i ich ulubione bublikatory.

Dr Binienda zajmował się technologią wytwarzania materiałów kompozytowych w Boeingu 787.
Oczwiście jako ekspert zespołu parlamentarnego ds. badania przyczyn katastrofy w Smoleńsku (Macierewicza) ne podzielający opinii komisji MAK i Millera, Binienda został wypędzony z mediów (anty)publicznych.

http://www.youtube.com/watch?v=KIBgVCJzBaU

Post scriptum: walka fołksfrontu z urojonym faszyzmem nabiera rozpędu, zupełnie jak w latach 1945 -1948. Ostatnim V2 obozu pokoju okazała się mamusia (prawdziwa?) Brevikowskiego, która zeznała na łamach jakiegoś szmatławca, że synek jest katolikiem i głosował na Kaczyńskiego. No jasne! Ona sama wybierała na szczęście Tuska. Czyżby się bała o emeryturę?
Roman Giertych też wybrał obóz pokoju, jak jego tatuś,i już nie jest faszystą, jak swego czasu Bolesław Piasecki, szef ONR i Falangi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja na ten przykład chciałbym wiedzieć:

1. Jakiej grubości brzoza jest w stanie ściąć skrzydło Dreamlinera ?

2. Czy Dreamliner z całym klubem poselskim PO byłby w stanie bezpiecznie wykonać beczkę autorotacyjną kilka metrów nad ziemią ?

3. Czy Dreamliner ma przycisk "Uchod" ?

4. Czy kadłub, wnętrze i wyposażenie Dreamlinera jest seryjnie pokrywane cząsteczkami wysokoenergetycznymi ?

To nie wszystko - wiele mnie jeszcze gnębi wątpliwości.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#308781