Referendalne manipulacje Faktów TVN

Obrazek użytkownika foros
Kraj

Jak zwykle bezstronne fakty TVN zrelacjonowały dziś warszawską kampanię referendalną. Materiał znalazł się na ostatnim miejscu wydania w dziale michałków, ustępując miejsca m.in. katastrofie awionetki w Anglii i kłótni rowerzysty z kierowcą samochodu.

Fakty relacjonowały działalność trzech podmiotów.
Hanna Gronkiewicz Waltz pokazana została jako gospodarz otwierający kolejne miejskie inicjatywy, m.in. nowy pociąg, muzeum katyńskie. Jej też poświęcono najwięcej miejsca.
Warszawskiej Wspólnocie Samorządowej poświęcono najmniej miejsca, relacjonując opublikowany przez nią plakat: Referendalni, gdzie twarze polityków zastąpiły twarze aktorów ze znanego filmu.
Konferencji prasowej PiS poświęcono dwie migawki. Jedną, w której prezes Kaczyński mówi, że most to ważna rzecz, drugą gdy prezes Kaczyński skarży się, że nie rozpowszechniono jeszcze obwieszczeń informujących mieszkańców o punktach gdzie mają głosować, co występujący zza kadru głos redaktora skwitował, że obwieszczenia są w internecie.

Słowem codzienna dawka medialnej paszy dla leminga: jakaś kampania, HGW coś tam otwiera, prezes coś tam bredzi, Guział robi sztuczki, dzień jak co dzień.

Umknęła uwadze redaktorów TVN informacja, być może dla części warszawiaków istotna, że Urząd Miejski HGW wg swoich oficjalnych dokumentów planuje wprowadzić opłaty od samochodów osobowych za wjazd do centrum miasta i przejazdy przez mosty.
Umknęła propozycja merytorycznej debaty na Uniwersytecie Warszawskim wystosowana przez prof. P. Glińskiego (potem okazało się, że rektor UW zakazał tej, zaproponowanej przez studentów, debaty)
 
Jeśli chodzi o rozpowszechnienie obwieszczeń o miejscach do głosowania, to jego brak jest poważnym naruszeniem wyborczych praw (do głosowania 3 dni), tym bardziej, że w stosunku do poprzednich wyborów kształt terytorialny obwodów i punkty głosowania uległy zmianom. W internecie owszem obwieszczenia są lecz znaleźć je może jedynie ktoś mocno wtajemniczony. Należy bowiem wejść na stronę www.um.warszawa.pl, tam na stronie głównej o referendum nie ma żadnej informacji, podobnie w dziale dla mieszkańców, ale jeśli komuś przyjdzie do głowy kliknąć w zakładkę BIP, tam w menu przedmiotowym kliknąć w: ogłoszenia i informacje, w tej zaś sekcji wybrać ogłoszenia różne, to ukaże się szereg linków do dokumentów referendalnych i gdzieś wśród nich jest zapewne ogłoszenie o obwodach.
Jednak powiedzmy sobie szczerze, jakież to ma znaczenie, w porównaniu z faktem, że jeden z kierowców i powiedział jednemu rowerzyście, że mu wpier.oli, albo ze 116 przebitką, że wśród księży katolickich zdarzają się pedofile? Kamil Durczok, szef Faktów wie o tym doskonale i dlatego właśnie jest szefem Faktów TVN.

Ocena wpisu: 
Brak głosów